Autor Wątek: Zmiana obstawy  (Przeczytany 11471 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:08:34 »
-Gdzie wasz duch walki?- zapytał.-Przecież nie będziemy w tej warowni sami. Co nie?

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:32:06 »
- Owszem, sami. Orkowie to rasa prawie tak stara jak Draconi i Elfowie a ich powstanie ściśle związane jest z ewolucją jednego z gatunków trolli żyjących na górzystych terenach wyspy Varrok. Charakterystyczną cechą tej rasy jest wysokość i potężna budowa. Klasyczny Ork to ponad dwu metrowy kolos zbudowany przede wszystkim z mięśni. Tężyzna fizyczna jest więc jednym z największych atutów Orków, które już od najdawniejszych czasów musiały mierzyć się z potężnymi przeciwnikami by wywalczyć sobie obecną pozycję. Kolejną spuścizną pozostawioną przez trolle jest gruba skóra pokryta swoistymi wypustkami sprawiająca, że Orka bardzo trudno jest zranić. Te dwa czynniki spowodowały, że przez bardzo długi okres czasu Orków określano jako tępych osiłków, nie mających szans na ucywilizowanie się. Pogląd ten jednak się nie sprawdził i dzięki częstemu obcowaniu z kulturą innych ras Orkowie również zaczęli się rozwijać.

Podstawową jednostką społeczną stał się klan mający najczęściej charakter wędrowny. Na ich przedzie stoją zazwyczaj władający magią szamani, zajmujący się kontaktowaniem z bogami i uzdrawianiem. Niżej w hierarchii znajdują się hersztowie i wojownicy pełniący funkcję obrońców klanów, potem są myśliwi, których zadaniem jest dostarczanie klanowi pożywienia a na samym dole znajdują się zwiadowcy, pełniący często funkcję posłańców przekazujących informacje z klanu do klanu. Coś jeszcze chcesz wiedzieć?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:32:06 »

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:39:38 »
-Mogę zobaczyć to Twoje mieczysko?- zapytał z ciekawością.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:45:39 »
- Tylko z szacunkiem, należało do wielkiego wojownika. Aragorna Tacticusa, chuja, ale patrioty. Powiedział podając miecz.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Kwiecień 2016, 22:54:12 »
-Tacticusa?- odrzekł odbierając potężną broń. Oparł ją o kolana i pogładził po czarnym ostrzu.-To nazwisko naszego komandora.- powiedział chwytając miecz za rękojeść, oburącz. Jak na miecz dwuręczny był lekki. Ashog może nawet wywijał nim jedną ręką. Oddał miecz właścicielowi.-Miecz godny wielkich wojowników. Też mam miecz od Tacticusa.- powiedział klepiąc spoczywający przy pasie Grabarz.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:10:28 »
- Melkior to syn tej czarnej... mendy. Ashog idealnie go podsumował. Wtrącił z kozła krasnolud, mijali Miodowo.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:15:26 »
-Nie wybiera się rodziców. Dla postronnych mogą być kimś wielkim, dla rodziny najgorszym paskudztwem.- obejrzał się na wieś.-Ciekawe, ile jeszcze razy będę widział tą wieś. Nie zdziwiłbym się gdyby mnie mieszkańcy pamiętali lepiej niż krewnych... Kaziu, a ty coś powiesz o sobie? ÂŁatwiej się walczy i umiera, wiedząc kogo ma się u boku.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:22:30 »
- Nikt z kronikarzy nie twierdził że Aragorn był wielkim wodzem, naprawde wielkim Był czarnym draconem, są podziały co do jego moralności.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:29:07 »
-Powiedziałeś, że był wielkim wojownikiem, jak dla mnie to starczy.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:34:07 »
- A jużci. Ja do pełnoletności (40 lat u krasnoludów) na przodku robił w kopalni ojca. Potem rzech sie do Kruków zaciągł. Co do Kruczego Bractwa był to 2 pluton, 4 kompanii, 8 batalionu, 10 pułku, 1 dywizji, 4 korpusu, XV Komturii Kruczego Bractwa a raczej resztki Pietnastki... - Wyrecytował aż się zasapał - Teraz to cień dawnej potęgi... Przed upadkiem asteroidy Ghuruk zajmowało południowe wybrzeże kontynentu jak byśta nie wiedzieli, po katastrofie ocalały jedynie północne granice państwa. Z czasem nawet one zostały utracone na rzecz bestii z Ignis Terra. Zdesperowani Ghurukczycy najechali neutralne do tej pory ziemie należące do lokalnej szlachty. Po krwawej wojnie o dach nad głową odbudowano królestwo jaszczuroludzi na zgliszczach zamków i miast neutralnych możnych. I tysiącach trupów... kurwa. Jebane gady mogły się dogadać, ale po co nie? Lepiej podbić i zniewolić wszystkich. Bractwo się nie pozbierało po tym, resztki pomagają w obronie Torgonu. A i tutejsza Komturia padła. Ja po upadku Mgły wiozłem prośbe o wsparcie do XVI Komturii. Podtarłem się tym jak dowiedziałem się że nie istnieje od 10 lat. 

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Kwiecień 2016, 23:55:55 »
-Wypiłbym za Twoją historię, gdybyśmy mogli na słuzbie, Kaziu.- odetchnął chłodnym powietrzem.-Jeśli chodzi o mnie, by być kwita, to cóż. Byłem synem jarla, gdzieś na wyspie, chyba Aw Dradar. Nie podobały mi się jego metody, w cholerę okrutne. W końcu wydziedziczył mnie i wyrzucił, rozgniewany tym że nie traktuję poddanych jak wczorajszych śmieci. Najmowałem się to tu, to tam i trafiłem tutaj.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień 2016, 00:02:32 wysłana przez Torstein Niedźwiedzia ÂŁapa »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Kwiecień 2016, 12:42:00 »
- Nie mogłeś go zabić? Tak się chyba u was zdobywa władzę co?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Kwiecień 2016, 13:28:11 »
-Ojciec to ojciec. Równie dobrze, możnaby zabić matkę bo sprzedała Ci klapsa. Ukarał nieposłuszne dziecko - tyle. Potem zrozumiałem to co chciał mi przekazać: lepiej rządzić silną ręką by ludzie wiedzieli gdzie ich miejsce, niż być ukochanym władcą burdelu, nie państwa. Co się z nim stało - nie wiem. Myślę że dalej tam rządzi. Był raczej w sile wieku gdy opuszczałem wyspę.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Kwiecień 2016, 13:41:14 »
- Szkoda że zrozumiałeś to po fakcie, wódz ma być skuteczny ale nie powinien być tyranem gnębiącym ludzi. Tfu! - splunął za burte wozu - Kosa między żebra, albo łysy warg dla takiego.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Kwiecień 2016, 13:48:18 »
-Warg?- spytał zdziwiony wiking.

Offline Ashog "Stalowa furia"

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 414
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Kwiecień 2016, 13:53:16 »
- Wargi są dalekimi kuzynami wilków. Dorastają do około 3 metrów długości oraz 1,5 m wysokości. ÂŻyją w stadach, najczęściej przewodząc mniejszym wilkom. Często też żyją w samotności. Dzikie Wargi są rzadko spotykane, z racji spokojniejszego usposobienia od zwykłych wilków najczęściej można je spotkać udomowione w orkowych klanach. Wargi to znakomici myśliwi, mają wyostrzony wzrok, słuch i węch. Mogą służyć jako rodzaj wierzchowca unosząc ciężar na swym grzbiecie do pół tony. Są bardzo inteligentne i pojętne. A "ÂŁysy Warg" to kara, wyrywa się delikwentowi zęby, z wyjątkiem kłów. Potem skalpuje i obdziera ze skóry. Skazani zwykle zdychają przy skalpowaniu.

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Kwiecień 2016, 14:06:05 »
-U nas robiło się krwawego orła. Wiązało się ręce do słupów, rozcinało skórę i mięso do kości, po czym odczepiało się żebra od kręgosłupa, by przypominały orle skrzydła, potem zaś na nich się kładło płuca delikwenta, tak by mógł je widzieć. Opcjonalnie sypało się solą.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Kwiecień 2016, 15:13:56 »
- To chore. Kto normalny tak robi?

Offline Torstein Lothbrok

  • Bękarty Rashera
  • ***
  • Wiadomości: 1532
  • Reputacja: 1318
  • By przerazić śmierć, wystarczy się doń uśmiechnąć.
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Kwiecień 2016, 15:30:40 »
-Sam się dziwię, ale to kara ostateczna. Czyni się to na przykład zabójcom swoich bliskich. Osobiście nigdy nie uznawałem tej metody. Wolę normalne, bezbolesne ścięcie.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Kwiecień 2016, 15:42:23 »
- Albo kontrola skarbowa. Komu samogonu?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zmiana obstawy
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Kwiecień 2016, 15:42:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top