Autor Wątek: Cenne zbiory  (Przeczytany 6843 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Maj 2016, 22:11:18 »
- Przypuszczam... ÂŻe kot? - jego brew skoczyła w górę po tym przedstawieniu. - Dasz radę go ściągnąć pod dom aukcyjny? Lepiej pojawić się tam za w czasu, by obmyślić jakikolwiek plan...
Ruszył wolnym krokiem w stronę swojego pierwszego celu.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Maj 2016, 22:30:15 »
-Taki trochę przerośnięty kot. Kotki lubią zabawki, a ten przepada za takimi błyszczącymi. Postaram się, ale nic nie obiecuję.
I wyszedłeś na ulicę. Straży jak na razie nie było. Po czasie znalazłeś się przed domem aukcyjnym. Drzwi dalej były zamknięte, a dwójka ochroniarzy dalej stała przy drzwiach.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Maj 2016, 22:30:15 »

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Maj 2016, 22:38:09 »
Nie krył się po cieniach, żeby nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Po prostu stanął pod jedną ze ścian, oparł się i zapalił papierosa, uważnie - choć ostrożnie - obserwując budynek. Czekał go skok życia w towarzystwie dwóch nieznanych mu osób a to tylko po to, by wykraść jakąś księgę...
Martwiło go jedno... ÂŻeby tylko właściciele pozostałych dwóch ksiąg nie zdążyli ukryć bezpiecznie swoich pociech po tym, jak wykradną to bydle z tego budynku. Miał nadzieję, że wszystko obejdzie się bez jak najmniejszych problemów... Ale, jak to bywa w takich sytuacjach, coś się zawsze spierdoli.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Maj 2016, 01:37:55 »
Nikt nie zwracał na ciebie uwagi. Strażnicy byli zajęci rozmową, więc mieli gdzieś kurzącego maurena. Gdy już wypaliłeś usłyszałeś bicie dzwonu z wieży zegarowej, co oznaczało pełną godzinę. Bramkarze skończyli rozmawiać i ustawili się przy drzwiach, które po chwili zostały otwarte.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Maj 2016, 18:41:34 »
Dzwon wybił, drzwi otwarte, a jego towarzyszy nadal brak. Co miał w tej sytuacji zrobić? Ruszyć samemu w głąb budynku i tam na nich czekać, czy raczej zaczekać i razem ruszyć po zdobycz? Postanowił, że jeszcze chwilę wstrzyma się z ruchami i zaczeka na swoich towarzyszy.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Maj 2016, 19:03:32 »
Zaczęli się schodzić uczestnicy licytacji. Pierwsza przez drzwi przeszło małżeństwo w średnim wieku, a ich szaty wskazywały na dość spory zasób sakiewki. Chwilę potem przybył mężczyzna w dziwnym berecie na głowie i z rozwleczoną koszulą. Parę minut minęło i przyszedł zwyczajnie ubrany kunanin. Po paru kolejnych krasnolud, mogący ćwiczyć swój biceps machając dłonią obciążoną pierścieniami z różnymi rodzajami kamieni szlachetnych. Tuż za nim człapała się starsza kobieta w sukni do samej ziemi. A znajomych ci twarzy nie było widać.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Maj 2016, 19:09:59 »
No to był w dupie. Musiał zaryzykować i samemu tam pójść z nadzieją, że dotrą do niego w odpowiednim czasie. Miał nadzieję, że nie zawiedzie się na jego nowym towarzyszu... Inaczej, po tym jak zdoła uciec straży, sam go wytropi i ukatrupi.
Poprawił szatę, zdjął kaptur, poprawił włosy i zarost, który zdążył mu w ostatnim czasie dość pokaźnie urosnąć, po czym ruszył raźnym krokiem w stronę drzwi. A nuż go wpuszczą.. A jak nie, to się pomysli, co dalej.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Maj 2016, 19:36:34 »
Zanim ty wszedłeś, przez drzwi musiała przejść damulka w dość młodym wieku, albo to te nowe kremy nawilżające ze śluzu utopca. Strażnicy nic nie powiedzieli, gdy przechodziłeś ty. Byli skupieni na tyłu kobiety, która weszła przed tobą. Po wejściu do środka ujrzałeś sporą przestrzeń. Na ścianach umieszczone były obrazy, na środku pomieszczenia znajdowały się gabloty z przedmiotami. Na końcu pokoju były schody na kolejne piętro oraz zamknięte drzwi. Uczestnicy porozchodzili się po całym domu i zajęci byli oglądaniem wystawy.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Maj 2016, 19:44:43 »
Wtopił się w tłum, raz na jakiś czas także zerkając na wystawę wyłożoną w gablotach. Starał się wyszukać swojego celu, wiedział jednak, że tutaj tego nie zobaczy. Już prędzej spodziewałby się tego gdzies na piętrze, gdzie właśnie zmierzał. Zastanawiały go te zamknięte drzwi, postanowił jednak, że póki co nie zacznie się do nich dobierać. Ciekawe, co tam było..

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Maj 2016, 20:49:25 »
Na wystawie zobaczyłeś jakieś rzeźby, hełm z czarnej rudy, który ponoć należał do samego Aragorna Tacticusa i parę innych pierdółek. Na piętrze było mniej rzeczy. Głównie katedra i krzesła dla uczestników. Zauważyłeś tam tylko krasnoluda i kunanina, którzy stali przy gablocie z manuskryptami.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Maj 2016, 21:50:12 »
Postanowił podejść bliżej, przyjrzeć się tej niewielkiej ilości rzeczy na piętrze. Myślał także nad nowym planem działania, skoro jego towarzysz go wystawił.. Cóż, prędzej czy później może się spodziewać tego, iż straż zacznie go szukać. Wątpił w ufność tamtego człowieka... Być możer nawet i źle postapił, zdradzając mu swój plan. Cóż... Człowiek uczy się na błędach.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Maj 2016, 14:43:42 »
Przy wejściu spotkałeś kolejnego ochroniarza. Po podejściu do gabloty, pośród pergaminów i starych ksiąg zauważyłeś swój cel. Czerwona okładka z trzema kwadratami na środku i pentagramem w skrajnie lewym.
- Stare papierzyska. Brakuje mi dziś równie starych błyskotek. Ostatnio nabyłem kolekcję figurek z Chatal.
Odezwał się krasnolud obwieszony biżuterią.
-Takie rzeczy są cenniejsze, lecz trudniej znaleźć na nich chętnego, przez co ceny są zaniżone. Prawda, kolego maurenie?[/i]
Odparł kunanin, kierując wzrok na ciebie

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Maj 2016, 14:56:53 »
Jest. Jego cel. Księga, którą miał dostarczyć. Teraz wystarczyło, że jakoś ją zdobędzie. Tylko.. Jak? Nie zrobi napadu sam, bo to równa się z tym, że zostanie wykryty. Na pewno.
- Oczywiście - odpowiedział kunaninowi. - Tak stare manuskrypty są naprawdę wiele warte, choć jak zwrócił pan uwagę, mało jest osób, które z chęcią przyjęłyby je do swojej kolekcji.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Maj 2016, 15:05:49 »
- To nie na łeb krasnoluda. Idę pooglądać coś z metali. Do zobaczenia panom.
Pożegnał się brodacz i udał się na parter. Zostałeś sam z kotołakiem.
-To zajmie mniej miejsca w torbie. Jednak są też inne ciekawe rzeczy. Masz jakieś ciekawe pomysły?[/i]
Odpowiedział kunanin półgłosem, by strażnik przy schodach nie usłyszał.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Maj 2016, 15:24:37 »
- A więc to Ciebie miał ogarnąć tamten chłopak? - zapytał szeptem, nadal uważnie obserwując księgę w gablocie. - Z początku sądziłem, że będzie gdzieś ukryta, poza wzrokiem pozostałych. Teraz jednak, po tym jak zdążyłem zlokalizować cel, z napadem może być ciężej... Trzeba by było jakoś odwrócić uwagę, zwinąć wszystko co się da i zniknąć, nim zdążą się zorientować...

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Maj 2016, 15:41:36 »
Kunanin przytaknął.
-Nie wiem ile ci płacą za taką książkę, że decydujesz się na napad. Ja też chcę mieć swoją działkę. Myślisz wynieść to wszystko pod pazuchą? Nie widzi mi się to. Wszystkie gabloty są pod stałą obserwacją ochrony. A przy próbie walki zleci się tutaj cały garnizon straży. Myśl dalej.[/i]

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Maj 2016, 15:48:50 »
- Patrząc na to, z jaką trudnością przyjdzie nam to zdobyć stwierdzam, że o wiele za mało płacą - fuknął cicho. - Nie wiem, nie mam jakichś większych planów. Może ty na coś wpadłeś?

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Maj 2016, 16:31:05 »
-Liczyłem, że ty coś wymyślisz. Ja mogę ci tylko powiedzieć, że ciągle jest tutaj 4 ochroniarzy. Dwóch przy wejściu, jeden czasem robi obchód wokół uliczki, reszta w środku. Czasem, na czas aukcji jeden przebiera się w normalnie ciuchy i wyłapuje kieszonkowców. Po aukcji jakąś godzinę zajmie im sprzątanie i chowanie rzeczy. Potem następuje zmiana warty i przychodzą nowi strażnicy. Tyle się zdołałem dowiedzieć swego czasu.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Maj 2016, 16:34:24 »
- A gdyby tak... Mówisz, że godzinę sprzątają i chowają rzeczy? A gdyby tak dowiedzieć się, gdzie dokładnie i wykraść je, gdy nastanie mrok? - mówił do kunanina, ale i do siebie. - Albo po prostu dorwę tego, który to kupi, skrócę o głowę i zabiorę to, na czym mi zależy... - to powiedział już niemal tak cicho, że sam kunanin nie mógł tego usłyszeć.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Maj 2016, 16:36:05 »
-Wszystko wynoszą przez te drzwi na dole. Jednak nic więcej nie wiem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Cenne zbiory
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Maj 2016, 16:36:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top