Autor Wątek: Test kruka #28  (Przeczytany 8081 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Test kruka #28
« dnia: 25 Październik 2015, 09:41:00 »
Nazwa wyprawy: Test kruka #28
Prowadzący wyprawę: Anette Du'Monteau
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, chęć dołączenia
Uczestnicy wyprawy: Thalen


Elf zanim wyruszył do karczmy postanowił jeszcze zapytać o dwie rzeczy, które umknęły mu wcześniej.
- Mam dwa pytania zanim wyruszę do karczmy. Czy kontakt znajdzie mnie sam? I, co się stanie gdy nie uda mi się podołać zadaniu?
Dla Thalena te dwie sprawy były dość ważne. Dlatego liczył jeszcze na te odpowiedzi, by mógł zacząć działać w spokoju.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2015, 10:05:50 »
-Jak mówiłam on cię pozna bez problemu. Ale chodzi o to żebyś ty jakoś poznał jego. Tą kwestię zostawiam ci wolną. Natomiast jeśli nie uda ci się wypełnić jego zadania to po prostu zapomnisz o tym wszystkim i wrócisz do zwykłego życia jakie wiodłeś przedtem. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2015, 10:05:50 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2015, 10:15:04 »
- Dzięki za dobrą nowinę. Postaram dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy.
Powiedział Thalen uśmiechając się serdecznie i opuścił tymczasowo kobietę jak i tą ciemną uliczkę. Elf odnajdując drogę, którą wcześniej zgubił po chwili wrócił na główne ulice starego miasta a poszukując budynku zwanego karczmą kierował się krzykami i ogólnym hałasem pijanych osób, albowiem wiedział, że tam skąd te dźwięki się pojawiają w końcu trafi w ten sposób na karczmę. Thalen oczywiście nie był w błędzie i na momencie dostrzegł szyld nad budynkiem zatłoczonej karczmy.
Obieżyświat. Idealne miejsce na spotkanie typów z pod ciemnej gwiazdy.
Pomyślał przez chwilę, po czym wszedł do karczmy przepychając się pomiędzy pijanym już towarzystwem. Następnie znajdując sobie samotny stolik postanowił go sobie zająć, gdyż znajdował się on w lekkim cieniu, który rzucała jedna ze ścian, lecz najpierw chciał zakupić sobie piwo, bo być może tym kontaktem jest karczmarz?
- Chciałbym zamówić miód pitny. Ile będzie kosztować?
Zapytał miło a jednocześnie starał się obserwować miejsce, bo być może jest właśnie obserwowany przez ten niewiadomy mu kontakt.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2015, 11:33:01 »
-Dwie grzywny się należą. A nie za mocne to będzie dla pana elfa? - zaśmiał się karczmarz podając miód. Wokół panował hałas. Ludzi było sporo jako że był ostatni dzień tygodnia i większość po prostu odpoczywała nie robiąc nic konkretnego. Można było tutaj znaleźć handlarzy, zaciężnych wojowników, strażników na przerwie oraz obywateli wszelkiej maści. Po prostu cały przekrój społeczności Valfden.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2015, 11:56:15 »
Elf wyciągnął grzywny z mieszka i z uśmiechem na twarzy rzekł. - Powinienem podołać jednemu kuflowi. Wszak taki napitek rozgrzeje to chude ciało a potrzebuje tego niezmiernie. Thalen rozejrzał się jeszcze dookoła czy aby nikt nie wydawał mu się choć odrobinę podejrzany, lecz niestety nie zauważył niczego niezwykłego, po prostu dzień jak co dzień, jednakże postanowił zaryzykować i wziąć karczmarza na spytki.
- Panie karczmarzu szukam również informacji. Miałbyś może chęć odpowiedzieć na parę moich pytań w zamian za kilka grzywien?
Kończąc pociągnął solidnego łyka z kufelka. Miód gładko przeszedł mu przez gardło a dotarłszy do żołądka rozgrzał nieco długouchego, który pod jego wpływem nieco się zatrząsł.

25g - 2g = 23g

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2015, 12:16:15 »
-To zależy czego szukacie i jak bardzo informacji potrzebujcie panie elfie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2015, 12:23:29 »
- Właściwie to szukam kogoś wyjątkowego. Taką osobę, która potrafi dobrze wtopić się w tłum i bacznie wszystko obserwować oraz posiadająca informacje, których teraz potrzebuję. Wiem, że takie strzępki wiedzy jakie posiadam są nikłe do znalezienia takiej osoby, lecz to wszystko co aktualnie posiadam.
Zwierzył się nieco elf.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2015, 20:25:59 »
-Znaczy szpiega szukasz. O takich to trudno. Kryją się lepiej niż cnotliwe panienki przed wydaniem. Ale powiem ci jedno. Oni lubią informację. Jeśli ma się coś interesującego, zazwyczaj sami cię znajdują. Taka wymiana to dla nich zazwyczaj dobry interes. Podkreślam, dla nich.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik 2015, 20:37:10 »
Szkoda, że ja żadnych informacji nie posiadam! Pomyślał elf patrząc się karczmarzowi w oczy, po czym rzekł już normalnie.
- No tak, to ma sens. Zatem będę się już zbierał i wypije sobie miodek w samotności a nóż coś się uda mi wypatrzyć.
Tak jak powiedział, tak uczynił. Thalen usiadł sobie przy swoim wcześniej upatrzonym stoliku i dopijając powoli swój trunek obserwował ludzi wewnątrz karczmy, jeżeli nic by mu się w oczy nie rzuciło postanowił popytać żebraków na ulicy.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Październik 2015, 14:53:44 »
Karczma żyła swoim życiem, jak gdyby nigdy nic. W jednym z rogów zauważyłeś dwóch mężczyzn siedzących naprzeciw siebie o rozmawiających o czymś. Jeden z nich już uśmiechnięty wychylił z swojego kufla jakiś napój i chciał uścisnąć dłoń tamtemu, gdy nagle jakby oprzytomniał.
-Nie, zapomnij. Nie ma mowy. - spojrzał na swojego rozmówcę jakby obrażony i dla efektu walnął otwartą dłonią w blat stolika. Wstał i zaczął wychodzić z przybytku. Mogłeś jeszcze usłyszeć jego ostatnie słowa. -Co ten facet sobie myślał...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik 2015, 15:16:29 »
Thalen dopił swój miód słysząc tą niebywałą rozmowę dwóch mężczyzn. Ciekawe, być może jeden z nich jest moim kontaktem? Pomyślał, przez krótką chwilę rozczesując swoje czarne włosy i zarzucając je na lewe oko, a następnie chciał się dowiedzieć więcej czego dotyczyła ta sprawa, więc powstał z siedzenia i powolnym krokiem wyszedł za mężczyzną, który opuścił karczmę. Elf uważał, że facet może coś wspomni czego chciał ten drugi i w ten sposób zda test! Dlatego, gdy wyszli już z karczmy zagadał do mężczyzny.
- Przepraszam bardzo, ale wygląda pan na zdenerwowanego, co się stało?
Zapytał grzecznie a zarazem niewinnie jak, tylko mógł. Długouchy miał jednocześnie nadzieję, że mężczyzna nie nabierze podejrzeń, bo to ostatnio rzadko się zdarza, że obcy ludzie pytają się o samopoczucie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Październik 2015, 16:00:54 »
-A co cię to interesuje?! Zmiataj stąd zanim przestane być miły!

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Październik 2015, 17:52:53 »
Wyszło tak jak mógł się tego spodziewać młody elf, ale cóż pozostało zrobić, jak nie zapytać wprost, bo o tym, że ten człowiek nie jest kontaktem już się domyślił.
- Bo widzisz. jest taka sprawa, że widziałem jak uderzasz tego drugiego i jeżeli chciałby w tym momencie wezwać straż to jestem, jakby nie patrzeć potencjalnym świadkiem, jednakże moja pamięć może szwankować jeśli powiesz mi, o czym rozmawialiście. Wtedy odejdę i zostawię Ciebie w spokoju, więc jak będzie?
Thalen postanowił w tym momencie manipulować człowiekiem a nawet go zaszanatożować, bo cóż się może gorszego stać a jeśli mu się powiedzie będzie w stanie odnaleźć kontakt szybciej niż myślał.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Październik 2015, 19:24:09 »
-ÂŻe co uderzyłem?! Stół? Odejdź pókim dobry i nie zawiadomię straży, że nachodzisz obywateli porządnych!

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Październik 2015, 19:33:42 »
Elf gdyby mógł to w tym momencie walnąłby sobie w twarz! Teraz jednak postanowił przeprosić jegomościa.
- Proszę wybaczyć za tą fatalną pomyłkę. Już się zbieram i przepraszam uniżenie.
Skłonił się lekko choć chciałby go dźgnąć sztyletem, ale oczywiście nie mógł sobie na to pozwolić, więc pożegnawszy się z rozmówcą powrócił do karczmy licząc na to, że drugi z rozmówców siedzi jeszcze przy stole dopijając swój trunek i czekając na towarzystwo.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Październik 2015, 19:45:29 »
Drugi jegomość siedział na swoim miejscu wyraźnie niezadowolony z obrotu spraw. Popijał niechętnie piwo z swojego kufla.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Październik 2015, 19:51:06 »
Thalen widząc, że człowiek nadal siedzi niezbyt zadowolony postanowił podejść do niego i zagadać.
- Dzień dobry, można?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Październik 2015, 19:52:16 »
-Jeśli chcesz... - odparł krótko.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Październik 2015, 20:05:24 »
- Witaj. Jestem Thaleg. Powiedział siadając na przeciwko mężczyzny. - Niechcący widziałem i usłyszałem strzępki rozmowy, która nie przebiegła pomyślnie. Zwłaszcza widząc reakcję tego człowieka, co szybko opuścił lokal. Jeżeli można z chęcią pomogę a przynajmniej wysłucham, co masz waćpan do powiedzenia, lecz może przed tym się napijemy?
Zaproponował, by nie wyjść na gbura.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Październik 2015, 20:43:10 »
-Proponowałem mu lekki i szybki zarobek. Ale widać chłopu coś nie pasowało. Cóż jego strata. - odpowiedział i popił z kufla. -Ja już wiem jak to ludzie niechcący różne rzeczy robią...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #28
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Październik 2015, 20:43:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top