Autor Wątek: Cenne zbiory  (Przeczytany 6838 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Cenne zbiory
« dnia: 22 Luty 2016, 15:29:02 »
Nazwa wyprawy: Cenne zbiory
Prowadzący wyprawę: [member=25802]TheMo[/member]
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Myślenie, zdolności skradania i włamywania
Uczestnicy wyprawy: Mohamed


Atusel... Miasto jak miasto, pełne kupców, zleceniodawców, dziwek i obywateli. Swym blaskiem zachwycał nowo przybyłych, a starszych gości wciąż zaskakiwał nowymi rzeczami. Była to jednakże przystań portowa i jak na portową przystało, niemal wsżędzie panoszyli się rybacy...
Co więc skłoniło czarnoskórego Kruka do przybycia w bramy miasta? Poszukiwał zlecenia, jakiejś okazji do wybicia się w górę, wyjścia z nędzy. Miał nadzieje, że to właśnie tutaj ją spotka...

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2016, 16:47:43 »
Atusel jak to Atusel. Marynarze i dokerze kursujący na trasach dom-robota-tawerna. Wojownicy zmierzający po sławę na wielką arenę. Pełno kupców trudniących się importem oraz pewno zwykłych przechodni. Odnośnie kupców, niemal wszędzie, na tablicy ogłoszeń, przy ruchliwych alejkach, przed wejściem do karczm wisiały ogłoszenia informujące, iż w mieście został otwarty nowy lombard o nazwie "Wiatr w żagle". Oprócz tego wszystko w mieście było jak zwykle.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2016, 16:47:43 »

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2016, 21:14:08 »
Nowy Lombard? Kruk przystał przy ogłoszeniu i raz jeszcze je zweryfikował. Czyżby nadarzyła się okazja, by uratować podupadającą gotówkę? Dla kogoś, kto dopiero rozkręca interes ktoś taki jak elitarny zabójca do wynajęcia zawsze może się przydać. Czy to podsłuchać kogoś, zlikwidować konkurencję, albo zatrzeć poszlaki nielegalnych działań... Musiał to sprawdzić.
Ruszył więc raźnym krokiem w miasto, poszukując jakiegoś szyldu, który doprowadziłby go lombardu.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2016, 22:22:20 »
Długo nie musiałeś szukać, bowiem na ogłoszeniu oprócz typowych chwytów reklamowych pokroju gwarancji najlepszych cen, znajdował się również adres. Szybko więc tam dotarłeś i kiedy stanąłeś przed niewielkim drewnianym budynkiem z przeszkloną gablotą na której znajdowały się głównie zastawy stołowe i obrazy, mogłeś się domyśleć, że trafiłeś do celu. Pewności dodawał ci rozpięty na dachu żagiel na którym widniał napis: "Lombard Wiatr w żagle". Co jak co, ale jego właściciel bardzo skupił się na reklamie.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty 2016, 15:16:13 »
Zapukał kilka razy, po czym otworzył drzwi i wszedł do środka. Dotarł do samego Lombardu, teraz wystarczyło znaleźć osobę, która to prowadzi i wypytać o jakieś zlecenie.
Czuł ekscytacje na myśl, że czeka go kolejne zlecenie. Zapuścił się, znikał i pojawiał w niespodziewanych momentach. Albo spał i pił po wszystkich karczmach na Valfden. A kiedyś, nim wstąpił do Kruków był pełen wigoru i entuzjazmu. Sądził, że stanie się najbardziej poszukiwaną osobą na wyspie, jak nie na świecie... ÂŻe jego usługi będą kosztowne... A wszystko wyszło jak zawsze. Do dupy.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty 2016, 21:10:43 »
Wchodząc zobaczyłeś, że wnętrze nie wygląda już tak okazale. Mimo to wokół niewielkie pomieszczenie było wypełnione rupieciami i nie tylko. Na wprost wejścia znajdowała się mała biblioteczka, po lewo od niej na ścianie wisiały różne trofea zwierzęce, jak łeb jelenia z okazałym porożem, białe futro i naszyjnik z kłów jakiegoś drapieżnika. W wolne miejsce postawiono stojak na bronie. Nie były one jakoś okazałe, ot zwykłe miecze. Znalazł się też fikuśnie wymodelowany łuk. Naprzeciw stała lada zajmująca całą ścianę i zakończona po obu końcach gablotami z najcenniejszymi rzeczami. Pośrodku stał sam właściciel. Pulchny niziołek uśmiechający się do ciebie i mierzący wzrokiem.

- Witaj szanowny Maurenie. Kupujecie czy sprzedajecie? Chociaż nie, widzę jak się przyglądasz tej biżuterii. Wy, lud pustyni zna się na kosztownościach.
Szybko podbiegł do gabloty i wziął szkatułkę z pierścionkami ułożonymi w rządku.
- Polecam ten ze szmaragdem. Twoja ukochana oszaleje z radości.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2016, 23:31:12 »
- Jestem raczej typem... Samotnika - odparł cicho, spoglądając na pierścionki. - Jestem tu w sprawach biznesowych. Nie, nie chodzi o haracz, jeśli o tym pomyślałeś, drogi panie...
Zrobił krótką pauzę, by popatrzeć po wnętrzu sklepu.
- Ktoś taki jak pan... Hm... Właściciel z wieloma drogocennymi rzeczami, jak te pierścionki, które pan pokazywał, może niekiedy potrzebować pomocy... - zaczął powoli, spoglądając w oczy niziołka. - Ochrony przed bandytami... Wiem pan jak jest, prawda? Szukam zlecenia.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Luty 2016, 23:49:52 »
Niziołek odłożył szkatułkę z pierścieniami na miejsce. Na jego twarzy pojawił się niecny uśmieszek.
- ÂŻadni bandyci mi nie przeszkadzają. Jesteśmy w centrum miasta. Dodatkowo mam znajomości w Bękartach, więc ochronę już posiadam. Dobrze, że nie jesteś po haracz ani po to, by mnie zabić i zrabować cały lokal. To nie byłoby korzystne dla nas obu, a wiem iż nasze rasy doskonale znają się na interesach. Jednak ja nie lubię brać w ciemno. Jak widzisz każdy przedmiot tutaj jest dość oryginalny. Czy możesz pochwalić się tym samym?

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Luty 2016, 00:10:35 »
- Och, oryginalności mi na pewno nie brakuje - podejrzany, lekko mroczny uśmiech pojawił mu się na ustach. - Jestem człowiekiem, który - w przeciwieństwie do Bękartów - działa w cieniu. Nie biegnę na strażników, demonów, czy dziwkarzy z mieczem u góry. Moje zdolności.. Hm... Często przydają się też osobom, które chcą zyskać kolejne cenne i oryginalne rzeczy. A fakt, że jestem czarny tylko pomaga mi we wtopieniu się w mrok - uśmiech zniknął, zastąpiła go zimna obojętność.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Luty 2016, 00:47:35 »
- A więc pospolity złodziejaszek zabierający owoce pracy tym, którzy ciężko na to zarobili?
Niziołek wyszedł zza lady i podszedł do półki z książkami.
- Jak mówiłem mam tu wyjątkowe rzeczy. Czyli byłbyś w stanie uzupełnić skład sklepu o kilka drobiazgów.
Stanął plecami do ciebie i wpatrywał się głównie w puste miejsca w biblioteczce.
- Jak byś się dostał do strzeżonej posiadłości? I czy dałbyś radę okraść opętanego kaznodzieja otoczonego fanatykami z ich najcenniejszej rzeczy? Potrafisz się targować? A może masz jakieś inne zalety? I oby należała do nich umiejętność trzymania języka za zębami.
Niziołek obrócił się i z uśmieszkiem patrzył prosto w twoje oczy.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Luty 2016, 19:07:21 »
- Pospolitym złodziejaszkiem bym się nie nazwał. Jestem raczej... osobą, która lubi kolekcjonować różne dobra. W tym złoto, jeśli wiesz, co mam na myśli. Nie zawsze muszą to być własności kogoś innego - odpowiedział, odpowiadając spojrzeniem. - Odpowiadając na pytania, to do posiadłości najlepiej byłoby wejść od frontu, choć z moimi celami nie zawsze jest to możliwe. Proponowałbym okna na tyłach posiadłości, piwniczkę, albo jakiś taras, jeśli takowy istnieje. Sam fakt, że jest to posiadłość strzeżona utrudnia takie rozwiązanie, nie jest ono jednak awykonalne. Na pewno znajdą się jakieś elementy środowiska, w których osoba taka jak ja się ukryje. No i oczywiście, najważniejsze... Takie zadania najlepiej wykonywać w nocy, gdy odległość widzenia przeciwnika jest ograniczona przez mrok... - jego głos był chłodny, pozbawiony skrupułów. - Co do targowania... Moja rasa jest w tym dobra. Jedna z lepszych, mógłbym powiedzieć. Targowanie na naszą korzyść jest nieuniknioną częścią naszego życia...
Zrobił krótką pauzę i kontynuował:
- Co do ostatniego. Cóż... Tu mógłby być problem, ponieważ z takimi sektami nie miałem do czynienia tak często, jakbym może chciał - a nóż, wywnioskowałbym z tego cenną lekcję? - co może delikatnie utrudnić sprawę. Myślę jednak, że postarałbym się jakoś wkupić w łaski i w odpowiednim momencie zawinąć swój cel, po czym czmychnąć gdzieś daleko, by mnie nie znaleźli.. Są to jednak tylko moje sugestie i nie jestem pewny, czy by to wypaliło.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Luty 2016, 02:49:23 »
Niziołęk skierował się ku drzwiom wyjściowym. Otworzył je i zmienił kartkę z "otwarte" na "zamknięte". Powrócił do ciebie.
- Widzę, że jednak znasz się na swoim fachu. No to przejdźmy do konkretów. Chciałbym mieć w swojej kolekcji trzy książki. Nie są one jakieś zwykłe. Bowiem są napisane w języku dracońskim a ich powstanie datuje się na jeszcze pierwszą erę, kiedy to draconi chodzili po Marancie. Istnieją tylko trzy egzemplarze i dziwnym trafem są tutaj, w Atusel. ÂŻebyś nie zachodził w głowę, jakim cudem, zostały one kiedyś zakupione przez bogatego kupca, który po upadku asteroidy przeniósł się tutaj. Jednak przez mgłę musiał zamknąć interes a po śmierci jego dobra zostały zlicytowane. I tak krążyły po Valfden. Aż w końcu udało mi się je zlokalizować. I tu wchodzisz ty, gdyż inne metody ich pozyskania zawiodły. Płacę 150 grzywien od każdego egzemplarza. Po skończonej robocie dokładam jeszcze 50, żeby sumka była okrągła. Wchodzisz w to?

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty 2016, 21:28:27 »
Nie musiał się długo zastanawiać. Misja może i była trudna, mogły go spotkać nieoczekiwane problemy... Ale propozycja tego, co mógł otrzymać.. No cóż. Nawet za niektóre morderstwa tyle nie płacili, choć były one ważne...
- Zgoda. Podaj mi obecną lokalizację tych ksiąg.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Luty 2016, 22:20:02 »
- Pierwsza jest w rezydencji von Huera w centrum miasta. Stary, bogaty kolekcjoner białych kruków. Ma w swoich zbiorach dość dużo dzieł. Jednak jaki majątek, taka ochrona. Ale uważaj, parę lat temu znalazł się jeden zdolny go okraść. Starzec wywalił więcej kasy niż łupy były warte by znaleźć złodzieja. Jakimś cudem mu się udało. Zamiast wydać go straży, zabrał go na swój statek. Plotki głoszą, że została z niego zrobione skórzane poduszki na których trzyma odzyskane fanty. Więc nie możesz zostawić po sobie żadnych śladów.
Druga jest w posiadaniu jakiegoś dziwaka zwącego się Guru Raileb. Jest on przewodnikiem jakiejś sekty co na siebie wołają Dzieci Garita. I tu jest problem, bo nie udało mi się go namierzyć. To bardzo zamknięta grupa. Wiem tylko tyle, że ten guru podczas obrzędów odczytuje fragmenty tej księgi.
Trzecia jest w domu aukcyjnym Borsta. Metoda pozyskania, dowolna. Więcej informacji musisz zdobyć sam. Powodzenia.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Luty 2016, 13:58:37 »
- Ekhem, zanim jeszcze wyjdę - obrócił się do niziołka będąc przed samymi drzwiami. - Jak te księgi wyglądają? Jak je rozpoznam?

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Luty 2016, 15:43:34 »
- Mają ciemnoczerwone okładki. Na każdej znajduje się prostokąt podzielona na trzy puste pola. Każda z nich posiada pięcioramienną gwiazdę w innym polu. A tekst jest po dracońsku i jest przeplatany tajemniczymi rycinami.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Luty 2016, 12:38:27 »
Zanotował ten fakt w głowie i wyszedł, zamykając cicho drzwi. Skierował swe kroki w miasto, w poszukiwaniu domu Aukcyjnego Bostera. To tam postanowił sprawdzić swoje umiejętności i wykraść książkę. Ten cel wydawał mu się najprostszy, co nie oznaczało, że tak było. Każdy z tych celów był trudny, ale w różnych stopniach.
Meh... To może być ciekawe...

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Luty 2016, 19:39:06 »
Dom aukcyjny Bostera był trudny do znalezienia. Był nawet wątpliwości, czy takowy istniał. Co innego dom aukcyjny Borsta. Błądząc po uliczkach przypomniałeś sobie, że na tablicy ogłoszeń oprócz najbardziej rzucającej się w oczy reklamy lombardu, były tam też inne rzeczy na które nie zwróciłeś uwagi.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Marzec 2016, 19:08:55 »
Postanowił więc wrócić do tablicy ogłoszeń i przewertować ją raz jeszcze z nadzieją, że naprowadzi go to na trop domu aukcyjnego. A nóż, właściciel może wywiesił ogłoszenie... W sumie, byłoby to całkiem realne i pożyteczne, patrząc na taką działalność.
Skierował swe kroki tam, gdzie wcześniej. Do tablicy.

//Przepraszam za opóźnienia [member=25802]TheMo[/member] wiesz jak jest... ÂŻycie w internacie, przeprowadzka w nowe pokoje, uprzątanie itd. itp. Sorka :3

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Marzec 2016, 20:35:19 »
//Dlatego nie mieszkam w akademiku

I już dotarłeś do tablicy. Drewnianej tablicy na dwóch nogach z powbijanymi w nią papiokami trzymającymi kartki. Nad nią znajdował się ozdobny napis, też z drewna, ogłoszenia. Około ćwiartka miejsca została wydzielona na ogłoszenia od miasta i państwa. Jednak ten obszar był na razie pusty. Za to na reszcie znajdowało się pełno ogłoszeń pisanych ręcznie. Część na białym papierze, część na kolorowym. Większość z nich miała nagłówki informujące o zawartości. Praktycznie całość była w stylu "kupię", "sprzedam", "zatrudnie", "okazyjna oferta", "zapraszamy". Kiedy chciałeś podejść bliżej, by to wszystko przeczytać, pewien osiłek zasłonił ci pół tablicy i wpatrywał się tępym wzrokiem w ogłoszenia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Marzec 2016, 20:35:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything