Autor Wątek: Traumata Malahar [NPC] (zadania i wykłady)  (Przeczytany 5162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silion aep Mor

• Weteran
  • Reputation Power: 35
  • Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron Jaton - Silion Erenus aep MorSzlachcic Atusel, Satein i Kardon - Silion Erenus aep MorZielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Tarcza lojalnosci - za rok na forum....
Odp: Traumata Malahar [NPC] (zadania i wykłady)
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Czerwiec 2015, 18:46:56 »
Silion zanotowal w glowie cala wypowiedz i przeanalizowal, spojrzal na sciane za trablinem i nieobecnym wzrokiem patrzyl sie tam. - Wiem ze spodziewasz sie innej odpowiedzi ale szczerze mowiac to nie, nie pitrafilbym cie przekonac bo wiem ze bieglej ode mnie wladasz argumentami i ogolnie jezykiem. Wlasnie dlatego do ciebie przybylem, by sie tego nauczyc. Wciaz nie wiem jak wykorzystac ta wiedze w praktyce...
INSTANCE: DWARF_1010_Sili0n ()
name: = "Silion aep Mor";
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC
  • Reputation Power: 0
  • Aiden nie ma zbyt dobrej opinii.

« Odpowiedź #21 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:03:14 »
- Zatem zastanówmy się jakie są twoje mocne i słabe strony. Masz siłę w rękach, jesteś niski, pulchny, brodaty, o jasnej karnacji skóry, władasz broniami, masz cięty język, jesteś osobą myślącą, należysz do krwawych kruków, jesteś lordem elektem, jesteś szlachcicem ziemskim, właścicielem sklepu. To są twoje cechy, własności i atrybuty, które widać, można poznać, wywnioskować, ale jak można to przedstawić jako argumenty? Jak uwydatnić mocne strony każdego z tych aspektów, aby były one argumentami, świadczącymi o tym, że się nadajesz, a nie o tym, że nie nadajesz.

- Każdy atrybut cechę lub wiedzę można przedstawić jako argument lub właściwość, która jest pożądana, lub ktoś jej pożąda. Na przykład mój wygląd, niepozorny imitujący niezbyt groźnego stworka, a skrywa człowieka parającego się czarną magią. Mój wygląd jest atutem, nikt nigdy nie pomyślał by, że władam takimi mocami, przecież jestem trablinem. Ale czemu to jest argumentem? skoro ktoś nie potrzebuje trablina który skrywa maga pod swoją skórą, to ten argument nic nie znaczy, musiał bym poznać to, czego ktoś oczekuje a wtedy wymienić lub skłamać  i podać nieprawdziwe, argumenty, które ktoś pożąda w tej sytuacji. Rozumiesz? Wiesz jak mnie przekonać?

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #21 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:03:14 »

Offline Silion aep Mor

• Weteran
  • Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...Silion aep Mor mógłby pewnego dnia być kimś...

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron Jaton - Silion Erenus aep MorSzlachcic Atusel, Satein i Kardon - Silion Erenus aep MorZielona mikstura aktywności - za 100 dni online na forum.Tarcza lojalnosci - za rok na forum....
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:10:28 »
- Jakby nie patrzec nie jestem trablinem, jestem szlachcicel obladowanym bronmi jak czlonek bekartow rashera. Czy to jest jakikolwiek argument? - zapytal. - Moja pozycja spoleczna pozwala mi co prawda wejsc tam gdzie inni nie moga i mam baze wypadowa, mowie o sklepie ale to nic...
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #23 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:24:21 »
- Bardzo płytko na to patrzysz, musisz spojrzeć głębiej. Jesteś krasnoludem, czyli także rasą inną niż człowiek czy inne, z pewno0ścią potrafisz wtopić się w tło karsnoludów i zgubić w ich gwarze, jesteś niski dzięki czemu łatwiej ci wejść w niektóre miejsca zachowując pełne zdolności walki, masz brodę, w której skutecznie schowasz listy i inne ważne rzeczy, co pozwoli ci przemycić różne przedmioty, nawet odkryty i zdemaskowany nikt ci przecież brody macał nie będzie. Masz sklep, który może być przykrywką do interesów i spotkań pod pretekstem handlu, jako wysoko postawiona osoba nie będziesz od tak stawiany przed sadem bez bezpośrednich poważnych dowodów ciebie obciążających, będąc szlachcicem władasz ziemią, a każdy włodarz miejski cię słucha, przez co łatwiej ukryć ci zabudowania, budynki, zrobić nielegalne interesy, które zataisz przed władzą. I tak dalej i tak dalej. Takich argumentów można mnożyć i mnożyć z każdego atrybutu jaki wynajdziesz można dać wartość której ktoś może pożądać.

- Tamci jaszczuroludzie szukali siły, potęgi, chcieli otwartych łupów, skończyć z ukrywaniem się i zaatakować jawnie i otwarcie. tylko szara strefa, wielka unia, która zgrupuje wszystkie organizacje bandyckie, której liczebność przekroczy oddziały straży w  miastach i wojowniczych obywateli może być zdolna do otwartego napadu i plądrowania w biały dzień, bez konieczności krycia się. To był argument, to była rzecz, której oni szukali.

- Jednak nie tylko argument, ale także sposób wyrażania się jest istotny. Nie każdy przymyka oko, gdy go obrażają, nie każdy jest na tyle "wyluzowany" by móc z nim tak rozmawiać. Najbezpieczniej jest zachować w negocjacjach formę oficjalną wypowiedzi i rozmawiać do skutku wynajdując argumenty, które w końcu przekonają rozmówcę. Więcej, niekiedy luźne wypowiedzi mogą przynieść korzyści ale musisz zauważać, ze rozmowa schodzi na luźny kontakt, skoro nie schodzi, nie ma wina, śpiewu i kobiet lepiej nie ryzykować. Dalej musisz wszystko dostosować do strony którą jesteś. nie zawsze będziesz przekonywał do tego by osoby dołączyły do ciebie, niekiedy będziesz przyjmował chętnych, lub sam starał się coś ugrać, uzyskać dla siebie.  Czy widzisz w tym różnicę? Czy wiesz jak ja zdefiniować?

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:30:19 »
- Czyli krotko mowiac trzeba sie dostosowac do sytuacji i grac na zwloke meczac argumentami rozmowce tak dlugo az mu sie znudzi zgadzajac sie tym samym. A co jesli rozmowca naprawde sie znudzi i sobie pojdzie? Gonic go i wciaz przekonywac czy dac spokoj i pozwolic mu sobie to wszystko przemyslec, anuz moze wroci?
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #25 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:38:10 »
- Jeżeli ktoś przyszedł i zadał sobie ten trud, to znaczy, ze jest coś co go przekonało, jednak musisz znaleźć ten argument. jeżeli będziesz mówił stale to samo to się znudzi i będzie wiedział, ze zmarnował czas, tak się nie da przekonać. musisz wymienić argumenty, gdy któryś go zainteresuje dalej pogłębiać ten który okazał się istotny, nie warto powtarzać tych, które go nie zainteresowały, bo będą dla niego uporczywe, odpychające, jednak musisz odkryć ten właściwy więc wymieniać różne, które jesteś w stanie wymyśleć.

- W przypadku szarej strefy jest ważny obszar działania, liczebność, skuteczność, kierownictwo, różnorodność składu i dalej. Wszystkie takie właściwości, takie elementy są walorami i można z nich wnioskować różne argumenty, jest nas dużo, możemy dać pomoc, możemy w przyszłości gdy się jeszcze powiększymy dokonać tych walnych ataków i plądrowań. mamy kontakty z wysoko postawionymi ludźmi, sami pełnimy też te role, potrafimy cuda. Te cuda trzeba opisywać, zaskoczyć, zadziwić. Być innowacyjnym i kreatywnym, tak można poprowadzić dobrą dyplomację i poprawne negocjacje.

- Rozumiesz wszystko?

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Czerwiec 2015, 19:41:24 »
Krasnolud kiwnal glowa. - Raczej rozumiem. Jak nie bede czegos wiedzial to cie odwiedze. Co teraz? Jakis tescik?
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2015, 21:09:24 wysłana przez Silion aep Mor »
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #27 dnia: 13 Czerwiec 2015, 21:10:06 »
- Nikt z dnia na dzień nie stał się dyplomatą, wszystko nabywa się metodą prób i błędów. poprzednią misję uznaj za naukę. Możesz podejmować się moich zadań, test początkowy zostaje ci zaliczony.

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Czerwiec 2015, 21:13:26 »
Uklonil sie w gescie podzieki. - Dziekuje Traumato za lekcje! A moze powinienem mowic "mistrzu". po chwili. - Czy te dwie sprawy sa ze soba powiazane? - zapytal wskazujac na zapiski trablina.

Nazwa wyprawy: Kochający mąż
Prowadzący wyprawę: Traumata Malahar
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie + Walka dowolnym orężem 75%
Uczestnicy wyprawy: 1

Nazwa wyprawy: Zdradliwa żona
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Walka dowolnym orężem 75%

guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #29 dnia: 13 Czerwiec 2015, 21:15:27 »
- Tak, są powiązane, dotyczą jednej rodziny.

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Czerwiec 2015, 21:16:17 »
- Czy jedno zadanie wyklucza drugie i jest wyborem moralnym? - zapytal.
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline Szarleǰ

• Krwawe Kruki
  • Reputation Power: 69
  • Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.Szarleǰ ma siłę by piąć się wyżej.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Lubię Tawernę Gothic na Facebooku!Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.Amulet oświecenia - za napisanie 2000 postów.Witaj w Tawernie Gothic!
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Czerwiec 2015, 21:25:16 »
Szarlej protestująco pokręcił głową i odpowiedział trablinowi. - Jak już wspomniałem, chciałbym wykonać to zadanie.

- Ponadto, wyruszam razem z Creedem.

//: Jutro zaczniemy. @Traumata Malahar, nie chce iść na zadanie "Przyjaciel", wolę "Przymierze".

//:W takim razie biorę jednak "Przyjaciela".
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2015, 15:38:09 wysłana przez Szarleǰ »
Dom Szarleja

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Czerwiec 2015, 21:46:48 »
//Pinat, to zadanie zostalo z niepowodzeniem wykonane przeze mnie :P

@Armin przyjdz do Traumaty moze tobie tez zaakceptuje to zadanie :P
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #33 dnia: 13 Czerwiec 2015, 22:11:07 »
Szarlej protestująco pokręcił głową i odpowiedział trablinowi. - Jak już wspomniałem, chciałbym wykonać to zadanie.

- Ponadto, wyruszam razem z Creedem.

//: Jutro zaczniemy. @Traumata Malahar, nie chce iść na zadanie "Przyjaciel", wolę "Przymierze".

- Przykro mi ale tego też nie możesz wykonać. Pan Creed jeszcze tutaj do mnie nigdy nie przyszedł, chętnie go poznam nim dam mu możliwość brania udziału w jakimkolwiek zleceniu.

//Tak moje niedopatrzenie, jednak nie możesz, przykro mi.

- Czy jedno zadanie wyklucza drugie i jest wyborem moralnym? - zapytal.

- Moralnym? Kruk się pyta o moralność?  <huh> Nie, jedno zadanie nie wyklucza drugiego.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2015, 22:15:42 wysłana przez Traumata Malahar »

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Czerwiec 2015, 22:16:53 »
- To ze jestem krukiem nie znaczy ze jestem maszyna do zabijania, jestem tez osoba zyjaca, krasnoludem. Mam tez swoja moralnosc i uczucia. Wiec jesli musisz komentowac to rob to tak zebym nie widzial. Opowiedz mi wiecej o tej zdradliwej zonie.

guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #35 dnia: 13 Czerwiec 2015, 22:22:06 »
- To ze jestem krukiem nie znaczy ze jestem maszyna do zabijania, jestem tez osoba zyjaca, krasnoludem. Mam tez swoja moralnosc i uczucia. Wiec jesli musisz komentowac to rob to tak zebym nie widzial. Opowiedz mi wiecej o tej zdradliwej zonie.

- I już psujesz sobie wizerunek, czuję, że nic nie zrozumiałeś...

- Każdy mężczyzna, byłby zazdrosny, gdyby miał podejrzenia, uzasadnione, że jego żona go z kimś zdradziła. Jednak są dwa typy mężczyzn, jeden, który obwinia kobietę o zdradę i na niej chce się mścić, drugi na mężczyznach, którzy skorzystali z ciała jego żony. Udasz się do podgrodzia w ciągu dnia, gdy słońce świecić będzie, weź ze sobą to.

Nazwa: Biały miś
Opis: zabawka w formie białego misia, jest wykonana z wełny i wypełniona twardym grochem. Jednak mimo nieprzyjemnego wnętrza cała zabawka wygląda ładnie i przyjaźnie.

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Czerwiec 2015, 22:25:36 »
Mruknal cos niezrozumialrgo pod nosem. - Niech zgadne, ktos zobaczy tego misia i mnie rozpozna, dobrze rozumuje? - zapytal biorac zabawke.

//Wpisac do KP?
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline AidenAutor wtku

• NPC

« Odpowiedź #37 dnia: 13 Czerwiec 2015, 22:30:28 »
- Niczym śledczy sądowy, tak zgadza się.

//Tak. Zadanie rozpocznij jutro i dopisz Salazara obok Traumaty na prowadzącego, znam swój talent zapominania przełączania okienek...

Offline Silion aep Mor

• Weteran

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Czerwiec 2015, 22:35:56 »
- No to wyruszam jutro! Wpierw mam do zalatwienia kilka spraw na miescie. A teraz zegnaj Traumato! - uklonil sie i wyszedl.

//Moge zaczac po polnocy jak tylko skocze po naleznosci :P
guild = "Krwawe Kruki";
npctype = FRIENDLY;

Offline Creed Canue

• Arystokrata
  • Creed Canue mógłby pewnego dnia być kimś...Creed Canue mógłby pewnego dnia być kimś...Creed Canue mógłby pewnego dnia być kimś...Creed Canue mógłby pewnego dnia być kimś...

• Karta postaci

• Nagrody:
    Szlachcic Fetho - Creed CanueAmulet siły - za napisanie 1000 postów.Amulet życia - za napisanie 500 postów.Lubię Tawernę Gothic na Facebooku!...
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Czerwiec 2015, 17:24:22 »
Creed przyszedł do tarumaty i powiedział - witaj traumato, nazywam się Creed, chciałbym pójść z szarlejem na wyprawę, on chyba juz tu byl

Forum Tawerny Gothic - Marant

« Odpowiedź #39 dnia: 14 Czerwiec 2015, 17:24:22 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.