Autor Wątek: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz  (Przeczytany 6749 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Grudzień 2015, 22:15:49 »
- Mówiąc szczerze... nie pamiętam. Wiele osób przewaliło się przez moją kanciapę. A co?

//Od jutra pójdzie żwawiej

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudzień 2015, 20:55:43 »
Wygodna odpowiedź pomyślał Dragosani. Wyrównał kroki konia z niedźwiedziem Tyrra. Dyskretnie pogrzebał sobie przy pasku, niby coś poprawiając. W mroku i pod płaszczem wampira, krasnolud nie miał prawa dostrzec szczypty białego proszku w dłoni Draga.
- A nic. Układam wspomnienia. To pomaga, gry się używa pamięci krwi, ogarnąć chaos w głowie - wyjaśnił od niechcenia. Ruchem płynnym i dyskretnym, niczym jest scenicznego sztukmistrza, wsypał szczyptę soli pod kołnierz zbroi Tyrra, od strony karku, na jego skórę. Zatrzymał gwałtownie konia, obserwując reakcję brodacza. Gotów działać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudzień 2015, 20:55:43 »

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Grudzień 2015, 22:26:13 »
Instynkt nie zawiódł wampira, krasnolud wzdrygnął się cicho sycząc. Człowiek by nie zauważył ale wampir - mutant owszem. Tyrr miał pasożyta. A wy mijaliście już bramy miasta.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Grudzień 2015, 22:42:21 »
Wampir odetchnął głębiej. Udawał, że nic nie zauważył.
- Dobrze tak wyjechać z miejskiego smrodu - powiedział, gdy minęli bramy. Oznaczało to jedno. Mniej świadków. Właściwie brak. Było to i dobrze i źle. Dobrze, bo nikt nie będzie przeszkadzał i osoby postronne nie będą narażone. ÂŹle, bo demon mógł zaatakować. Chociaż Drago podejrzewał, że ten będzie czekał na spotkanie z tymi wynajętymi Bękartami. Aby go wsparli. Tak, czy inaczej, trzeba było się go pozbyć jak najszybciej.
Odczekał jeszcze chwilę, coby oddalić się nieco od bram. Zaczął szykować uderzenie. Znów wsunął dłoń do woreczka z solą. Nabrał garść. Zaczął szykować zaklęcie, łącząc się z Krwawym Kryształem. Z jego fragmentem. Trzy... Zbliżył się nieco do Tyrra. Ot, niby przypadkiem. Dwa... Zaczął mentalnie składać zaklęcie. Jeden... Szybkim ruchem sypnął garścią soli prosto w twarzy Tyrra. Nie czekając aż opętany i jego niedźwiedź zareagują, krzyknął krótką inkantację.
- Izaar! - Uderzył zaklęciami Snu w umysł niedźwiedźa. Zwierzę mogło sprawiać problemy, a nie chciał go zabijać. Poza tym niedźwiedź ma spać w zimę, a nie. Wywinął się w siodle i kopnął demona w ciele Tyrra w twarz. Zaskoczył z konia i zaczął skupiać się, przygotowywać się aby przeprowadzić egzorcyzm. Liczył na to, że zaskoczenie, sól i kopniak dadzą mu tych kilka sekund.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2015, 00:36:58 wysłana przez Dragosani »

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Grudzień 2015, 12:24:35 »
Dały, demoniczny krasnolud spadł z wierzchowca prosto na ziemię brudząc ją krwią. Jego topór upadł dalej, dając Dragowi pole do działania. Tyle że... demon najwyraźniej nie chciał wracać do swoich kumpli z Otchłani. Skubany opuścił ciało krasnoluda i znikł w lesie. Tymczasem Tyrr ocknął się, leżąc twarzą w śniegu zastanawiał się czemu tu leży... Czuł się jak po ciężkim kacu.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Grudzień 2015, 15:09:09 »
Drago ujrzał swoim astralnyn wzrokiem jak demon umyka w las. Opuścił ciało krasnoluda, widocznie rozumiejąc jaki los by go czekał, gdyby tego nie zrobił. Wampir rozejrzał się jeszcze czujnie wokół. Następnie podszedł do Tyrra i pomógł mu wstać.
- Nie wiem co wy w tym Ekkerund robicie, ale byłeś opętany - wyjaśnił brodczowi, który zapewne nie wiedział co się dzieje. - Kiedy to się mogło stać? Co pamiętasz? - zapytał.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Grudzień 2015, 16:57:59 »
- Drago? Spytał zaskoczony - Ostatnie co dość jasno pamiętam to to jak powiadamiałem Bractwo o opętaniu Aggromora. A potem poszedłem do karczmy... Hmm wtedy było cieplej na pewno. Dobra... ja pierdole mój łeb...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Grudzień 2015, 17:26:28 »
Drago zmarszczył brwi. Odpowiedź Tyrra bardzo mu się nie podobała. Oznaczała, że Aggromor (lub raczej to co w nim siedzi) mógł się dowiedzieć o ich planie.
- Właśnie jedziemy do Ekkerund załatwić tę sprawę - powiedział. - Był jeszcze Sal, ale zaczął... to co było w tobie zaczęło gadać głupoty. Wkurzył się i zrezygnował. A ja postanowiłem sprawdzić czy nie masz syfa. Miałeś, jak się okazało. Cholera, to może oznaczać, że demon w Aggromor wie o planie... No i jeszcze rzekomo wynająłeś najemników. To pewnie też sprawka paskudy. Niedobrze...

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Grudzień 2015, 18:46:10 »
- Najemnicy? Aaa... nie nie, to kojarzę. Nająłem kilku do ochrony moich dóbr w Kozim Kopycie, ale teraz sądze że mogą się przydać do czegoś więcej. Wiesz, doceniam to że mnie uzdrowiłeś i w ogóle ale... mamy jakiś plan? Bo teoretycznie możemy wparować do pałacu tajnym przejściem prowadzącym przez dracońskie tunele.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Grudzień 2015, 20:11:28 »
Drago uśmiechnął się krzywo.
- Tak właściwie to cię nie uzdrowiłem, nie przeprowadziłem egzorcyzmu. - Wskoczył na konia, aby kontynuować podróż. - Demon sam uciekł, gdy kopnąłem cię w twarz. Widocznie nie chciał wracać do siebie. Dlatego trzeba będzie uważać. Może opętać kogoś w lesie i coś kombinować. Obudź sobie misia i jedziemy. - Kiwnął głową w stronę uśpionego niedźwiedzia.
- Co do planu... Cóż, miałem się dostać do pałacu jako nietoperz. Ale skoro jest sekretne przejście, to warto rozważyć ten wariant. Opowiedz mi o tym. Ach, i jeszcze o samym Aggromorze. W sensie jak się zachowywał po opętaniu, czy miał jakieś nawyki i zwyczaje? Rozumiesz, że nie mogę ufać temu, co mówił twoimi ustami demon.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Grudzień 2015, 21:23:09 »
Krasnolud obudził misia podtykając mu pod nos flaszkę czegoś ewidentnie mocnego, wsiadł i ruszył za Dragiem.
- Tego przejścia nie używano od 164 lat. Ba! Nikt po za kilkoma osobami o nim nie wie, ten pomysł z nietoperzem jest o tyle dobry że mamy pewność iż nic nas nie zeżre... Chuj wie co się zalęgło w tunelach. Aggromor po opętaniu zdziwaczał, popadł w paranoję i zaczął przesiadywać całe dnie w komnacie w obawie przed zamachowcami. Szykował się też do jakiejś wyimaginowanej wojny.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Grudzień 2015, 21:49:56 »
Drago przez chwilę milczał. Gdyby była.tu pewną elfka, rozpoznałaby jego minę. Wampir knuł.
- Przesiaduje w swojej komnacie... Czasem z niej wychodzi? Planowałem wyrysować pułapkę na demony i ukryć ją pod dywanem. ÂŻeby nieumyślne wszedł na nią. Jak to się uda, to najtrudniejsza część będzie za nami.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Grudzień 2015, 22:14:32 »
- Do wychodka, a wiesz gdzie jest tajne wejście? W królewskim kiblu właśnie.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Grudzień 2015, 22:24:57 »
- ... - skomentował Antares. W sumie mógł się spodziewać podobnego rozwiązania w krasnoludzkim mieście.
- W takim razie zostawmy to przejście na "plan B". Spróbuję wlecieć jako nietoperz. Do wychodka... No to mogę mieć trochę mało czasu na stworzenie pułapki. Chyba, że... wyrysowałbym ją najpierw na jakimś kawałku materiału, a potem tylko rozłożył. Problem mógłby być tylko z dostarczaniem tego. Pułapka musi być spora, żeby się w niej zmieścił. - Szybko spojrzał na krasnoluda i zdał sobie sprawę, że przecież on zapewne nie ma.pojęcia czym jest ów pułapka. - To taki okręg z wpisanymi weń symbolami. Nie mam obrazka, żeby ci pokazać... Hm... Wiesz coś o Domenicu? - zapytał nagle.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Grudzień 2015, 19:16:20 »
- Taa, uratował go z rąk piratów jakiś ruski wampir... Nikolai? Nasz wspólny znajomy przesiaduje teraz w karczmie "Pod Kozim Kopytem" bo go wyrzucili z miasta za machlojki.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Grudzień 2015, 23:23:59 »
- Jaki wampir? - Drago nie miał pojęcia co znaczy "ruski". Pewnie jakiś slang krasnoludów. Czy coś.
- W sumie nieważne. Hm... Szkoda, że go wywalili. Przydałby się ktoś wewnątrz. Największy problem będzie z tym założeniem pułapki właśnie. Bez niej demon może zacząć szaleć. Znaczy i tak będzie szalał, ale w pułapce niewiele zdziała. Może co najwyżej kląć i pluć.


// Możesz mi opisać królewskie komnaty i ich najbliższe otoczenie? Teoretycznie powinienem to znać :/

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Grudzień 2015, 13:28:39 »
- I rzucać kupą! Teraz tak, cała komnata króla ma jakieś 30m2. Jak się wchodzi to masz salon z kominkiem i duży Isgharski dywan, na lewo jest sypialnia, duże łoże z baldachimem i też dywany. Otoczenie komnat to szerokie kamienne korytarze wyłożone czerwonym paskudnym dywanem. Na prawo idzie się do wychodka, drzwi są podpisane.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Grudzień 2015, 14:15:37 »
- Ryzyko zawodowe - odparł wampir na wzmiankę o kupie. Kupy krasnoludów były co prawda bardziej siarczyste od kup innych ras, przez co o wiele bardziej nieprzyjemnie w kontakcie. Ale cóż... ryzyko zawodowe. Dawał ryzykuje utratę palca, alchemik poparzenia kwasem, a egzorcysta uwalenie kupą.
- Czyli miejsca powinno wystarczyć. Do tego sporo dywanów. To dobrze. Można pod takim ukryć pułapkę. Na przykład na korytarzu prowadzącym do toalety. Aggromor pójdzie szczać. Wszak, jak to mówią, tam nawet król chodzi piechotą. No i wpadnie w pułapkę. A jak wygląda sytuacja ze strażą w tej okolicy? - zapytał.

Offline Tyrr aep Nargoth

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 304
Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Grudzień 2015, 13:49:13 »
- Tylko dwóch orczych najemników łażących za nim krok w krok. I to nie jacyś tam pierwsi lepsi, tylko odziani w zbroje płytowe z czarnej rudy skurwysyny. O Dojeżdzamy.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Grudzień 2015, 15:22:14 »
- Nie sprzęt czyni wojownika - odparł Drago, gdy dojeżdżali. - Ale też nie planuję walki. To byłoby zbędne marniwanie czasu i środków. Coś się wymyśli - dodał i rozejrzał się.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Z mroku przybyłeś i w mrok powrócisz
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Grudzień 2015, 15:22:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top