Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon  (Przeczytany 4082 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« dnia: 28 Czerwiec 2015, 12:24:02 »
Nazwa wyprawy: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
Prowadzący wyprawę: Nessa
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ukończenie zadania szkoleniowego u Respeva
Uczestnicy wyprawy: Vernon

- Na pewno nie zawiodę was i Ventepi. - powiedział i popatrzył na mapę i po chwili dodał - a gdzie to mnie zaprowadzi?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2015, 14:28:21 »
Druid westchnął. Czyżby turdnaszanie nie potrafili czytać tak prostych map?
- Wyjdziesz najbliższą bramą z miasta - zerknął na przybyłego, upewniając się, czy rozumie - pójdziesz prosto i na pewno trafisz. Las cię poprowadzi! - klasnął w dłonie i wstał, sugerując mężczyźnie, by już opuścił namiot i ruszył na swoją próbę. Staruszek wiedział, że się nie zgubi.

//: Jeśli chcesz jakiś ładny talent, to nie zapominaj o opisach i bardziej rozbudowanych postach :]

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2015, 14:28:21 »

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2015, 14:37:36 »
-Dobrze w takim razie ruszam, nie będę już ci przeszkadzał. - turdnaszan ukłonił się druidowi i wyszedł z namiotu, spojrzał na mapę potem chwilę porozmyślał i przyszedł do najbliższej bramy, cały czas rozmyślał sobie jak wygląda bycie druidem gdyż najprawdopodobniej taką ścieżkę chciałby obrać. Gdy był już przy bramie nawet nie rozglądnął się za wozem tylko ruszył dalej przez bramę do lasu, zrobił tak gdyż chciał mieć dużo czasu dla siebie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec 2015, 15:03:07 »
I tak szedł, szedł. Ptaszki śpiewały, pogoda dopisywała i nic nie zapowiadało jakiś nieprzyjemności. Słońce dzisiejszego dnia wcale mocno nie raziło, znikało czasami za chmurami i dodawało niewątpliwie turdnaszanowi siły, mimo że był z dala od przyjaznych sobie bagien.
Wciąż, będąc całkiem blisko miasta, mężczyzna usłyszał płacz. Kobiecy. Po następnych kilkunastu krokach zobaczył skuloną istotę pod jednym z drzew. Jednak dalej nie mógł dostrzec jej twarzy, a ona nie przerywała szlochu, czyli najpewniej nie dostrzegła jeszcze płaza.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec 2015, 15:10:51 »
Vernon był w "transie" lecz przerwało to mu płacz kobiety Vernon obrońca słabych i utrapionych w myślach się z tego zaśmiał lecz z zewnątrz był poważny i nie dał po sobie poznać takiego małego żarciku. Podbiegł do kobiety, przyklęknął przy niej i powiedział - Nic ci nie jest? Dlaczego płaczesz mogę ci w czymś pomóc? - turdnaszan współczuł kobiecie lecz nie widział co się jej stało.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2015, 16:08:46 »

Kobieta niewątpliwie była urodziwa, choć ciężko oceniać ją w kategoriach estetyki turdnaszan. Ubrana była bogato i gustownie, choć Vernon mógł to zobaczyć dopiero, gdy zignorował fakt, że jej włosy, częściowo twarz, dekolt i wyższe partie sukni były czerwone od krwi. Na policzkach nieznajomej zaznaczone były wąskie dróżki oczyszczone z posoki przez łzy. Dłonią przyozdobioną trzema drogocennymi pierścieniami odsunęła kosmyk blond włosów, który zasłaniał jej widok. Oczy miała spuchnięte od płaczu, choć nie można było zignorować nieprzyjemnych iskierek, które w nich tańczyły. Kobieta była wściekła.
- W czym możesz pomóc?! - wybuchnęła, unosząc głowę, lecz po chwili się zreflektowała i patrzyła na turdnaszana z przerażeniem. Ewidentnie po raz pierwszy widziała przedstawiciela tej rasy. Zapewne nie za często w swoim życiu spotykały ją sytuacje, gdy nie wiedziała jak zareagować. Teraz była jedna z nich, więc nie wypowiedziała już nic słowa i siedziała, patrząc na Vernona z otwartymi w zdziwieniu ustami.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Czerwiec 2015, 17:17:05 »
- Nie bój się, nic ci nie zrobię, mogę ci jakoś pomóc? Bo widzę że ktoś ci zrobił jakąś krzywdę - powiedział do niej nie zwracając uwagi na jej urodę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Czerwiec 2015, 17:29:39 »
- Czym ty jesteś do cholery?! - wstała i odsunęła się gwałtownie. Uprzejmość, jak widać, nie była jej mocną stroną.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Czerwiec 2015, 21:33:09 »
- Jestem żabką - powiedział z uśmiechem a po chwili powiedział już do niej - Jestem turdnaszanem, jeśli chcesz żebym ci pomógł to powiedz jak nie chcesz lub będziesz mnie dalej obrażać to sobie pójdę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwiec 2015, 23:52:22 »
- Trudna... Turdas... - skrzywiła się, próbując powtórzyć. Wyglądała przez to, i zakrzepłą posokę, co najmniej upiornie. Dość szybko jednak zreflektowała się, choć Vernon mógł zauważyć, że nie zrobiła tego z wrodzonej grzeczności.
- Tak! Możesz pomóc! Masz ten kijek czy co to tam jest - wskazała na jedyną broń turdnaszana. - A tamci o - tym razem jej palec pokazywał kierunek wgłąb lasu - zabrali mi konia! Ukradli! Złodzieje! Niegodziwcy! - ponownie rozpłakała się, choć zdecydowanie mniej histerycznie. Przemyślanie można, by rzec.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec 2015, 10:28:36 »
- Jeśli chcesz to poczekaj tu a jak nie to chodź ze mną, pomogę ci w odzyskaniu tego konia. - mówił to zaczynając po woli biegnąc. Fajnie jakby tam było jakieś bagno, czułbym się jak u siebie w domu, ale koniec marzenia teraz muszę pomóc tej kobiecie w odszukaniu konia i dać nauczkę tym bandytą że tak się nie robi a w szczególności kobietą. - pomyślał tak sobie, wyciągnął swój kij i wbiegł do lasu rozglądając się za przestępcami.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec 2015, 17:25:57 »
Przestępców na razie nie było ani widu, ani słychu.  Zagłębiając się jednak w las Vernon trafił na niewielkie przerzedzenie. Podświadomie lub nie kierowany mógł być cichym śpiewem, a teraz, gdy pojawił się już tutaj, mógł zobaczyć chłopaka siedzącego pod drzewem.



- ... stokrotka rosła polna, a nad nią szumiał gaj. Stooookroootka rosła pooolna, a nad nią szumiał gaj, zielony gaj! - śpiew umilkł, a turdnaszan mógł zauważyć, że nieznajomy przygląda mi się z zaciekawieniem. Chociaż elf, gdyż mężczyzna siedzący pod drzewem niewątpliwie był elfem, wzbudzać powinien jeszcze większą ciekawość, gdyż na wysokości jego brzucha, a także dookoła drzewa był łańcuch. Ciężko było określić materiał, jednak wyglądało to, jakby długouchy przywiązany lub przypięty był do drzewa.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Czerwiec 2015, 18:13:52 »
Turdnaszan słyszał śpiew, piękny śpiew, kierował się nim aż dotarł do tego chłopca. Tą muzykę cały czas miał w głowie i pewnie przez dłużysz czas będzie mu towarzyszyła gdyż będzie ją nucił nawet wtedy kiedy nie będzie wiedział że ją nuci bowiem było to piękne sama piosenka jak i w wykonaniu chłopca, lecz Vernon zdziwił się dlaczego ten mały elf jest przywiązany łańcuchem do drzewa, miał się go zapytać czy widział jakiś ludzi którzy mieli konia lecz po prostu nie dał radu musiał się spytać tego malca - Dlaczego jesteś przywiązany do tego drzewa, pomóc ci się z tego wyplątać? - żabce zrobiło się szkoda tego chłopczyka gdyż nie wiedział dlaczego jest przy tym drzewie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwiec 2015, 18:31:58 »
- POMÓC? Chodźże tu bliżej, a powiem ci komu trzeba pomóc! - czy Vernon podejdzie? Czy się skusi?

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Czerwiec 2015, 22:09:29 »
Vernon odsunął lekko głowę do tyłu i się tak dziwnie na niego popatrzył lecz podszedł i zapytał - O co chodzi?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lipiec 2015, 19:43:47 »
- Słyszysz to? - zapytał i rozejrzał się dookoła z lekkim uśmiechem. - To las, to żywe istoty. Im trzeba pomóc! Im! Niszczymy takie miejsca, niszczymy dom dla wielu. Bez lasów nie ma życia! Bez zwierząt nie ma lasów! A wiesz czego nie ma bez piły? Nie ma ściętego drzewa! Nie ma płaczu kory! - Elf mówił wciąż przejęty i Vernon mógł mieć wrażenie, że zacznie za chwilę płakać z tych emocji. Nic dziwnego, że długouchy mają później taką opinię w świecie. - Usiądź tu obok mnie i rozejrzyj się. Nawet chwast jest rośliną, której zalet jeszcze nie dostrzegliśmy. Myślisz, że od razu wiedzieli, że ziele lecznicze ma takie a nie inne właściwości? Usłysz las! Zrozum go! I chroń. Człowiek niszczy to wszystko dla swoich korzyści. Nie myśli do przodu. Nie myśli o tym, co będzie za sto lat. Elfy to dostrzegają, ale często mają je za wariatów lub one zamykają oczy na cierpienie przyrody. Uczłowieczają się - skrzywił się z pogardą i podrapał, zsuwając delikatnie łańcuch. - Niewielu już słyszy płacz drzew. Myślimy tylko o nowych deskach czy futrach. Zabijamy niewinne istoty, by obnosić się czymś. Niby bogactwem, a tak naprawdę bestialstwem - wydawało się, że już zakończył swój monolog, wciąż nie wyjaśniając, co tutaj robi.
- Widziałeś ostatnio jakiegoś lisa?

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipiec 2015, 19:53:33 »
Dziecko, ja cię dobrze rozumiem, też chcę pomagać przyrodzie właśnie jestem na zadaniu które ma mnie przyjąć do konkordatu, a wiesz dlaczego chcę tam wstąpić? Bo chcę aby zwierzęta i rośliny żyły w zgodzie, człowiek czasami czyni takie rzeczy jakby inne zwierze w ogóle nie miało emocji, uczuć gdyż zabijają je tak że lepiej nie mówić, bo na przykład niektórzy zdzierają futerko z małych zwierzątek które ÂŻYJÂĄ. Nie rozumiem tego, tak samo chcę pomóc jeden kobiecie gdyż jacyś przestępcy ukradli jej konia i nie wiadomo co z nim zrobią, chcesz mi pomóc i uratować to niewinne zwierzę? Jeśli zechcesz tego konika puścimy wolno i nie będzie nikogo własnością. To jak idziemy? - powiedział do niego podając mu rękę aby poszedł z nim szukać konia a przy okazji się tak uśmiechną  :)

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:00:04 »
- Tej suce nie warto pomagać - syknął w odpowiedzi elf z groźnym wyrazem twarzy, jakby ignorując to, co wcześniej powiedział Vernon. Aż taka wrogość zupełnie zdawała się nie pasować do takiego kochającego przyrodę aktywisty. Turdnaszan mógł również zauważyć, że gdy zaczął mówić o Konkordacie, to długouchy westchnął z dezaprobatą. A może tylko mu się wydawało i po prostu dokuczało mu słońce i był już zmęczony walką o lepsze jutro dla lasu?

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:02:52 »
- To w takim razie nie pomagajmy jej tylko temu koniu, uratujmy go i wypuśćmy go na wolność żeby nie był kogoś własnością. A twoim zdaniem to jak mogę jeszcze pomóc temu lasu i całej przyrodzie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:08:46 »
- Uratujmy? - uśmiechnął się lekko, zupełnie zmieniając wyraz twarzy. Przez chwilę mógł przypominać druida z punktu rekrutacyjnego Konkordatu. No cóż, kilkusetletnie elfy wyglądają często jak podlotki, więc może i przed Vernonem siedział doświadczony przez życie mężczyzna. - On już jest uratowany. Podobni nam, chcący jedynie dobra lasu, zabrali go jej. Podobnie jak to nieboskie futro. Ta jędza nawet w taką pogodę się nim obnosiła. Ale dobrze wiedzieć, że nie jesteśmy sami i są jeszcze osoby, które walczą o podobną ideę - popatrzył z aprobatą na turdnaszana. - Koń jest bezpieczny, a może drobna niespodzianka odwiedzie paniusię od zabijania zwierząt dla chorej pychy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Vernon
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipiec 2015, 20:08:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything