Autor Wątek: Rasher swe dziatki pozna - Gestat  (Przeczytany 4016 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gestat

  • Gość
Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« dnia: 24 Grudzień 2015, 23:01:55 »
Nazwa wyprawy: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
Prowadzący wyprawę: TheMo
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Chęć dołączenia do Bękartów
Uczestnicy wyprawy: Gestat

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2015, 23:12:12 »
Samug w końcu odnalazł kartkę, której szukał. Uniósł ją bliżej twarzy, by wyraźniej widzieć litery.
- Słuchaj młody. Pewien kupiec zamówił ochronę stąd do Atusel. Problem w tym, że trzy dni temu miał wrócić z Ekkerund i się zgłosić. Ja rozumiem, że Hemis i śniegi, ale nie zaszkodziłoby ci się przejść kawałek i sprawdzić, czy tam go co poważnego nie zatrzymało. W razie czego doliczysz se napiwek za nadłożenie drogi. Jakbyś jeszcze nie znał Valfden to zachodnia brama, idziesz prosto, a za mostem skręcasz na północ. Jeszcze jakieś pytania?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2015, 23:12:12 »

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień 2015, 01:46:28 »
- Nie mam więcej pytań panie, ruszam w drogę, bywaj..
Mężczyzna dowiadując się co ma zrobić dla Samuga, ruszył w podróż, zachodnią częścią bramy Valfden w stronę gór Ekkerund.Przepadał za zimnem, wiec wyprawa nie stanowiła dla niego jakiegoś większego  problemu.Zastanawiał się jednak, co mogło stać się z handlarzowi który miał przybyć do miasta.Wiedział jedno, ze musi dostać się do miasta krasnoludów i popytać tamtejszych mieszkańców o informacje.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2015, 14:04:59 wysłana przez Gestat »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudzień 2015, 01:08:25 »
Hemis tego roku było wyjątkowo ciepłe. Mróz był na tyle niski, by utrzymać śniegi w postaci stałej. A z racji twego lichego ubrania trochę drażnił twoje ciało. Skoro jednak lubiłeś zimno to nie przeszkadzało ci w podróży. Cały krajobraz był spowity w półmroku. Przeszedłeś ulicami Efehidionu bez problemu. Te zaczęły się dopiero przy przejściu przez bramę. Tam nikt nie odgarniał zalegającego śniegu, więc musiałeś wysoko podnosić nogi, by móc iść dalej. Jedyna wydeptana ścieżka prowadziła od bramy do najbliższego drzewa, co było zasługą strażników stojących na wartach. Reszta ścieżki była długo nieuczęszczana. Dobrą drogę poznałeś jedynie po wygolonej roślinności na obszarze ścieżki.

//Jest godzina ok. 6 rano, temperatura ujemna.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień 2015, 15:49:27 »
Mężczyzna z założonymi rękami kroczył, przez zasypaną śniegiem ścieżkę ku Ekkerund.Miał szczęście, ze na obszarze ścieżki była wygolona roślinność, ale jednak przez małą widoczność terenu wpadał w złość, bo ledwo widział ścieżkę.Po paru godzinach drogi, zrobił sobie krótką przerwę by zregenerować siły po przebytej drodze.Gdy wyruszył ponownie wziął, ze sobą kija, którego znalazł przy jednym z drzew podczas odpoczynku.Kij którego wziął, służył mu do podpierania się podczas podróżny.Chciał jak najszybciej dojść do miasta, i się ogrzać w jednej z tamtejszych karczm, bo nie przypuszczał ze może tak zmarznąć.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2015, 17:26:44 »
Po przebyciu kolejnej części drogi zauważyłeś odstępstwo od monotoniczności krajobrazu. W śniegu znajdowały się specyficzne ślady. Głębokie dołki o nierównych odstępach świadczyły, że ktoś tędy przebiegał. I to w dużym pośpiechu. ÂŚlady te w pewnym momencie zamieniły się w jeden większy dołek, jakby ten ktoś tam się wywrócił, lub zrobił sobie przerwę. Od tego miejsca nie widać, aby ten ktoś dalej biegł w stronę Efehidionu. Zamiast tego jest druga para odcisków butów, tym razem spokojniejsza i prowadząca w stronę, skąd przybył uciekinier.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2015, 18:30:48 »
Mężczyzna stanął nad śladami i zaczął się rozglądając, ale nic właściwie nie zobaczył, przez padający śnieg.Musiał się pospieszyć, by ślady nie zostały przykryte przez biały puch.Więc postanowił biec w stronę śladów, ile miał sił w nogach, by się dowiedzieć do kogo należą te ślady.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2015, 02:46:15 »
ÂŚnieg nie padał od kilku dni, więc ślady nie były aż tak świeże, a pośpiech być niepotrzebny. Mimo to biegłeś i biegłeś. Aż trafiłeś na miejsce. Ujrzałeś tam zdewastowany wóz wokół którego było pełno śladów niczym po walce. Miejscami śnieg był zabarwiony na czerwono. W pobliżu leżały dwa ciała, a na pobliskim drzewie był powieszony bogato ubrany mężczyzna.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2015, 14:49:45 »
Gestat widząc bogatego ubranego mężczyznę wiszącego na drzewie, wyciągnął miecz, wziął zamach i odciął sznur.Mężczyzna upadł na śnieg.Po chwili przeciągną go ku drzewu na którym wisiał.Kucną nad trupem i postanowił go obszukać w poszukiwaniu ważnych rzeczy, lecz nic nie znalazł pożytecznego.Mężczyzna stwierdził, że powinien powiadomić Samuga o tym ze kupiec który prosił o ochronę, został napadnięty przez bandytów i powieszony.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2015, 18:50:18 »
//Pamiętaj, że to od prowadzącego wyprawę zależy czy coś znalazłeś i co to było
Ciało upadło na ziemię. Przy przeszukiwaniu znalazłeś jedynie pomiętą kartkę z zapisanymi niewyraźnie literami.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2015, 20:07:00 »
Mężczyzna oddalił się od trupa i skierował się do miasta Efehidon.ÂŚniegu było po kolana więc, stwierdził, ze będzie chodzić po swoich starych śladach.Droga powrotna zaczęła mu się dłużyc, więc postanowił pobawić się mieczem, ale to był zły pomysł bo wpadł przez to w zaspę śniegu.Wstał ze śniegu i schował broń. - Kurwa mac, i po co mi to było.Krzykną .Po paru godzinach dotarł do miasta zmarznięty, palce u stóp miał jak z lodu.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień 2015, 15:44:32 »
Pośród śniegów nikt nie usłyszał twego krzyku. Wiatr rozwiał go na wszystkie strony świata. W końcu dotarłeś do miasta. Strażnicy w bramie spojrzeli na ciebie z politowaniem i dali wejść bez żadnych problemów. Była godzina koło 16, a ty zaczynałeś tracić czucie w stopach i palcach rąk.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2015, 16:57:50 »
Gestat chcąc się trochę rozgrzać, postanowił ze chwile po biega w miejscu, lecz to nie dało zbyt wielkiego efektu.Rozgrzał sobie jedynie palce u rąk.Zdecydował się, ze nie będzie więcej tracił czasu.Przechodząc po ulicach Efehidon skierował się prosto do rynku, by poinformować waćpana Samuga o tym co się stało z kupcem.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudzień 2015, 18:47:53 »
Krótka rozgrzewka poprawiła nieco krążenie i póki co nie dostaniesz odmrożeń. Gdy tylko zawitałeś do namiotu polowego, który służył za punkt rekrutacji kompanii najemnej ujrzałeś Samuga cicho klnącego pod nosem, który podawał kolejne papiery swojemu pomocnikowi. Ten podszedł do prowizorycznego piecyka i użył ich jako rozpałki. Gdy tylko podszedłeś bliżej, on podniósł na ciebie wzrok.
- Coś szybko ci to zleciało.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Grudzień 2015, 19:47:41 »
- Witam ponownie panie.W sprawie zadania, to odnalazłem kupca, ale jest jeden problem, nie żyje został napadnięty przez bandytów którzy go powiesili na drzewie.Znalazłem przy nim jedynie tą pomiętą kartkę.Proszę spojrzeć.
Mężczyzna mówiąc Samugowi co się wydarzało, pokarzał mu pomiętą kartkę, którą znalazł przy zwłokach.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Grudzień 2015, 20:32:40 »
Na twarzy Samuga mogłeś znaleźć spory grymas niezadowolenia. Wziął od ciebie kartkę.
- Ktoś nam sprząta klienta sprzed nosa, a ty tylko wracasz tutaj? Przyjrzałeś się miejscu napadu?
Rozwinął kartkę i zaczął ją czytać a głos. Momentami zatrzymywał się, próbując rozszyfrować pismo.
- Ja, Furus, spisuję me ostatnie słowa. Wszystko co miałem zostało mi odebrane w moment. Wyskoczyli z lasu, przestraszyli konia i zabili woźnicę. Ja szybko wyskoczyłem z wozu, biorąc mą córkę za rękę i uciekając z nią. Jednak mi ją wyrwali, a ja, tchórz uciekłem dalej. Gdy wróciłem były tylko zwłoki woźnicy i mej żony. Zawiodłem ich. Chciałem im dać wszystko co mam, a nie potrafiłem ochronić ich przed napaścią. Już nie mam po co żyć.
Samug odłożył kartkę na stół.
- No, jakie wnioski wyciągniesz? Oprócz tego, że już nam nie zapłaci.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudzień 2015, 22:07:21 »
Mężczyzna czuł się zakłopotany, zdenerwowaniem Samuga, więc mu odpowiedział:
- Przyjrzałem się miejscu napadu, ale nie zobaczyłem nic szczególnego jak tylko rozwalony wóz i trupy.Co ja mogłem zrobić, jak napadli ich 3 dni temu.Jak by, nie stawiali oporu to może by jeszcze żyli.
 

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudzień 2015, 23:39:29 »
- Jest prawdopodobieństwo, że jego córka jeszcze żyje. O ile nie zamarzła po drodze. Słuchaj kolego. Nasza kompania nie posiada dobrego działu promocji. Nie możemy sobie pozwalać, by sprzątali nam klientele sprzed nosa. Jak odwalimy robotę za straż to nam będą dziękować i niektórzy przestaną na nas krzywo patrzeć. Mam nadzieję, że dasz radę odnaleźć tych bandytów i zrobić z nimi porządek.
Zgniótł ostatnie słowa kupca i rzucił kartką w pomocnika rozpalającego w piecu. Ten podłożył ją pod rozpalane drewna.

Gestat

  • Gość
Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Grudzień 2015, 14:04:19 »
Gestat dowiadując się, co ma zrobić dalej, wyruszył do miejsca najazdu bandytów.W celu odnalezienia, chociażby niewielkiego śladu po zaginionej córce handlarza.Po wyjściu z namiotu polowego Samuga, skierował się ulicami miasta do bramy.Noc w ten czas była zimna, ale miał fart, przez oświetlający jasnym światłem księżyc, który świecił w pełni blasku, odbijać swe światło na całunie zimy.Dawało mu to możliwość dostrzeżenia drogi.Po wyjściu z miasta, skierował się ku wyznaczonemu mu celu.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Grudzień 2015, 19:01:35 »
Właściwie to dwa księżyce oświetlały ci drogę. Niestety jeden przysłaniał słońce, co powodowało na tej części planety Marant spadek temperatury i panujący cały dzień półmrok. Na szczęście niedługo miała przyjść odwilż. Albo na nieszczęście, bo wtedy nie znajdziesz śladów. Jednak udało ci się dotrzeć do miejsca. Swoją drogą to masz ładną kondycję cały dzień pielgrzymować przez śnieg. W końcu dotarłeś. Krajobraz różnił się jednym małym szczegółem. Kupiec już nie wisiał, a leżał pod drzewem, jak go zostawiłeś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rasher swe dziatki pozna - Gestat
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Grudzień 2015, 19:01:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top