Autor Wątek: Próba Siły #11 - Osgar  (Przeczytany 2470 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lipiec 2015, 11:21:08 »
Osgar szedł przez cmentarz, jednak jak na razie nie napotkał żadnych niezwykłości. Ot groby, groby, jeszcze więcej grobów i to... coś na środku cmentarza. Nigdzie jednak ani śladu chodzących kości. Gdy doszedł do centrum cmentarza, oparł się o murek otaczający monument i rozejrzał się po części cmentarza, którą zdążył już przejść. Dalej nic nie dostrzegł. Powoli już zaczął myśleć, że może ten Tom miał po prostu coś nie tak z głową. Wtedy jednak dobiegł go jakiś chrzęst zza pleców. Odskoczył od murka jak oparzony i skierował swój wzrok na menhir. Ten dalej stał nieporuszony na swoim miejscu. Odgłos więc chyba dochodził zza tego obiektu. Dla pewności siebie uniósł miecz w gotowości do walki i zaczął obchodzić monument wzdłuż murku od prawej strony.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lipiec 2015, 11:44:59 »
Osgar obszedł obelisk i zobaczył, że u jego podstawy siedziała kupka kości. Kupka kości bawiła się swoją lagą, drewnianym długim kijem. Odwróciła swoją bladą czaszkę w stronę człowieka, nie podnosząc się jednak.



//1x Szkielet, uzbrojony w kij. Siedzi, patrzy na Ciebie, nie atakuje.

Statystyki kija:
Nazwa broni: laga kościotrupa
Rodzaj: kij
Typ: oburęczny
Obuch: 4
Wytrzymałość: 6
Opis: Wystrugany z 0,9kg drewna o zasięgu 2,2 metra.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lipiec 2015, 11:44:59 »

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lipiec 2015, 13:08:24 »
Osgar chociaż i tak poruszał się bardzo wolno, teraz gdy zobaczył kościotrupa, zwolnił jeszcze bardziej. Mógł sobie teraz pooglądać go w pełnej krasie. Ten na razie bardziej był zajęty zabawą swoim kijem, niż intruzem. Mężczyzna oczywiście łudził się, że pozostanie tak do końca i po osiągnięciu odpowiedniej odległości spokojnie zdekapituje potwora. Jednak gdy tylko człowiek odrobinę zbliżył się do swojego przeciwnika, ten spojrzał na niego, z czymś na znak groźby w swojej postawie, po czym podniósł się, chrzęszcząc przy tym wszystkimi swoimi kośćmi i potrząsając swoim kijem. Osgar spojrzał oponentowi w jego puste oczodoły. Nie był to zbyt dobry pomysł, gdyż widok ten strwożył go jeszcze bardziej. Stopy jego natomiast niespodziewanie, oraz poniekąd bez jego woli zmieniły kierunek na odwrotny i zamiast iść do przodu zaczął się cofać. Gdy szkielet poczuł się znowu bezpieczny powrócił do swojego wcześniejszego zajęcia, przestając się przejmować strachliwym intruzem. Osgar pochylił się i zaczął łapać głębokie oddechy. Czuł jak serce waliło mu w piersi. Cały czas słyszał chrzęst towarzyszący ruchom szkieletu. W pewnym momencie zaczął on się nasilać. Człowiek z przerażeniem zobaczył, że jego przeciwnik ruszył na niego biorąc już zamach swoim ponad dwumetrowym kijem. Ledwo zdążył unieść miecz, gdy spadł na niego pierwszy cios. Osgar z trudem zablokował tą niecną próbę rozłupania mu czaszki, odpychając jednocześnie kij na bezpieczną odległość. Cofnął się szybko na bezpieczną odległość i zaczął obserwować ruchy kościotrupa. Musiał znaleźć jakiś sposób, aby dosięgnąć swojego rywala i móc zakończyć jego żywot wymarzoną dekapitacją. Ten właśnie zamierzył się na intruza potężnym zamachnięciem z prawej strony, Osgar więc uskoczył przed ciosem w swoje prawo, tak aby poruszać się w stronę zgodną z ruchem lagi. Miał szczęście, że znajdowali się na jakimś placyku, bo inaczej pewnie potknąłby się o czyjś grób. Następnym atakiem  szkieletu, było pchnięcie kijem. Osgar, tylko na to czekał. Ponownie odskoczył w prawą stronę tym razem jednak tylko na tyle, aby nie oberwać lagą. Gdy ta śmignęła obok jego lewego boku złapał ją i pociągnął do siebie wytrącając przeciwnika z równowagi. Gdy ten znalazł się w odległości około metra od niego, to Osgar zamachnął się mieczem, celując w kręgi szyjne swojego przeciwnika. Atak jednak nie trafił tak precyzyjnie, jak mężczyzna by tego chciał i miecz zakleszczył się pomiędzy czaszką a kręgami szyjnymi.Uderzeniu brakowało jednak dość siły aby je przerwać. Wystraszony kopnął szybko kościotrupa odpychając go od siebie. Jego kij,na szczęście zostałw dłoni Osgara, miecz natomiast wyleciał w powietrze upadając gdzieś nieopodal miejsca walki. Mężczyzna odrzucił kij jak najdalej, aby szkielet nie dostał go ponownie i rzucił się w kierunku miejsca w którym upadła jego broń. Szkielet w tym czasie obnażył rząd swoim paskudnych, pożółkłych zębów i rzucił się z nimi do ataku. Dopadł go tuż przed miejscem, w którym znajdowała się jego broń, w związku z czym Osgar sprzedał mu kolejnego kopa, który ponownie odepchnął przeciwnika na wystarczającą odległość, podniósł miecz i akurat, gdy wróg miał zaatakować po raz kolejny zamachnął się na niego z nad prawego ramienia tym razem odcinając czaszkę od reszty szkieletu. Jak na razie reszta kości zwaliła się na ziemię. Miał nadzieję, że się już nie podniesie, w razie czego jednak pozostał tutaj jeszcze chwilę, obserwując kupkę kości.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lipiec 2015, 13:25:04 »
Nie podniósł się. Nawet kością nie ruszył. Jak zdawał sobie sprawę człowiek, to już druga śmierć tego ciała. Tym razem wyglądało na to, że jednak owe ciało nie będzie się chciało podnosić. Gwoli informacji Osgar zwrócił uwagę, że kijaszek szkieleta się złamał, więc i tak nic z niego nie będzie.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lipiec 2015, 13:31:14 »
Widząc, że kości straciły wszelaką chęć do zabawy w człowieka, Osgar skierował swoje kroki ku bramie cmentarza. Miał nadzieję, że to koniec atrakcji na dziś. Liczył na to, że dostanie rekomendację od Toma i będzie mógł wrócić do centrum i wstąpić wreszcie w szeregi Bractwa ÂŚwitu. Odnalazłszy Toma przed cmentarzem, powiadomił go o swoim sukcesie.

-Ten szkielet już na zawsze pozostanie trupem. Czy to wszystko czego ode mnie potrzebowałeś?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lipiec 2015, 13:39:05 »
- Zaglądałem przez bramę, jak tam byłeś. Nawet nieźle Ci poszło. Daj to paladynom, jeżeli łaska - powiedział Tom, wręczając Osgarowi jakiś papierek. Jak się okazało, było to potwierdzenia zażegnania niebezpieczeństwa na tej części cmentarza, prośba o zapomogę z Bractwa dla Toma w wysokości iluś tam grzywien i inne takie.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lipiec 2015, 13:46:51 »
-Dziękuję. Pójdę natychmiast. Ty tutaj na pewno masz teraz dużo pracy, skoro niebezpieczeństwo zostało zażegnane. ÂŻegnaj. - Rozstawszy się z grabarzem, Osgar natychmiast ruszył w kierunku centrum tą samą drogą, którą tutaj przybył. Teraz po pierwszej misji, stracił pewność, czy sobie poradzi. Jak już wcześniej zauważył, ludzie raczej tutaj są nawykli do walki. Spodziewał się, że ten szkielet to tylko mała namiastka tego co czeka go w przyszłości. Postanowił jednak dalej trzymać się tego co sobie zamierzył. Nie wiedział, czy później będzie mógł się wycofać tak łatwo, jednak miał nadzieję, że nie będzie musiał się wycofywać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lipiec 2015, 13:48:30 »
Antoine Bennet stał w tym samym miejscu, w którym ostatni raz widział go Osgar. Cały czas na swoim stanowisku, doglądający wszystkiego i zajęty masa papierkowej roboty.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:00:20 »
Osgar wchodząc do punktu rekrutacyjnego od razu skierował się do Antoine'a.

-Wróciłem. Mógł mi pan jednak powiedzieć, że przyjdzie mi się zmierzyć z ÂŻYWYM szkieletem. Udało mi się go jednak pokonać, a na dowód mam ten papierek od grabarza Toma. - Powiedział to wręczając wspomniany papier paladynowi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:02:43 »
- Jaki tam "pan"... - powiedział Antoine, czytając zapisaną koślawym pismem kartkę papieru. - I skąd miałem wiedzieć, że tam się panoszy szkielet? Tom nic takiego nie mówił. Poza tym szkielet to raczej najsłabszy z wszelkich nieumarłych, głupi i ślepo dążący do celu. A ty, mój drogi, poradziłeś sobie wzorowo. Rozumiem, że nadal chcesz do nas dołączyć?

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:05:59 »
-Może i najsłabszy, ale dla mnie był to pierwszy kontakt z tymi całymi "nieumarłymi". Ale mimo porządnej dawki strachu, nadal jestem gotów dołączyć do Bractwa ÂŚwitu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:07:48 »
- W takim razie witaj w Bractwie ÂŚwitu. Podpisz tutaj i zbierz swoje rzeczy, za jakieś dwie czy trzy godziny wysyłam następny konwój w stronę Cytadeli. - Antoine Bennet, paladyn w służbie Zartata, podsunął człowiekowi kartkę papieru, na której miał złożyć swój podpis.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lipiec 2015, 14:10:34 »
Osgar złożył na papierze strasznie koślawy, ledwo czytelny podpis. Edukacji w swoim życiu zbyt dużo do tej pory nie uświadczył. -Jestem tutaj nowy. Wszystko co posiadam, mam obecnie na sobie. Gdzie mam zaczekać?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lipiec 2015, 15:19:47 »
- Najlepiej tutaj - powiedział paladyn. Przyjrzał się literom i w duchu dodał, że kaligrafii też można się jeszcze nauczyć. Polecił nowemu rekrutowi, żeby od razu po przybyciu skierował się do kapitularza.


WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM !!!
PODSUMOWANIE: Osgar miał pomóc Bractwu ÂŚwitu w jego codziennych problemach. Pomógł. Zakończył powtórny i nienaturalny żywot pewnego nieumarłego, czym dowiódł, że jest gotów stać się w przyszłości wielkim wojownikiem Zartata.

Nagrody

Osgar: Przystąpienie do Bractwa ÂŚwitu.

Talenty

Osgar:
Aktywność:
1 brązowy talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: 1 srebrny talent

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lipiec 2015, 15:19:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top