Autor Wątek: Pewnej mroźnej nocy  (Przeczytany 8267 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #80 dnia: 03 Wrzesień 2015, 16:59:43 »
Szarlej kiwnął głową, uznając pomysł Artura za dobry. Oczywiście sam Artur tego nie widział, ale może to nawet lepiej, bo jeszcze popadł by w samozachwyt i zaczął się mądrzyć. Kanclerz zacmokał na Norę, a ta zerwała się i przyczłapała do jego nogi. Złapał ją za obrożę i usiadł na skraju dziury, po czym dał znak Arturowi, że zaraz zrzuci mu pochodnię. Jak zapowiedział, tak też zrobił. Gdy światełko opadło na dół i - miał nadzieję - rycerz je przechwycił, przytulił Norę do piersi i również zsunął się w dół.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Wrzesień 2015, 20:22:30 »
Artur złapał sprawnie pochodnię, bo czemu miał nie złapać? Odpłynął tylko kawałek, żeby chluśnięcie Szarleja i Nory jej nie zgasiło. Gdy Ci wylądowali już w wodzie, cali i zdrowi, mogli ruszyć dalej.
- Dobra, w którym kierunku ruszamy? Z tego miejsca mało widać, a pochodnia już zaczyna dogasać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #81 dnia: 03 Wrzesień 2015, 20:22:30 »

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Wrzesień 2015, 19:22:48 »
- Kierujmy się w tamtą stronę - rzekł, wskazując palcem kierunek przeciwny do tego, w którym zmierzali wcześniej. To znaczy, iż był to kierunek, na logikę, prowadzący do wyjścia. Fakt, że znajdowali się na niższym poziomie, a on sam nie miał zielonego pojęcia na temat planowania budynków przez starożytnych draconów, wcale nie odbił się na stanowczości, z jaką kanclerz wydał ten, jakby nie było, rozkaz, ani również na wciąż głębokiej wierze w jego słuszność.


Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Wrzesień 2015, 19:47:49 »
I tak płynęli... i płynęli... i płynęli... Aż dopłynęli. Do brzegu. A przynajmniej do miejsca, gdzie można było poczuć grunt pod nogami. Tak na oko to byli mniej więcej w miejscu zawalonego przejścia na wyższym poziomie. Wokół siebie mieli identyczny korytarz co ten, którym weszli w ogóle do tej jaskini z jeziorkiem.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #84 dnia: 11 Wrzesień 2015, 19:13:38 »
- Chodźmy wgłąb tego korytarza - zarządził Szarlej, mając na uwadzę Norę, która starała utrzymać się na powierzchni wody. Wciąż nie wiedział, czy ta decyzja rzeczywiście doprowadzi ich do czegoś dobrego, czy może wdepną w jeszcze większą, i bardziej śmierdzącą "kupę", niż dotychczas. Postanowił postawić jednak wszystko na jedną kartę, przecież i tak nie mieli już nic do stracenia. W dalszym ciągu był przekonany, że perspektywa błądzenia w tych ciemnościach i tak maluje się w znacznie bardziej kolorowych barwach, niźli zatrzymanie się w miejscu i czekanie na cudowny ratunek. Myśl o ratunku rozbłysła mu w głowie właściwie dopiero teraz, jednak była to tylko chwilowa ekscytacja, zapewne powiązana ze ślepą nadzieją i potwornym zmęczeniem. Krótko po tym to przyjemne uczucie prysło jednak niczym mydlana bańka i znikło w odmętach czarnych i ponurych myśli, które kłębiły się teraz w głowie Szarleja. Bo przecież wciąż wraz z Arturem i Norą błądzili jak po omacku w opustoszałych przed wiekami, podtopionych dracońskich ruinach i próbowali wyrwać się z pułapki, coraz bardziej przywykając do myśli, że kładą na szali własne życie, pomimo, że wcale nie mieli tego w planach.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2015, 12:04:28 wysłana przez Szarleǰ »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Wrzesień 2015, 17:59:52 »
W pewnym momencie zgasła pochodnia. Nora rozszczekała się nie na żarty, woda za nimi chlupała jak oszalała, a Artur wyraźnie i wprost powiedział, że jak wyjdzie stąd żywy, to przestanie pić w trakcie pracy. Ruszyli bardzo szybkim krokiem do przodu, rękoma i wypaloną pochodnią macając teren przed sobą i próbując nie wpaść na nic niespodziewanego. Po kilkunastu, może kilkudziesięciu sekundach naprawdę szybkiego i nerwowego marszu, ujrzeli światełko w tunelu. W przenośni i jednocześnie jak najbardziej dosłownie. Najpierw zamajaczyła pojedyncza, rozlewająca się plamka, z każdą chwilą powiększała się, aż wreszcie zaczęła razić swoim blaskiem. Stanęli więc na skraju tego zjawiska, oślepieni, oszołomieni. Mogli wejść w to światło, które było tak jasne, że nie widzieli nic, co znajdowało się za jego ścianą. Mogli też zawrócić...

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #86 dnia: 12 Wrzesień 2015, 18:13:21 »
Kanclerz uniósł rękę na oczywistą wysokość, zasłaniając twarz przed oślepiającym blaskiem. Po kilku godzinach spędzonych w ciemnościach nie zdziwiłby się, gdyby to zwykłe, dzienne światło tak na nich zadziałało. Nawet jeśli nie było to wyjście na powierzchnię, odnalezienie tajemniczego źródła światła w tym miejscu napawało ogromną nadzieją na wydostanie się stąd żywym i pomimo, że Artur składał obietnice, które chyba miały na celu przekonanie bogów, że warto utrzymać go przy życiu, to Szarlej odwrotnie - zaręczył, że jeśli uda mu się przeżyć, to wypije w Obieżyświecie calutką beczkę miodu. Uznał, że skoro znaleźli się w takiej sytuacji, to chyba bogowie tak czy siak za nimi nie przepadają.
- Sprawdźmy co to, Arturze - rzekł w stronę rycerza i ruszył w kierunku światła.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Wrzesień 2015, 18:48:54 »
No i weszli. Znaleźli się w niedużym, chociaż bardzo dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Przed przekroczeniem progu mogłoby się wydawać, że wchodzą do jakiejś wielkiej kawerny, bądź naprawdę wychodzą na światło dzienne. Ta niewielka komnata nie była jednak na zewnątrz. Gdy Artur, Szarlej i Nora do niej weszli, przez chwilę byli całkowicie oślepieni. Po kilku sekundach zaczęli odzyskiwać wzrok i ujrzeli, że komnata ma kształt idealnego sześcianu. Równe, gładkie ściany, wykonane z czarnej skały, bardzo możliwe, że wulkanicznej. Jakieś siedem metrów na siedem, również mniej więcej tyle wysokości. Artur obejrzał się wokół siebie, by znaleźć źródło światła, lecz nigdzie go nie dostrzegł. Wewnątrz było po prostu jasno, jakby był dzień, a Słońce schowało się gdzieś za chmurami. Z wielkim niezadowoleniem kompania szybko spostrzegła, że tunel którym tutaj weszli... przestał istnieć. Za ich plecami znajdowała się jednolita, zwarta i nieprzeniknięta ściana.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Wrzesień 2015, 01:40:49 »
Mina Szarleja ni w połowie nie oddała jego zaskoczenia, kiedy odkrył, że tunel zniknął. A warto dodać, że trudno o bardziej zdziwioną minę. Spojrzał na Artura, lecz nie zdołał wykrztusić z siebie żadnego słowa adekwatnego do zaistniałej sytuacji. Odwrócił głowę, by nie prowokować rycerza do wygłaszania opinii na temat jego decyzji, a zaczynał mieć wrażenie, że Artur ma już w zanadrzu jakąś kwiecistą wiązankę, zapewne upstrzoną całym wachlarzem rozmaitych przekleństw i wymyślnych obelg, skierowaną rzecz jasna w jego stronę. Oczywiście tylko na wypadek gdyby miał już pewność, że nie uda im się stąd wydostać. Mogła to być jednak tylko bujna fantazja, która momentami ponosiła Szarleja i skłaniała do nadinterpretacji niektórych faktów.

Mimo wszystko, odwrócił się jedynie na pięcie i z rezygnacją rozejrzał się po pomieszczeniu, z wolna dreptając dokoła. Wzrok zdążył przywyknąć do natężenia światła, jakie panowało w tym miejscu, zatem w kanclerzu wciąż tliła się iskierka nadziei, iż uda mu się coś zauważyć, odkryć coś szczególnego. I żywił również nadzieję, że to wymarzone odkrycie nie okaże się dowodem na to, że znajduje się właśnie w celi śmierci.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Wrzesień 2015, 12:44:14 »
Na środku sali, dokładnie w centrum, coś błysnęło. Jakiś niewielki przedmiot, zapewne nie większy niż połowa kciuka, odbijał światło nieznanego pochodnia, dając refleksy niemalże z każdej strony, z której się na niego patrzyło. Ów przedmiot leżał na podłodze.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #90 dnia: 15 Wrzesień 2015, 13:10:58 »
Zmarszczył brwi i wolnym krokiem podszedł do ów przedmiotu. Przykucnął dokładnie nad nim i mrużąc oczy nachylił się, chcąc zidentyfikować tajemniczy obiekt.
- Arturze, spójrz na to - zawołał rycerza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #91 dnia: 15 Wrzesień 2015, 14:28:39 »
Była to moneta. Srebrna, całkiem spora jak na środek płatniczy, idealnie okrągła, gruba na około centymetr. Z widocznej strony wytłoczony miała wizerunek postaci w kapturze. Jakże tajemniczo i sztampowo.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #92 dnia: 15 Wrzesień 2015, 15:44:56 »
Szarlej podniósł monetę i przyjrzał się jej na dłoni z obu stron.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #93 dnia: 15 Wrzesień 2015, 20:11:45 »
Nora rozszczekała się jak szalona, chciała nawet ugryźć Szarleja w dłoń, lecz ten nie zdążył cofnąć dłoni i jednak podniósł monetę. Z drugiej strony, na rewersie, również miała wyrysowaną tę samą postać. Przedmiot był ciężki, zdawał się być o wiele bardziej masywny niż zdradzałyby to jego rozmiary i materiał, z którego można by go posądzić o wykonanie. Artur nie wiedział co ma myśleć, stał z prawej strony Szarleja i przyglądał się uważnie okrągłemu przedmiotowi. Nora za to wpatrywała uważnie w punkt za nimi, strzygąc uszami i pokazując kły.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #94 dnia: 16 Wrzesień 2015, 00:25:08 »
Kanclerz upuścił monetę, cofając rękę jakby go poparzyła. Uniósł wzrok w miejsce, które Nora zaciekle obszczekiwała. Miał złe przeczucia. Prawa ręka automatycznie pomknęła mu za plecy, tym razem łapiąc za rękojeść miecza, gotowa by poderwać się do góry i obnażyć zimną stal.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #95 dnia: 16 Wrzesień 2015, 00:31:40 »
W kącie pomieszczenia, na drewnianym zydlu, siedziała postać. Młoda kobieta, ubrana w zwiewną, błękitną sukienkę sięgającą do kolan. Wydawało się, że poza ową sukienką nie ma na sobie absolutnie nic. Jej zgrabne łydki bujały się na krzesełku, wisząc w powietrzu. Nieduże, lecz wyraźnie zarysowane piersi odznaczały się pod materiałem, a twarz - cokolwiek ładna i przyjemna, uśmiechała się wesoło. Wściekle niebieskie oczy i blond włosy spadające na plecy budziły sympatię. Jasna cera tej najpewniej osiemnasto-, może dziewiętnastoletniej dziewczyny sprawiała wrażenie, jakby pokryta była aksamitem czy jedwabiem i posypana drobinkami srebra. Nora w jednej chwili zmieniła nastawienie, z radością podeszła do dziewczyny i poddała się pieszczotom, dając się podrapać za uchem.
- Jak się wabi? - spytała.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #96 dnia: 16 Wrzesień 2015, 00:43:33 »
- Nora - odparł Szarlej, wiercąc jej wzrokiem dziurę w klatce piersiowej. Po chwili się opamiętał i uniósł wzrok nieco wyżej, równając je z przeszywającym spojrzeniem jej "wściekle niebieskich" oczu.
- Kim jesteś? - dodał po chwili, nie mogąc pojąć jakim sposobem znalazł się tutaj ktoś jeszcze. Nie był nawet pewien, czy dziewczyna istniała naprawdę, czy była tylko złudzeniem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Wrzesień 2015, 11:22:27 »
- Nora, ładne imię - powiedziała dziewczyna. Taru nie zdradzało żadnych oznak tego, że spotkanie z tą postacią mogłoby być w jakikolwiek sposób niebezpieczne. Młoda kobieta miała czarujący uśmiech, którym obdarzała to zwierzę, to mężczyzn stojących kilka metrów od niej.
- Kim jestem? - zadała pytanie. Wydawało się, że nie zrobiła tego w formie powtórzenia słów Szarleja, tylko raczej kierowała to do samej siebie, nie będąc pewną odpowiedzi. - To proste pytanie, chociaż zbyt skomplikowane zarazem. Jestem tą, którą znacie, ale nie poznaliście i nie poznacie mnie nigdy. Co robicie w tym miejscu, drodzy panowie? Czyżbyście się zgubili?

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Wrzesień 2015, 13:05:08 »
Szarlej przygarbił się lekko z nietęgą miną, taksując dziewczynę wzrokiem wyrażającym głębokie niedowierzanie. Pomimo jej nienagannej aparycji i wyuzdanego stroju, jego podziw i zafascynowanie szybko przerodziły się w mieszaninę zdecydowanie bardziej negatywnych uczuć. Jaja sobie robi, przemknęło mu przez myśl w pierwszej chwili. W tym samym momencie na jego twarzy pojawił się cień uśmiechu, który szybko rozpłynął się w jakimś innym, zagadkowym grymasie, którego znaczenie znał chyba tylko sam kanclerz. Zdał sobie bowiem sprawę, że ilekroć miał do czynienia z kobietami, zawsze potrafiły go wpędzić w ten sam rodzaj zakłopotania i irytacji, który poczuł w tym momencie.
-Cóż... - podjął niepewnie, nie wiedząc jak ugryźć temat. - Po części tak. Mogłabyś nam zatem pomóc się stąd wydostać, droga Pani?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Wrzesień 2015, 13:18:33 »
- Jaka tam Pani - powiedział gruby, męski głos za nimi. Artur z Szarlejem mimowolnie odwrócili się i ujrzeli siwawego mężczyznę dobiegającego sześćdziesiątki. Niezbyt wysoki, o twarzy i budowie typowo ludzkiej, z wyraźnie zarysowanym brzuszkiem starszego człowieka. Siwizna obejmowała jego niedbały, kilkudniowy zarost i rzadkie włosy na głowie. Ubranie miał schludne, eleganckie, złożone z płaskich ciżemek, prostych czarnych spodni, białej koszuli i kaftana, który opinał jego górną część ciała. Opierał się o stylizowaną laskę z drewna o jakimś miękkim, gumowatym końcu. Nora szybko podbiegła do nogi Szarleja, jako że kobieta która ją zabawiała się ulotniła. Psina z zaciekawieniem patrzyła się na postać przed dwójką wędrowców.
- A wydostać możecie się tak, jak tutaj znaleźliście - dodał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pewnej mroźnej nocy
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Wrzesień 2015, 13:18:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything