Autor Wątek: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha  (Przeczytany 8500 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Czerwiec 2015, 19:26:43 »
- Kiedyś zrobiono, tak na pustyni, gdy zaraza szalała. Postanowili odgrodzić, zarażonych by ci dokonali życia między innymi zarażonymi. I o dziwo pomogło, potem jeden z magów swoimi płomieniami spalił ciała, żeby nie rozniosło się na nowo- Mówiłem, to tak jakby nie było to nic dziwnego. Przecież, czasami cel uświęcał środki

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Czerwiec 2015, 19:28:49 »
Ork pominął druga wypowiedz jaczuroczełka i skupił się na pierwszej bardziej sensownej.
- W cale nie taki głupi pomysł, ale trzeba nam ludzi, którzy pilnowaliby cały czas wyrw. Trzeba się nad tym solidnie zastanowić a powinno się udać, ale tutaj rodzą się pytania, gdzie i kiedy wyrwa się pojawia? Trudno ustalić, bo niby jak? Macie pomysł. Ork kiwnął głową na znak poparcia pomysłu, ale uważał że jego pytanie również nie są głupie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Czerwiec 2015, 19:28:49 »

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Czerwiec 2015, 19:35:03 »
- Magiem, nie jestem. Ale może magia, potrafiła by w jakiś sposób, namierzać wyrwy? I chociaż, na terenie Konkordu, tamować przecieki- Syknąłem po tym, rozglądałem się wokół-Daleko jeszcze do tej Szeptuchy?

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Czerwiec 2015, 19:38:09 »
- Mam! Może jakiś chowaniec dałby radę wyczuć coś takiego? Mają w końcu wyczulone zmysły to może i coś poradziłoby na wyczucie magii pochodzącej z takich wyrw? Zapytał w sumie wszystkich, bo na chowańcach za bardzo się nie znał! W między czasie starał się wypatrzyć chatki czarownicy, którą Ventepi obdarowała zacnym darem.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:06:03 »
- Porozmawiam o tym z Lille. Ma dar jasnowidzenia, możliwe, że zdolna jest dostroić swoją moc tak, aby wykryć wyrwę z płynną czarną rudą.

Po pewnym czasie dotarliście do miejsca w którym żyła Szeptucha. Ktoś z was już tutaj był...
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2015, 20:09:47 wysłana przez Archont II Progan »

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:17:40 »
- Może, jestem natarczywy i tak dalej. Ale czy na razie nie powinniśmy, martwić się naszymi chowańcami?- Powiedziałem trochę żywiej. Po ujrzeniu domku uśmiechnąłem się pod nosem- Powiem, wam panowie, że całkiem ładna jest ta nasza Szeptucha.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:28:40 »
- Jak my się tam dostaniemy? - zapytał Progan stając pod drzewem.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:32:23 »
-Pierwszy raz jak tu byłem, wszedłem po drzewie. Trochę męczące to było. Jednak tutaj niedaleko są schody- Po tych słowach, wręcz ironicznie się zaśmiałem z własnej głupoty, która sprawiła, że wspinałem się po tym wielkim drzewie. Gestem, ręki wskazałem towarzyszą, by ruszyli za mną w stronę schodów, po których po krótkiej, chwili wspinałem się w stronę domu szeptuchy.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:34:11 »
//: -om :P

- Byłeś tutaj? Kiedy? - spytał Progan wyraźnie zadowolony ze schodów, którymi szło się całkiem nieźle. Po chwili byliście już na górze. Była tam kaplica świątynna, zaś przed nią stała kobieta o czerwonych włosach.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:39:11 »
- Jak przechodziłem inicjacje, musiałem zebrać 10 roślin leczniczych. Narwałem maków i po sprawie.- Powiedziałem spokojnie, patrząc w stronę czerwonowłosej.-To kto idzie rozmawiać? Mi rozmowa, z kobietami nie mojego gatunku mało, kiedy wychodzi. I ja, trochę za krótko w Konkordzie siedzę, bym miał rozmawiać oficjalnie za was.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Czerwiec 2015, 20:56:40 »
Ork milczał trochę zgadzając się z Proganem, ale tak idąc dotarli do światyni ustawionej na wysokim drzewie. Dobrze, że Thulhu tutaj był, więc zdradził tajemnicy schodów, którymi można było dostać się na górę. Kenshin szedł za towarzyszami w górę. Schody były bardzo dobrze ułożone i wyprofilowane dla orka była to przyjemności, bo jakoś nie wyobrażał sobie wdrapywania się na górę ze swoją masą, także gdy dotarli na szczyt przed kaplicą stała czerwonowłosa kobieta, ale nikt nie chciał rozmawiać. Dlatego ork powiedział.
- Ja spróbuję.   
Rzekł i wyszedł przed szereg skłonił się kobiecie do kolan oddając jej cześć a i również był to ukłon, którego używał w swoim wymiarze.
- Pani przybyliśmy ofiarować naszą pomoc w celu ratowania tutejszych zwierząt przed plagą. Zechcesz nam opowiedzieć, co się tutaj ostatnio wydarzyło?
Spokojnie mówiący nadal uchylony ork czekał na odpowiedź.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Czerwiec 2015, 21:27:13 »

- Witajcie, bracia. Moje chowańce są zagrożone. Zagrażają im twory Plagi oraz kłusownicy. Trzeba się z nimi rozprawić. Moje zwierzęta są chore przez chorobę, jaką w pobliskiej rzece sieją kłusownicy.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Czerwiec 2015, 21:30:00 »
- Witaj. Mogę się tym zająć, dawno nie polowałem. A ciepłokrwiści to moja specjalność.- Uśmiechnąłem się na myśl, że będę mógł popolować, na ciepłokrwistych.- Moje szpony i zęby już są gotowe.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Czerwiec 2015, 21:34:51 »
Ork wyprostował się, gdy kobieta przemówiła. Jej uroda olśniewała czarnego do tego stopnia, że nie mógł się skoncentrować, tylko myśleć o niej. Dobrze, że ktoś go wybił z tego transu a był to jaszczuroczłek.
- Rozumiem i z chęcią pomożemy. Proganie jak najstarszy z nas decyduj, kto idzie z kim. Musimy się podzielić wtedy powinniśmy dać radę w miarę szybko obronić stworzenia.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Czerwiec 2015, 21:52:05 »
- Iwaerin weź Thulhu i zajmijcie się kłusownikami - powiedział Progan
- Ja z Kenshinem udamy się na poszukiwanie roślin aby pomóc chorym zwierzętom. Potem wszyscy zajmiemy się pomiotem plagi.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Czerwiec 2015, 22:02:44 »
Syknąłem szczęśliwy z decyzji Progana. Otworzyłem swoje szczęki przesuwając spokojnie językiem po zębach. Byłem gotowy, czułem to. Teraz tylko czekać, na elfiego przyjaciela. Ruszyłem już spokojnie, w stronę rzeki.
- To zrobimy, to tak. Ja ich zaatakuje, a ty osłaniaj mnie strzałami jak trzeba będzie. Celuj w tych co, strzelają we mnie. Ci co zaatakują mnie wręcz zostawi mi.- Byłem szczęśliwy tak, jak młody zębacz w chwili, gdy matka przyniosła mu jeść.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Czerwiec 2015, 22:06:45 »

- Poślę z wami moje wilki. Poprowadzą was - powiedziała i wtem z wielkiej dziupli w drzewie wybiegły dwa wilki.


Offline Iwaerin

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 14
  • Postać fabularna
Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Czerwiec 2015, 22:07:19 »
- Chodźmy zapolować - rzekł Iwaerin i założył hełm na głowę. Zdjął z pleców łuk, wyjął strzały, złapał wszystko mocno w dłoń
- Jestem gotowy.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Czerwiec 2015, 22:08:39 »
Ork zauważył coś niepokojącego w Thulhu. Dobrze pamiętał, jak to było się zabójcą i zabijało dla dobra kraju. Dobrze, że miał to za sobą, ale jaszczuroczłek przypominał mu samego siebie sprzed lat. Miał nadzieję, że on opamięta się nim wpadnie w szał zabijania. Miał nadzieję, że nie przyjdzie mu kiedyś powstrzymania jaszczuroczłeka siłą! Jednak decyzję zapadły i trzeba było ruszać.
- Proganie prowadź.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Czerwiec 2015, 23:02:48 »
Idąc z Elfem u boku zacząłem przeprowadzać małą rozmowę, na mój plan działania.
- Z ciepłokrwistymi to jest, tak że bardzo łatwo można ich wystraszyć. Zazwyczaj, po kilku syknięciach i warknięciach nie wiedzą, co mają ze sobą zrobić. I zaczynają panikować. Wtedy, można ich w bardzo prosty sposób ściągać jednego po drugim, bez obawy o to, że cię wykryją. Co prawda, lubię walkę frontalną. Ale skoro, mamy nad nimi przewagę to czemu, by tego nie wykorzystać?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pośród traw i starych drzew: Szeptucha
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Czerwiec 2015, 23:02:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything