Autor Wątek: Filantrop zza grobu  (Przeczytany 15963 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Sierpień 2015, 13:33:08 »
Kilkanaście lat temu odkryłem ten chram z moimi uczniami. Kilka lat później zebrałem grupę uczonych i założyłem tutaj wykopaliska archeologiczne. Większość ksiąg z biblioteki napisano w oparciu o znaleziska z tych ruin. Duża część zbiorów to oryginalne manuskrypty znalezione właśnie w tych lochach. Raczej nie przywitaliby mnie tutaj posępnym dzień dobry. Mam swój wkład w rozwój nauki. O! Jedzenie! Mauren położył danie na ławie. Duże, drewniane talerze zapełnione sowitymi kawałkami złocistych żeberek, z przepysznym sosem i zapieczonymi z serem ziemniakami zrobiły na adeptach wrażenie. Do tego trzy szklanki rozcieńczonego wina, jedynie dla smaku. Smacznego! Dziękujemy, smacznego adepci!

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Sierpień 2015, 13:38:03 »
Dobre jedzenie jak na stołówkę przy wykopaliskach skomentował jedzenie Devristus, ale nie mógł się doczekać kiedy będzie mógł je spróbować. Zaczął od żeberek, których mięso odchodziło samo od kości, a ich smak otwierał ciało na nowe doznania. Dreszcz przyjemności jaki przechodził przez jego ciało nie pozwalał na odłożenie widelca dopóki całe danie nie będzie zjedzone. Jadł i jadł, ale ciągle było mu mało.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Sierpień 2015, 13:38:03 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Sierpień 2015, 13:53:15 »
To specjał kucharza. Zawsze po przybyciu na wykopaliska przychodzę na jego żeberka. ÂŚwietna robota! - krzyknął w stronę maurena. Jedząc pożywny i pyszny obiad mistrz zaczął rozmowę na temat chramu. Upewnijcie się, że jesteście dobrze wyposażeni. Zejście w dół zawsze wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem. Pomimo tego, że zaplombowaliśmy dolne poziomy czasem można natrafić na nieumarłego, który uchował się służbą porządkowym. Nie zapomnijcie o pochodniach jeśli nie znacie zaklęcia na światło. Inaczej zabłądzicie w labiryncie tuneli.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Sierpień 2015, 13:59:10 »
No nie znam tego zaklęcia, ale czy pochodnie będą przy wejściu do chramu czy w tutejszym składziku na sprzęt? powiedział Devristus upijając łyk wina.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Sierpień 2015, 18:53:50 »
Dam wam pochodnie, leżą przed wejściem. Dziękuję - powiedział mistrz. Odszedł od stołu aby pomówić jeszcze z Elis. Poczekajcie na mnie przed wejściem do chramu, kiedy zjecie.

Offline Kustosz Archiwów

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Sierpień 2015, 19:56:33 »
- Najedzony i gotowy do wymarszu?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Sierpień 2015, 19:57:42 »
Uwielbiam jego żeberka. Jestem już gotowy - spojrzał na adeptów, którzy nadal guzdrali się przy stole. Może ich zostawię? Tylko mnie spowalniają?

Offline Kustosz Archiwów

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Sierpień 2015, 19:59:24 »
- Mistrzu nie bądź taki! Na pewno okażą się pomocni w chramie. Koniec, końców ktoś musi nieść manuskrypty - roześmiała się.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Sierpień 2015, 20:03:29 »
Devristus zjadł, napił się i stawił przed chramem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:16:47 »
Isentor rozmawiał z Panią kustosz przez pewien czas, zasięgnął informacji o pracach archeologicznych i aktualnej przebudowie korytarzy dla zwiedzających. Kątem oka przypatrywałem się bramie do chramu, niestety stał tam tylko Devristus. Trudno - pomyślał. Pójdziemy we dwóch. Do zobaczenia Elis.

Offline Kustosz Archiwów

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:17:57 »
- Bądź ostrożny mistrzu, do zobaczenia.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:20:36 »
Isentor podszedł do Devristusa stojącego przy bramie. Dość się już wyczekałeś, pójdziemy bez Rodreda. Nie wiem gdzie on się podziewa i nie mam ochoty go niańczyć. Tam - wskazał. Leżą pochodnie. Weź na wszelki wypadek z dwie.


Cytuj
Nazwa: pochodnia
Opis: Narzędzie służące do oświetlania, składające się z niewielkiej długości kija, który na jednym końcu jest obwiązany włosami lnu, które nasączano substancją smolistą.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:21:21 »
Widząc że Dev i Isentor już zjedli to szybko dojadłem i ruszyłem zaraz za nimi. ÂŻałowałem że nie mogłem się po delektować tym pysznym jedzeniem. No ale cóż jest coś do zrobienia to nie ma czasu się obijać. Wstałem i poszedłem przed wejście zaraz za Devristusem.

// Nie przesadzaj nie miałem aż takiego opóźnienia. Są wakacje robi się też inne rzeczy.   <ignorant>

EDIT: Widząc, że już ruszyli to podbiegłem do nich i również zabrałem dwie pochodnie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:27:06 »
Gotowi? Chodźmy więc i nie przeciągamy tego dłużej. Chciałbym wrócić na kolację, kucharz robi świetny gulasz.


//Siedzisz na forum ponad godzinę i nie piszesz. Uznałem, że trzeba cię zmotywować. Jak widać działa. ;)

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:51:57 »
// Możliwe, że jestem zalogowany w domu lub na telefonie. Z telefonu nie odpisuję z racji tego, że chcę by to miało ręce i nogi. Po prostu gdy w końcu miałem chwilkę i zacząłem pisać to napisałeś dokładnie w tym momencie i tak to wyszło. Po prosu nie zawsze jak jestem online to mam możliwość pisać. Czasem tylko sprawdzę wiadomości na telefonie. Możemy się umówić tak, że będę pisał lakoniczne wypowiedzi typu "idę za wami" z telefonu a przy chwilce czasu poprawię je na komputerze. ok?

Kiwnąłem głową i ruszyłem za mistrzem.
- Obiad był pyszny więc mogę sobie wyobrazić jak dobra będzie kolacja.  Uśmiechnąłem się.
- Mistrzu jak duży jest ten chram?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Sierpień 2015, 23:55:55 »
To co widzimy to część świątynna, na której zbudowano iglicę, tworzy to chram. Poniżej znajduję się to co nas interesuje, czyli prawdziwe dracońskie ruiny. Wyższy poziom to kilkanaście pomieszczeń, niżej znajdują się archiwa zbudowane pod skalna kopułą. Po co opowiadać. Chodźcie za mną i zobaczycie to cudo podziemnej architektury na własne oczy.
Isentor wszedł po kamiennych schodach na parter świątynny. Znajdowały się tam wysokie rzeźby przedstawiające draconów jako wojowników, magów, uczonych, bardów itd.


//Mnie pasuje. :)

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Sierpień 2015, 11:57:18 »
Dawny lisz również wziął dwie pochodnie i udał się z Mistrzem i Rodredem. Przysłuchiwał się rozmowie tej dwójki kiedy wchodzili na parter świątyni. Nie był to pierwszy drakoński chram, który odwiedzał, ale za każdym razem budowle te emanowały majestatycznością. Starożytna wiedza zamknięta w tych skarbnicach była dla uczonych niczym tlen potrzebny do życia.
Czy ten chram jest połączony z innymi?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Sierpień 2015, 09:57:51 »
Przeszliście przez wielkie sale, z których mistrz poprowadził was schodami w stronę zejścia na niższy poziom. Tunel rozciągał się wzdłuż podziemnej przełęczy. W oddali można było dojrzeć poświaty pochodni. Czy jest? Ciężko powiedział. Dawniej był na pewno. Niestety nie zbadano dolnych poziomów aż tak dokładnie. Odkryte ścieżki są zawalone, te nieodkryte pełne wszelkiego plugastwa. Najniższe poziomy są zaplombowane. Ciężko prowadzić wykopaliska, kiedy z głębin co jakiś czas uczonych nawiedzają nieumarli.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Sierpień 2015, 10:34:55 »
Może warto by było wysłać tutaj oddział z bractwa świtu lub nasze bestie na trening? Wiem jakie to ciężkie szczególnie, że nie wiadomo skąd i jak pojawiają się dracońskie szkielety. Utrapienie na maksa, ale nie są aż takimi wymagającymi przeciwnikami z tego co pamiętam.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Sierpień 2015, 12:29:49 »
Szedłem za nimi. Zaciekawiony rozglądałem się po jakże ciekawych konstrukcjach. Nie chcąc przeszkadzać w rozmowie przysłuchiwałem się jej.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Filantrop zza grobu
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Sierpień 2015, 12:29:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top