Autor Wątek: Stella Artois  (Przeczytany 14225 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #360 dnia: 02 Lipiec 2015, 13:10:59 »
- Nikt Cię nie nauczył, że nieładnie odpowiadać pytaniem na pytanie? - spytał, stanął nieco z boku i pchnął drzwi. Otworzyły się całkiem płynnie, nie skrzypiąc ani trochę. Gerin akurat siedział za swoim biurkiem, jak niemalże zawsze, patrząc się w stronę otwartych wrót. Ujrzał tylko i wyłącznie Elizabeth, która stała pewnie nieco zdezorientowana. Krzysztof stał z jej prawej strony, za załomem ściany.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #361 dnia: 02 Lipiec 2015, 13:21:43 »
Elizabeth uśmiechnęła się do Gerina serdecznie

- Czeeeeeeść! Wróciłam! - krzyknęła widocznie szczęśliwa przesuwając się przy tym o krok.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #361 dnia: 02 Lipiec 2015, 13:21:43 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #362 dnia: 02 Lipiec 2015, 13:40:51 »
- Ano widzę... - powiedział, niby to się uśmiechając, niby... się nie uśmiechając. Wyglądał troszkę tak, jakby chciał sobie przypomnieć kim jest ta kobietka. Twarz jakaś taka niby znajoma, może i tutaj po coś była jakiś czas temu. Wczoraj? Przedwczoraj? Nie pamiętał. Usilnie chciał sobie przypomnieć, ale chyba mu nie szło.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #363 dnia: 02 Lipiec 2015, 13:46:44 »
- Pewnie masz tu wielu gości? - zapytała retorycznie widząc jego niezdecydowanie.

- Przyprowadziłam Krzysztofa z Mamina. Chodź tu łobuzie - powiedziała żartem w kierunku drzwi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #364 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:07:07 »
W drzwiach stanął człowiek, po chwili postąpił krok naprzód i uśmiechnął się lekko.
- O Zartacie... - szepnął tylko Gerin, podrywając się z krzesła. Był już nieco starym człowiekiem, dobijał do sześćdziesiątki, ale poderwał się z wielką gracją i estymą. Stanął w pewnej odległości od Krzysztofa, patrzył się na niego długo, lustrując każdy szczegół.
- To... to niemożliwe.
-Oj, dziadziuś, to bardzo możliwe. I wybacz, że tak bez zapowiedzi, już trochę nie pisałem - powiedział rozbrajająco szczerze, uściskując prawicę Gerina i po chwili lekko go uściskując. W taki sposób, w jaki jeden mężczyzna ściska drugiego, gdy nie widział go kilka lat.
- Gdyby twój ojciec żył, to by mnie zabił, że dałem Ci uciec. - Wskazał Krzysztofowi jedno z dwóch wolnych krzeseł. Tak! Dla Elizabeth też było jedno.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #365 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:14:59 »
Elizabeth widząc jedno krzesło wolne usiadła pośpiesznie, zakładając przy tym nogę na nogę jak na piękną i ponętną kobietę przystało.

- Czy ktoś mi wytłumaczy to całe przedstawienie? - zapytała gestykulując nieznacznie prawą ręką.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #366 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:21:53 »
- Nie - powiedział Gerin, prosząc Elizabeth o opowiedzenie tego co się działo. Zdania raportu po prostu.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #367 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:27:07 »
Elizabeth poprawiła się na krześle, a jej wzrok był chłodny i zimny. Traktują ją jak kogoś gorszego, jak bezmyślnego kmiotka, który bez pytań robi wszystko co mu pan każe. Ona nie zamierzała taka być dlatego uparcie dążyła do wyjaśnienia tego wszystkiego.

- Nie ma co tu zbytnio opowiadać. Pański wnuk, czy kim on tam jest, siedział głównie w więzieniu. Nic ciekawego - mówiła lekko odwracając głowę na bok, jakby miała focha.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #368 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:28:38 »
- Raport, proszę - powiedział Gerin, zmieniając nieco ton głosu. Elizabeth nie zdawała sobie sprawy, ale bez raportu nie ma podstaw do wypłaty wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #369 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:30:02 »
Elizabeth westchnęła.

- Od początku do końca ze wszystkimi szczegółami? - zapytała się, bo jednak niewiele wiedziała, ze względu, że było to jej pierwsze większe zlecenie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #370 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:31:53 »
Gerin potwierdził.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #371 dnia: 02 Lipiec 2015, 14:47:32 »
- Zaczynając od początku, wyruszyłam z pewnym konwojem bractwa z Raschet do Atusel. Tam zaciągnęłam trochę języka i za pewną opłatą dostałam się do gminy Utamin, gdzie zaczęłam od razu prowadzić poszukiwania. W ratuszu zostałam skierowana do aresztu, gdzie znajdował się nasz... bohater - spojrzała na Krzysztofa z uśmiechem na twarzy. Nadal była obrażona i widać to była w każdym jej słowie, które wypowiadał jej ostry jak brzytwa język.

- Udałam się do placówki bractwa i dostałam parę wskazówek. Muszę przyznać, że dowódca w tamtym mieście to naprawdę uroczy człowiek. Miły, dżentelmen, niewybredny, z wyglądu też może być... - zaczęła wymieniać na palcach, lecz szybko przerwała, przypominając sobie co musi zrobić.

- Potem u burmistrza wykupiłam więźnia za 70 grzywien. Całkiem nie wiele muszę przyznać, spodziewałam się więcej. Potem dzięki dobroduszności małżeństwa Paperbock, które aktualnie gości w Raschet, przywieźli nas z powrotem tutaj. Albo mnie bardziej z powrotem, bo nie wiem jak z Krzysztofem. Mimo tego im też przydałaby się jakaś nagroda. Chcieliby tutaj coś sprzedać albo kontrakty podpisać... nie żebym nalegała, ale wiele zrobili dla mnie jak i dla Krzysztofa. - Skończyła i z powrotem rozsiadła się w fotelu jak królowa, wpatrując się na ścianę i oczekując na czepliwy komentarz ze strony starego rycerza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #372 dnia: 03 Lipiec 2015, 10:05:04 »
- ÂŚwietna robota. A z tym wykupieniem Krzysztofa, to refundowałaś to w naszym punkcie w Utamin?


Cytat: Sergiusz aep Tym
To czemu nie pójdziesz do burmistrza i nie poprosisz o zwolnienie z aresztu? Ten knypek tylko trochę narozrabiał, wystawi mu się kwit i wszystko będzie załatwione.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #373 dnia: 03 Lipiec 2015, 10:12:26 »
Podrapała się po głowie i uśmiechnęła.

- Zapomniałam. - Po czym wybuchła gromkim śmiechem. - To aż tak wielka zbrodnia?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #374 dnia: 03 Lipiec 2015, 10:13:57 »
- Nie, ale nikt Ci tych pieniędzy teraz nie zwróci.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #375 dnia: 03 Lipiec 2015, 10:15:23 »
- No to rzeczywiście problem... mój błąd, będę wiedziała na przyszłość. Już nie dam się oszukać. - pokazała mu figlarnie język, ale szybko go schowała. Przecież była obrażona... jakoś łatwo szło jej o tym zapomnieć.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #376 dnia: 03 Lipiec 2015, 10:40:48 »
Gerin podziękował Elizabeth za wykonanie zadania, dał jej kwit do wypłaty wynagrodzenia, które ta odebrała zaraz po wyjściu od paladyna.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM !!!
PODSUMOWANIE: Elizabeth miała odnaleźć młodego mężczyznę, Krzysztofa z Mamina. Udała się najpierw do Atusel, by stamtąd ruszyć na północ, do gminy Utamin, gdzie podobno ów człowiek miał przebywać. Po pewnych perturbacjach, ganianiu po urzędach, zbieraniu papierków i nakryciu dwóch burmistrzów na posuwaniu sekretarki udało jej się doprowadzić do zwolnienia Krzysztofa z aresztu. Okazało się, że jest on w niebezpieczeństwie i musieli uciekać z miasta. Zabrali się z małżeństwem niziołków i bezpiecznie dotarli do cytadeli Bractwa ÂŚwitu w gminie Raschet.

Nagrody

Elizabeth: 250 grzywien

Talenty

Elizabeth:

Opisy: 1 brązowy talent
Walka: brak
Aktywność: 1 złoty talent

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #376 dnia: 03 Lipiec 2015, 10:40:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything