Autor Wątek: Próba Siły #11 - Osgar  (Przeczytany 2459 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Próba Siły #11 - Osgar
« dnia: 23 Lipiec 2015, 15:50:42 »
Nazwa wyprawy: Próba Siły #11 - Osgar
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Zasady do uczestnictwa w wyprawie: zgłoszenie się w punkcie rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Osgar

-Rozumiem. Co mam zrobić?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2015, 15:56:40 »
- Proste, nie bój się. Udasz się na miejski cmentarz, ten przy południowym krańcu miasta, w obrębie murów, nietrudno trafić. Przy wejściu powinieneś spotkać grabarza Toma, który wyjaśni Ci resztę. Pomóż mu, a my pomożemy Tobie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2015, 15:56:40 »

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2015, 18:44:25 »
-Cóż... skoro wszystkiego dowiem się na miejscu, a trafić tam jest nietrudno, to ruszam od razu. Najwyżej zapytam się ludzi o drogę. Do zobaczenia.

Osgar był ciekaw, jakie to zadanie dla niego przygotował rycerz Bractwa. Do tej pory zdążył się zorientować, że żyjący tutaj obywatele to dosyć wojowniczy lud, oraz że mają tutaj całkiem sporo wilków na zbyciu. Ciekaw był zatem jakie inne czekają go niebezpieczeństwa. Bo skoro przed wilkiem każdy obronić się potrafi, to znaczy że obywatele boją się o dużo groźniejszych istot. O tym jednak miał się przekonać wkrótce. Teraz zaś musiał znaleźć jakiegoś grabarza Toma... Przyszły rycerz ruszył ku południowej bramie, planując tam rozpocząć poszukiwania tego cmentarza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2015, 18:55:52 »
Ruszył na południe, we właściwym kierunku, który określić było banalnością. Szedł miastem, uliczkami i alejkami. Po pewnym czasie, który ocierał się o godzinę, człowiek znajdował się już w pobliżu owej miejskiej bramy. Od razu dostrzegł, że około dwumetrowy murek, może nieco wyższy, odgradza pewien konkretny teren w mieście od całej reszty zabudowań. Wejście było żelazne, okute solidnie i mocno. Obok piętrzyły się trumny i różnego rodzaju akcesoria pogrzebowe. Widać było, że to w tym miejscu kręci się biznes oparty na miejskiej śmierci. Gdzieś tam w pobliżu, strugając w drewnie jakiś ołtarzyk, siedział sobie elf. Brzydki jak na elfa.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2015, 19:13:07 »
Osgar przystanął lustrując wzrokiem okolicę. Wygląda na to, że dojście akurat do bramy okazało się dobrym pomysłem, bo akurat w tej okolicy znajdował się cmentarz. Tak to musiał być cmentarz, bo inaczej po co stałyby tutaj te trumny? W okolicy widział tylko jedną osobę, która coś tam strugała, więc pewnie była jakoś powiązana z tym miejscem. Osgar jednak dopiero po podejściu do mężczyzny zorientował się, że jest to elf. Może wiedział, coś o tym Tomie, z którym miał porozmawiać...

-Przepraszam. Szukam grabarza Toma. Nie wie Pan może, gdzie mogę go w tej chwili spotkać?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2015, 20:37:12 »
- Ano wiem. Siedzi teraz przed cmentarzem i struga w drewnie jakiś ołtarzyk.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2015, 20:44:30 »
-Ach... No tak... Wybacz. Spodziewałem się raczej spotkać Ciebie podczas kopania grobów, czy coś... Przysłał mnie paladyn Bractwa ÂŚwitu. Chcę zostać rekrutem tej organizacji i słyszałem, że jest coś w czym mogę Ci pomóc.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipiec 2015, 20:46:55 »
- Widziałeś ty kiedyś szkieleta, chłopcze? - powiedział.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipiec 2015, 20:49:09 »
-Ludzkiego na szczęście nie miałem okazji. Ale kości widziałem. A jak się złoży kości do kupy, to powstanie szkielet co nie?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lipiec 2015, 20:54:51 »
- Aha, czyli takiego chodzącego szkieletu, który trzyma w ręku lagę i wali nią po łbie, to już w ogóle nie widziałeś? - Pytanie było raczej oczywiste, zważywszy na wcześniejszą odpowiedź. Ale mimo wszystko zostało zadane.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2015, 20:58:00 »
-Eee żywego? Ale jak to? Jak takie coś jest możliwe? Domyślam się, że mam to coś z powrotem posłać do piachu?- Osgar nerwowo przełknął ślinę. Grabarz troszkę go przeraził.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lipiec 2015, 21:57:49 »
- No dobrze by było, nie ukrywam. Bo ja już raz po głowie dostałem, a i paru żalników przepędziło.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lipiec 2015, 22:47:46 »
-Ten stwór... jest na cmentarzu? Pójdę tam i zobaczę co da się zrobić. - Mężczyzna podszedł powoli do bramy zaglądając, czy czasem nie widać tam gdzieś tego żywego szkieletu. Nie spodziewał się, że czeka go coś takiego już na pierwszej misji. Nie miał pojęcia jak coś takiego uśmiercić. Miał jednak nadzieję, że klasyczna dekapitacja wystarczy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lipiec 2015, 07:41:07 »
Osgar nic nie widział, bo i brama była zamknięta.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec 2015, 08:36:41 »
Osgar spóbowawszy otworzyć bramę, wyczekująco spojrzał na elfa. -Wpuścisz mnie na teren cmentarza? Chyba obaj chcemy mieć to za sobą...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lipiec 2015, 13:23:28 »
- Ach, tak, wybacz. Zapomniałem, że zamknąłem na klucz... - powiedział, mitygująco machając rękoma. Przeszukał kieszenie, odnalazł klucz i włożył go w zamek. Mechanizm nieco skrzypnął, ale ogólnie poszło gładko.
- Ten tego, zapraszam na salony - uśmiechnął się, wskazując ręką w stronę bramy.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lipiec 2015, 13:39:19 »
Gdy tylko wrota stanęły dla niego otworem, Osgar przełknąwszy jeszcze nerwowo ślinę, wkroczył na teren cmentarza. Przypomniał sobie, że lepiej w takich sytuacjach mieć wyciągnięty miecz. Przerażało go nie samo niebezpieczeństwo związane z walką, ale fakt że jego przeciwnik już jest martwy. Sądząc po braku mięsa, martwy od dłuższego czasu. Na razie nie wiedział nawet czego szukać. Posuwał się do przodu bardzo powoli, rozglądając się uważnie dookoła siebie. Od czasu do czasu spoglądał również pod nogi. Kto wie, czy te bestie nie są na tyle sprytne aby udawać martwego trupa?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lipiec 2015, 19:58:58 »
Cmentarz jaki jest każdy widzi, a ten konkretny nie różnił się niczym szczególnym od wszystkich innych cmentarzy, jakie przyszło człowiekowi oglądać. Długie rzędy wkopanych w ziemię płyt nagrobnych, jakichś krzyży, ołtarzyków, wianków i lampek. Na środku stał jakiś ni to cokół, ni to monument. Ogrodzony był kamiennym murkiem wysokim na nieco ponad metr.

Offline Osgar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 71
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lipiec 2015, 21:33:18 »
Osgar kontynuował oględziny cmentarza. Na razie nie widział nigdzie kościotrupa, jednak był pewien, że musi on gdzieś tutaj być. No bo chyba ten grabarz nie robił sobie z niego jaj. Jeżeli tak, to mu się udało. Mężczyzna miał wielką ochotę zawrócić, jednak wiedział, że ma zadanie do wykonania... W związku z tym, zaczął dalej patrolować cmentarz.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec 2015, 10:25:51 »
Osgar nie zmienił kierunku marszu, więc szedł cały czas przed siebie, do przodu, z uporem godnym wyższej sprawy. Po kilkudziesięciu sekundach znalazł się w pobliżu tego monumentu, który znajdował się w centrum. Wysoki na jakieś cztery metry, okrągły, ze średnicą przekraczającą wzrost przeciętnego krasnoluda. Gładko ociosany, bez żadnych ozdób czy ornamentów. Od murku do menhiru znajdował się wybrukowany placyk, wyłożony kamienną kostką. Dwa obiekty oddalone były od siebie o jakiś sześć metrów. Na początku nie było nic słychać, lecz po chwili do uszu człowieka doszło chrzęszczenie dobiegające zza monumentu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba Siły #11 - Osgar
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec 2015, 10:25:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything