Autor Wątek: Próba Siły #13 - Marduke  (Przeczytany 4872 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Listopad 2015, 13:52:54 »
Z bliska kotara okazała się wieloma paskami ciemnego, prawie czarnego materiału. Uwieszona u sufitu, gęsto spleciona. Każdy z pasków, a były one nieregularne, miał od dziesięciu, do około dwudziestu pięciu centymetrów. Miecz nie przebił więc zasłony, gdyż najzwyczajniej w świecie ustąpiła ona przed ostrzem. Marduke podszedł do tego miejsca z alejek znajdujących się na prawo, więc w stronę swojej lewej rozciągała się cała szerokość piwniczki, niecałe czterdzieści metrów. Beczki z piwem miał za sobą. Gdzieś tam na końcu, po drugiej stronie, paski zaczęły falować. Delikatnie, ale ewidentnie nie swobodnie. Wyglądało to tak, jakby coś znajdowało się po drugiej stronie i powodowało owe wybrzuszenie. To coś powoli lecz sukcesywnie zbliżało się w stronę początkującego wojownika. Mniej więcej co sekundę przybliżało się o metr. Marduke słyszał ciche pomrukiwanie z drugiej strony, ale echo niosące się po sali nie pozwalało ze stuprocentową pewnością stwierdzić, czy to na pewno dochodziło z tamtego miejsca.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Listopad 2015, 19:01:23 »
Odszedł na kilka metrów od kotary. Stanął pewnie na nogach, a miecz chwycił oburącz, trzymając go przed sobą, czubkiem ostrza w stronę sufitu. Był zwarty i gotowy. Szybko się rozglądnął po sali by wiedzieć na czym dokładnie stoi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Listopad 2015, 19:01:23 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Listopad 2015, 09:46:39 »
Stał na kamiennej posadzce. Nie była śliska, raczej chropowata, więc dawała pewne oparcie i buty nie ślizgały się po niej. Marduke odszedł... gdzieś. Na kilka metrów. Widział jak wygląda piwniczka, mógł wykonać każdą akcję, ale zrobił coś niesprecyzowanego. Narrator musiał domyślać się, gdzie stoi Marduke. Założył więc, że człowiek stoi trzy metry od ściany, którą ma po prawej stronie. Stoi również trzy metry od kotary z pasków materiału, którą ma naprzeciw siebie. Do tego z lewej, również trzy metry dalej, ma rząd beczek. Za sobą, ciągnącą się przez niecałe pięćdziesiąt metrów, aplikujący rekrut miał alejkę. Falowanie materiału oddzielającego dwie części piwnicy ustało mniej więcej w połowie. Wybrzuszenie się wygładziło, nie było już widać wyraźnego śladu. Pomruk ucichł również, roznosił się tylko nieznacznie jakby zewsząd, jakby spod wody.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Listopad 2015, 14:12:19 »
Czarnowłosy przymrużył oczy. Chwycił miecz jednorącz, trzymając go przy udzie, pod kątem prostym. Ponownie uspokoił oddech. Ugiął kolana, po nich plecy. Powoli podszedł do kotary. Złapał ją pewnie i odciągnął. Zaczął się rozglądać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Listopad 2015, 19:27:22 »
Był nieuważny. Był nieostrożny, nieuważny, naiwny i pełen jakiejś dziwnej nadziei, że jego bierność nie doprowadzi do niczego złego. Nie zobaczył nawet skaczącego kreshara, gdyż za kotarą nie było światła. Nie paliły tam się żadne lampki ani pochodnie, panował mrok i jedynie przez zrobioną właśnie wyrwę w zasłonie Marduke oświetlił kawałek terenu. Jednak nie pomogło mu to nic a nic, wręcz przeciwnie - skazało i wystawiło na atak. Bestia runęła na niego szybko i zwinnie, przygniatając i obalając na ziemię. Marduke wyrżnął o posadzkę, miecza jednak nie upuścił, za to zbił sobie boleśnie prawy bark i biodro. Zwierzę przeskoczyło nad nim, gdyż na szczęście nowicjusza nie był to idealny i czysty skok. Owa kotara uniemożliwiła wykorzystanie w pełni ciała bestii, która mogłaby z łatwością dostać się do gardła człowieka. Teraz zaś znajdowała się tuż przy ścianie, między paskami materiału, odwracając się i szykując do poziomego ciosu łapą w oczy i krtań leżącego człowieka.



//1x Kreshar, trzy metry po twojej prawej, odwraca się i atakuje. Ty leżysz na ziemi, miecz trzymasz w ręku, nie masz widocznych obrażeń.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Listopad 2015, 21:13:06 »
Choć bolał go bark i udo to był zdeterminowany. Zdeterminowany i zły na siebie. Walka się jeszcze nie skończyła. Przeturlał się w swoją lewą stronę, unikając ciosu łapy. Następnie podniósł się na klęczki, rąbiąc przy tym mieczem, próbując trafić łapę bestii którą ta przed chwilą atakowała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Listopad 2015, 12:24:01 »
Kreshar nie dawał jednak wytchnienia. Wcale się nie wycofał po pierwszym ciosie, nie zawrócił, nie uciekł. Natarł szybko ponownie, lecz natrafił na miecz. Ostrze nie ucięło łapy, zadało jednak bolesne obrażenie i na zbroczu człowiek ujrzał nieco krwi zwierzęcia. Ciemnej, pełnej życia i woli walki. Kreshar stanął pewnie na drugą łapę i ruszył ponownie.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Listopad 2015, 14:43:27 »
Człowiek wykonał przewrót na skos po swojej lewej stronie. Znalazł się tuż pod kotarą. Szybko się podniósł na nogi,   i sam nie dając wytchnienia wybiegł ku bestii trzymając miecz w stronę sufitu, z rękojeścią przy twarzy. Minęło sekund kilka i znalazł się odpowiedniej odległości. Machnął mieczem od prawego boku do lewego, schodząc lekko na lewy skos, na tyle silnie by cios zadał poważne obrażenia w razie trafienia, lecz nie na tyle by się zachwiać w przypadku pudła. Celował w pysk kreshara.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Listopad 2015, 11:35:20 »
Kreshar nie czekał kilku sekund na odpowiednie ustawienie się i zareagowanie Marduka. Był głodny, zdezorientowany, ale jednocześnie zdesperowany i gotowy na wszystko. Jak każde duże zwierzę, nie zapuszczał się w pobliże tak dużych ludzkich siedzib sam z siebie, zgubił się podczas niewielkiego pożaru zagajnika, w którym miał swoje leże. Uciekał późnym wieczorem, przypadkiem trafił na odcinek muru, gdzie strażnicy reperowali furtkę, wślizgnął się niepostrzeżenie do środka i zaszył w tej piwnicy. Dla niego nie było już odwrotu, nie było spokojnego wyjścia z miasta, musiał zostać usunięty. Sam nie chciałby również wyjść, gdyż nie wiedział, że jest to coś właściwego i pożądanego przez społeczność miejską. Dlatego teraz walczył o życie z tym człowiekiem, który zszedł tutaj na dół w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Naparł więc na niego, gdy ten wykonywał swój niezdarny przewrót po skosie. Marduke niestety nie posiadał umiejętności akrobatycznych, więc łapa z ostrymi pazurami zdołała zahaczyć wojownika po plecach. Gdy aplikujący rekrut znalazł się między fałdami materiału, bestia odskoczyła do tyłu i stanęła pewnie na czterech łapach. Widać było, że zostawia czerwone plamy na posadzce, lecz nie uniemożliwia to jej jeszcze skutecznego bronienia się. Adrenalina krążyła w krwi obydwu stworzeń w tym pomieszczeniu. Między beczkami i unoszącym się w powietrzu duszącym zapachem leżakującego trunku.

//Jesteś między fałdami materiału, kreshar jest sześć metrów przed Tobą. Czeka na twój ruch.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Listopad 2015, 19:20:55 »
Zignorował ból. Zorientował się o odległości dzielącej go od potwora. Wybiegł do bestii na lekko ugiętych nogach, trzymając miecz oburącz, czubkiem w stronę sufitu. Przebiegł szybko pięć metrów, przy piątym właśnie, wyskoczył unosząc miecz i tnąc od góry ze wszystkich sił, celując w głowę potwora, wydając z siebie agresywny, bojowy wrzask.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Listopad 2015, 19:38:58 »
Kiedy Marduke biegł przed siebie, kiedy pokonywał zaplanowane przez siebie pięć metrów, kreshar nie stał bezczynnie. Gdy zobaczył szarżującego na niego człowieka z uniesionym wysoko mieczem, również ruszył. Broń była wysoko, bestia nisko, nie była również bezczynna i bierna, pokonała więc szybko resztę dystansu i wgryzła się boleśnie w nogę człowieka. Ten nie upadł, nie puścił miecza, jednak czuł, jak jego łydka rwie bólem i oblewa się jego własną krwią.

//Pamiętaj, że masz coś takiego jak finiszer. Było to opisywane podczas wyprawy szkoleniowej. Możesz tę bestię po prostu zabić, napisać, że zabijasz, ale oczywiście musi to być rozwiązane poprawnie, logicznie i najlepiej jeszcze, żeby było dobrze opisane. Należy uwzględniać ruchy, jakie może wykonać przeciwnik. Teraz tego nie zrobiłeś, nie pomyślałeś o tym. Gdy biegniesz na bestię nie będzie ona stała bezczynnie i czekała, aż zatopisz swoją broń w jej czaszce. Będzie się broniła, może unikała ciosów, kontratakowała. Pamiętaj o tym na przyszłość.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Listopad 2015, 20:34:43 »
//A tak, fakt. Nie sądziłem że można go od tak, od razu użyć  :D

Kruczowłosy wrzasnął z bólu, widok krwi sprawił iż rozpalił się wściekłością. Niezranioną nogą kopnął potwora w pysk, raz, drugi, trzeci. Poczuł jakby uścisk szczęk się rozluźnił, lecz mogło się mu to tylko wydawać. Uniósł miecz, wykorzystał to że bestia go gryzie. Rąbnął mieczem z całej siły. Z szyi bestii trysnęła krew, ta jednak puściła i ryknęła szczerząc krwi, spróbowała znów go ugryźć, tym razem wyżej. Marduke miał jednak dosć. Z krzykiem, teraz raczej wściekłości niż bólu rąbnął znów, prost w pysk bestii. Cios powalił kreshara ktory jednak dychał i podnosił się. Czarnowłosy walnął bronią jeszcze, za nim stwór wstał. Potem jeszcze raz, i ponownie, póki krwi bestii nie było więcej niż jego własnej, póki pysk bestii nie stał się krwawą miazgą. Sprawdził tętno bestii. Była martwa. Rąbnął jeszcze raz, separując łeb od reszty, tak dla pewności.
Kulejąc podszedł do kotary. Urwał kilka wstęg i zawinął je wokół czerwonej, poranionej łydki. Kilkoma innymi wytarł miecz który powędrował do pochwy. Wziął pod pachę łeb stwora i ruszył ku drzwiom. Omal nie poślizgnał się na krwi. Była ona wszędzie wokół kreshera, gęsta, szkarłatna i śliska. Mimo rany szybko pokonał te pięćdziesiąt metrów. Zapukał do drzwi.
-Zrobione!- zawołał.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Listopad 2015, 13:00:38 »
Browarnik otworzył drzwi, ujrzał zakrwawionego i ledwo stojącego na prawej nodze człowieka. Wzniósł do góry ręce, spojrzał w kierunku panteonu bogów, wymruczał kilka niewyraźnych słów i po prostu podtrzymał lecącego na ziemię Marduka. Rana na plecach nie była głęboka, nawet nie rozdarło koszuli, skóra jednak była naruszona i raczej sama zagoi się w ciągu kilkunastu zapewne godzin. Co innego noga. Przyszły rekrut miał ranę o głębokości około pięciu centymetrów i długości jakichś dwóch, może trzech. Gdy adrenalina opadła, dotarło do niego, że rwie go jak jasna cholera. Nie mógł dobrze stawać, chociaż na pewno nie miał złamanych kości ani uszkodzonych jakichś poważnych naczyń krwionośnych. Mimo wszystko krew przelewała się przez niezdarnie zawiązany opatrunek, który był już prawie na kostce. Marduke po prostu nie posiadał żadnych umiejętności pierwszej pomocy - nie umiał tamować krwotoków.

//ÂŻeby tamować krwotoki i zajmować się ranami musisz posiadać jedną z umiejętności medycznych: pierwsza pomoc. Posiadasz więc ranę opisaną powyżej, lekką ranę kłutą.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Listopad 2015, 15:17:29 »
-Rana nie jest raczej wielka, przeżyję- Marduke uśmiechnął się prawym kątem ust.-Browar jest bezpieczny. Jedynie tamtejsza kotara może być zdziebka podarta. Jeśli to nie problem to odpocznę trochę u was, a potem wrócę do pana Antoine'a zameldować o sukcesie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Listopad 2015, 15:29:35 »
- Ja Cię od razu wyślę do niego - powiedział właściciel tego przybytku niewątpliwej rozkoszy. Skinął na jednego z pachołków, który wziął Marduka pod rękę i pomógł mu doczłapać się do punktu rekrutacyjnego Bractwa ÂŚwitu. Tam ktoś opatrzył jego rany, porządnie zabandażował i posmarował czymś śmierdzącym. Człowiek mógł zdać raport Antoine'owi.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Listopad 2015, 18:47:58 »
-Panie Antoine. Miałem tu gdzieś łeb tego kreshara, gdzieś się zapodział. Ważne jest to że bestia została ubita! Co o tym sądzisz? Nadaję się?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Listopad 2015, 20:55:49 »
- No co prawda dałeś się zranić, ale nie jakoś poważnie i śmiertelnie, co najważniejsze. Każdy w końcu odnosi rany, może ta Ciebie czegoś nauczy. Kreshar to nie jest byle piesek i mimo wszystko zabicie takiej bestii świadczy o tym, że drzemie w Tobie potencjał.
Antoine wygrzebał jakąś karteluszkę, przysunął pióro i kałamarz w stronę człowieka.
- Podpisz się, a jutro będziesz już członkiem Bractwa ÂŚwitu

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Listopad 2015, 21:00:20 »
Marduke podniósł pióro, otrzepał je z nadmiaru atramentu i złożył na papierze podpis długimi, ostro zakończonymi literami- "Marduke Znikąd". Następnie pióro i skłonił głowę.
Dostaje się na starcie jakiś ekwipunek?- zapytał.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Listopad 2015, 21:01:42 »
- Szybko przechodzisz do rzeczy - rzekł Antoine.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Listopad 2015, 21:03:41 »
-Rzadko odkładam priorytety na później. Mówiąc już o nich, chciałem spytać jeszcze czy można gdzieś pobierać nauki o waszym...przepraszam, teraz też moim Bogu?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba Siły #13 - Marduke
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Listopad 2015, 21:03:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything