Autor Wątek: Nawiedzone miasteczko  (Przeczytany 7520 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:33:59 »
Wbiegłeś do środka przez wyważoną bramę. Widzisz, że chaos powoli ustawał. Większość cywilów już nie żyła. Tym razem miałeś już pogląd na całość pomieszczenia i liczbę wrogów oszacowałeś nie na 10 a na 20. Widzisz, że to nie są pospolici bandyci. Ubrani w kolczugi i hełmy z różnego rodzaju bronią w ręku. Zaraz po twoim wejściu ktoś rzucił mały toporek w twoją stronę. Kieruje ci się w środek piersi.
//20x Bandyta. Uwaga ich kategoria jest podniesiona do drugiej ze względu na takie czynniki jak przewaga liczebna, tłok oraz bycie żołnierzem a nie zwykłym bandytą. Ich uzbrojenie jest różne.


Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:38:43 »
//Ok, w takim razie będziesz szacował efekty rzucenia zaklęcia przeze mnie. W jakiej odległości są bandyci ode mnie?


Forum Tawerny Gothic

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #41 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:38:43 »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #42 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:42:44 »
// Pierwszy raz będę opisywał walkę kogoś rzucającego zaklęcia więc jak bym robił coś nie tak to proszę mów od razu.
// Sala ma kształt prostokąta 15 x 25 metrów. Wrogowie i cywile znajdują się w odległości od 2 do 15 metrów. Stoisz po środku dłuższego z boków prostokąta zaraz w wejściu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:49:54 »
//Wrogowie i cywile są zwarci? Dlatego, że nie chciałbym spalić cywila rzucając zaklęcie.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:55:54 »
// Tak. Większość cywilów już nie żyje, ale część nadal stara się stawiać opór. Wszyscy są wymieszani.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Czerwiec 2015, 13:57:07 »
//Kurwa, niedobrze. Mam jeszcze pytanie, bo nie do końca jestem pewien. Muszę zmarnować 2 finiszery na jednego bandytę, tak?

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Czerwiec 2015, 14:01:45 »
// Tak. Lub okaleczyć go w ramach jednego z nich tak, żeby odechciało mu się walczyć.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Czerwiec 2015, 14:14:54 »
Lucas uśmiechnął się szeroko. Wiedział już, że nie chodziło o zwykłą bandę, tylko coś poważniejszego. Regularne wojsko? Tego nie wiedział. Ale i na takich miał swoje sposoby. Rycerz nie miał ze sobą buzdygana, pancerz był zbyt ciężki, żeby pozwolić Lucasowi nosić jeszcze ogromną tarczę, więc musiał ratować się unikiem. Spojrzał się w bok i przemieścił w to miejsce, unikając ciosu toporka. Cywile byli w zwarciu z bandytami, Lucas nie mógł więc używać zaklęć obszarowych, mogłoby to spowodować śmierć cywilów. Należało się, więc pozbyć nieproszonych gości tradycyjnymi metodami. Rycerz skoncentrował energię i wypowiedział zaklęcie: - Grashiz! - natychmiast poczuł jak jego ciało zostało wzmoncnione. Musiał skupić bandytów na sobie. Sięgnął po magię po raz drugi, wypowiadając inkantację: - Anosh! - tym razem więcej mocy nabrał jego duch. Teraz, gdy był gotów do walki, przyciągnął do siebie telekinezą najbliżej stojącego marudera i rąbnął kompletnie zdezorientowanego przeciwnika buzydanem w głowę. Odgłos łamanych kości czaszki i potężny huk w głowie. Takie coś musiało zakończyć się upadkiem. Lucas postanowił zakończyć jego żywot, i wypowiedział ostatnie zaklęcie - Izeshar! - pocisk esencji dokończył dzieło rycerza, a pierwszy z niebezpiecznych żołnierzy wyzionął ducha.

19x Bandyta

Użyte zdolności: przemieszczenie, telekineza
Użyte zaklęcia: łaska siły, łaska mocy, pocisk esencji
Wykorzystany jeden finiszer buzdyganem oraz 3 formy inkantacji, łaska mocy daje mi jeszcze 3 na następny post z walką oraz 1 finiszer mieczem plus 5 finiszerów buzdyganem (100% walki plus łaska siły).

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Czerwiec 2015, 14:32:41 »
// W następnym poście masz 6 finisherów i ile inkantacji? Gdzie pisze ile ich masz normalnie?

Uniosłeś głowę i zobaczyłeś że coś w ciebie leci. Ciało najwyżej 10 latka bez głowy. Odruchowo je złapałeś oczywiście nie wypuszczając buzdygana. Wtem jego brzuch przebiło ostrze miecza i brnęło dalej do twojego brzucha. Na szczęście nieszkodliwie ześlizgnęło się po skośnym pancerzu. Widzisz że od prawej biegnie na ciebie nieopancerzony osiłek (Kategoria I ) z wielkim młotem bojowym nad głową będącym w stanie z łatwością skruszyć twój pancerz. Zobaczyłeś, że również z lewej dwóch cię zauważyło i szykuje się do ataku.
Tylko Zarat wie co się dzieje za tobą.
// Dwóch z lewej 5 m, koleś przed tobą 1,5 metra, osiłek z prawej 4 metry i będzie przy tobie w ciągu sekundy.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Czerwiec 2015, 14:40:17 »
//Już tłumaczę: 3 finiszery z buzdyganów wynikające ze specjalizacji na 100%, dodatkowe 3 finiszery z rzuconego zaklęcia ÂŁaska siły: http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Spis_zakl%C4%99%C4%87_magicznych#.C5.81aska_si.C5.82y, Inkantacji mam również 6: 1 z umiejętności rasowej, 2 z koncentracji, 3 z rzuconego zaklęcia ÂŁaska mocy: http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Spis_zakl%C4%99%C4%87_magicznych#.C5.81aska_mocy. Co łącznie daje 6 finiszerów z buzdygana, 1 z miecza i 6 z zaklęć.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Czerwiec 2015, 14:46:56 »
// Ok. Jeszcze masz jeden ze sztyletu? Hah właśnie sobie zdałem sobie sprawę, że w takim razie ja też mam 3 inkantacje. Nie wiedziałem, ze koncentracja je daje ;)

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Czerwiec 2015, 14:47:39 »
//Tak, faktycznie, jeszcze jeden ze sztyletu. Już. :)

Pojawił się kolejny problem. Ba, nawet cztery problemy! Lucas miał bardzo mało czasu na reakcję. Właściwie to nie miał czasu, więc gdy tylko spostrzegł, że wielki osiłek z wielkim młotem kieruje się w jego stronę, przemieścił się ok. 5 metrów za żołnierza, który stał na przeciw niego. Odwrócił się i nie czekając skumulował energię magiczną w prawej dłoni i wypowiadając: - Izeshar! - posłał pocisk esencji wprost w przerośniętego gościa z młotem, zostawiając popiół z jego ciała. Taki pokaz być może sprawiał, że maruderzy trochę się przerazili, Lucas natomiast nie zamierzał się upewniać. Gdy zbliżyli się do niego na około 5 metrów, rycerz zrobił coś, czego zapewne się nie spodziewali. Krzyknał - Aenye! - i oślepił wiązką światła całą trójkę. Nie było czasu do stracenia, więc ruszył ku najbliższemu. Sparował jego cios wyprowadzony na oślep i wyprowadził kontrę atakując w tors, w ten sposób, aby uniemożliwić swobodne oddychanie i natychmiast poprawił ciosem w głowę. Całość dopełnił podrzynając nieprzytomnemu przeciwnikowi gardło sztyletem. Dla dwóch pozostałych mścicel przygotował makabryczną niespodziankę. Zakreślił w myślach okrąg o średnicy 2 metrów, w którym obecnie znajdowali się oślepieni przeciwnicy i wypowiedział kolejne zaklęcie: - Izeshar upishosh! - wielki błysk spadł z nieba na dwójkę żołnierzy, czyniąc ogromne spustoszenie.

Użyte umiejętności: przemieszczenie
Użyte zaklęcia: pocisk esencji, błysk, błysk niebios (razem 4 formy inkantacji)
Użyte finiszery: sztylet

15x Bandyta
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2015, 15:38:25 wysłana przez Lucas Paladin »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Czerwiec 2015, 16:20:56 »
Zaraz po spuszczeniu słupa światła zdałeś sobie sprawę, że przecież jesteście w zadaszonym pomieszczeniu. Promień spopielił konstrukcję dachu powodując jego zawalenie. Walący fragment szybko pociągnął za sobą resztę już i tak uszkodzonego dachu waląc go. Ostała się tylko wieżyczka ratusza kiedy wszyscy zniknęliście pod stertą gruzu.
// Na przyszłość jak walczysz i jest powiedziane, że gdzieś jest iluś tam przeciwników, a ja opiszę ruch tylko kilku to nie znaczy, że reszty tam nie ma. Możesz opisać ich zachowanie i wyładować na nich resztę finiszerów, które Ci zostały ;)

Ocknąłeś się. Leżysz w ciemności przywalony nie wiadomo czym. Prawdopodobnie przetrwałeś tylko dzięki zbroi. Nie możesz wykonać niemal, żadnego ruchu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Czerwiec 2015, 10:21:12 »
Użyłem złego opisu. :D Sprawdź dokładnie działanie błysku niebios, on nie może niczego spalić, Isek już nam pisał o tym w wyprawie Bractwa, jak Fun chciał spalić sobie powróz. :P

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Czerwiec 2015, 13:49:13 »
Cytuj
Uderzenie jest w stanie zwęglić na popiół wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 26 punktów.

//Czyli zwęgla a nie zapala? Na pewno? W sumie zwęglony dach też się może zapalić, ale w sumie nie dałem Ci czasu na reakcję, który pewnie powinien Ci przysługiwać.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Czerwiec 2015, 17:24:36 »
//Na pewno, Funeris chciał sobie spalić więzy pociskiem esencji, ale Is mu zabronił czegoś takiego, mówił, że ten pocisk niczego nie podpali. A to jest słup światła, nie wiadomo, czy spada z nieba, czy nie, ja użyłem złego opisu.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Czerwiec 2015, 17:42:46 »
// Zakładam, że uderza z nieba w końcu błysk niebios. Zróbmy więc tak, że widzisz jak cały budynek się wali i masz czas coś zrobić.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Lipiec 2015, 17:45:47 »
//Rozrysuj mi proszę budynek. Możliwe wyjścia, gdzie mogę się udać, gdzie stoją wrogowie. Możesz opisowo, możesz rysunek.

Lucas miał mało czasu. Budynek zaczynał się walić, przez jego zaklęcie. Teraz mógł pogrzebać nie tylko siebie, ale też maruderów i niewinnych ludzi. Musiał uratować tylu, ilu się dało. Rozejrzał się dookoła szukając możliwych dróg ucieczki.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Lipiec 2015, 23:08:07 »
// Szkoda, że nie mogę wrzucić zdjęć bezpośrednio z komputera :(

Wymiary podałem Ci gdzieś wyżej. Wszedłeś przez rozbitą bramę. Na przeciwko bramy są otwarte wrota do wieżyczki. Po lewej mniejsze wyjścia. Na jednej i drugiej ścianie (tej z bramą i wrotami) są okna mniej więcej co dwa metry. Szerokości człowieka, wysokie na 3 metry. Zaraz za tobą jakieś 5 metrów jest okno do którego zdążysz dobiec. Do bramy przez którą wszedłeś też zdążysz dobiec. Wrogowie są wszędzie w okół zajęci ucieczką.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Lipiec 2015, 12:31:21 »
Należało działać szybko i zdecydowanie. Ocalić tylu, ilu się tylko dało. Lucas krzyknął więc do przestraszonych cywili:
- Za mną! Szybko ludzie, to się zaraz zawali! - po czym machnął ręką i wskazał na bramę, przez którą wszedł do budynku, by powtrzymać maruderów. Teraz tą samą bramą musiał uciekać z rozpadającej się budowli. Rycerz nie spodziewał się, że zaklęcie wywoła takie spustoszenie. Rozpoczął rozpaliczliwy bieg do bramy, oglądając się za ludźmi. Miał nadzieję, że chociaż część zdąży wybiec z nim na zewnątrz i ocali życie. Na wszelki wypadek posłał jeszcze jeden pocisk esencji w stronę maruderów. - Izeshar! Brama była tuż tuż, Lucas nerwowo spoglądał za siebie, czy ktoś zdążył za nim.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nawiedzone miasteczko
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Lipiec 2015, 12:31:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top