Autor Wątek: Wiejskie problemy  (Przeczytany 9987 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #220 dnia: 02 Maj 2015, 02:25:41 »
Przeciągnął się na łóżku. Tego potrzebował od dawna. Zapomnieć o wszystkich troskach i oddać się przyjemności. Przestał rozmarzać i wstał. Znalazł swoje kalesony, które założył jako pierwsze. Potem wśród porozrzucanych sprzętów odnalazł paczkę skrętów i zapałki. Odpalił jednego ze skrętów i zaczął zbierać do kupy swoje rzeczy. Nie widząc miejsca, gdzie mógłby zrzucić popiół nie śmiecąc przy tym, skiepnął do kwiatka. Popiół to dobry, naturalny nawóz. Paląc i przy tym się ubierając skończył obie czynności. Pozbierał bełty, które wypadły z kołczanu przy rzuceniu go na podłogę. Potem przypiął do pasa pochwę z mieczem, sztylet, a na plecy zarzucił tarczę i miecz. Upewniając się, że o niczym nie zapomniał dociągnął wszystkie rzemienie. Zgasił niedopałek w ziemi w doniczce. Wyjrzał przy tym przez okno. Wszystko było już przygotowane, więc zszedł na dół by dołączyć do zabawy.

//17-1=16 skrętów pozostało
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2015, 02:31:42 wysłana przez TheMo »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #221 dnia: 02 Maj 2015, 03:00:49 »
Zanim jednak wyszedl w drzwiach pojawil sie Leon. - No chodzcie! - rzekl. Wyszliscie wszyscy z karczmy. Na zewnatrz staly stoly, suto zastawione pokarmem i alkoholem o roznym poziomie mocy. Ludzi bylo pelno, jedli, rozmawiali, pili. Na wasz widok uspokoili sie i wbili w ciebie wzrok. Soltys stanal na srodku placu i przyciagnal cie blizej siebie. Mieszkancy utworzyli wokol was okrag. Soltys wyjal pudeleczko obite czerwona tkanina i rzekl.
- Drodzy mieszkancy Mirty, mamy dzis wyjatkowy powod do swietowania. Mianowicie moja corka porwana przez potwora jest tutaj dzisiaj miedzy nami cala i zdrowa. Wszystko dzieki temu tutaj oto mlodziencowi. Mial wiecej odwagi niz niejeden z nas, zszedl pod cmentarz, gdzie z narazem wlasnego zycia stoczyl batalie z wapierzem. Wszystko tylko po to aby uzyskac raport odnosnie jakosci naszego zycia. Podziekujmy mu za to! - rozbrzmialy dlugie brawa i wiwaty, gdy ludzie dali upust swoim emocjom soltys ponownie zabral glos. - Tak więc drogi Themo. Chce uchonorowac cie tym oto medalem i ranga bohatera Mirty. Od zawsze bedziesz tutaj przyjmowany jak krol. - po przemowieniu wreczyl ci pudeleczko w ktorym po otworzeniu ujrzales wykonany z szarawego metalu medal na ktorym znajdowaly sie wyryte dwa kły. Zawieszony byl na metalowym lancuszku. Po chwili dal ci jeszcze sakiewke. - W srodku jest raport i cos ekstra.

//Themo: Otrzymujesz:
Nazwa: Medal bohatera Mirty
Opis: Wykonany z szarawego metalu, okragly o srednicy 5 centymetrow medal z wyrytymi na powierzchni dwoma wampirzymi kłami. Zawieszony został na metalowym łancuszku. Otrzymany od Leona z Mirty za uratowanie jego corki przed wampirem.

W sakiewce:

Nazwa: srebrny pierścień
Wartość: 40 grzywien

Nazwa: Raport z Mirty
Opis:: Napisany przez Leona z Mirty dla Themo i Dwalina, potrzebny do wykonania misji.
Treść:
Cytuj
Drogi Silionie!
Poczatkowo watpilem w to iz ten czlowiek do czegokolwiek sie nada i dziwilo mnie to iz zainteresowales sie losami wioski z sasiedniej gminy. Mimo wszystko bardzo dziekuje ci za to. Themo jest od dzis naszym bohaterem, uratowal moja corke przed wampirem. Dziekuje za przyslanie tego czlowieka do nas. Z powazaniem.
~Leon z Mirty

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #221 dnia: 02 Maj 2015, 03:00:49 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #222 dnia: 02 Maj 2015, 03:25:24 »
Themo przyjął nagrody, bo co miał robić. Wysłuchał też przemówienia sołtysa. I stał się bohaterem wioski. Może dzięki temu poprawi opinię Bękartów. Potem korzystał z dobrodziejstw, jakie przed nim postawiono. Gdy już się najadł uniósł kielich, który ktoś mu napełnił mocnym alkoholem, w górę.
-Więc wypijmy za lepsze jutro!
Krzyknął i wlał całą zawartość naczynia do ust. Pieczenia w gardle też potrzebował.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #223 dnia: 02 Maj 2015, 03:31:47 »
Uczta trwala do poznego wieczora, stoly zostaly oproznione i butle tez. Pare osobnikow lezalo naprutych pod stolem. Czlowiek zostal sam z Mary i soltysem. Kobieta usiadla ci na kolanach i szepnela na ucho.
- Wiem ze juz musisz isc, lecz wiedz ze bylo cudownie i nigdy cie nie zapomne. - ostatni calus i kobieta wraz z ojcem ruszyla do swego domu. Czlowiek zostal sam wsrod mroku nocy. 

//Jest 21:06

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #224 dnia: 02 Maj 2015, 03:42:30 »
Najadł się, popił sobie, nawet odbył przyjemny stosunek. I na dodatek został okrzyknięty bohaterem Mirt. I zarobił przy tym. Wcześniej jeszcze przeszedł kilka kilometrów w dracońskich tunelach i pokonał wampira. Wystarczy przeżyć jak na jeden dzień. Nawet awanturnik zna swoje limity. Czekała go jeszcze jedna podróż: Do Atusel. Tam odnajdzie człowieka, który go wysłał i da raporty. Mógłby iść bezpośrednio do Efehidionu, ale to nieco daleko. Pozostała jeszcze kwestia Dwalina. Ten dostanie reprymendę w Bastardo. Wstał więc od stołu i zgarnął jakieś resztki na drogę. Wyruszył do Atusel. Na pieszo, bo to pielgrzym niestrudzony. Udał się więc ścieżką na północ.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #225 dnia: 02 Maj 2015, 03:52:38 »
Po polnocy dotarles do Atusel. Miasto o tej porze bylo puste. Ludzie spali. Tylko "u Tomiego" w porcie bylo wciaz otwarte gdzie niedopitki spijali sie w trupa, badz przychodzil osobnicy cierpiacy na bezsennosc. Ale to tylko taki zarys sytuacji, nasz niestrudzony pielgrzym Themo wlasnie pojawil sie w bramach miasta.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #226 dnia: 02 Maj 2015, 03:58:00 »
I dotarł, zjadłszy uprzednio zapasy, które ze sobą zabrał. Już miał dość tego chodzenia. Zignorował wszystko, co zobaczył i udał się prosto do Tomiego. Otworzył drzwi i zamknął je za sobą trzaśnięciem. Nie to, że chciał wszystkich pobudzić. Nie chciało mu się tylko ponownie naciskać klamki. Tam wypatrywał zleceniodawcy.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #227 dnia: 02 Maj 2015, 04:07:36 »
W kacie jak uprzednio siedzial wasz zleceniodawca Garas, z ta roznica ze obok niego siedzial twoj towarzysz Dwalin. Krasnolud byl dosc zazenowany.
Mezczyzna gdy cie zobaczyl krzyknal w twoja strone.
- Tu jestem! Siadaj! - gdy podszedles blizej kontynuowal. - Jakie wiesci? Mam nadzieje ze tobie sie powiodlo, gdyz ten osobnik calkowicie mnie zawiodl. Uwierz, dostal sraczki i kilka dni przesiedzial w polowym wychodku a pozniej przyszedl tutaj. Poprosze o raporty o ile masz i slowna relacje z przebiegu wydarzen.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #228 dnia: 02 Maj 2015, 04:32:44 »
Zajął miejsce przy stole i popatrzył groźnie na Dwalina. Jednak nie chciał się teraz na nim wyżywać. Woli poczekać, aż znajdą się w murach Bastardo.
-Więc zacznijmy od akcji w Chmielowie. Pokonaliśmy bandę, która napadła na wioskę. Jak się okazało, była to grupa, która prowadziła konkurencyjną uprawę chmielu i w ten sposób starali się o monopol. Razem z mieszkańcami pozbyłem się ich, oraz zniszczyliśmy ich farmę. Dzięki temu nadal możemy pić piwo na dobrym chmielu. Sołtys oczywiście dał mi raport. Potem poszedłem do Mirt. Tam dowiedziałem się, że coś uprowadziło córkę sołtysa do tych tunelów pod miastem. Udałem się tam i znalazłem sprawce. Był to jakiś wampir, którego ukatrupiłem. Wyprowadziłem dziewczynę z podziemi i oddałem ojcu. Ten mi podziękował, dał medal, okrzyknął bohaterem wioski i też wręczył raport. To tyle.
Mówiąc to podałem Garasowi otrzymane zwoje zawierające raporty, które dostał od sołtysów.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #229 dnia: 02 Maj 2015, 05:04:21 »
- No dobrze. Tutaj jest wasze wynagrodzenie, 400 grzywien. Niestety ty Dwalinie otrzymujesz tylko 50 z tego. Reszta jest twoja Themo. A te swistki zabieram. - rzekl biorac raporty i wykladajac pokazny mieszek i drugi o wiele mniejszy. Podal je wam, wstajac.
- Tutaj sie pozegnamy. Dziekuje za wspolprace - uklonil sie i wyszedl.

//Tracisz:

 Nazwa: Raport z Chmielowa
 Opis: Napisany przez Nuana aep Sed dla Themo i Dwalina, potrzebny do wykonania misji.
 Tresc:
 
Cytuj
Siemano Silionie!
 Robisz rozpoznanie, to swietny pomysl. U nas wszystko dobrze, chlopaki ktorych wynajales spisali sie na piatke. Wpadnij kiedys na piwo.
Nuan aep Sed z Chmielowa

Nazwa: Raport z Mirty
Opis:: Napisany przez Leona z Mirty dla Themo i Dwalina, potrzebny do wykonania misji.
Treść:
Cytuj
Drogi Silionie!
Poczatkowo watpilem w to iz ten czlowiek do czegokolwiek sie nada i dziwilo mnie to iz zainteresowales sie losami wioski z sasiedniej gminy. Mimo wszystko bardzo dziekuje ci za to. Themo jest od dzis naszym bohaterem, uratowal moja corke przed wampirem. Dziekuje za przyslanie tego czlowieka do nas. Z powazaniem.
~Leon z Mirty



Wyprawa zakończona!
Podsumowanie:
TheMo i Dwalin mieli udac sie do Chmielowa i Mirty po raporty z tych wiosek. Najpierw ruszyli do chmielowa na wozie  chlopa, przy okazji pokonujac 3 scierwojady. W chmielowskiej karczmie poznali soltysa i spedzili noc. Rano po sniadaniu gdy themo wyszedl zapalic uslyszal krzyki uciekajacych wiesniakow. Ruszyli z dwalinem. Jak sie okazalo pola chmielowe zostaly zaatakowane przez bandytow ktorych nasi bohaterowie wraz z lokalna banda wycieli w pien. Soltys wtajemniczyl themo w sprawe, czlowiek spedzil wieczor w karczmie a o polnocy wyruszyl z grupa "Nocne pochodnie" na akcje. Spalili magazyny konkurencyjnej plantacji, zabili ochroniarza i wrocili spowrotem do wioski. Soltys wynagrodzil Themo flaszka, kasa i raportem. Themo juz bez Dwalina wyruszyl do Mirty, na miejscu spotkal soltysa ktory zalil mu sie ze jego corka zostala porwana przez potwora. Nasz dzielny wojak wyruszyl do draconskich tuneli pod wioska gdzie na ich drugim poziomie, podkradl sie do znecajacego sie psychicznie nad dziewczyna wampira. Zastrzelil go srebrnym beltem. Zabral corke soltysa, razem uciekli z tuneli i udali sie do karczmy gdzie czekal zrozpaczony soltys. Na widok corki uradowal sie i wybiegl z karczmy a mlodziency mieli chwile aby sie lepiej poznac. Po jakims czasie przybiegl po nich soltys, zabral na zewnatrz gdzie urzadzili uczte. Soltys okrzyknal Thema bohaterem wioski i umedalowal go. Czlowiek wrocil strudzony do Atusel gdzie spotkal Dwalina, zdal zleceniodawcy raport ustny i te pisemne. Bohaterowie otrzymali wynagrodzenie i pozegnali sie z Garasem.


Talenty:
Dwalin aep Durin
Aktywnosc: 1 brazowy talent
Opisy: 1 brazowy talent
Walka: 2 brazowe talenty

TheMo
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 złoty talent, 1 srebrny talent, 2 brązowe talenty


Nagrody:
Dwalin aep Durin: Nagrody
50 grzywien od zleceniodawcy
5 grzywien z trupa
Razem: 55 grzywien

Themo: Nagrody
350 grzywien od zleceniodawcy
50 grzywien od soltysa Nuana
Razem : 400 grzywien

TheMo pozyskane:

Nazwa: srebrny pierścień
Wartość: 40 grzywien

Nazwa: Opaska Czarnych Róż
Opis: Opaska na ramie z wyszyta czarna roza.

Nazwa: Butla krasnoludzkiej przepalanki
Opis: Butla pelna mocnej krasnoludzkiej przepalanki.

Nazwa: Medal bohatera Mirty
Opis: Wykonany z szarawego metalu, okragly o srednicy 5 centymetrow medal z wyrytymi na powierzchni dwoma wampirzymi kłami. Zawieszony został na metalowym łancuszku. Otrzymany od Leona z Mirty za uratowanie jego corki przed wampirem.



TheMo: Utracono
2 skrety
Mikstura leczenia ran (0.5l)


[member=1]Isentor[/member] Zakonczone, mozna sprawdzic i zamknac.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2015, 05:06:46 wysłana przez Silion aep Mor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wiejskie problemy
« Odpowiedź #229 dnia: 02 Maj 2015, 05:04:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything