Autor Wątek: Stella Artois  (Przeczytany 14142 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Stella Artois
« dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:10:46 »
Nazwa wyprawy: Stella Artois
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Zasady do uczestnictwa w wyprawie:
przynależność do Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Elizabeth

- To od czego mam zacząć, szefuniu? - Pokazała mu swój malutki, czerwony język, przymykając oczy. Nie mogła się już doczekać zadania, które przybliży ją do Zartata. Odkąd dołączyła do bractwa czuła, że się spełnia w życiu oraz robi to co kocha. Jej życie nabrało kolorów i jasnego celu. W jej oczach malowała się wielka nadzieja i młodzieńcza fascynacja. Czekała wpatrując się w twarz Gerina.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:31:10 »
- Kojarzysz... - tutaj zerknął na jeden ze swoich zapisków -  Krzysztofa z Mamina?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:31:10 »

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:44:00 »
- Eeeee... - Jej ametystowe oczy zrobiły się nienaturalnie wielkie, a twarz bezwiednie opadła. Jej zdziwienie było wielkie, że ten rycerz pyta się o kogoś, kogo nie miała prawa znać. Może ktoś inny tak, ale nie piękna, mała kobieta, która trafiła na ten kontynent kilka tygodni temu.

- Byłam grzeczna. Nic mu nie zrobiłam. To nie ja - broniła się zaciekle, że były paladyn coś jej insynuuje. Jej twarz wyrażała przerażenie. Może ktoś podczas patrolu przez nią ucierpiał lub zaniedbała czyjeś wołania o pomoc.


Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2015, 19:50:27 »
- Jesteś pewna?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2015, 20:04:02 »
-Jestem pewna, że nie miałam z nim styczności. Ani cielesnej, ani duchowej. ÂŻadnej - Mówiła szybko i wyraźnie. Nie sądziła, że narobiła komuś kłopotów.

-A co z nim? - zapytała się, aby wiedzieć z czego może się wytłumaczyć.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2015, 21:48:23 »
- No właśnie, ty go nawet nie znasz. Bo i nie powinnaś. Twoja pierwsza reakcja była podejrzana. Masz coś na sumieniu, siostro? - Gerin spojrzał podejrzliwie na kobietę, lecz szybko porzucił ten temat. Po niedługiej chwili z wyższością i uznaniem dla samego siebie odnalazł pewien zwitek papieru, który szybko przeleciał wzrokiem.
- No to tak. Krzysztof z Mamina może posiadać pewne istotne dla naszej sprawy informacje, które dobrze, żeby nam udostępnił. Nie wiemy jednak gdzie dokładnie się znajduje, nie mamy pewności. Ostatnio ktoś wyśledził, że ktoś o podobnym imieniu mieszkał gdzieś w gminie Utamin. Udasz się tam, rozpoczynając poszukiwania. Przekonaj go do tego, żeby z tobą tutaj wrócił.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec 2015, 21:58:44 »
-No dobra. Zakładam, że nie będzie to łatwe. Opowiesz mi coś o nim więcej? Jak wygląda, jak się ubiera, cokolwiek... - mówiła trochę podirytowana ironią rycerza. Gestykulowała odrobinę rękoma, aby dać mu znak, że zależy jej jak zawsze na czasie. Przecież jest ona tak niezwykle zajętą osobą... albo przynajmniej tak się jej wydawało.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2015, 14:46:32 »
- Nie wiem jak wygląda. Nie wiem jak się ubiera? Co ja jestem, Zartat? - rzekł nieco zrezygnowany. Sam pewnie nawet nie wiedział czym dokładnie, ale był zrezygnowany. To życie widocznie go przytłaczało.
Mgliście pamiętał swoje pierwsze lata jako żołnierz, służąc pod sztandarami baronów i królów z kontynentu. Dumny, przystojny, dobrze zbudowany i pewny siebie - taki był. Potrafił skraść każde niewieście serce, pokonać każdego przeciwnika, a w piciu alkoholu ustępował tylko krasnoludom i takiemu tak kolesiowi z imieniem na "D", co on się później jakimś starym wampirem okazał. Był panem życia, swojego życia. Było ono dla niego wszystkim, postępował zawsze według własnego uznania, chociaż nie można powiedzieć, że był człekiem złym - wręcz przeciwnie. Jeden z tych światłych rycerzy, wzorów do naśladowania. Ach, to były czasy...
Gerin starł mikroskopijną łzę, która pojawiła się na jego policzku. Spojrzał na kobietę.
- A bo widzisz, ten Krzysztof pojawił się na liście do odstrzału pewnej przebiegłej i z zasady złej organizacji, sekty jakby, która się na nas ostatnio uwzięła - wytłumaczył. Mówił prostym językiem, bezpośrednim, by ten mały człowieczek to wszystko zrozumiał. - Poszukiwaliśmy go, chcieliśmy do niego dotrzeć, czegoś się dowiedzieć. Odrzucaliśmy kandydatów tak długo, aż wreszcie natrafiliśmy na trop tego człowieka. To najprawdopodobniej on. Nie wiem jak wygląda, ale ma podobno ze dwadzieścia lat, może dwadzieścia dwa, nie więcej na pewno. No nie wiem co mam Ci powiedzieć...

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwiec 2015, 15:01:43 »
-Gmina Utamin...Dobrze, pójdę tam. Ale... - speszyła się odrobinę. -Zakładam, że zależy wam na czasie i... ja nie posprzątałam mojego skromnego pokoiku. - Pokazała mu wielki szeroki uśmiech, ukazując mu całe uzębienie.

-Wiesz... coś za coś. Nie chce mi się sprzątać tego bałaganu. - Patrzyła na niego błagająco. Jej ametystowe oczęta wpatrywały się w oczy byłego paladyna.

-Wyślesz tam jakiegoś nowicjusza, czy tam kogokolwiek? Bawiłam się trochę poza bractwem i nie miałam czasu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Czerwiec 2015, 16:30:52 »
- A co ty tam masz do sprzątania, posiadając łóżko, szafę, stojak na wyposażenie i mały stolik z krzesłem?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2015, 16:37:28 »
- A takie tam... damskie rzeczy. Nie zrozumiesz. - Zaczęła gładzić włosy, próbując je jakoś ładnie ułożyć.

-No dobra, potem się tym zajmę. Rozumiem, że mam iść z buta? - zapytała się rzucając pełne ciekawości spojrzenie. Wypięła klatę jak ktoś ważny, złapał się za talie i czekała na odpowiedź.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2015, 16:45:29 »
- Jak dla mnie to się możesz nawet tam czołgać. Na plecach. Tyłem. Grunt, żebyś dotarła tam w miarę szybko - powiedział, patrząc na nią spod ukosa. Wydawał się śmiertelnie poważny, nawet powieka mu nie drgnęła, gdy to wszystko mówił. Jego oczy wierciły kobietę, rozpychały się na jej obliczu. Zmierzył ją potem wzrokiem, co oczywiście przy jej wzroście długo nie zajęło, kiwając wreszcie w którąś nieokreśloną stronę głową.
- Konia Ci nie dam, bo ostatnio z nimi krucho. Poza tym jeździć przecież nawet nie umiesz, to widać. Ale dosłownie w tej chwili powinno paru rycerzy ruszać do Atusel, stamtąd już łatwo Ci będzie znaleźć transport do Utamin.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwiec 2015, 16:57:43 »
- Ale jesteś spięty. Powinieneś sobie jakąś kobietę znaleźć. Może ona nauczy cię jak zwracać się do płci pięknej  - powiedziała przemądrzale.

Elizabeth zaczęła nerwowo poszukiwać jakiś szarmanckich rycerzy, którzy bez narzekania zabiorą piękną dame do Atusel. Nie uśmiechała się jej samotna wędrówka.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2015, 17:00:14 wysłana przez Elizabeth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Czerwiec 2015, 20:09:21 »
//Ale to gdzie ich szukasz? Nadal w piwnicy u Gerina?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Czerwiec 2015, 20:14:53 »
//Oczywiście, że nie.

Rozglądając się po piwnicy, nie odnalazła żadnego śmiałka, na wspaniałą podróż z piękną damą. Zatem wyszła na dziedziniec w nadziei, że tam odnajdzie swego wybranka, który zawiezie ją na białym rumaku do Atusel.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Czerwiec 2015, 21:24:49 »
No ludzie i nieludzie się kręcili... Znaczy głównie ludzie, nieco rzadziej elfy, tak zauważalnie rzadziej. Było kilku krasnoludów, no trochę też maurenów. Ork był jeden, dwa inne niziołki i jaszczurka, tylko taka duża.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Czerwiec 2015, 21:36:37 »
Elizabeth widząc tłum ludzi speszyła się. Była przyzwyczajona, że to inni olśnieni jej urodą, pragną zaoferować jej swoją pomoc. Widać, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Powolnym krokiem z wymuszonym uśmiechem na ustach skierowała się w stronę orka, który wydawał się najbardziej szlachetną istotą w tłumie ludzi i nieludzi. Jednak był silny i wielki, co może zrobić takiej małej dziewczynce. A w ogóle orki są słodkie, choć zazwyczaj śmierdzą, niestety. Elizabeth przemogła się i podeszła do orka.

- Przepraszam. Można przeszkodzić? - przechyliła głowę lekko na bok uśmiechając się prosto w twarz orkowi.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2015, 21:39:48 wysłana przez Elizabeth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Czerwiec 2015, 21:57:01 »
Ork rozglądał się wokół, szukając źródła głosu. No nie znalazł.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Czerwiec 2015, 22:00:30 »
- Tutaj panie orku, na dole - z jej ust wydobył się niewielki chichot.

- Jestem Elizabeth, miło poznać - ukłoniła się kobieco, gdy ten łaskawie tylko zwrócił na nią uwagę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:01:14 »
Ork cofnął się o krok, coby nie nadepnąć przypadkiem na tę niewielką kobietkę. Widząc jej bezpretensjonalnie uśmiechniętą twarz również mimowolnie skrzywił wargi w czymś, co na siłę mogłoby uchodzić za uśmiech.
- Dushnik Yal - wycedził.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stella Artois
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Czerwiec 2015, 11:01:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top