Autor Wątek: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)  (Przeczytany 7520 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« dnia: 19 Lipiec 2015, 16:54:00 »

Jak przystało na dobrze prosperujące i aktywne miejsce Opactwo Vameth pokusiło się na stworzenie miejsca, w którym zmęczeni rzemieślnicy oraz przybyli kupcy i podróżnicy mogliby odpocząć po ciężkim dniu. Tak oto powstała Tawerna "Pod Młotem", która przypadła do gustu tym mieszkańcom opactwa, którzy nie lubią pompatycznych miejsc oraz spotykania się tylko wśród swojej rasy. Dzięki temu miejscu Vameth otworzyło się na gości z Valfden czy podróżnych z innych kontynentów. Po roku istnienia "Pod Młotem" stało się jedną z najbardziej znanych tawern na zachodnich kresach Valfden.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2015, 14:11:22 wysłana przez Isentor »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2016, 14:57:17 »
Dzień dobry! Po proszę danie dnia!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2016, 14:57:17 »

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2016, 15:49:49 »
Dzień dobry! Po proszę danie dnia!

- Już podaję! - Taureński karczmarz pospieszył, aby zrealizować zamówienie. Już po chwili wrócił, niosąc tacę z miską dwiema bułkami. Obok miski leżała łyżka, zaś z samego naczynia wznosiła się para. Devristus poczuł zapach od którego zaburczało mu głośno w brzuchu. Dodatkowo zauważył, że wnętrze ust mu wilgotnieje, jak krocze napalonej nimfomanki na widok dorodnego penisa. Karczmarz postawił tacę przez hrabią Morii. W misce była zupa cebulowa.
- Coś jeszcze? Po obiedzie polecam czerwone wino. Nic tak dobrze nie wpływa na trawienie! - zachęcił.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2016, 16:15:42 »
Może być i lampka wina. Czy możesz mi powiedzieć gdzie znajdę Dahena?

Offline Karczmarz

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 64
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Styczeń 2016, 16:26:17 »
Może być i lampka wina. Czy możesz mi powiedzieć gdzie znajdę Dahena?

Karczmarz podał lampkę wina. Oczywiście doliczył wszystko do rachunku, żeby nie było!
- Dahen? Hm... to myśliwy. Czasem tu przychodzi. Może nawet zaraz wpadnie, bo pora odpowiednia. No a jak nie, to pewnie na polowaniu jest. Albo w strażnicy Darm siedzi. Czasem dorabia tam jako kusznik.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2016, 16:19:59 »
W takim razie poczekam tu na niego, bo jak jest w pracy to nie powinno mu się przeszkadzać. Chwila nieuwagi może być tą zmieniającą przeznaczenie.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2016, 16:34:30 »
W takim razie poczekam tu na niego, bo jak jest w pracy to nie powinno mu się przeszkadzać. Chwila nieuwagi może być tą zmieniającą przeznaczenie.

Karczmarz kiwnął tylko głową. ÂŚrednio go to obchodziło. Liczyło się dla niego tylko, aby Devristus nie wyszedł sobie bez płacenia! No a sam Dev? Któż może wiedzieć, co się dla niego liczyło. Może szacunek ludzi ulicy, albo coś.
Oczekiwanie mijało w miarę spokojnie. Nikt nie zaczepiał hrabiego, a po jakimś czasie w kącie karczmy zaczął grać jakiś bard. Całkiem znośnie, więc nie trzeba było mu płacić, aby się zamknął. Po jakiejś godzinie oczekiwania do karczmy wszedł tauren. Wysoki i barczysty, na plecach niósł kuszę. Pysk miał poznaczony bliznami i brakowało mu jednego rogu. Musiał przeżyć wiele intensywnych walk. Podszedł do lady i zamówił coś do jedzenia.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2016, 16:53:54 »
Devristus zajadając się specjałem w tawernie, spojrzał na taurena stojącego przy ladzie. Obity bliznami ryj, a także brak jednego rogu spowodowały, że w jego myślach pojawiło się słowo jednorożec.
Przepraszam, czy przypadkiem nie jesteś Dahen myśliwy?

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2016, 17:05:51 »
Devristus zajadając się specjałem w tawernie, spojrzał na taurena stojącego przy ladzie. Obity bliznami ryj, a także brak jednego rogu spowodowały, że w jego myślach pojawiło się słowo jednorożec.
Przepraszam, czy przypadkiem nie jesteś Dahen myśliwy?

- Mlask... - odparł tauren, gdyż akurat przełykał kęs swojego posiłku. Przetarł pysk wielką łapa. - Tak. Przypadkiem jestem. Coś nie tak? - spojrzał groźnie na Devristusa, który mógł się nagle poczuć mały przy takim byku. 

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2016, 10:38:11 »
Nie wszystko w porządku. Przybyłem tu, ponieważ jeden z krasnoludów w Ekkurend powiedział, że możesz mi pomóc. Devristus zjadł trochę swej strawy.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2016, 12:07:57 »
Nie wszystko w porządku. Przybyłem tu, ponieważ jeden z krasnoludów w Ekkurend powiedział, że możesz mi pomóc. Devristus zjadł trochę swej strawy.

Myśliwy jadł przez chwilę w milczeniu.
- To zależy. Od tego jaki krasnolud. I kim ty właściwie jesteś - odparł. Dość gburowatym tonem.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Styczeń 2016, 14:11:53 »
Przepraszam za moje naganne maniery. Nazywam się Devristus Morii, Marszałek Koronny, Hrabia Verran. A polecił mi Ciebie, krasnolud nazywający Ciebie "jednorożcem"

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2016, 14:22:33 »
Przepraszam za moje naganne maniery. Nazywam się Devristus Morii, Marszałek Koronny, Hrabia Verran. A polecił mi Ciebie, krasnolud nazywający Ciebie "jednorożcem"

Dahem rzucił marszałkowi wściekłe spojrzenie.
- Marszałem czy inny hrabia, masz szczęście, człowieku, że szanuje mojego przyjaciela. - Kiwnął głową w stronę karczmarza. - W przeciwnym wypadku bym rozsmarował twoją twarz na tym blacie za tego "jednorożca". A teraz daj mi w spokoju zjeść! - Tauren chyba był przewrażliwiony na punkcie straconego rogu.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2016, 15:54:07 »
Ciekawe kto by tu kogo... Przepraszam jeśli uraziło Cię powtórzenie tego słowa, ale nie miałem zamiaru Cię obrazić. Wracając do interesów to interesuje mnie zdobycie języka geardeza i smoczej łzy

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń 2016, 15:59:18 »
Ciekawe kto by tu kogo... Przepraszam jeśli uraziło Cię powtórzenie tego słowa, ale nie miałem zamiaru Cię obrazić. Wracając do interesów to interesuje mnie zdobycie języka geardeza i smoczej łzy

Dahem milczał przez chwilę, jedząc.
- Co do łzy, to nie wiem o czym mówisz. Smoki płaczą, tak w ogóle? - Machnął ręką, aby nie zawracać sobie tym głowy. - Język geardeza najlepiej zdobyć z geardeza. Poluję na nie czasem, ale dawno tego nie robiłem. Nie mam już ich języków.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń 2016, 16:32:33 »
A może się jakoś niedługo wybierasz na ich polowanie? Z chęcią bym Ci potowarzyszył i pomógł, jeśli mógłbym otrzymać chociaż jeden taki język. Skoro potrzebuję smoczej łzy to pewnie płaczą.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń 2016, 19:15:42 »
A może się jakoś niedługo wybierasz na ich polowanie? Z chęcią bym Ci potowarzyszył i pomógł, jeśli mógłbym otrzymać chociaż jeden taki język. Skoro potrzebuję smoczej łzy to pewnie płaczą.

- A może wybieram. - Tauren zjadł kęs swojego posiłku. - I może nawet mógłbym wziąć kogoś. Ale skąd mam mieć pewność, że nie będziesz mi tylko przeszkadzał? Geardezy to bardzo silne bestie, wyzwanie nawet dla dobrego łowcy.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń 2016, 20:09:24 »
O tym, że nie będę Ci przeszkadzał może poświadczyć Ci Madaron. A także mam pewne umiejętności walki kosturem, jak i inne sztuczki, które moga uratować Ci życie, jeśli coś pójdzie nie tak.

Offline Narrator

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 1435
  • Reputacja: 1193
Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Styczeń 2016, 20:26:37 »
O tym, że nie będę Ci przeszkadzał może poświadczyć Ci Madaron. A także mam pewne umiejętności walki kosturem, jak i inne sztuczki, które moga uratować Ci życie, jeśli coś pójdzie nie tak.

Tauren aż się zadławił.
- Ehm... kosturem? - powtórzył, łapiąc oddech. - Widział ty kiedy geardeza? Te bydlaki maja po dwadzieścia metrów. Coś mi mówi, że kostur to na nie za mało. Cholernie ciężko do takiego podejść, najlepiej walić z dystansu. Rzucanie kosturem raczej nie wchodzi w grę. Ale wydajesz się pewny swoich umiejętności. Hm... daj mi pomyśleć... takie polowanie trzeba zaplanować. Wywabić jedną, dwie sztuki potwora. Z całą grupą sobie nie poradzimy.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2016, 10:08:23 »
Wszystko da się zrobić, a może i mi się uda zabić jednego z nich. To kiedy wyruszamy?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tawerna "Pod Młotem" (klimatyczne dyskusje)
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2016, 10:08:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top