Autor Wątek: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu  (Przeczytany 1838 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« dnia: 21 Maj 2015, 21:52:44 »
Nazwa wyprawy: Na drodze ku zrozumieniu - Thulhu
Prowadzący wyprawę: Progan
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ukończenie zadania szkoleniowego u Respeva
Uczestnicy wyprawy: Thulhu

Przybyłem, do lasu. Oczami i Uszami miały, być drzewa. Więc drzewa, przypilnują mych ostrzy. Jeśli będę, walczył to tylko tak, jak natura mnie narodziła. Odłożyłem sztylety, pod drzewem, które uznałem za najbardziej charakterystyczne, było dosyć młode, jednak było wystarczająco duże korzenie, by ukryć dwa sztylet. Następnie ruszyłem, wśród gęstwiny.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2015, 21:55:14 wysłana przez Thulhu »

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2015, 21:54:04 »
//: A może tak jakieś zdanie wstępu co robisz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2015, 21:54:04 »

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2015, 21:56:02 »
Przybyłem, do lasu. Oczami i Uszami miały, być drzewa. Więc drzewa, przypilnują mych ostrzy. Jeśli będę, walczył to tylko tak, jak natura mnie narodziła. Odłożyłem sztylety, pod drzewem, które uznałem za najbardziej charakterystyczne, było dosyć młode, jednak było wystarczająco duże korzenie, by ukryć dwa sztylet. Następnie ruszyłem, wśród gęstwiny.

//Myślałem, że uda mi się dopisać, nim napiszesz...

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2015, 22:04:58 »
 <aniol>

Wiosna była w pełnym rozkwicie. Ptaki wrzeszczały, było ciepło, ale nie gorąco. Drzewa zapewniały miły chłód. Kroczyłeś po mchu i trawach, które wyrosły na uprzednio opadłych liściach drzew. Krąg życia. Pośród drzew zauważyłeś mały szlak. Nie zauważyłbyś go, gdybyś nie był jaszczurem. ÂŚcieżka nie była często uczęszczana, ale jednakże ktoś nią podążał. Czasami. 

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2015, 22:11:39 »
Ruszyłem spokojnym krokiem przez mały szlak rozglądając się wokół. Może moje, nowe umiejętności umożliwią zdobycie mi jakiś pomocnych ziół podczas wyprawy. Potrafiłem rozpoznawać, rośliny i trochę ich właściwości. To mogło mi się przydać. Byłem przecież, teraz zdany na łaskę sił Natury. Starałem zdawać, się na podstawowe zdolności przetrwania. Węch i Wzrok.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2015, 22:19:59 »
//:Aby szukać ziół musisz odnaleźć odpowiednie miejsce (występowanie ziół) i napisać post o zbieraniu roślin. Sam określasz ile roślin zebrałeś. Prowadzący wyprawę czyta Twój post i jeśli uzna, że jest on 'słaby' to obniża ilość zebranych ziół.


ÂŚcieżka wiodła między drzewami, aż do wielkiego drzewa, na którego gałęzi wznosił się budynek.


Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Maj 2015, 22:25:30 »
Kolejnym, elementem jest wdrapanie się do tego Budynku? Dam radę. Szedłem spokojnie w stronę drzewa, starając się już wstępnie znaleźć, drogę do wejścia na drzewo.Było ciepło, czyli mój organizm nie był ospały. Mogę spróbować się tam wdrapać. Zbliżyłem się do drzewa, po czym starając się dobierać, w miarę dogodne miejsca, do chwycenia się i podciągania. Starałem też dopomóc, sobie w utrzymaniu równowagi trzymając ogon blisko drzewa.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Maj 2015, 22:30:16 »
Wdrapywanie się na drzewo zajęło Ci kilkanaście minut i porządnie Cię zmęczyło. Kiedy byłeś na górze zauważyłeś schody prowadzące na ziemię, wykonane z wyrostków kory drzew. Budynek był taki jak go widziałeś. Wrota były otwarte na oścież.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2015, 22:35:39 »
Pośpiech męczy stwierdziłem. Mam nauczkę na następny raz, nie śpiesz się, bo to męczy. Wziąłem kilka głębszych oddechów i stanąłem na słonku, by zyskać trochę nowej energii. Wrota, są otwarte na oścież. Jednak co mnie czeka za nimi? O tym przekonam, się już sam. Wszedłem do środka, rozglądałem się przy tym bacznie. Byłem na nie swoim terenie. Jednak nie byłem sam, setki bakterii mieszkały w mojej ślinie, a mój ogon dawał mi wystarczająco otuchy.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2015, 22:37:21 »
Zauważyłeś, że wnętrze budynku do złudzenia przypomina świątynię. Sala była duża, zaś sufit wsparty na palach. Na samym końcu na ścianie wisiał wielki obraz przedstawiający dziecko - dziewczynkę zbierającą kwiaty na łące. Przed obrazem płonęły kadzidła. Klęczała też tam kobieta.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj 2015, 22:42:21 »
Pochyliłem głowę, nie mając pewności jaką świętość przedstawia ten obraz. Zauważyłem kobietę, która klęczała przy obrazie.Nie, będę jej przeszkadzał w chwili, gdy się modliła lub robiła co co ona uznaje za słuszne. Postanowiłem natomiast, zbliżyć się trochę bliżej kobiety i uklęknąć niedaleko jej.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj 2015, 23:54:50 »
Uklęknąłeś obok kobiety. Spojrzała na Ciebie spod swoich czerwonych włosów. Jej oczy były błękitne niczym niebo. Kobieta wstała i odeszła w stronę drzwi. Wyszła ze świątyni i zatrzymała się patrząc na łąki.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2015, 07:28:18 »
Mam iść za nią? Nie miałem pewności, jednak postanowiłem to zrobić Podniosłem, się z pod ołtarza i ruszyłem, za urodzajną kobietą. Chociaż, dzieliło nas za wiele różnic, rasowych. Była piękna. Podszedłem do niej i się odezwałem:
-Mam przejść inicjacje tutaj- Powiedziałem, spokojnie.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2015, 11:16:33 »
- Tutaj? W czerwonej świątyni? W takim razie dobrze. Udaj się na łąki i zbierz dla mnie 10 roślin leczniczych. Przynieś je potem. Spalę je na ołtarzu jako ofiarę.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2015, 12:43:42 »
Bez słowa ruszyłem w stronę łąk. Moja wiedzy, o roślinach była dosyć nowa, jednak miałem sporą nadzieje, że mi się przyda. Szukanie roślin Leczniczych, nie było za bardzo skomplikowanym zadaniem. Było to dosyć proste, gdyż trafiłem na porę, w której Maki Lecznice kwitły. Nie były, to rośliny o mocnym działaniu leczniczym, jednak podlegały pod tą grupę. Zebrałem ich ostrożnie, 10 sztuk trzymając je spokojnie w ręku. Jednak, po chwili spostrzegłem pewne drzewo, którego kwiaty bardzo mi smakowały. Chociaż, z urodzenia byłem drapieżnikiem i mięsożercą, czarny bez miał specyficzny kwaskowaty smak, który my jaszczury bardzo sobie upodobaliśmy. Zerwałem, jeden kwiat, po czym wróciłem do kobiety oddać jej Maki, żując w tym czasie czarny bez.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maj 2015, 14:22:11 »
//:Zebrałeś 10 maków leczniczych.

Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.


Kiedy zbierałeś rośliny coś zabeczało pod drzewami. Spojrzałeś i zauważyłeś postać. W długim płaszczu, wsparty na kosturze stał jegomość. Nogi wieńczyły racice, palce słoni miał jednak wykształcone. Nad kołnierzem lnianej koszuli wystawał kozi łeb. Stworek wskazał na Ciebie swoim kosturem, który stanowił poskręcany kij i rzekł
- Synu, chcesz przypodobać się czerwonej pani? Przynieś mi 5 martwych piskląt, a zabiorę Cię do ołtarza prawdziwej bogini, która rządzić będzie wszystkim po wsze czasy. Idź, znajdź na drzewie gniazdo i zabij pisklęta, a ja dam Ci wiedzę tajemną.

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maj 2015, 15:29:05 »
-Nie godny ten czyn. Przybyłem tu by stać się obrońcą i drapieżnikiem, a nie tchórzem i padlinożercą. Mogę się skradać, ale do godnego przeciwnika. ÂŁączysz w sobie to co ja. I zwierzę i istotę rozumną, a zachowujesz się gorzej od ścierwojada.- Powiedziałem, spokojnie po czym ruszyłem w stronę świątyni.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Maj 2015, 11:14:47 »
Kozioł zabeczał, po czym odwrócił się gwałtownie i odszedł w gęstwinę. Ty zaś wróciłeś do świątyni, gdzie czekała na Ciebie czerwona kobieta.
- Czy przynosisz rośliny w darze?

Offline Thulhu

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bang! Pow! Boom!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Maj 2015, 12:52:11 »
- Proszę o to 10 maków. -Po tych słowach, oddałem jej maki.- Spotkałem dziwną istotę, o rogach i racicach. Jednak przypominającą człowieka. Chciała, ona bym przyniósł ci 5 martwych piskląt wykradzionych z gniazda. Uznałem, za niegodne polowanie, na pisklaki. Tym bardziej, gdy wiem, że nie stanowią one wyzwania. Chociaż, zaczynam żałować, że nie upolowałem tego pół kozła. Jako znak, że jestem drapieżnikiem i obrońcą.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Maj 2015, 20:21:02 »
- Dobrze zrobiłeś, że przyszedłeś do mnie. Las żyje swoim życiem, dzikością, nad którą nam dane jest zapanować. Musisz się strzec, bo las jest dziki i pełen strachów. - powiedziała do Ciebie kobieta, po czym wzięła od Ciebie rośliny, zbliżyła się do ołtarza przed obrazem i wrzuciła je w ogień. Z ognia uniósł się dym.
- Ofiara złożona.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumienia- Thulhu
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Maj 2015, 20:21:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top