Autor Wątek: Podziwiając Barda Serpentesa  (Przeczytany 1569 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Canis

  • Gość
Podziwiając Barda Serpentesa
« dnia: 06 Maj 2015, 16:47:11 »
Nazwa wyprawy: Podziwiając Barda Serpentesa
Prowadzący wyprawę: Silion aep Mor
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Bycie Salazarem Trevant
Uczestnicy wyprawy: Salazar Trevant



Salazar przygotowując się do jednej z największych swoich wypraw morskich, mających znacznie odmienić losy jego i wielu innych osób, którzy podążą jego śladem, był świadom, że konieczne, potrzebne będzie kilka istotnych przedmiotów, by rzeczywiście przetrwać ta podróż. Uznał, ze jedną z takich rzeczy może być rozrywka i zabawa w otoczeniu pięknego brzmienia lutni. Co prawda nie zamierzał sam na niej grać, gdyż od młodości wiedział,że jeżeli chodzi o muzykę, gust muzyczny i zdolności muzyczne, nie został zbyt hojnie obdarzony przez naturę. Miał jednak nadzieję, ze znajdą się takie osoby, które będą zdolne chwycić za :wiosło"" i trochę pograć by umilić wszystkim czas.

Udał się zatem do dzielnicy handlowej, gdzie poszukiwał osób zajmujących się produkcją instrumentów, najlepiej strunowych typu lutnia. Chodził od straganu do straganu, od sklepu do sklepu poszukując znamion takich towarów.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2015, 16:55:12 »
Salazar chodzil od sklepu do sklepu, od straganu do straganu, niestety nic nie znalazl. Myslal ze bedzie musial wrocic z niczym lecz w pewnej chwili do jego uszu dobiegły piękne dzwieki lutni. Dobiegały one zza jednego ze straganow znajdujacego sie okolo 50 metrow od jaszczura.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2015, 16:55:12 »

Canis

  • Gość
Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2015, 16:57:06 »
Ciekawość zżerała jaszczura, a zwłaszcza chęć zdobycia lutni. Udał się więc w kierunku skąd dochodziły odgłosy brzdękania. Miał andzieję poznać osobę, która ułatwi mu dokonanie podobnego zakupu.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2015, 17:02:24 »
Gdy jaszczur dotarł na miejsce, zobaczyl mlodego mezczyzne grajacego na gitaro-lutni. Zbieral datki do kapelusza, przez co mozna bylo wnioskowac ze muzyka zarabia na zycie. Dzwieki wydobywajace sie z lutni byly naprawde piekne, zas sama lutnia okazala i pieknie zdobiona białym wezem.



- Witam szanownego pana. Nazywam sie Serpentes. Zechce Pan posluchac mego brzdakania?

Canis

  • Gość
Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2015, 17:04:44 »
- Miałem przyjemność posłuchać chwile temu, urzekły mnie te dźwięki... Jednak bardziej ciekawi mnie, jak i gdzie pan ją zdobył. Chciałbym zakupić podobną lutnię jak ta pańska. Czy wie pan, gdzie mogę taką osobę znaleźć? Która wykonała by dla mnie takie cacko?

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2015, 17:08:47 »


Bard spojrzal zdziwiony na jaszczura.
- Hmm... Tutaj raczej pan nie znajdzie nikogo kto by wykonywal lutnie. Takie sprawy raczej w miastach portowych. Moglby pan poszukac w Atusel lecz chyba ostatni wytworca w tymze miescie zmarl niedawno. A moja lutnia. No coz kupilem ja za ostatnie pieniadze u wedrownego handlarza. Ale jego juz nie ma w miescie.

Canis

  • Gość
Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2015, 17:22:50 »
delikatnie zrezygnowany Salazar nie wiedział co począć i co zrobić, ostatnim pomysłem, jaki naszedł mu do głowy, było przekonanie barda do odsprzedania mu lutni.
- Co by pan powiedział an to, by odsprzedać mi tą lutnię? Chętnie zapłacę ile pan zażąda, tylko niech poda pan cenę, która pana usatysfakcjonuje.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2015, 17:25:16 »


Czlowiek rzekl oburzony.
- Wydalem na nia ostatnie pieniadze. Nie sprzedam jej ani za 100 ani za 200 grzywien. To moje marzenia, moje sny.

Canis

  • Gość
Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2015, 17:33:42 »
- A co powiesz na 300 grzywien? Chętnie tyle zapłacę, od ręki, naprawdę potrzebuję tej lutni. - Mówił mając nadzieję przekonać banda do oddania towaru.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj 2015, 17:39:45 »


Bard byl zaskoczony propozycja czlowieka. W myslach zrobil tak.  <huh> Zas naprawde jego wyraz twarzy wygladal tak.  <ignorant>
Skoro chce dac 300 to moze i dac wiecej. - pomyslal.
- A no nie wiem. To bardzo droga lutnia. I moj wklad w to by ja nastroic. 325 grzywien i jeszcze ja panu zapakuje. Co pan na to? - zapytal.

Canis

  • Gość
Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj 2015, 17:42:42 »
- Dobrze, dam panu nawet 350. - Powiedział szczerząc ząbki i odpinając mieszek do pasa.

3506 - 350 = 3156 [Grzywien]
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2015, 17:52:03 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maj 2015, 17:55:25 »


Zobaczyles blysk w oczach mezczyzny. Chciwie zlapal za sakiewke.
- Oddaje ja z wielkim bolem serca. - westchnal. - Prosze poczekac chwile. - odszedl w kierunku jednego z domow, wszedl do niego. Po chwili wrocil niosac lakierowane, wykonane z ciemnego drewna pudelko-futerał na lutnie z wymalowanym na wierzchu bialym wezem. Podszedl do Salazara i uchylil wieko. W srodku znajdowala sie owinieta w rozowy jedwab lutnia.
- Prosze drogi jaszczurze. Za te pieniadze kupie sobie lepsza. - podal ci pudelko.
Uklonil sie, zabral kapelusz z ziemi i odszedl w tylko sobie znanym kierunku.

//Otrzymujesz:

Nazwa: Lutnia sygnowana głową białego węża.
Opis: Nowoczesna lutnia o odmiennych od klasycznej kształtach bębna rezonansowego, wykonana z bukowego drewna wraz z zamontowanymi pięcioma strunami oraz gryfem zwieńczonym główką wraz z kluczami stroikowymi. Lutnia zwana również gitara ma na swoim bębnie wymalowany biały wizerunek węża, bardzo zbliżony wyglądem do węża z herbu rodu Trevant. Lutnia jest wartości 300 grzywien.

Nazwa: Drewniany futerał na lutnie z wymalowanym białym wężem.
Opis: Drewniany, idealnie wymierzony do lutni z głową białego węża futerał. Wykonany został z wytrzymałego drewna, polakierowany na ciemno-brazowy kolor. Na wieku wymalowany został wizerunek białego węża.

Canis

  • Gość
Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj 2015, 17:57:28 »
Salazar chciwie chwycił futerał wraz z zawartością i czym prędzej ruszył do domu schować cacko, by mu się gdzieś pode drogą, załatwiania innych spraw nie zawieruszyło...

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2015, 18:07:22 »
Salazar odszedl do domu, zas Bard w innym nikomu nie znanym kierunku.


Wyprawa zakończona!

Salazar wyruszyl do dzielnicy handlowej w celu znalezienia kogos kto wyprodukuje mu lutnie. Nie znalazl takowej osoby lecz uslyszal dzwieki lutni nieopodal. Poznal barda Serpentesa ktory poczatkowo nie chcial mu sprzedac swego instrumentu, lecz po uslyszeniu odpowiedniej kwoty, przekonal sie. Sal zakupil instrument wraz z futeralem a bard odszedl w nikomu nie znanym kierunku.


//Jest to wyprawa fabularna, nie wiem czy mozna rozdawac talenty za takie wyprawy, na wiki nic nie ma na ich temat. Jesli mozna rozdac:
(Salazar Trevant - talenty:
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: brak)


Salazar Trevant - nagrody:

Grzywny: brak

Nazwa: Lutnia sygnowana głową białego węża.
Opis: Nowoczesna lutnia o odmiennych od klasycznej kształtach bębna rezonansowego, wykonana z bukowego drewna wraz z zamontowanymi pięcioma strunami oraz gryfem zwieńczonym główką wraz z kluczami stroikowymi. Lutnia zwana również gitara ma na swoim bębnie wymalowany biały wizerunek węża, bardzo zbliżony wyglądem do węża z herbu rodu Trevant. Lutnia jest wartości 300 grzywien.

Nazwa: Drewniany futerał na lutnie z wymalowanym białym wężem.
Opis: Drewniany, idealnie wymierzony do lutni z głową białego węża futerał. Wykonany został z wytrzymałego drewna, polakierowany na ciemno-brazowy kolor. Na wieku wymalowany został wizerunek białego węża.

[member=1]Isentor[/member] mozna zamknac :)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2015, 19:45:50 wysłana przez Silion aep Mor »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2015, 23:07:07 »
Cytuj
//Otrzymujesz:

Nazwa: Lutnia sygnowana głową białego węża.
Opis: Nowoczesna lutnia o odmiennych od klasycznej kształtach bębna rezonansowego, wykonana z bukowego drewna wraz z zamontowanymi pięcioma strunami oraz gryfem zwieńczonym główką wraz z kluczami stroikowymi. Lutnia zwana również gitara ma na swoim bębnie wymalowany biały wizerunek węża, bardzo zbliżony wyglądem do węża z herbu rodu Trevant. Lutnia jest wartości 300 grzywien.

Nazwa: Drewniany futerał na lutnie z wymalowanym białym wężem.
Opis: Drewniany, idealnie wymierzony do lutni z głową białego węża futerał. Wykonany został z wytrzymałego drewna, polakierowany na ciemno-brazowy kolor. Na wieku wymalowany został wizerunek białego węża.
//Statystyki przedmiotów fabularnych należy poprawić na następujące.
Cytuj
Nazwa: Lutnia sygnowana głową białego węża.
Opis: Lutnia o odmiennych od klasycznej kształtach bębna rezonansowego, wykonana z bukowego drewna wraz z zamontowanymi pięcioma strunami oraz gryfem zwieńczonym główką wraz z kluczami stroikowymi. Lutnia zwana również gitara ma na swoim bębnie wymalowany biały wizerunek węża, bardzo zbliżony wyglądem do węża z herbu rodu Trevant.

Nazwa: Drewniany futerał na lutnie z wymalowanym białym wężem.
Opis: Drewniany, idealnie wymierzony do lutni z głową białego węża futerał. Wykonany został z wytrzymałego drewna, polakierowany na ciemno-brazowy kolor. Na wieku wymalowany został wizerunek białego węża.
//Przedmioty fabularne nie są wartościowe, nie można pisać o cenie takiego przedmiotu, bo wtedy staje się już przedmiotem wartościowym.


Cytuj
(Salazar Trevant - talenty:
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 brązowy talent
Walka: brak)
//Poprawiam na:
brak talentów

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podziwiając Barda Serpentesa
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maj 2015, 23:07:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything