Autor Wątek: Związany paktem #5  (Przeczytany 3632 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Związany paktem #5
« dnia: 01 Listopad 2015, 09:47:23 »
Nazwa wyprawy: Związany paktem #5
Prowadzący wyprawę: Hope
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Otrzymanie od Hope'a mapy i informacji dotyczących położenia Mrocznego Paktu.
Uczestnicy wyprawy: Izabell


Elfka po wyjściu z antykwariatu szybko przypomniała sobie plan miasta. By dostać się w okolice valfdeńskiej dżungli, jak wywnioskowała, trzeba skierować się do zachodnich bram stolicy. Tam zaś należy szukać transportu na południe. A potem przeżyć.
Błahostka, skwitowała to w myślach, próbując dodać sobie otuchy. Tym niemniej, przez rynek i resztę miasta będzie czuła się pewnie.
Ruszyła więc spokojnie, chociaż wewnątrz była podekscytowana. Skierowała się na zachód, w kierunku bramy, by szukać tam pomocy.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2015, 14:03:34 »
Pod bramą do drogi zbierał się kupiec, tragarze zapełniali jego wóz towarami, kiedy ten dopełniał transakcji z lokalnym garncarzem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2015, 14:03:34 »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2015, 16:15:35 »
Izabell miała za sobą pierwszy, a zarazem najprostszy etap podróży. Poczucie pewności siebie uleciało z niej momentalnie.
Los chciał, że jej uwagę przykuł jeden z kupców. W dodatku posiadający wóz. Jednakże elfka nie wiedziała kompletnie, czy na południu jest obecnie na tyle duży popyt na garnki, by móc założyć, że handlarz skieruje się w tym kierunku. Należało więc zapytać.
Nie chciała oczywiście przeszkadzać przy interesach, więc poczekała, aż układy się skończą. Z tego, że towar już ładowano, można było wnioskować, że nastąpi to rychło.
Gdy wreszcie mężczyzna był wolny, podeszła bliżej.
- Przepraszam - zaczęła, by zwrócić jego uwagę. - Nie kieruje się pan przypadkiem na południe? Chciałabym się dostać na skraj dżungli. Niestety, mam tylko kilka grzywien, ale mogę odwdzięczyć się rozmową, śpiewem, a jeśli posiada pan przypadkiem długi łuk i parę strzał, to znam się trochę na polowaniu i oprawianiu zwierząt.
Izabell była bardzo ciekawa, jak ów kupiec zareaguje na taką propozycję. Nieczęsto widzi się chyba młodą, skromnie ubraną elfkę z lichym mieczykiem proszącą o taką przysługę.
Jednocześnie nie obmyślała zapasowego planu w razie odmowy. Zapasowym planem było ponowne przemyślenie podjętych już decyzji.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2015, 16:24:17 »
- Witaj moja droga. Hmm - zastanowił się mężczyzna. Twoje umiejętności posługiwania się łukiem mogą być dla mnie przydatne. Podróżuje traktem wzdłuż dżungli, czasem jakaś zbłąkana bestia próbuje się na mnie połasić. Mogę cię zabrać ze sobą w zamian za ochronę. Wyrzuciłbym cię na skraju dżungli, na końcu traktu.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2015, 16:35:41 »
- Mi taki układ pasuje - odrzekła momentalnie. Udało się.
- Tylko, jak wspomniałam, nie posiadam w tym momencie łuku i strzał - dodała, by uniknąć nieporozumienia. - Nazywam się Izabell.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2015, 22:12:46 »
- W takim razie mam nadzieję, że masz coś innego, czym możesz walczyć w mojej obronie. Miło mi, jestem Togg.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2015, 22:13:33 wysłana przez Isentor »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2015, 00:34:48 »
- Mam jeszcze to - dodała, wskazując na miecz. - Kiedy wyjeżdżamy? - zapytała jeszcze. Nie spodziewała się, że aż tak bardzo będzie jej zależało, tak bardzo spieszyło. To było dla elfki wręcz nietypowe. Może po prostu się zmiam. Albo już zmieniłam.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2015, 14:27:02 »
- Wskazuj na wóz, nie traćmy w takim razie czasu. Po kilkugodzinnej jeźdźcie z kupcem w końcu dotarli na skraj dżungli. Jesteśmy na miejscu moja droga. - Dalej jadę już w swoją stronę.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2015, 01:11:13 »
- Dziękuję, bardzo dziękuję - odparła. Zsiadła z wozu, pożegnała się z kupcem, a gdy ten odjeżdżał, ona wciąż stała wpatrzona w ścianę drzew. Odkąd przybyła na Valfden nie miała okazji zobaczyć tutejszej dżungli. Zaskakująco różniła się ona od zwykłych lasów. Tutaj elfka nie czuła się tak pewnie jak w puszczy. A kto wie, jakie dziwy kryją się głębiej.
Izabell wyjęła mapę, otrzymaną od staruszka w antykwariacie. Chciała się jedynie zorientować, w którym kierunku, mniej więcej, powinna iść. Jeśli teraz się zgubi, nikt nie będzie jej szukał. Po oględzinach schowała pergamin i ruszyła pomiędzy drzewa.
Starała się zachować szczególną uwagę. Przede wszystkim po to, by przeżyć.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2015, 15:40:35 »
Przedzierałaś się przez gęsto porastające dżunglę zarośla. Upał dawał się we znaki, było tak duszno, że pot spływał Ci po policzkach. W pewnym momencie usłyszałaś lichy śpiew. Nie byłaś do końca pewna skąd dochodzi i czy nie jest wytworem Twojego zmęczonemu umysłu.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2015, 16:08:16 »
Natychmiast przystanęła. ÂŚpiew nie był czymś, czego spodziewała się w środku dżungli. Zaczęła się przysłuchiwać, by określić skąd dochodził dźwięk. Dobyła miecza i oznaczyła jedno z okolicznych drzew, w ten sposób, by wyróżnić kierunek, w którym do tej pory zmierzała.
Po tych przygotowaniach elfka ruszyła w stronę śpiewu, wolniej niż dotychczas, ale z niemniejszą uwagą obserwując otoczenie. Nie mogła przecież zignorować innych sygnałów, jakie mogły dochodzić z dziczy.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2015, 17:47:31 »
Po przedarciu się przez gęste zarośla dotarłaś do strumyka, przy którym bawił się piękny elf, wesoło sobie podśpiewując.


Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2015, 01:30:45 »
Gdy zbliżała się do źródła dźwięku, Izabell zapewne zaczęła słyszeć lepiej. Wesoły charakter piosnki mógł ją nieco zbić z tropu. Ale to nic, w porównaniu z tym, co ujrzała. Elf!
- Co... - wypaliła z siebie bez zastanowienia, najwyraźniej czując się nazbyt pewnie przy osobie tej samej rasy.
Próbując wybrnąć z sytuacji, kontynuowała:
- Co elf robi w środku dżungli?

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Styczeń 2016, 14:30:57 »

Elf spokojnie odwrócił się spoglądając na Izabell przez ramię. - Myję twarz siostro. Co ciebie sprowadza w sam środek dżungli?

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Styczeń 2016, 17:14:06 »
- Och, pytałam ogólniej - odparła szybko, lekko się uśmiechając, by ukryć zakłopotanie. - Poza tym jesteś zaskakująco spokojny, jak na kogoś w środku dżungli. Ja czuję się tu tak niepewnie... Zdecydowanie wolę zwykłe lasy.
Westchnęła, bacznie obserwując elfa. Może to jakiś bandyta i za mną skrada się już drugi, by..., pomyślała, ale szybko odrzuciła tą myśl. Bandyta w takim miejscu raczej nie miałby zbytnio szansy na zarobek czy cośtam.
Skupiła się na tym, co wie o swoim celu, by możliwie jak najogólniej odpowiedzieć mężczyźnie.
- Pewna bliska mi osoba poprosiła mnie o sprawdzenie pewnego miejsca, możliwe że w najbliższej okolicy. To ma być jakieś pogorzelisko czy pobojowisko, lub coś podobnego. Nie mówi ci to czegoś przypadkiem? - zapytała.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń 2016, 16:12:25 »

Mężczyzna zamyślił się na dłuższą chwilę. Hmm, wydaje mi się, że mówisz o ruinach położnych nieopodal stąd. Wystarczy podążać wzdłuż strumienia, aby do nich dotrzeć.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń 2016, 19:05:06 »
Ruiny, pomyślała Izabell. Spojrzała na potok.
- Zdajesz się być nieźle obeznany w okolicy, bracie. Wiesz coś więcej o tych ruinach? - dopytywała, próbując zebrać możliwie dużo infomacji. Mogą się przydać.
- Miałeś na myśli z biegiem strumienia czy ku źródłu? - dodała jeszcze, orientując się, że elf odpowiedział niejednoznacznie.
Poza tym, nastrój kobiety się znacznie poprawił. Poczuła się pewniej przy mężczyźnie, w samym środku dziczy. To nie oznaczało jednak, że nie była czujna. No, może trochę mniej niż wcześniej.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń 2016, 20:54:47 »
- Ku źródłu, z prądem płyną wyłącznie śmieci siostro - uśmiechnął się.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń 2016, 21:10:54 »
Uśmiechnęła się szeroko, słysząc odpowiedź elfa. Czyżby on..., pomyślała i spojrzała na niego w ten żartobliwie podejrzliwy sposób.
- Piękne słowa. Chyba sobie je zapamiętam - odparła. - Dziekuję ci...
Westchnęła. Przecież nawet nie wie, jak zwą tego mężczyznę.
- Podzielisz się ze mną swym imieniem? Będę zobowiązana się odwzajemnić - dodała, robiąc już krok w odpowiednim kierunku. - Możemy też uraczyć się nawzajem ciszą, zostawić coś niedopowiedziane...

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń 2016, 21:23:28 »
- Nazywam się Vandel i jestem pewny, że jeszcze przyjdzie nam się spotkać. Bywaj siostro, powodzenia, czegokolwiek tam poszukujesz!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Związany paktem #5
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń 2016, 21:23:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything