Autor Wątek: Test kruka - Isirr van Triol  (Przeczytany 3809 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Canis

  • Gość
Test kruka - Isirr van Triol
« dnia: 20 Styczeń 2016, 20:37:18 »
Nazwa wyprawy: Test kruka #29
Prowadzący wyprawę: Arivel
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Isirr



- To tylko przez grzeczność, zapewniam. - powiedział z uśmiechem. - Jednak my tu gadu gadu a pieniądz musi na siebie pracować. nigdy nie lubiłem nadmiernej zwłoki i mitrężenia językiem, chociaż jestem w tym całkiem dobry. - powiedział delikatnie wytykając czubek języka na górną wargę i cmoknął delikatnie ustami. - Co masz więc dla mnie?

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2016, 21:08:04 »
-Słyszałam ostatnio od mojego znajomka że poszukuje pomocy. Przeprowadził się jakiś czas temu do dzielnicy obywatelskiej na Valfden. Odwiedzisz go i dowiesz się w czym mu się przydadzą twoje ręce. Dość łatwo rozpoznasz dom, ma zielonkawe okiennice i dość specyficzne malunki na ścianach bocznych.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2016, 21:08:04 »

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2016, 21:19:01 »
- Bardzo dobrze. Mało konkretnie ale... zawierzę w swoją spostrzegawczość. - Powiedział i odwrócił się na pięcie. Zrobił parę kroków na przód w kierunku głównej alei i zatrzymał się zwracając głową w tył. - Do zobaczenia, "młoda". - powiedział i zamachał ręką jakby tak przed siebie chociaż spoglądał za siebie do rozmówczyni.

Dobrze, najpierw prosta sprawa, banał, dotrzeć, rozpoznać, zrozumieć i wykonać. - Prostota czterech kroków przed nim. Na razie brak znamion czynu więc nie ma się przed czym chować... - Pomyślał i wyjrzał z za winka na aleję i niepostrzeżenie wymknął się na główny trakt, gdzie beztrosko skierował swoje kroki w kierunek dzielnic mieszkalnych, a następnie wybrał aleje ku dzielnicy obywatelskiej. Nie znał tych dróżek za dobrze, był nowy, jednak podpisy, tabliczki... a w szczególności jakość domów, wskazywała sama z siebie gdzie co jest.

Szedł wzdłuż alei... ale poboczem, niczym normalny szary przechodzień... może trochę bardziej cichy, może trochę unikający kontaktu wzrokowego... zwykły biedny mieszczanin, któremu wstyd pojawiać się w bogatszych rejonach miasta -> dobra wymówka dla jego postaci w tym miejscu.

Zwracał uwagę na domy niczym prawdziwy turysta, przyglądał się fasadom ornamentom, zdobieniom i wykończeniom, było to naturalne dla nowych osób w mieście którą nie tylko rzeczywiście był, ale także chciał za taką uchodzić w oczach przypadkowych przechodniów. Nie było to nawet celowe, ważne, było bardziej prewencyjne. zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć...

Jednak to wszystko sprowadzało się do jednego, do szukania domu o zielonkawych okiennicach a jednocześnie posiadających unikatowe, specjalne malunki na ścianach bocznych, które notabene widział przemierzając alejki.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2016, 22:39:51 »
W końcu udało ci się dostrzec dom, który miał jasno zielone okiennice. Gdy podszedłeś bliżej zobaczyłeś także dość nadzwyczajne malunki o motywach florystycznych. ÂŚciany domu były pomalowane na biało by wyjątkowo kolorowa sztuka na nich jeszcze bardziej rzucała się w oczy.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2016, 22:44:07 »
No cóż... to nam zbyt wiele nie wyjaśnia... sprawdźmy. Niczym pomysłowy Dobromir podskoczył z radości teatralnie niczym dziewczę znajdując prezent dla siebie. wyminął ewentualny płotek i podszedł pod drzwi tego barwnego kolorystycznego domu i zapukał w kołatkę wyczekując reakcji domownika.

*puk* *puk*

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2016, 23:37:06 »
Drzwi otworzył ci jegomość w białej koszuli na którą miał zarzuconą czerwoną marynarkę z czarnymi wykończeniami mankietów, kołnierza i zapięcia. Wykończenia były misternie zdobione haftem o motywie podobnym co ten na domu. W kontraście do tego wszystkiego były jasne lniane spodnie, które kończyły się w czarnych skórzanych butach o wysokich cholewach. Z kolei na głowie mężczyzny znajdował się niski i twardy kapelusz z ozdobną wstążką wokół ronda.
-Słucham, coś ty za chłopok? - spytał dosyć nietypowo mężczyzna.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń 2016, 23:46:51 »
- Dzień dobry panu! - powiedział teatralnym podwyższonym głosem niczym kontrahent, domokrążny sprzedawca rupieci. - Czyż to nie piękny dom z zielonkawymi okiennicami i dość specyficznymi malunkami na ścianach bocznych? Tak to tutaj gratuluję panu, trafiła się panu nielada gratka!

Mówiąc te wszystkie słowa niemal an siłę, oczywiście delikatnie przemykając tu się uchylając tam lekko bokiem stając chwytając za rękę mężczyzny przekroczył próg domu i przejął inicjatywę gospodarza - chwycił za klamkę i zamknął drzwi za sobą będąc już w środku.

- Przepraszam za to... ale nie mogę pozwolić sobie na żadne ryzyko niechcianego interesanta. - powiedział ciszonym głosem unosząc lewą dłoń do góry wyprostowaną niczym w geście poddania, zaś prawą przytrzymując drzwi by nie spróbował czasem mu bruździć w działaniu. - Przychodzę od naszej wspólnej znajomej, takiej młodej w zaułkach starego miasta, kojarzy pan? całkiem ładna buzia lubiąca noże. Mówiła, że mam panu pomóc.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2016, 23:53:58 »
-Ziem! Tak, dziewcok muziła ze ktoś wpadnie do chałupy. Ja taki głupsiok zapomniał zupełnie. Hyzo chodźcie do środka. Prose do izby. Tylko drzi zaperte i pomuzimy. Mężczyzna mówił jeszcze dziwnie, ale poniekąd byłeś w stanie zrozumieć o co mu chodzi.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2016, 00:10:52 »
- Ee... - Burknął i wszedł do środka. - Tak rozumiem. - mówił skonsternowany a szczęka opadła mu na dywan. Wszedł do środka rozglądając się wokół i chcąc zrozumieć jegomościa. już wiedział, że nietutejszy i przybysz dlatego będzie problem z komunikacją.

Rozglądał się wokół i chciał poznać zleceniodawcę już z samego tego co mógł o nim zobaczyć.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2016, 15:24:29 »
Dom był równie specyficzny wewnątrz jak i z zewnątrz. Na ścianach wisiały obrazy przedstawiające sielankową scenerię pól, łąk i jezior. Było też parę trofeów w postaci rogów jeleni czy innej zwierzyny. Wtedy dostrzegłeś kominek, a nad nim główną ozdobę domu. Pięknie zdobiona drewniana kusza do polowań.
-Psijes? Mam zino z jepka.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2016, 15:54:46 »
- Chętnie, ale tylko odrobinę. - powiedział uprzejmie spoglądając na gospodarza rozglądając sie po pokoju. - Piękny wystrój taki... barwny i intrygujący. - chciał jakby prawie że pochwalić gust, z grzeczności, nie szczerych myśli...

Przyjrzał się kuszy i zauważył ze... ta broń znacznie różni się od jego, zdobiona w motywy regionalne własne a zarazem wysłużona, która służyła wiele czasu, jego zaś szpic był świeżą nieporęczną oburęczną na dodatek śnieżynką...
- Piękna kusza, zapewne służyła godziwie. Przybył pan tutaj odpocząć tak? w sensie... opuścił pan rodzinne strony by zamieszkać w spokojnej stolicy? - Dopytywał ciekawski mrużąc oczy... zaintrygował go ten jegomość w stosunkowo ekstrawaganckim i ekscentrycznym stylu bytujący w mieście, gdzie na ogół populizm i masowość przyćmiewały indywidualne wariacje.

- ... i jaki ma pan problem do rozwiązania?

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2016, 16:36:14 »
-Tylko jakiś baherek przyniosę. - odpowiedział gospodarz i zniknął na chwilę. Wrócił za moment niosąc ze sobą dwa kubki i butelczynę jasnego płynu. Nalał do obu mniej więcej do połowy. Pociągnął solidnego łyka i znów się odezwał. - Na zdrozie! A no słusnie zidzicie, ze niedazno przysedłem. Najmłodsa moja famelia odleciała to co miałem zostać. ÂŁonegdaj samiuśki zostałem to do miasta posłem. Ale co ja tam ci będę opoziedać. - żachnął się mężczyzna. -A tak przy okazji to ja Adam jestem.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2016, 16:53:41 »
Chwycił za kubek i upił drobny łyk delikatnie zanóżając język i przytrzymując płyn w ustach... badał jego smak i działanie, czy czasem język mu nie drętwieje, lub gorzkie, niezdrowe, może trucizna, nie mógł ryzykować starał się sprawdzić, jednak nie wyczuł nieprawidłowości i przełknął, by po chwili nabrać oddechu..
- Uoch... wyborne. To było na zdrowie.. - Powiedział w końcu chwaląc trunek. Starał się wyglądać i brzmieć naturalnie, w końcu gospodarz był uprzedzony o możliwym pojawieniu się kogoś, kto pomoże z problemami, a Isirr miał pozyskać zlecenie.

- Miło mi pana poznać, ja jestem Isirr. - Odpowiedział prawdą, zawierzył szczerości gospodarza. Rozważał możliwość skłamania, jednak odrzucił to, nie tylko ze względów ludzkiej uczciwości takiej prostej wynikającej z rpawa natury, gdzie użyczając gościn i dobroci winni jesteśmy minimum szczerości. Tutaj było to podyktowane asymilacją i chęcią poznania kultury, prawdy tej istoty intencji działania. każdy człowiek jest prosty, działanie wywołuje przeciw działania, akcja i reakcja. i każdy reaguje inaczej, zbieżnie ale inaczej. Specyfika tej osoby była na tyle warta godności by zawierzyć naturze. - To przykre, ale nie wiem czy rozumiem, ma pan na myśli, ze najmłodsza familia... potomstwo? znaczy dzieci? A pana żona? No tak, nie wypada mi wypytywać, nie musi pan, panie Adamie, odpowiadać.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Styczeń 2016, 17:53:23 »
-Zona? Posła...zzieła psiejądze i posła. - odparł. -No ale mniejsa z tym. Muziłem, ze potrzebuje poniocy. Chodzi o moją chałupę. Jak zidzisz mam tu ziele różnych rzeczy. Ale brakuje mi cegoś jeszcze. Cegoś co by dodało uroku mojemu pokojozi. Słysałem od tej psianenki że do portu przybył statek niejakiego psiana del Gartiamo. Ponoć w kajucie trzynia jedną z najładniejsych lamp jakie niożna zobacyć. Chce nieć taką lampę.

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:01:47 »
- Rozumiem, ze jest zbyt droga, albo nie chce sprzedać tak? To nieistotne. Po czym rozpoznam tę lampę? - zapytał o detale...

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:29:45 »
-To jedyna lampa jaką trzynia w gabinecie. ÂŁozdoba jego kajuty i nienial całego zielkiego statku. Ponoć to galeon cy jakoś tak. Choć nie cuć ode mnie psiejądza to trochę jest tego ale i tak nie zystarcyłoby. Psian del Gartiamo jest też tzardym kupścem, a ja z kolei kiepśkim. To jak, podejmujes się?

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:40:46 »
- Oczywiście. przyniosę ci tą lampę. Czy możesz coś powiedzieć o okręcie? o samym panu "del Gartiamo"? Stale przebywa na okręcie? czy Galeonu ktoś strzeże? Wie pan, każda ważna informacja zaoszczędzi mi czasu. - Powiedział dopijając trunku i odkładając szklankę.

Skierował swoje kroki w kierunku drzwi wyczekując dalszych wyjaśnień. W końcu już się podjął, już przyjął zlecenie pozostało zdobyć informacje. Jednak w głowie pozostawała pustka, nadal niewiele wiedział o celu działania.

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń 2016, 19:03:12 »
-Ma parę spotkań w nieście, zięc nie pozinien zrócić tak sybko. Na statku peznikiem jest jakaś załoga. Sano to to się nie łobsługuję. A na łokrętach ja ci się nie znam. Duży jest i robiący zrażenie. Nazyza się chyba "Złotym Zefirem".

Canis

  • Gość
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń 2016, 21:54:40 »
- Idealnie. Wrócę jak tylko zdobędę twój upragniony przedmiot. - Powiedział podchodząc do zdobionych drzwi ostatni raz rzucając okiem na pomieszczenia. Cholera... regionalizm, ze mucha nie siada. Skinął głową na pożegnanie i otworzył drzwi, by tuż za sobą je zamknąć. Zszedł ze stopni i stanął na alei rozglądając się to w lewo to w prawo stale myśląc o słowach Adama. wymyślał kolejne scenerie wariantów jawnego dostania się do środka. w końcu tak było by najprościej, bowiem galeon w porcie? publiczne miejsce, a nie miał środków by zrobić to skrytym w cieniu. Musiał wykorzystać fortel.

Skierował swoje kroki ku południkowo-wschodniej bramie i tak udał się w podróż do miasteczka Atusel, bowiem na pewno tam w porcie zadekował tenże "Złoty zefir".

Offline Arivel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Rekrutantka
Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Styczeń 2016, 22:48:14 »
Droga ku bramie nie nastręczała większych problemów w Efehidonie. Jednak ta do Atusel mogłaby być już problematyczna, zwłaszcza biorąc pod uwagę pieszy sposób poruszania się Isirra. Czy nasz bohater wyruszy w mozolny maraton czy może wykombinuje coś innego?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka - Isirr van Triol
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Styczeń 2016, 22:48:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything