Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon  (Przeczytany 4083 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:11:33 »
- No to chodźmy do niej, tylko nie zrób jej żadnej krzywdy. - powiedział to tak jakby miał zaraz zacząć się śmiać. - Dobrze wiedzieć że to zwierzę jest bezpieczne, gdyż ono nic złego nie zrobiło a ludzie je tak meczą, niewolą, aż przykro na to patrzeć.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:46:44 »
Elf pokręcił głową i wskazał na łańcuch. On nie mógł nigdzie iść. Zresztą najpewniej wcale nie chciał już oglądać szlachcianki.
- Nie warto na nią marnować czasu. Jeśli chcesz, to jakieś trzy radosne pieśni o naturze w tamtym kierunku - kiwnął głową w prawo - znajdują się podobni nam. Mogą ci powiedzieć, z kim warto walczyć. I trochę o Konkordacie, bo jeśli naprawdę zależy ci na naturze, to nie warto marnować na nich czasu. Oni zabijają nawet biedne zwierzęta skażone Plagą! Więcej w nich z myśliwych niż z lubujących naturę. Oby Ventepi wybaczyła im wszystko.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:46:44 »

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Lipiec 2015, 21:25:02 »
- To opowiedz mi najpierw trochę o tym konkordacie a potem z kim mogę walczyć, a tak w ogóle to ile masz lat? - Zapytał Vernon z czystej ciekawości.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:14:53 »
- Mój wiek jest nieistotny, bo idea, która mnie prowadzi jest nieśmiertelna - elf rozmarzył się jakby ociupinkę.
- Konkordat jest organizacją, w której wielu, którzy nie zgadzali się z działalnością Trójprzymierza, pokładało nadzieje. ÂŻe zaczną chronić nasze piękne lasy, dbać o zwierzęta i walczyć z tymi, którzy biorą stąd co nie ich. Ale tak się nie stało. Niby tępią kłusowników i wystrzegają się polowań, ale to jakaś farsa jest. Sami zabijają, rozumiesz? - westchnął zrezygnowany. - Wprawdzie mówią ciągle o Pladze i niebezpieczeństwach, ale słyszałeś, by próbowali znaleźć na to lek? A nawet jeśli to nieskutecznie. A musi być jakaś metoda!
- Poza tym pozwalają takim paniusiom jak tamta się panoszyć, a możnym panom wycinać lasy. A oni mieli o nie walczyć! Wszelkimi sposobami. Choćby tak - wskazał na swój łańcuch. Dopiero teraz Vernon mógł dostrzec brunatne zabrudzenie na rękawie koszuli elfa. - Nie zaś popijać z nimi winko w stolicy!
- W walce z tymi miejskimi gnidami może pomóc ci kompania mojego starszego brata. Jeszcze nie wymyśliliśmy nazwy. Są tam, gdzie ci wskazałem, ale lepiej byś powiedział, że jesteś ode mnie.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Lipiec 2015, 10:37:57 »
- Dobrze, udam się do twojego starszego brata. - turdnaszan poszedł w stronę którą pokazał mu elf, prawą czyli lewą Vernona (?) i próbował go znaleźć.

// Nie rozumiem robisz nową organizację?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Lipiec 2015, 16:00:20 »
//: Nie, nie. Gdyby była grupa bandziorów to nie zadałbyś takiego pytania :P

I rzeczywiście, po kilku radosnych piosenkach (jeśli Vernon takowe znał) oczom turdnaszana ukazała się polana, a na niej kilkanaście osób płci i rasy wszelakiej, choć dominowały elfy. O dziwo nikt nie był uzbrojony, a przynajmniej nikt nie obnosił się z bronią. Wśród wysokich odzianych głownie w zieleń długouchych szczególnie wyróżniał się jeden - brunet o krótkich włosach i ze szramą na policzku wydawał krasnoludowi i człowiekowi, na oko dwudziestoletniemu, polecenia. Jeszcze dwie inne osoby nosiły jakieś wiadra z jednego punktu polany do drugiego. Wydawały się one wyjątkowo ciężkie i Vernonowi mrugnął jedynie czerwony płyn w jednym z nich.
Do jednego z drzew przywiązany był koń.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Lipiec 2015, 16:13:49 »
Vernon podszedł do elfa bruneta po drodze nucił sobie piosenki gdy już do niego przyszedł powiedział - Ty jesteś bratem tego elfiego chłopca który jest przywiązany do drzewa.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lipiec 2015, 16:21:36 »
- Chłopca? Jeszcze dwieście lat temu ktoś mógł go tak określić - uśmiechnął się elf, choć wzrok zdawał się mieć trochę obłąkany. - A ty kto? Chcesz nam pomóc?

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lipiec 2015, 21:48:42 »
- Nie wiedziałem wygląda na młodego i to bardzo. - turdnaszan się uśmiechnął i zaczął dalej mówić - Przysłał mnie on do ciebie i powiedział że możesz mi wiele opowiedzieć na temat całej natury i samej Ventepi jak i trochę o konkordacie i z kim mam walczyć, gdyż mam zamiar przyłączyć się do sprawy która pomaga całej naturze.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lipiec 2015, 22:13:58 »
- To wymaga dłuższej opowieści, ale skoro jej chcesz, to może jesteś jednym z tych, którzy otworzyli oczy na potrzeby natury! - ucieszył się elf. Jako że Vernon stał już bardziej w centrum całego zbiorowiska, to nawet on poczuł nieprzyjemną woń. Momentami wręcz okropny smród. Jego źródła na razie nie mógł zlokalizować. Na ziemi leżało kilka płacht, które coś przykrywały, a wiadra, które mógł wcześniej zauważyć, wypełnione były czerwonym płynem. Wszystkie.
- Po co ci wiedza o Konkordacie? - zapytał odchodząc z rozmówcą trochę na bok, by nie przeszkadzać swoim towarzyszom, którzy zaczęli zgarniać płachty i jakby szykować się do drogi. Teraz turnaszan znajdował się bliżej konia i mógł dostrzec, że jego uzda nie należała do najtańszych zakupów. Siodło było zdjęte i leżało kawałek dalej. Zdobione i zdecydowanie warte mały domek w dzielnicy obywateli lub pokaźny rubin. - Na nich nie warto tracić czasu. Mieli swoją szansę i jej nie wykorzystali.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lipiec 2015, 22:20:42 »
- Twój brat mówił mi że możesz m powiedzieć coś na temat tego z kim mam walczyć lecz tego mogę się domyślić a o konkordacie to mi trochę on opowiedział - powiedział przesuwając się trochę na bok aby nie przeszkadzać elfą - Czemu tu jest taki smród? To przez ludzi tak? co tym razem zrobili? Dlaczego nie puścicie wolno tego konia? - zadał Vernon w tym momencie serie pytań

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Lipiec 2015, 22:47:21 »
- Może usiądźmy, bo wyjaśnianie chwilę potrwa, choć nie mam zbyt wiele czasu, bo musimy coś zorganizować - popatrzył w kierunku swoich towarzyszy, po czym usiadł na ziemi, krzyżując nogi. - Smród jest związany z pewną niespodzianką, a skoro to niespodzianka, to nie ma co jej psuć. Krew z wiader nie ma nic do tego. Ona była na piknik szlachty, ale go odwołali i musieliśmy się zadowolić tylko jedną panienką. Może to ją nauczy, że próżność nie jest warta zabijania niewinnych zwierząt. Zresztą... Ja nie o tym miałem mówić! Zawsze się rozgaduję i rozmówcy albo mi zasypiają, albo przybiega straż miejska. Oni nie rozumieją naszej idei. Nie liczyłem, że Trevant czy ten nowy kanclerz to zmienią.
- A koń... No on zostaje. Nie przeżyłby na wolności, a my dobrze się nim zajmiemy - zmieszał się widocznie elf. Nie sądził, że ktoś zada takie pytanie. W końcu nawet najbardziej wojujący obrońcy natury muszą na czymś jeździć.
- Zatem walka. Walczymy z tymi, którzy nie liczą się z dobrami jakie dają nam bogowie. Tymi, którzy pogardzają naszymi mniejszymi braćmi, a nie wszyscy z nich potrafią się bronić. Nie mamy jeszcze nazwy, ale wyczuwam w nich - wskazał na swoich towarzyszy - potencjał. Ale może czas się w końcu przedstawić i proszę, nie śmiej się z mojego imienia - uśmiechnął się, pokazując małe ząbki i wyciągnął dłoń do turdnaszana. Nie wstawał jednak.
- Grinpis. A Ty?

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Lipiec 2015, 08:47:20 »
Turdnaszan naprawdę się zdziwił, nie wiedział żeelfy są takimi obrońcami natury, podał mu również rękę i przedstawił się - Vernon się zwe chciałbym pomagać bogom tak jak wy, czy możecie mi w tym pomóc? Albo ja wam mogę też pomóc.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Lipiec 2015, 21:18:53 »
- Teoretycznie szukamy kogoś... Jednak nie wiemy, czy możemy ci zaufać, więc może mógłbyś dla nas trochę powęszyć. Chodzi mi konkretnie o stolicę i kancelarię obecnego archonta. Byłeś tam kiedyś? Wzbudzasz zaufanie, więc mógłbyś przydać się wyższej sprawie.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Lipiec 2015, 10:28:11 »
- Nigdy w niej nie byłem, najwyraźniej czas to zmienić. - zażartował i dodał - Po co mam się tam udać?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Lipiec 2015, 18:15:28 »
- Mamy dla archonta pewną... przesyłkę. Ale nie do końca wiemy, kiedy on pojawia się w kancelarii, a niektórych z naszych ludzi już w stolicy znają. I oczywiście bezpodstawnie mają nas za jakiś terrorystów. Czy tam ekoterrorystów - skrzywił się Grinpis. - A my chcemy jedynie zostawić pewną wiadomość. Tym sam bym się zajął, ale najpierw musimy dowiedzieć się, kiedy przyjmuje Progan, a kiedy go tam nie ma. Rozumiesz? Drobny zwiad. Możesz go popytać o jakieś sprawy związane z religią czy Konkordatem. To miły i naiwny staruszek, chociaż trzeba na niego uważać.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Lipiec 2015, 08:04:33 »
- Dobrze to kiedy mam wyruszać? A i czy wtedy zaufacie mi?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Lipiec 2015, 17:00:12 »
Elf zastanowił się i spojrzał w niebo, oceniając, która jest godzina.
- Teraz chyba go już nie zastaniesz, ale możesz spróbować jutro. My mamy, gdzie przeczekać pod miastem. A nie zaufanie tu jest najważniejsze, a oddanie idei! Ona powinna cię prowadzić. Przysługując się nam, przysługujesz się wyższemu dobru. Ventepi i inni bogowie wynagrodzą ci wszystko - to mówiąc, wstał i jak gdyby nigdy nic podszedł do swoich towarzyszy. ÂŻegnać się to on nie potrafił.
Słońce jeszcze nie zachodziło, ale Vernon mógł się domyślić, że gdy dotrze do miasta, to będzie już późno. Kompania Grinpisa była już praktycznie spakowana, ale zdawała się ignorować obecność trudnaszana.
Koń zarżał.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Lipiec 2015, 18:31:47 »
- Dobrze. - powiedział i zaczął myśleć Gdy dotrę pod miasto będzie już późno, to może wtedy przeczekam pod miastem a potem tam pójde, do kancelari, tak, to chyba będzie dobry pomysł. zaczął kierować się w stronę miasta, wiedział że jak tam dotrze to będzie późno ostatnie co powiedział to były takie słowa - Bądzcie cali i nie dajcie się zabić. - uśmiechnął się i poszedł w kierunku miasta.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Lipiec 2015, 08:46:00 »
I tak szedł, i szedł i szedł. Przechodząc obok miejsca, gdzie wcześniej siedziała szlachcianka usłyszał wyjątkowo paskudne i głośne krakanie na kilka głosów. Kobiety jednak nie było, ale i po co miałaby siedzieć w lesie. Pewnie zajęła się teraz szykowaniem jakiejś okrutnej zemsty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Lipiec 2015, 08:46:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top