Autor Wątek: Stella Artois  (Przeczytany 14253 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:08:14 »
- Całkiem ładne imię... Gdzie podróżujesz? Bo ja pragnę dostać się do Atusel, a we dwójkę zawsze bezpieczniej i weselej. - Mimowolnie uśmiechnięta dziewczyna liczyła na to, że ork jest bardziej rozmowny niż teraz.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:10:05 »
- Tylko że ja nigdzie nie podróżuję - powiedział nieco zbity z tropu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:10:05 »

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:13:23 »
A nie chciałbyś? No chodź... będzie fajnie. Zwiedzisz świat, pooglądasz ładne widoki. Noooo... nie odmawiaj kobiecie... - patrzyła na niego błagalnymi oczętami. Chciała go złapać za rękę i pociągnąć, ale zbyt słabo jeszcze znała wielkoluda.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:18:57 »
- A to nie łatwiej Ci się po prostu zabrać z kimś, kto tam się wybiera? - zapytał. W jego oczach i na jego twarzy rodziło się bezgraniczne zdumienie na brak logiczności myślenia tej niewielkiej kobietki. Po co ma ciągnąć gdzieś Dushnika, skoro inni i tak robią to coś, co ona chce? No przecież bez sensu.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:26:22 »
- Czyli odrzucasz pomoc niskiej kobiecie... marny mój los. - Odeszła od niego smutna i zawiedziona.

Elizabeth znów rozejrzała się po dziedzińca. Szukała jakiegoś wozu, który byłby przygotowywany do podróży.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:29:23 »
Trudno powiedzieć gdzie dokładnie Elizabeth szukała, ale można było przyjąć, że jeszcze nie wiedziała, jak cała cytadela Bractwa wygląda. Bo gdzieś tutaj niedaleko, ale jednak nie na jakimś głównym dziedzińcu, były stajnie. Zaraz obok magazyny i takie tam, więc może tam warto spróbować? Bo wiecie, drodzy czytelnicy, Bractwo ÂŚwitu posiada taaaaaki wielki zamek, z jeszcze większym, o taaaaakim, kompleksem budynków około-zamkowych, zwanych często podzamczem. Wszystko w obrębie wielu linii murów i w ogóle, nie wszystko oczywiście dostępne dla postronnych.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:46:28 »
Elizabeth złapała się za głowę, rozumiejąc jak wielka jest ta cydatela. Na jej policzkach spływały łzy smutku.

Jak ja tu kogoś znajdę? Tyle miejsc, tyle osób. Nie będę każdego pytać. Poddaję się... - łkała przeraźliwie.

- Albo spróbuje... dla Zartata - mówiła do siebie, przecierając słodkie oczka. Stajnia była dobrym pomysłem. Ruszyła szybkim krokiem, obserwując wszystko wokół.
 

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:50:42 »
Stajnie, stajnie... Albo się kierować zapachem wierzchowców, albo ich odchodów. Nie są pewnie gdzieś najbliżej górnego zamku, gdyż trzeba by było się kierować z każdym koniem przez cały kompleks zamkowy. Jest to pewnie więc gdzieś niedaleko bram, a już na pewno "bliżej niż dalej".
- Sholi, przestań. Przecież do Atusel jedziemy, fajnie będzie... O przepraszam! - powiedział ktoś z tyłu, przez przypadek wpadając na drobniutką i niewielką Elizabeth, która stała zagubiona na środku dziedzińca.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Czerwiec 2015, 12:00:10 »
- Ałłł - krzyknęła Elizabeth. Spojrzała się za siebie ze wzrokiem pełen pretensji. Nie podobało jej się, że ktoś na nią wpada. A bardziej wkurzało ją to, że jest niska. Nikt jej nigdy nie widzi.

- Nie szkodzi, przyzwyczaiłam się. Jestem Elizabeth - skłoniła się nisko, próbując się uspokoić. Nikt jej dzisiaj nie zauważał...

//Mam klasowkę, nie będzie mnie przez 1,5h . Sorka. Może uda mi się skończyć szybciej.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Czerwiec 2015, 12:05:29 »
- Tristupef - powiedział, wyraźnie zażenowany tym, że musiał się przedstawić i użyć tego bezsprzecznie debilnego imienia, które dali mu "postępowi" rodzice, którzy chcieli "być na czasie, lub nawet wyprzedzić swoją epokę". Zaczynali od spraw błahych, jak na przykład nadawanie dziwnych imion swoim dzieciom.
- Sholi - powiedział ten drugi. - Siostra wybaczy - rzekł, patrząc na strój rekruta i widząc wyraźnie, że jest to osoba z Bractwa - ale zaraz odjeżdżamy do Atusel. Nieco nam spieszno. Miłego dnia życzymy i przepraszamy za nieuwagę.


//Mam pracę, nie będzie mnie przez 10 h. Sorka. Raczej nie uda mi się skończyć szybciej.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Czerwiec 2015, 13:49:30 »
- Mmmmm, siostro... Fajnie to brzmi - uśmiechnęła się szerzej. Jej oczy były pełne przyjaźni i chęci poznania tych niezwykle miłych osób.

- Siostrzyczka was bardzo polubiła i idzie z wami. I to bez dyskusji - powiedziała stanowczo i radośnie, szybko się przy tym ogarniając. Obtarła jeszcze raz oczy, poprawiła rękami włosy i ruszyła za nimi, szybkim i żołnierskim krokiem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Czerwiec 2015, 17:47:29 »
- Proszę bardzo. Do stajni niedaleko - powiedział Tristupef. Spojrzał delikatnie na kobietę, wskazał kierunek marszu wyciągniętą kurtuazyjnie dłonią i oczekiwał na jej pierwszy krok.
- Siostra długo u nas? Nie widziałem wcześniej - powiedział ten drugi, co miał normalne imię.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Czerwiec 2015, 17:57:04 »
Elizabeth ucieszyła się z uprzejmości panów. Naprawdę nie wierzyła, że są tu takie miłe osoby.

- No wprawdzie od niedawna, ale się staram bardzo. Biegam wszędzie i staram się pomagać. Pewnie jeździłabym konno, gdyby mnie ktoś tego nauczył. Tak to jestem troszkę tu uwięziona, bo każda długa podróż dla moich krótkich nóżek to nieladya wyzwanie. Nieczęsto spotyka się takich miłych młodzieńców - uśmiechnęła się bardziej w stronę chłopaka, który szarmancko przepuścił ją przodem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Czerwiec 2015, 18:04:32 »
- A gdzie to Cię teraz niesie, Elizabeth?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Czerwiec 2015, 18:07:36 »
- Planowałam do Atusel, a potem do gminy Utamin. Taka mała wycieczka. Może tam mnie będą bardziej potrzebować. - Wyjęła z kieszeni chusteczkę, którą kiedyś dostała od pewnego rycerza. Wydmuchała mocno nos, robiąc duży hałas.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2015, 18:12:17 wysłana przez Elizabeth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Czerwiec 2015, 19:16:30 »
- Tak po prostu na wycieczkę? A to lepiej wymyśl jakiś sensowy powód, żeby Cię kapitan zabrał, bo tak, to raczej będziesz musiała dryłować z buta
Doszli właśnie do miejsca, obok którego stały stajnie. Masa koni, siana, słomy i innych takich. No stajnie. Stały tutaj trzy powozy zaprzęgnięte w konie, które miały na pace trochę ładunków. Widać, że rycerze szykowali się do podróży.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Czerwiec 2015, 19:23:06 »
Elizabeth zaczęła się śmiać, a może bardziej chichotać. Ciężko było poznać, bo w tym samym czasie zrobiła drobny piruet. Trochę jej się zakręciło w głowie, ale co tam. Lubiła się obracać. Czuła wtedy milutki wiaterek.

- Oczywiście, że mam zadanie, głuptasy. - Spodobali jej się ci życzliwi chłopcy, więc nawet nie krępowała się do nich mówić pieszczotliwie.

- Dostałam misje. Nie rozumiem jej, ale właśnie tam mam się udać. Może tam się wszystko wyjaśni. - Ponownie się uśmiechnęła, tym razem przy tym nachyliła się w stronę Tristupefa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Czerwiec 2015, 09:21:16 »
- No to pogadaj w takim razie z kapitanem Yamahą, to ten elf z warkoczykami - wskazał kobiecie postać rozmawiającą z jakimś człekiem ze stajni.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Czerwiec 2015, 09:30:59 »
- Muszę? - pytanie brzmiało bardziej retoryczne, bo wiedziała, że nie ma innego wyjścia. - Ale poczekajcie na mnie, zaraz wrócę.

Elizabeth podbiegła do elfa, który wyglądał komicznie z tym warkoczykiem.
- Co to za chłop z warkoczem, hihi - Wolała by mu to powiedzieć, ale lepiej było mu nie podpadać.

- Witam, piękny mamy dzisiaj dzień, nieprawdaż? - próbowała zacząć jakoś inteligentnie i dyplomatycznie rozmowę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Czerwiec 2015, 12:14:38 »
Elf zajęty rozmową na początku w ogóle nie zwrócił uwagi, że to do niego skierowane jest to pytanie. Po chwili jednak odwrócił się, spojrzał uważnie na kobietę i z powrotem na swojego rozmówcę. Miał całkiem pucołowatą twarz jak na elfa, czarne jak smoła włosy i szaleńczo niebieskie oczy. Tak abstrakcyjne połączenie stwarzało dziwne wrażenie, które nie dawało spokoju. Coś w nim nie pasowało, najprawdopodobniej właśnie to połączenie poszczególnych elementów. Ubrany był w niepłytowy pancerz wykonany ze stali, jaki nosili niemalże wszyscy rycerze w Bractwie. Przy pasie miał młot, wypolerowany i wyczyszczony.
- Tak, zaiste... Mogę w czymś pomóc? - odpowiedział nieco niepewnie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Czerwiec 2015, 12:14:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top