Autor Wątek: Pęknięte naczynie  (Przeczytany 5134 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Pęknięte naczynie
« dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:10:43 »
Nazwa wyprawy: Pęknięte naczynie
Prowadzący wyprawę: Creed Canue
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: walka bronią na 50%, myślenie
Uczestnicy wyprawy: Dael

Po odebraniu misji od jaszczura, Dael wrócił do stolicy i zaczął szukać karczmy o której mówił jaszczur, a mianowicie o jakże pięknej nazwie obieżyświat.Byłą to znana mu karczma. Więc od razu skierował się do niej. Stanął przed werandą westchnął i zdecydowanym krokiem wszedł do karczmy.

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:15:30 »
Gdy wszedłeś do karczmy barman cię zapytał - Czego Pan potrzebuje, coś do jedzenia, a może do picia? - w karczmie było dużo ludzi, pijaków którzy coś mamrotali, awanturników też nie brakował, w pewnym momencie w rogu karczmy w oczy rzuciła ci się tajemnicza, zakapturzona postać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:15:30 »

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:21:54 »
-Witaj karczmarzu, a golnął bym sobie piwka. -rzekł Dael po czym podał mężczyźnie dwie grzywny. Jednocześnie rozglądał się dookoła szukając czegoś interesującego. Czuć było smród spoconych ciał i pijaństwa. Lecz ta postać w rogu .. to mógł być jego kontakt. Po dostaniu upragnionego piwa podszedł do postaci w rogu i otwarcie zapytał: -Mogę się przysiąść ?
210 grzywien-2grzywny=208 grzywien

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:26:45 »
- Proszę oto piwo - Karczmarz podał ci piwo, a ty gdy doszedłeś do tajemniczej postaci on ci odpowiedział Jasne, czego chcesz - postać nawet nie popatrzyła na ciebie gdyż niechciał żeby kto ktokolwiek widział jego twarz.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:30:49 »
Dael postawił piwo na stoliku, podsunął sobie krzesło i spojrzał się na mężczyznę. -Tajemniczy jesteś jak widzę, a co do tego co chcę, to czy ty szukasz kogoś do wypełnienia tego zadania ? -zapytał elf wyjmując za pazuchy i pokazując tajemniczej postaci kartkę z zadaniem którą tego samego dnia dostał od Erena.-Chodzi mi dokładnie o to zadanie

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:38:43 »
Człowiek zabrał karteczkę i zaczął ją czytać, po chwili rzekł do ciebie - Tak ja, przysłał cię Eren, zgadza się? - nie czekając na odpowiedź zaczął mówić o zadaniu - konkretnie chodzi o to że w wiosce chmielowo sołtys ma pewien problem, jego ludzie wyruszyli a gdzie to ci nie powiem, więcej szczegółów dowiesz się na miejscu a jak zakończysz to pomyślnie to poproś go żeby wypisał karteczkę że udało ci się to zadanie, jakieś pytania? - powiedział chowając karteczkę do kieszeni by po chwili napić się piwa.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:45:27 »
[]-Chmielowo mówisz ? no dobra, jak trzeba, i tak przysłał mnie Eren.Poczciwy jaszczur.Dobra, to ja ruszam.[/i]Rzekł Dael po czym wstał od stołu upił łyk piwa i wyszedł  z karczmy. -Muszę poszukać jakiejś podwózki do tej wioski, nie chce mi się drałować na piechotę. Pomyślał elf jednocześnie wychodząc z głównej bramy i kierując się drogą kierującą w stronę Atusel i jednocześnie Chmielowa.

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec 2015, 18:52:11 »
Człowiek nic nie odpowiedział, zaś gdy wyszedłeś z karczmy nie zobaczyłeś żadnego wozu, dopieru po pół godziny marszu zobaczyłeś maurena który miał wyruszyć lecz przeszkadzało mu w tym kilku awanturników, nie mieli żadnej broni.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2015, 19:09:38 »
Niestety gdy elf rozglądał się nie zauważył żadnego powozu ani podwózki. Postanowił więc ruszyć spokojnie na piechotę. Po pół godzinie marszu, zauważył maurena z wozem który mógłby służyć mu za transport gdyby nie kilku awanturników którzy przeszkadzali...Dael spokojnie podszedł do mężczyzn, i stwierdził: -Panowie, czy moglibyście zostawić tego biednego człowieka w spokoju ? W końcu nic wam nie zrobił, a wydaje mi się że nie ma sensu kłócić. Szczególnie że może się to ciut źle skończyć.  Ostatnie zdanie powiedział bawiąc się strzałą wyciągniętą z kołczana, tak jakby sprawdzał jej ostrość.

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec 2015, 19:19:44 »
Coś ustalili sobie na ucho, wychodziło na to że nie chcieli oberwać gdyż obrócili się i zaczęli sypać wulgaryzmami w stronę Daela i maurena, nie zamierzało się na walkę z nimi zaś ciemnoskóry rzekł do ciebie - Dziękuję ci, co mogę dla ciebie zrobić, gdyby nie ty to albo by mnie pobili albo zabrali cały majątek, w podzięce dam ci pięć grzywien gdyż jestem bardzo biedny i nie mam więcej ale mogę coś dla ciebię zrobić - mówił to do ciebie podając ci kilka grzywien i uśmiechając się przy tym do ciebie.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2015, 19:30:33 wysłana przez Creed Canue »

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Czerwiec 2015, 19:25:15 »
Dael spojrzał się na mężczyznę . Rzekł: -Dobry człowieku, schowaj swoje grzywny. A jeśli chodzi o to co mógłbyś zrobić, to z chęcią dał bym się podwieźć na Chmielowo. -Rzekł Dael po odstraszeniu mężczyzn i zapewnieniu mężczyźnie bezpieczeństwa.
//za godzinę wracam

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Czerwiec 2015, 19:30:06 »
- Jesteś Panie naprawdę szlachetny, nigdy dotąd nie spotkałem kogoś takiego jak ty, lecz moja wioska jest pięć kilometrów od tego chmielowa, lecz dla ciebie mogę tam pojechać, wsiadaj na wóz zaraz jedziemy. - mężczyzna spakował kilka skrzynek na wóz, wsiadł na niego i czekał aż elf wskoczy na tyły.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Czerwiec 2015, 20:28:56 »
Dael wzruszył ramionami i uśmiechnął się do mężczyzny. -To bardzo miło z Twojej strony, jedźmy -powiedział, po czym wskoczył na wóz mężczyzny. Gdy już jechali zapytał: -Kupcem jesteście?

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwiec 2015, 20:35:22 »
- Tak, co wychoduje to w każdy wtorek przyjeżdżam i sprzedaję warzywa i owoce takie jak jabłka, zboże a nawet znajdzie się trochę chmielu lecz niestety co roku jest on niewiadomo przez kogo niszczony. - powiedział do ciebie gnając konia naprzód.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Czerwiec 2015, 20:43:54 »
Dael spokojnie leżąc na tyłu wozu i rozkoszując się jazdą zapytał:-A to ciekawe człowiecze, któż to czyni, orientujecie się  ?

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Czerwiec 2015, 20:53:39 »
-Niestety nie wiem ale najwięcej chmielu jest w chmielowie, nie widziałem chyba większych pól, no to w takim razie życzę ci miłej podróży, będziemy jechali kilka godzin - kupiec starał się utrzymywać średnię tempo jazdy abo koń się nie zmęczył.

//Jechaliście 7 godzin jeszcze 5 przed wami, jest godzina 20, robi się ciemno

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Czerwiec 2015, 21:01:19 »
Mam wrażenie że dojedziemy w nocy, będę musiał spędzić noc w karczmie Pomyślał Dael i odpowiedział kupcowi -Może sołtys Chmielowa się tym zainteresuje i będę mógł jakoś pomóc.Teraz postaram się lekko zdrzemnąć, jak coś się stanie to mnie wołaj .

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Czerwiec 2015, 21:12:23 »
-Nie wiem, ale lepiej nie zawracać mu głowy takimi błachostkami, a teraz dobranoc obudzę cię rano. - usnąłeś, zaś po trzy godzinnej jeździe zaczęły wyć wilki, a ty nie mogłeś już usnąć. Kilka wilków przebiegło obok ścieżki lecz nie zapowiadało się że będą atakowały was.

//zostały 2 godziny jazdy, jest godzina 23:00

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Czerwiec 2015, 21:15:36 »
Gdy wilki przebiegł Dael na wszelki wypadek wyjął łuk i stanął na wozie ... na szczęście nic się nie stało. Wilki nie uczyniły im żadnej krzywdy ani nie próbowały zaatakować. Po prostu przebiegły koło nich dużym stadem. - Działo się coś oprócz tych wilków ? Coś co mnie nie obudziło ? -zapytał Dael maurena.

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Czerwiec 2015, 21:20:20 »
- Nic takiego się nie działo, po prostu najpierw głośna zawył wilk a potem przeleciało tu to stado, zostały nam jakieś dwie godziny jazdy, powinno to nam szybko zlecieć - powiedział mauren do Daela i pognał konia żeby dotrzeć tam jak najszybciej. Rozmawialiście tak przez jedną i pół godziny, zostało 30minut drogi do chmielowa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pęknięte naczynie
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Czerwiec 2015, 21:20:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top