Autor Wątek: Próba siły #8 - Gaorth  (Przeczytany 4255 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Próba siły #8 - Gaorth
« dnia: 17 Maj 2015, 12:03:31 »
Nazwa wyprawy: Próba siły #8 - Gaorth
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: zgłoszenie się w punkcie rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Gaorth

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2015, 14:07:34 »
- Twoje zadanie raczej nie będzie należeć do przesadnie skomplikowanych. Jako od rycerzy Bractwa ÂŚwitu, społeczeństwo wymaga od nas często mierzenia się z tym, czego sami się boją. Często zdarza się tak, że problem leży raczej w rozbujanej wyobraźni ludzi i nieludzi, niż realnego i śmiertelnego zagrożenia. Niemniej doszły mnie dosłownie kilka godzin temu słuchy, że w dzielnicy cechowej, przy tamtej wieży - tutaj Antoine Bennet wskazał człowiekowi punkt na panoramie miasta. Tak na wszelki wypadek, gdyby człek ten był tutaj zupełnie obcy, nie znał jeszcze topografii, rozkładu ulic, położenia najważniejszych budynków -  - coś się podobno zalęgło. Mówią, że to jakiś wielki stwór o trojgu głowach i ziejący ogniem, ze skrzydłami, kłami wielkości ludzkiego przedramienia i ogonem smagającym mocniej niźli bicz na pręgierzu. Tuszę, iż większość z tego to po prostu bajania, a ktoś raczej przygarnął jakieś dzikie zwierzę, którego nie upilnował. Pójdź tam po prostu, popytaj i postaraj się to coś znaleźć. Nic trudnego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2015, 14:07:34 »

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2015, 14:28:40 »
Gaorth wyruszył w stronę wieży w dzielnicy cechowej.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2015, 14:32:14 wysłana przez Gaorth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2015, 15:04:00 »
Człowiek znalazł się w dzielnicy. Przechadzał się uliczkami, sukcesywnie kierując się w stronę wskazanej wieży cechowej. Czerwonej, z machikułami, zwieńczonej czarnym szpicem otoczonym czerwoną dachówką. Wokół przechadzali się maureni, ludzie, elfy, krasnoludzi. Jakiś niziołek potknął się o kamień i wylądował w błocie, czym wywołał powszechne rozbawienie.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2015, 15:06:42 »
Gaorth podbiegł do niziołka i pomógł mu wstać po czym spytał go :

- Czy coś ci się stało?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2015, 17:20:41 »
- A panie. ÂŻycie mi przed oczami przeleciało jak wtedy, gdy mnie ta bestia goniła.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2015, 18:06:56 »
Gaorth po rozmowie z niziołkiem, poszedł w dalszą wyprawę do wieży.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2015, 07:07:49 wysłana przez Gaorth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2015, 22:59:46 »
No i człek znalazł się przed nią, wskazaną przez paladyna w służbie Zartata i królestwa Valfden. Była naprawdę wysoka, przytulona do załomu muru łączącego zachodnią i północą ścianę. Wykonana z mocnego kamienia, gruba, przysadzista u podstawy i płynnie przechodząca w strzeliste zwieńczenie na szczycie. Jakby połączenie dwóch stylów architektonicznych. Człowiek zadarł głowę i zobaczył oznaczenia cechu płatnerzy, do których owa budowla należała. To oni dbali o jej stan, w razie wojny bronili tego odcinka umocnień i odpowiadali za jego utrzymanie. Teraz kręcili się tutaj przedstawiciele dosłownie każdej jednej rasy. Ludzie przemierzali uliczki, orkowie i krasnoludzi trudzili się w pocie czoła, maureni i niziołkowie próbowali co nieco sprzedać. Straż miejska czaiła się gdzieś tam pośród gawiedzi, pilnując porządku i czuwając nad okolicą. Nikt nie zwracał uwagi na pojedynczego człowieka, który stał samotnie przed wieżą.

//Mam szczerą nadzieję, że jednozdaniowe posty są tylko przykrywką i potrafisz pokazać coś więcej. Gdyż z takim podejściem szybko test może się nie udać.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2015, 07:18:16 »
Gaorth postanowił odnaleźć tego opisywanego stwora, który miał rzekomo  mieć trzy głowy, ziać ogniem, posiadać ogromne kły oraz skrzydła. Aczkolwiek nasz człowiek po początkowych próbach poszukiwań nic specjalego znalazł.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2015, 07:22:03 wysłana przez Gaorth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2015, 16:12:22 »
No nie znalazł, bo jak na razie żadnej akcji nie przedsięwziął. Stał przed wieżą i czekał na cud. A bestia była taka niedobra, tak niewychowana, nieludzka, barbarzyńska, przepełniona niechęcią do wszelkiego stworzenia (a ludzi stojących pod wieżami to już w ogóle!), że pojawić się sama nie chciała. Gaorth czekał więc, a minuty upływały. Minuty, które miały przerodzić się w godziny, te zaś naturalną koleją rzeczy w końcu staną się dniami. Później to już górki, coraz bliżej śmierci z odwodnienia, głodu i sztyletu pod żebra.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2015, 16:21:40 »
Gaorth spojrzał na swoją sakiewkę i policzył grzywny, stwierdził że ma 150 grzywny i mu starczy na to żeby najeść i napić w karczmie. Więc to takowej postanowił udać się.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj 2015, 16:24:30 »
Ruszył więc... gdzie? Tego nikt nie wiedział.

//Musisz dokonywać jakichś bardziej skonkretyzowanych akcji. Powiedzenie, że idziesz szukać smoka nie sprawi, że smok pojawi się przed Tobą i pozdrowi Cię gromkim "dzień dobry".

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj 2015, 16:25:08 »
Gaorth postanowił popytać o karczmę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maj 2015, 16:34:33 »
Niech więc pyta. Przechodniów kilku się kręciło. Jakiś człowiek z jasnym żabocie, o bufiastych rękawach, z lutnią i kapeluszem zwieńczonym czaplim piórem. Brzdąkał, idąc ulicą, a ludzie kłaniali mu się, prosząc o konkretną balladę. Kręciła się w okolicy też pewna elfia kobieta, bardzo skąpo ubrana, z dużymi piersiami, które wylewały jej się z niezbyt starannie zasznurowanego gorsetu. Miała ubrudzoną nieco kieckę koloru szarości, chociaż pewnie kiedyś była bardziej biała. Jej włosy, rozpuszczone i smoliście czarne, spadały kaskadą na odkryte plecy. Wpadła na następnego przechodnia, krasnoluda. Ten niósł na ramieniu trzy wielkie sztaby stali valfdeńskiej, podśpiewując sobie i raźnie krocząc do przodu. Nic nie robił sobie z tego, że wpadał na innych. Przepychał się do przodu, ani myśląc schodzić na bok.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maj 2015, 16:39:14 »
Gaorth nie dostając odpowiedzi od innych osób, postanowił więc powrócić do okolic wieży i spytać płatnerzy o karczmę.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2015, 16:45:49 wysłana przez Gaorth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maj 2015, 16:45:41 »
Nie dostał odpowiedz, bo nie pytał. Z jego ust nie wydobył się żaden dźwięk, żadna głoska, spółgłoska czy samogłoska. ÂŻadna nuta, fałszywa czy nie, nie popłynęła z jego gardzieli. Struny głosowe nie napięły się, nie szarpnęły dźwięcznie, nie dały znaku do rozpoczęcia koncertu. Przepona pozostała w tej samej pozycji, nie naciskając na odpowiednie organy, nie wywołując tego charakterystycznego dechu przy mówieniu. Bo Gaorth, najzwyczajniej w świecie, nie odezwał się. ÂŻeby dostać odpowiedź, trzeba zadać pytanie.
Upragnionej karczmy też nie było w miejscu, w którym stał. Musiał pochodzić trochę, oddalić się od cechowej wieży, przy której musiał szukać swojej bestii. Przebył kilka uliczek i stanął przed czymś, co wyglądało na jakiś przybytek, gdzie serwują jadło i napitek. Szyld wyryty nierówno na sękatej desce głosił, że owa flisacka karczma zwie się "Spiepszaj dziadu!". Napisane z błędem, chociaż tego pewnie wielu nie potrafiło zauważyć.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Maj 2015, 16:48:25 »
Gaorth, widząc coś co przypomina karczmę, zajrzał więc do środka...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Maj 2015, 16:55:22 »
Ujrzał brudną spelunę. Nie, żeby jakąś patologiczną, czy coś. Po prostu brudną. Na posadzce leżało nieco wiechci słomy, dawno nie wymienianej, zabrudzonej krwią, odchodami jakiegoś człowieka i kawałkami jego ubrań. W środku stało kilku mężczyzn, znajdowali się przy szynkwasie, popijali cienkie piwo. Nie zwrócili uwagi na wchodzącego przybysza, wszystko im było jedno. Karczmarz, z twarzą poznaczoną po ospie, próbował uporać się z bałaganem panującym na środku sali.

Offline Gaorth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Maj 2015, 17:00:56 »
Gaorth wszedł do karczmy ze zniesmaczeniem, potem chciał usiąść na krześle lecz wszystkie były zajęte, wtem spostrzegł stołek, lecz na nim była słoma. Gaorth strzepnął ją i usiadł a później głodny spytał pana karczmarza :
Witam, przyszedłem się najeść co pan mógłby mi zaoferować?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2015, 17:12:19 wysłana przez Gaorth »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Maj 2015, 17:09:33 »
- W tej chwili to mam jeszcze trochę gulaszu na kotle. Powinien być jeszcze ciepły. 3 grzywny będzie za to. Zdzieblarz! - rozdarł się karczmarz, dalej zamiatając miotłą pobojowisko. Obok miał wiadro z czerwoną i brudną wodą, a w nim zamoczoną szmatę. Ogólnie to można było się domyślić, że doszło tutaj do jakichś porachunków, kogoś posiekano, ktoś zginął i nabrudził na posadzkę tejże oberży.
Z małego pomieszczenia po prawej wyszedł mały chłopaczek. Dwunastoletni może, chudy jak patyk i podbitym okiem. Popatrzył się na człowieka na środku, ten siknął mu głową na kociołek nad paleniskiem, przybysza i dalej wrócił do swojej roboty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba siły #8 - Gaorth
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Maj 2015, 17:09:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything