Autor Wątek: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.  (Przeczytany 37546 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Maj 2015, 11:27:30 »
-Można tak powiedzieć. - odparłem. -I to Malavon, nie Malvaon. Chyba nigdy do końca się nie nauczycie. No i jednak wolałbym żeby zwracano się tutaj do mnie Remar. Nie wszyscy muszą wiedzieć kim jestem. Przed Tobą czy Rakbarem się nie ukryje, to nie nowość.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Maj 2015, 11:33:45 »
W kapitańskej kajucie zjawił się także Rakbar. Był zamknięty w sobie do tego stopnia, że nawet najlepszy śledczy z zespołu Hertlinga nie byłby w stanie odczytać prawdziwych emocji i zamiarów. Dzięki medytacji wprowadził się w stan kompletnego wyciszenia. Zamknął za sobą drzwi i obojętnie spojrzał na swojego obecnego i dawnego konfratra.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Maj 2015, 11:33:45 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Maj 2015, 11:40:49 »
Tym czasem Melkior zgłodniał, zresztą i tak swoje już odsiedział i przyszła pora na zmianę. Grug zastąpił elfa na bocianim gnieździe. Ten zaś zszedł pod pokład by tam zjeść skromny posiłek. Chleb i suszone mięso... co to kurwa ma być? Gdzie rum, jajka, ser, ryby czy kurczaki? Albo chociaż kiełbasa? Dupa nie kapitan. Ukroił sobie pajdę chleba i suszonego mięsa po czym zapił wodą...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Maj 2015, 12:07:55 »
Dhampir czekał na odpowiedź, Thema, który długi czas milczał i nadal się przechadzał. Dobrze, że Silvaster dzięki bystrym oczom zauważył schodzącego elfa z bocianiego gniazda prościutko udającego się do prowizorycznej stołówki. Długowieczny liczył na to, że jak się naje podejdzie do dwóch rozmawiających, bo ta informacja będzie dotyczyć ich obu w końcu razem zarządzają bękartami, a przynajmniej tak było za starych czasów.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Maj 2015, 12:14:22 »
Wkurwiony Melkior wyszedł ze stołówki, zauważył Thema i Silvastera. Podszedł do nich.
- To jest kurwa jakiś skandal, do żarcia jest tylko chleb, wędzone mięso i woda! Nasz "kapitan" jest tak skąpy że nie pokwapił się o zabranie chociażby jajek. Zapomnijcie o ciepłych posiłkach. Miesiąc o wędzące i chlebie...

Canis

  • Gość
Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #85 dnia: 10 Maj 2015, 12:26:01 »
Wypłynęliśmy z portu, boczny prąd ciągnący z południa częściowo wspomagał nasz rejs, zaś wiatr szalał niczym niosący ostrzeżenie złowróżbny krzyk. Z za horyzontu zniknęły ostatki wyspy, zaś sam okręt ciął bezkres oceanu. Jest późna noc.

- Niestety panie synu byłego hrabiego. Warunki mamy jakie mamy a wyprawa przewidziana jest na długie tygodnie. Zapewne jest pan przyzwyczajony do rarytasów i frykasów szlacheckich. Proszę się tak nie krzywić i cieszyć, że cokolwiek jest, a nie, że każdy musiałby sam zatroszczyć o swój żołądek. Kapitan mówi, że wartościowemu człowiekowi wystarczy suchy chleb i woda, zaś bezcenni nie muszą jeść niczego. - Mówił Darius do Melkiora biorąc sobie kawałek chleba i kubek wody, po czym odszedł na pokład by zjeść patrząc na bezkresny ocean.



- Nie drzaźnij mnie z samego początku...- Powiedział nim wszedł hrabia Nasard

- Nie musimy się wzajemnie przedstawiać, a każdy zna tu siebie nawzajem i ma o nim konkretne mniemanie. Niemniej jednak, oczekuję, że w obliczu kłopotów z jakim boryka się nasze królestwo, porzucimy niesnaski, by przeprowadzić tą ekspedycję w spokoju i wzajemnej współpracy. Mamy konkretne wymagania od tych wysp, mają mieć konkretne znaczenie dla przyszłości królestwa. Jeżeli to co pisze w tych stekach bajek i opowiadań... - mówił wskazując swoje 5 ksiąg, które wniósł na pokład. - ... okaże się prawdą, to nasz kraj a tym samym my sami zyskamy nowe możliwości. Nie wiem na ile ty, banito i zdrajco szanujesz nasz kraj, króla, któremu winny jesteś wdzięczność, szacunek i 4 tysiące grzywien. Dla Ciebie Malavon, czy Remar jak wolisz, w połowie wyprawy będzie inna misja, kontynuowania wyprawy wraz z drugą częścią ekspedycji, więc musimy współdziałać przez połowę wyprawy, a potem w czasie powrotu. Mam nadzieję, że dacie radę kontrolować swoje umiejętności i moce na tyle, by nie pozabijać nas wszystkich, członków wyprawy. - Mówił bezpośrednio do Malavona.

- To tyle, panowie, chciałem tylko to powiedzieć.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Maj 2015, 12:35:11 »
Trudno było nie zauważyć wkurzonej miny, Melkiora wychodzącego ze stołówki zrobionej przez najemnika Driusa, który przybył pouczyć elfa i pójść w swoją stronę. Dhampir już tam był, ale poszedł napić się wody na jedzenie przyjdzie jeszcze czas. Wtedy właśnie przybył ten, z którym chciał rozmawiać łowca.
- Ja również tam byłem napić się wody. Zimna i orzeźwiająca z tego, co usłyszałem sam król zapewniał prowiant. Jednak nie mam, co do tego stu procentowej pewności. W sumie dobrze, że przyszedłeś Melkiorze, bo mam kilka ciekawych wieści, które Ciebie z pewnością zainteresują. Uśmiechnął się, gdy boczny wiatr odrzucił jego włosy na bok. - Jednakże powinniśmy znaleźć sobie jakieś prywatne miejsce, może zejdziemy na niższe pokłady? Ty, Themo również dołącz, bo to w sumie dotyczy was obu. To, jak idziemy?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Maj 2015, 12:38:01 »
- Mhm, chodźmy na pokład działowy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Maj 2015, 12:45:07 »
- Zatem pójdę pierwszy. Powiedział i zaczął schodzić po schodach na niższe pokłady i w końcu znaleźli się w cichym miejscu, gdzie trzech różnych osobników mogła porozmawiać w spokoju, przy okazji potomek wampira rozejrzał się po pokładzie działowym. Zauważył, że wszystko zachowane jest w idealnym stanie i gotowe w każdej chwili do ataku to dobrze, bo cholera wie kiedy jacyś piraci i inne ustrojstwa zaatakują.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Maj 2015, 12:47:19 »
Kiedy zeszli Melkior odezwał się pierwszy.
- No, mów. Bo Themo ostatnio słabo kontaktuje.

Offline Malavon

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1229
  • Reputacja: 1342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawda broni się sama
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #90 dnia: 10 Maj 2015, 12:53:15 »
-Nigdy nie byłem patriotą i raczej byłem wierny zasadom swojego rodu. Ale o magię nie musisz się martwić. Gdybym tak otwarcie obchodził się teraz z jej znajomością to przybył bym tutaj teleportując się... - mówiłem do dwójki magów. -Jednak interes tej wyprawy to również mój interes. Jeszcze będąc w Pakcie z dziwnych przyczyn zniknęła mi suma ponad tysiąca grzywien. Pomijając pobicie i odebranie ekwipunku to również sprawiło, że odszedłem od was. - wytłumaczyłem nieco. -W każdym razie nie zamierzam szkodzić wyprawie. Skusiło mnie raczej nowe życie i zyski mogące z niej płynąć. - rzekłem spokojnie. -I wiem, że niektórzy z was chętnie widzieliby mnie martwego. ÂŚmieszne jak jeden czyn może przyćmić całe życie.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #91 dnia: 10 Maj 2015, 12:57:07 »
Dael spojrzał się koso na Creeda .. -Pewnie nie mam z Tobą szans, w końcu szlachcic, lepiej wyszkolony, ale chętnie się rozruszam. Jaką broń proponujesz ? Spytał Dael zgadzając się na propozycję elfa.

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Maj 2015, 13:05:37 »
-Może zwykły miecz, do szermierki nada się idealnie. - Powiedział wyciągając swój miecz. -Ja za bardzo nie szkolę się w walce mieczem bo mam zamiar nauczyć się walki szablą. - Uśmiechnął się do ciebie.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #93 dnia: 10 Maj 2015, 13:08:17 »
Jaszczur wstał z ławki i udał sie do stołówki. Był głodny a podróż była przewidziana na długie tygodnie. Myślał o soczystym mięsie jakie serwowano na pokładzie Aragorna w czasie wyprawy na Zuesh. Wszedł do stołówki i udał sie wolnym krokiem w stronę stołów. Było już tłoczno. Przedarł się do stołu i wziął talerz do ręki. To co zobaczył nie ucieszyło go. Same suszone mięso i chleb? No cóż spartańskie warunki. Nie pokazywał po sobie że to mu nie pasuje. Wziął co miał wziąść i poszedł w kierunku Melkiora.
- Dobre i to Melkior. Przynajmniej o suchym pysku tu nie siedzimy.
Po tych słowach skierował sie do wolnego krzesła, usiadł i zaczął zajadać sie tym. Mięso było troche gumowste jak to miało w zwyczaju suszony pokarm ale lepsze to niż nic.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Maj 2015, 13:08:40 »
-Wiesz przyjacielu, jeśli mam być szczery to wcale nie posiadam miecza, więc z walką nim może być ciężko ;)

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #95 dnia: 10 Maj 2015, 13:19:02 »
Jaszczur skończył jeść swoją porcje. Odłożył talerz i wycierając ręke wyszedł ze stołówki na świeże powietrze. Zaciągnął sie nim i widząc dwóch elfów zastanawiających sie nad czymś podszedł do nich. Usłyszał co mówili i idąc powiedział do nich.
- Moge pożyczyć ci topór jeśli chcesz. - powiedział do elfa wyciągając topór zza pasa.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #96 dnia: 10 Maj 2015, 13:24:08 »
-Jeśli chodzi o broń, to mam swoją wardynę, ale z tego co się orientuje to zazwyczaj fechtuje się tym samym rodzajem broni a tutaj nie ma to miejsca. Dlatego odczuwam konsternację, ale dziękuję za propozycję [i/] Rzekłem z uśmiechem do Jaszczuroczłeka.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #97 dnia: 10 Maj 2015, 13:24:22 »
- Dobrze. Zawołałem was, by przekazać wam te niezbyt ciekawe wieści, które mogą was zaciekawić a jeśli, nie to przynajmniej dowiecie, co się święci na tym świecie. Dhampir wziął głęboki oddech i zaczął mówić spokojnie i rzetelnie, nie zamierzał wybuchać jak w konkordacie.
- Pewnie jak każdy słyszeliście, o demonach w koloni karnej? Zapytał w sumie retorycznie, bo to każdy wiedział następnie powrócił do głównego wątku.
- To teraz przyszła pora, żebyście dowiedzieli się jako szefowie organizacji zwanej Bękartami Rashera, że z otchłani zdołał się wydostać jeden z założycieli naszego świata. Demon pierwotny zwany Aprialem z tego, co się orientuję był on wcześniej smokiem i jednym z twórców świata dopóki, sam Adanos strącił go i innych do otchłani gdzie zostali przypieczętowani na stałe. Opowiedział trochę mitologi, by zrobić ładną otoczkę dla tego wszystkiego.
- Oczywiście, nie zwołałem was tutaj, by podać tylko tę informację, ale również zapytać czy dołączycie do walki jako dodatkowe wsparcie ogniowe? Uczestniczenie w walce z tym demonem może sprawić, że część win zostanie wam zapomniana a być może zyskacie wiele w oczach króla i odzyskasz to, co sam niedawno utraciłeś Melkiorze, czyli nazwisko oraz tytuły. Wiem również, że po demonach z Zuesh odechciało się wam i mi walki z tymi kreaturami. Mi wciąż po nocach się śni ten behemot, który mnie opętał. Dhampir starał, jak najbardziej zachęcić byłych kompanów do wzięcia udziału w boju, ale czy mu się udało?
- Mam nadzieję, że potraktujcie tą informacje jako ściśle tają i nie rozpowiadajcie jej byle komu albowiem chcemy uniknąć paniki wśród pospólstwa. Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania to jestem do waszej dyspozycji. Powiedział i czekał na reakcje.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2015, 13:30:13 wysłana przez Silvaster »

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Maj 2015, 13:24:45 »
-To może urządzimy sobie konkurs w strzelaniu z łuku? Tarczą będzie szeklan. - żarzartował smiejąc się prz tym.

Offline Dael

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 438
    • Karta postaci

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Maj 2015, 13:29:03 »
- Jeśli chodzi o strzelanie z łuku to każdy elf w tym ja jestem do tego chętny, pytanie brzmi czy Szeklan się zgodzi Odpowiedział Dael ze śmiechem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kojący dotyk Enart. Odkrywanie tajemnicy archipelagu Chatal.
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Maj 2015, 13:29:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top