Autor Wątek: Test kruka #23  (Przeczytany 3990 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Maj 2015, 14:07:25 »
- Haha! - zaśmiałem się na głos. - Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach należałoby się trzymać od pewnych miejsc z daleka. Na szczęście są na tym świecie jeszcze życzliwi ludzie. - Poczułem na karku stróżkę zimnego potu. Czułem, że igram z ogniem. Jeden błąd i mogę się dotkliwie poparzyć. - Nie chciałbym być natarczywy, jednak czy mogliby mi panowie wskazać, gdzie mógłbym znaleźć jednego, bądź dwa? Zaprawdę, jest to kwestia życia lub śmierci!
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2015, 14:15:33 wysłana przez Szarleǰ »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Maj 2015, 14:29:08 »
-Również mamy takie wrażenie... - powiedział jeden z nich. -Trzeba zajść do tunelu za nami. Tam jest wnęka i powinno rosnąć parę...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Maj 2015, 14:29:08 »

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Maj 2015, 14:41:30 »
Coś tutaj nie grało. Nie miałem najmniejszej ochoty odwracać się plecami do tych delikwentów. Nie miałem pojęcia, czy jest szansa, by wyjść z tego w całości, jednakże postanowiłem spróbować jeszcze jednej opcji.
- Szczerze powiedziawszy, trochę już błądzę po tej jaskini i bardzo się ucieszyłem, gdy udało mi się kogoś tutaj spotkać. Niemądrym byłoby zatem przy okazji nie zapytać - może panowie mają kilka zbędnych sztuk? Chętnie odkupię, co by dalej nie błądzić... muszę się przyznać, że nie przepadam za takimi miejscami. Strasznie boję się pająków!

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Maj 2015, 15:06:52 »
-Możliwe że znalazł by się jeden czy dwa. Jeden z nich wziął swoją torbę i pogrzebał w niej. -Trzymaj. I radzę wracać do siebie...

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Maj 2015, 15:57:10 »
Napięcie trochę opadło. Nie mogłem wykluczyć, że zaatakują mnie, gdy tylko się odwrócę. Nic jednak na to nie wskazywało, równie dobrze mogliby zabić mnie od razu. Zaprezentowałem im wyuczoną, pełną wdzięczności minę i zabrałem ofiarowane grzyby.
- Zaprawdę porządni z was ludzie. Dziękuję panowie i już kończę zawracać wam głowę. Bywajcie! - Po tych słowach ukłoniłem się nisko i powoli wycofałem im sprzed oczu. Schowałem grzyby i ruszyłem do wyjścia jaskini, zadowolony z teatrzyku, który odegrałem.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Maj 2015, 20:23:48 »
Wróciłeś nietknięty do Dentara.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Maj 2015, 00:41:14 »
Odetchnąłem z ulgą i zaprezentowałem mu grzyby, które wyłudziłem od "jaskiniowców".
- Będzie?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Maj 2015, 07:54:12 »
-Tak, nadadzą się. Dentar znów pochwycił swój tłuczek i część narzędzi. Przygotowanie jakieś dziwnej papki nie zajęło mu wiele. Później wmusił ją w swojego asystenta. O dziwo nie trzeba było długo czekać na efekty. Asystentowi wróciły kolory na twarz, a temperatura zdawała się normować. -No to jednak się przydałeś. Dobra robota.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #68 dnia: 27 Maj 2015, 14:36:02 »
- Co z moją zapłatą? - zapytałem bez ogródek.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Maj 2015, 15:47:48 »
Mistrz Dentar podrapał się po policzku, rozmyślając intensywnie. Potem jednak spojrzał na asystenta, który ewidentnie wracał do zdrowia i jego oblicze rozjaśniło się.
-No dobra, niech stracę - powiedział, sięgając do mieszka i przez długą chwilę odliczał srebrne monety - Proszę bardzo, oto twoje 50 grzywien. Dzięki za pomoc.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Maj 2015, 15:51:31 »
Uśmiech znów zagościł na mojej twarzy. - Cała przyjemność po mojej stronie. ÂŻegnaj. - Zabrałem monety i skierowałem się spowrotem do Efehidonu, by odnaleźć kobietę, która zleciła mi tę robotę. Pomyślałem, że miło by było współpracować jeszcze przez jakiś czas.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Maj 2015, 15:55:20 »
Przechowując w pamięci miejsce, gdzie owa kobieta spędzała swój czas szybko ją odnalazłeś. Ta dostrzegła cię nawet nieco szybciej niż ty ją, co skrzętnie wykorzystała, zaskakując cię swoim nagłym wynurzeniem się z cienia.
-Jak tam przystojniaku, wszystko poszło dobrze?

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Maj 2015, 16:22:25 »
- Jak po maśle - odrzekłem. - O ile dobrze pamiętam, wysyłając mnie tam wspominałaś, że mogę nieźle zarobić... Poza tym, jeśli nie masz nic przeciwko, chętnie przedłużył bym naszą współpracę... ślicznotko.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Maj 2015, 16:28:35 »
- Trzymaj - kobieta podała ci mieszek z grzywnami oraz klucz - Tym otworzysz przejście do kanałów kawałek dalej. Tam otrzymasz nowe instrukcje. Potraktuj to jako zaproszenie do dalszej współpracy - mówiąc to obdarowała cię naprawdę pięknym, uwodzicielskim uśmiechem i ręką wskazała kierunek.

Otrzymujesz:

Mieszek - 50 grzywien

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Maj 2015, 16:48:15 »
Zrewanżowałem się lekko nonszalanckim uśmieszkiem, schowałem klucz razem z mieszkiem za pazuchę i zasalutowałem szyderczo. Następnie bez słowa oddaliłem się we wskazanym kierunku. Szybko odnalazłem wejście do kanałów i dbając o to, by nikt mnie nie zauważył, wszedłem do środka, używając otrzymanego klucza. Następnie zacząłem rozglądać się za przyszłymi wspólnikami.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Maj 2015, 16:55:54 »
Chwilę minęło nim ujrzałeś w kanałach oświetlony tunel. Prowadził do jakiegoś pomieszczenia co wydawało się nieco nienaturalne w takim miejscu. Mimo pewnych obaw ruszyłeś dalej. W pewnym momencie pod wpływem światła pochodni zauważyłeś zbliżającą się do ciebie postać. Była dość niskiego wzrostu. Gdy stanął przed tobą, dostrzegłeś iż był to goblin. Miał skórzaną kurtę, dziwną czapkę na głowie, a na ramieniu trzymał młot, który wydawał się nieco za duży jak na rozmiary właściciela.
- Hej, człowieku? Nie zgubiłeś się aby? - Goblin wydawał się jak najbardziej poważny mówiąc to. Potraktowałbyś go tak, gdyby nie szaleńczy chichot po chwili. - ÂŻartowałem oczywiście. Zwą mnie Bombowym Rizzikiem. Wiesz, lubię się czasem rozerwać - zaśmiał się ponownie - W każdym razie jesteś tu, a więc witam cię w naszych szeregach. Nie mam za wiele czasu, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Maj 2015, 17:06:12 »
- Ano mam kilka - odpowiedziałem zgodnie z prawdą. - Kim właściwie jesteście? Czego się mogę spodziewać? - waliłem śmiało. - To wasza siedziba? I czy zawsze włazicie tu kanałami? - Po chwili namysłu, doszedłem do wniosku, że warto byłoby postarać się o jakiś profit. Od przybytku głowa nie boli. - Swoją drogą, przydałyby mi się jakieś porządne ciuchy. Dałoby radę, coś, coś?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Maj 2015, 17:14:45 »
Rizzik, jako nieco szalony goblin odpowiadał w sposób dość losowy, dobierając pytania wedle własnego uznania.
- Dostaniesz ciuchy, gdy tylko dotrzesz do siedziby. Mieści się ona w górach na północny-wschód od miasta. Cały tamtejszy teren otacza mur, rozpoznasz - goblin zamyślił się na chwilę, po czym kontynuował - Urzęduję w kanałach, bo ta puszczalska na górze ma chuja, a nie pojęcie odnośnie niektórych spraw - tu mrugnął do ciebie - A ja nie mogę się pokazywać na powierzchni, toteż zapraszamy wszystkich nowych tutaj. A jesteśmy, można powiedzieć, organizacją zrzeszającą ludzi chcących zarobić w sposób nie do końca legalny. Oczekiwać możesz zleceń wykraczających poza ogólnie przyjętą moralność, nie dziw się, jeśli ktoś poprosi cię o wykonanie czegoś, co może wydawać się chore bądź niemoralne. Wyzbycie się wszelkich kodeksów czy zasad byłoby na miejscu. Po prostu będzie ci łatwiej i z własnego doświadczenia podpowiem ci, że i opłaca się bardziej. Piszesz się na to?

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Maj 2015, 17:22:53 »
- Czy się piszę? - zapytałem z niekrytym zaskoczeniem. - Dziwię się, że trafiłem tu dopiero teraz! Swoją drogą, przyzwoita babka z tej puszczalskiej... choć tym chujem mnie trochę zniechęciłeś - wyszczerzyłem ząbki w pierwszym od dłuższego czasu, szczerym uśmiechu. - Co dalej? Mogę ruszać do tej waszej twierdzy? - zapytałem.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Maj 2015, 17:35:09 »
Goblin machnął ręką.
- Sam wiesz jak jest. Zaraz przyjdą tutaj takie chłopki roztropki, to zabiorą cię ze sobą, co byś nie błądził gdzieś po bezdrożach.



Zadanie zakończone!

Podsumowanie: Szarlej, po otrzymaniu oferty od kobiety na rynku, udał się zgodnie do niejakiego Dentara. W drodze Szarlej zaczepił kobietę, która wskazała mu drogę do miejsca przeznaczenia. Na miejscu dowiedział się, że asystent Dentara, w wyniku nierozważnego zbierania ziół został zatruty, a sam Szarlej został wysłany na poszukiwanie ingrediencji, które pozwolą na przyrządzenie lekarstwa. Najpierw został wysłany w celu zebrania lilii, gdzie miał też okazję zarąbać krwiopijcę, a potem udał się do jaskini w poszukiwaniu specjalnych grzybów. Na miejscu zastał kilku podejrzanych osobników, jednak dzięki sztuce perswazji uniknął konfliktu i wrócił do Dentara, który nagrodził go mieszkiem z 50 grzywnami. Szarlej wrócił do tajemniczej kobiety na rynku, otrzymał drugą część nagrody w postaci kolejnego mieszka z 50 grzywnami i udał się do kanałów, gdzie po krótkiej rozmowie z goblinem przetransportowano go do siedziby.

Otrzymano:

2x Mieszek - 50 grzywien

Talenty:

Szarleǰ
Aktywność - 1 brązowy talent
Opisy - 1 srebrny talent
Walka - 1 srebrny talent

Szarleǰ został członkiem Krwawych Kruków.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #23
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Maj 2015, 17:35:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top