Autor Wątek: Farma [praca]  (Przeczytany 19284 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucjusz Vangraf

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
Farma [praca]
« dnia: 30 Czerwiec 2015, 10:17:17 »




Szwendając się za murami Efehidonu wreszcie natknąłeś się na sporych rozmiarów farmę. Po środku domek pod którym stoi zmęczony chłop z widłami, wokół szerokie pola. Kurnik z którego dobiega donośne gdakanie oraz obora skąd słychać odgłosy wszelakich zwierząt gospodarstwa domowego. Krowy muczą, świnie chrumkają, ogółem wiejski obraz. Gdy chłop cię zauważył z nadzieją w oczach zaprosił cię gestem. Gdy tylko podszedłeś bliżej mężczyzna zaczął mówić. -  Witom! Widze że nudzita sie. Pomożeta mi? Tyle tu roboty że już rady nie daje. Możeta świnie nakarmić czy w polu porobić, wszyndzie sie wasze rynce przydadzom. Płace grzywnami. Od 20 grzywien sie zaczyno stawka i rośnie. Jeśli przerobita 6 godzin i nie padnieta byndzie i 40 grzywien ekstra. Mozeta też sobie co nie co wzionć jadła ale nie dużo. To co pomożeta?

Zarobki:
1 godzina - 20 grzywien
2 godzina - 20 grzywien
3 godzina - 30 grzywien
4 godzina - 30 grzywien
5 godzina - 40 grzywien
6 godzina - 40 grzywien
                + 40 grzywien *premii za przepracowanie 6 godzin w jednym dniu

*premia: Oprócz pieniędzy po przepracowaniu 6 godzin możesz zabrać do 5 sztuk/kg pożywienia, typ pożywienia jaki chcemy zabrać należy zgłosić po pracy zarządcy.
Można wybrać tylko jedna z poniższych kategorii i należy kierować się poniższymi wytycznymi.

Płyny - do 5 litrów
Jaja - do 5 sztuk
Wypieki - do 5 sztuk
Warzywa - do 5 kilogramów
Owoce - do 5 kilogramów
Mięso - do 5 kilogramów

Wymagania:
- Na farmie możesz pracować w poniedziałki, środy i piątki tylko i wyłącznie do 6 godzin. Co godzinę (z dopuszczalną odchyłką 10 minut) musisz napisać jak pracujesz, inaczej dostaniesz wypłatę za 1 przepracowaną godzinę. Post powinien zawierać co najmniej 3 pełne linijki opisu własnej pracy.
- Chcąc się zatrudnić na dany dzień jesteś zobowiązany do napisania w tym temacie.
- W czasie pracy nie możesz znajdować się na zadaniach czy wyprawach. Również nie możesz przebywać w domach, zakładach czy sklepach innych graczy oraz w instytucjach takich jak np. Ratusz czy Skarbiec.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #280 dnia: 26 Czerwiec 2018, 09:07:54 »
- Dziękuję i do widzenia. Mauren odebrał grzywny i wrócił do stolicy.

1381g + 220g = 1601g

Forum Tawerny Gothic

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #280 dnia: 26 Czerwiec 2018, 09:07:54 »

Offline Imago

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 666
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #281 dnia: 08 Kwiecień 2019, 17:24:56 »
Praca na farmie nie była czymś, co nieśmiertelny wampir zrobiłby z umiłowaniem, uśmiechem i wielką ochotą. Ale na razie każda grzywna byłaby na wagę złota. Albo raczej srebra. Jeden pies, pieniądz to pieniądz. Imago odpowiedział panockowi chłopowi, który pytał o pomoc.
– Pomogę, pomogę, nie martwcie się. Możliwe nawet, że zrobię całą dzisiejszą dniówkę.
Następnie zaś wampir udał się do kurnika. Na farmie zawsze było sporo pracy. I właśnie o to teraz, wielki wampir, pogromca dwóch wiwern(samymi nożami i sztyletami!) miał wyciągać jajka spod kuperków kur. Na szczęście koguta w pobliżu nie było. Zaczął wyciągać jajka spod kur, po czym pakował je do wiklinowego koszyka.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #282 dnia: 08 Kwiecień 2019, 18:44:06 »
Praca na farmie nie była czymś, co nieśmiertelny wampir zrobiłby z umiłowaniem, uśmiechem i wielką ochotą. Ale na razie każda grzywna byłaby na wagę złota. Albo raczej srebra. Jeden pies, pieniądz to pieniądz. Imago odpowiedział panockowi chłopowi, który pytał o pomoc.
– Pomogę, pomogę, nie martwcie się. Możliwe nawet, że zrobię całą dzisiejszą dniówkę.
Następnie zaś wampir udał się do kurnika. Na farmie zawsze było sporo pracy. I właśnie o to teraz, wielki wampir, pogromca dwóch wiwern(samymi nożami i sztyletami!) miał wyciągać jajka spod kuperków kur. Na szczęście koguta w pobliżu nie było. Zaczął wyciągać jajka spod kur, po czym pakował je do wiklinowego koszyka.

- Łap 20 grzywien.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #283 dnia: 10 Czerwiec 2019, 08:57:19 »
-witam, mimo że słabo się znam na takiej pracy to chętnie pomogę. Wezmę się do pracy od zaraz.
Tak jak powiedziałem pracodawcy, nie znałem się na tym za bardzo, jednak sporo udało mi się wstać wyjątkowo wcześniej niż zazwyczaj to postanowiłem coś porobić. Od razu ruszyłem do krów, wiedziałem że krowy trzeba wydoic przynajmniej dwa razy na dzień więc taka pomoc zapewne się przyda. Mimo że sam nigdy nie doilem to kilka razy widziałem jak to się robi. Wziąłem krzesełko które stało nieopodal krów i usiadłem od boku krowy, kiedyś widziałem jak krowa kopła odważnego farmera który pomyślał że będzie doił od tylu. Okazało się jednak że to tyle co umiałem, brakowało mi wprawy i na początku mleko ledwo skapywalo. Po jakimś czasie wychodziło mi to o wiele lepiej. Wydoilem tak kilka krów aż napelnilem całe wiadro mlekiem, które odstawilem i chwycilem za kolejne wiadro. Spojrzałem do wiadra z mlekiem
No jak skończę to jeszcze trzeba będzie to przepuścić przez pieluche.
Pomyślałem po zobaczeniu zabrudzeń w postaci słomy w mleku.
Wróciłem do dojenia, mimo że dłonie i palce chciały odpaść, była to przyjemna praca, miło było odetchnąć od machania wszelkiego rodzaju ostrzami.

// nie jestem pewien czy jest 3 linijki bo jestem na telefonie gdzie pokazuje mi jakieś 20 linijek

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #284 dnia: 10 Czerwiec 2019, 10:06:49 »
Zajęło mi to sporo czasu jednak krowy w końcu były wydojone, pewnie ktoś z wprawą zrobił by to dwa razy szybciej jednak i tak jak na pierwszy raz nie poszło mi tak źle. Wziąłem wszystkie wiadra z mlekiem i poszedłem je przecedzić, jedno czyste wiadro powinno wystarczyć, usiadłem blisko źródła wody, wziąłem jedną z pieluch suszacych się na sznurku, w sumie nie wiem czy służyły one do pracy na farmie czy może były to pieluchy dziecka farmera, nie miało to jednak znaczenia, założyłem pieluche na puste wiadro i przelalem tak pierwsze wiadro, opukałem wiadro po mleku i pieluche w czystej wodzie i zrobiłem to samo czyli założyłem pieluche i przelałem przez nią mleko i tak z pozostałymi wiadrami.
Przynajmniej się pogoda udała na pracę w polu
Pomyślałem patrząc w niebo.
Chwyciłem za dwa wiadra i ostrożnie żeby nie rozlać poszedłem je zanieść do farmera, po czym wróciłem po resztę.
dobra to już zrobione.
Pomyślałem zacierajac dłonie spoglądając na stodołe.
Wszedłem do środka, dobylem wideł i niechętnie wziąłem się do sprzątania po zwierzętach.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #285 dnia: 10 Czerwiec 2019, 10:55:24 »
To była śmierdząca robota z którą chciałem uwinać się jakdo najszybciej, wyrzucanie odchodów krów i koni zmieszanych ze słomą nie było najlepszą rzeczą jaką w życiu robiłem, smierdzialo i nie było lekko, na początek zebrałem wszystko pod otworem do wywalania tego łajna, później miało posłużyć za nawóz jednak teraz musiałem się tego stąd pozbyć. Raz za razem wyrzucalem widlami przyszły nawóz. Na szczęście byłem mocno zmotywowany żeby jak najszybciej to skończyć i wyjść na zewnątrz co sprawiło że sprawnie się z tym uwinolem. Następnie poszedłem po sianko i poscielilem nim po podłodze aby później łatwiej się zbierało odchody. Pomyślałem że pora trochę odpocząć więc usiadłem pod drzewiem tak aby nikt mnie nie widzial i delektowalem się pieknem natury. Po pieciu minutach ruszyłem dalej do pracy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #286 dnia: 10 Czerwiec 2019, 12:00:27 »
Mimo iż praca nie była lekka to była satysfakcjonująca, roboty ubywało choć wciąż było mnóstwo do zrobienia, jednak po tym jak pracowałem w smierdzacych warunkach postanowiłem iść gdzieś gdzie aż tak nie śmierdzi, więc zawdrowałem do kurnika, uprzednio pamietalem aby wziąść koszyczek na jaja. Pogrzebalem po każdym gnieździe i każde jedno jajko wsadzalem do koszyczka ostrożnie aby ich nie rozbić, wygrzebalem też jajka znajdujące się pod siankiem których niektórzy mogli by nie zauważyć. Odniosłem jajka i wróciłem jeszcze trochę posprzątać w kurniku mimo że było w gruncie rzeczy czysto. Pozamiatalem podłogę po czym nalalem wody do poideł dla kur. Pomysłem ze pora nakarmić świnie, miałem nadzieję że ich pasza jest przygotowana bo nie bardzo chciało mi się gotować, jednak udało się ze było gotowe i postawione nieopodal domu farmera, wziąłem dwa wiadra i poszedłem do wieprzy. Już czekały na jedzenie i ciężko było się dostać do koryta ale jakoś mi się udało, kiedy wlewalem pasze do koryta omalo mnie nie przewróciła jedną ze świń, szczęśliwie otrzymałem się na nogach. Patrząc na ilość świń pomyślałem że muszę iść po więcej paszy, odeszlem od świń z wiadrami.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #287 dnia: 10 Czerwiec 2019, 12:54:09 »
Po chwiliprostu wróciłem z kolejnymi wiadrami paszy, wlalem je do koryta tak aby się nie przywrócić i starałem się na tyle odciągnąć starsze wieprze żeby młode tez mogły zjeść. Nie miałem później pomysłu czym się zająć, jednak szybko wpadła mi do głowy myśl żeby dać coś zjeść pisklaką. W sumie to o tej godzinie wszyscy zwolnili tempo, nie dało się już utrzymać takiego tempa jak z rana, słońce zbyt mocno grzalo i bylo zbyt duszno, niby dalej każdy pracował ale już nie aż tak. Poszedłem po gotowane pokrzywy z jajkiem dla kurczat, z tego co kiedyś słyszałem taka mieszanka miała sprawić ze będą zdrowe i ze szybciej urosną. Nie kwestionowalem tego szczególnie że taka pasza byla już przygotowana, wziąłem gar i poszedłem do kurczat. Na poczatku nie chętnie jadly, być może im też było za ciepło, jednak koniec końców wszystko było zjedzone.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #288 dnia: 10 Czerwiec 2019, 13:38:40 »
To teraz może pora popracować w polu?
Zapytałem sam siebie w myślach po czym obejrzałem co jest gdzie posadzone, rosło wiele rodzajów warzyw jednak mnie puki co naj bardziej interesowały chyba ogórki gruntowe, łatwo się je zbierało i przy okazji można było coś podjeść. Wziąłem koszyk na ogorki który stał nieopodal wszystkich narzędzi do pracy w polu i ruszyłem na zbiory. Początkowo szło nawet szybko, każdego ogórka wrzucalem do kosza A same ogórki też były dorodne więc szybko wypełniały koszyk. Mniej więcej po zebraniu połowy kosza skubnolem parę ogórków żeby nie być głodny, praca w takim słońcu nieźle dawała sirsobie we znaki jednak wiedziałem że dam rady, już nie wiele zostało do fajrantu. Po tym jak zapelnilem koszyk poszedłem zapytać gospodynie gdzie je wysypać. Wysypalem w specjalnie na to przygotowanym miejscu z którego gospodynie później będzie je brałam i na przykład kisiła. Wziąłem z powrotem koszyk i niechętnie wróciłem na pole zbierać ogórki.

//wybaczcie mały błąd z czasem, to pierwszy raz jak jestem w pracy.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2019, 14:02:39 wysłana przez Watu »

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #289 dnia: 10 Czerwiec 2019, 14:53:51 »
Zostawiłem ogórki które były jeszcze małe i niedojrzałe, wkrótce później udało mi się zebrać pełen kosz, to poletko na ktorym zbieralem zostało ogołocone z ogórków A ja poszedlem je wysypać tam gdzie poprzednim razem. Odlozylem koszyk z miejsca z którego gonie wziąłem. Teraz kiedy już południe minęło A slonce bardziej chyliło się kupić zachodowi, zrobiło się bardziej przyjemnie. Dalej było gorąco jednak jakoś lepiej się oddychało. Tym razem postanowiłem się trochę poszwędać, sprawdzałem co gdzie jest, może się taka wiedza przydać następnym razem przydać. Odwiedziłem raz jeszcze świnie, zobaczyłem czy niczego nie potrzebują, albo raczej czy nie cza im dać jedzenia, na szczęście jeszcze miały, krowy były już o tej godzinie na pastwisku i jadly świeża trawę więc nic im nie trzeba było.
Poszedłem do farmera po odbiór pieniędzy za pracę.
-Skończyłem i przepracowalem 6 godzin, i chciałbym prosić o litr mleka.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #290 dnia: 10 Czerwiec 2019, 15:39:28 »
Zostawiłem ogórki które były jeszcze małe i niedojrzałe, wkrótce później udało mi się zebrać pełen kosz, to poletko na ktorym zbieralem zostało ogołocone z ogórków A ja poszedlem je wysypać tam gdzie poprzednim razem. Odlozylem koszyk z miejsca z którego gonie wziąłem. Teraz kiedy już południe minęło A slonce bardziej chyliło się kupić zachodowi, zrobiło się bardziej przyjemnie. Dalej było gorąco jednak jakoś lepiej się oddychało. Tym razem postanowiłem się trochę poszwędać, sprawdzałem co gdzie jest, może się taka wiedza przydać następnym razem przydać. Odwiedziłem raz jeszcze świnie, zobaczyłem czy niczego nie potrzebują, albo raczej czy nie cza im dać jedzenia, na szczęście jeszcze miały, krowy były już o tej godzinie na pastwisku i jadly świeża trawę więc nic im nie trzeba było.
Poszedłem do farmera po odbiór pieniędzy za pracę.
-Skończyłem i przepracowalem 6 godzin, i chciałbym prosić o litr mleka.
- Oto twoje 220 grzywien oraz litr mleka.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #291 dnia: 10 Czerwiec 2019, 15:47:14 »
Wypijam mleko od razu.
- dziękuję i do następnego razu.

27G + 220G = 247G
//dopisze Po 21

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #292 dnia: 19 Czerwiec 2019, 19:03:24 »
Watu pomyślał że przyjdzie jeszcze dorobić sobie na farmie i tak też zrobił. -witam, zakładam że znajdzie jeszcze praca ?
Jednak nie czekał na odpowiedź od farmera, teraz gdy już dzień dobiegła konca na farmie robota się kończyła, jednak trzeba było jeszcze zrobić parę drobnych rzeczy, więc Watu poszedł na pole gdzie pasly się krowy, powietrze było rzezkie po deszczu który przed chwila przestał padać. Zebrał wszystkie krowy z pola i kierował je w stronę obory gdzie chciał je wydoic i napoic. Niestety nie szło mu tak łatwo. Krowy co chwila się rozbiegaly i nie chciały raczej wracać do cuchnacej obory. Całe szczęście nie opodal był pies pasterski który pomógł odprowadzić krowy na obory. Gdy były już w sśrodku Watu przystawil stoleczek, podłożył pod wymiona żelazne wiadro i zaczął doic.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #293 dnia: 19 Czerwiec 2019, 20:05:55 »
Trochę zajęło Watu zanim wydoil każdą krowę, jednak zapewnił tylko jedno wiadro, znaczyło to ze ktoś doil je w południe pewnie jeszcze w polach, ale nic straconego, wziąłem wiadro z mlekiem i odnioslem je innym w celu dalszej obróbki na przykład na masło lub ser, tworzenie sera było dość specyficzne, trzeba było zwazyc mleko po czym zbierać osad który się tworzył A ten osad później dawało się do tetrowej pieluchy i tak musiało sobie skapywac po kropelce do wiadra podstawionego pod ten wynalazek, następnie z tego co zostalo w pielusze robiło sie ser. Jednak Watu nie miał ochoty się w to bawić jednak trochę podgladnal jak się to robi. Wziął czyste wiadro i nalał do niego wody którą chciał napoic krowy przed nocą. Watu zmierzal z wiadrem w kierunku obory.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #294 dnia: 19 Czerwiec 2019, 21:10:17 »
Nadal wody z wiadra do pidla i poszedł dalej szukać zajęcia, i długo nie musiał szukać gdyż po chwili okazało się ze trzeba rozrzucic obornik po polu żeby marchewki lepiej rosły, a ze Watu żadnej pracy się nie bał, wziął w garść łopatę i zaczął rozrzucac obornik, oczywiście cuchlo niemilosiernie ale robota to robota. Obornik prawdopodobnie był przygotowany do rozsiania na jutro rano jednak Watu stwierdził że zrobi to już dziś żeby robotnicy minęło mniej roboty jutro jednak okazało się ze nie był to dobry pomysł gdyż po chwili dostał zjebe od farmera. Wytłumaczył mu on ze musi być to zrobione rano bo przez nic to zgnije i będzie tylko gorzej, więc Watu grzecznie odłożył łopatę i poszedł robić coś innego.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #295 dnia: 19 Czerwiec 2019, 22:05:30 »
Pracy ubywało jak za dotknięciem magicznej różdżki. Watu nie wiedział już co by tu zrobić więc postanowił przejść się do kurnika gdzie było jeszcze pusto, czyli nikt jeszcze nie zagnał kur, Więc to tym zajmie się teraz Watu. Przeszedł się poprzez podwórko przed podwórkiem i poszukał przyszłego pożywienia, większość była tuż przy kurniku więc zagnać je nie było problemem, jednak kilka uciekło nieco dalej więc mężczyzna po nie poszedł i płoszył je aż doszły do kurnika, później zamknął kurnik, i poszedł dalej szukać pracy, jednak przez chwilę zapatrzył się na gwiazdy które właśnie się pokazały i lśniły jasnym światłem jakby specjalnie dla zabójcy.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #296 dnia: 19 Czerwiec 2019, 23:05:14 »
Watu wiedział już że kury i krowy są zamknętę w swoich miejscach, teraz przyszła sprawdzić konie, jednak zobaczył że te były właśnie wprowadzane do stodoły. Świnie zapewne też były już zamknięte jednak i tak poszedł i to sprawdził. Przeszedł się kawałem i okazał się że i one również były zamknięte. O tej porze najwięcej roboty było w środku, w domu, tam można było robić różne przetwory z wcześniej przygotowanych produktów, jednak Watu nie chciał ładować się do domu farmera. Wpadł więc na pomysł że porąbie trochę drewna, to zawsze było potrzebne, jak nie na ogień to do wędzarni.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #297 dnia: 20 Czerwiec 2019, 09:04:14 »
Watu poszedł odebrać zapłatę za wcześniejsze pięć godzin pracy.
- Pracowałem 5 godzin.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #298 dnia: 20 Czerwiec 2019, 09:39:03 »
Watu poszedł odebrać zapłatę za wcześniejsze pięć godzin pracy.
- Pracowałem 5 godzin.
- Oto twoje 140 grzywien.

Offline Rengar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1056
  • Reputacja: 373
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #299 dnia: 20 Czerwiec 2019, 10:12:34 »
Watu wziął pieniądze i poszedł zająć się swoimi sprawami

342g + 140g = 482g

Forum Tawerny Gothic

Odp: Farma [praca]
« Odpowiedź #299 dnia: 20 Czerwiec 2019, 10:12:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything