Autor Wątek: Beliar a Innos siły dobre a złe....  (Przeczytany 11465 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ork-wiarus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« dnia: 09 Lipiec 2006, 14:11:07 »
Nie wiem jak wy ale ja jestem za beliarem orkowie smoki poszukiwacze gdyby nie bezi khorinis nie byłoby od początku

Zły dział, przenoszę - RdR
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:48:02 wysłana przez Arthas »

Offline RdzewekPL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2006, 11:28:48 »
Ja jestem za mocą Innosa bo gdyby nie addanos to innos dawno by rozmiótł beliara

przecież Innos jest najlepszym bogiem a addanos utrzymuje ich siły w równowadze

niezapominajmy o ludziach ktorzy nie walcza w służbie innosa a dla swego zysku którzy nawet zabijaja paladynow lub tego podobne czyli : złodzieje, bandyci i inne dziwne zbiorowiska

A siły beliara nie maja takich problemow, oni sa w 100% zjednoczeni!!!


PZDR
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:48:46 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2006, 11:28:48 »

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2006, 12:20:22 »
Ja jestem za Innosem i Adanosem bo poprostu jak się gra dla nich to ciekawsza gra jest.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:49:14 wysłana przez Arthas »

Offline Lord Zielin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2006, 22:14:37 »
Ja jestem za adanosem dlatego że;
magia wody
sprawiedliwość
ani zły ani dobry
POPROSTU RÓWNY CH£OP
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:49:38 wysłana przez Arthas »

Offline PREEzess

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2006, 10:39:39 »
Według mnie są 2 warianty:

1)Jeżeli Poszukiwacze używaliby czarów s Gothica II i NK to Magowie wygraliby ponieważ mają potężniejszy czar - Deszcz Ognia

2)Jeżeli Poszukiwacze używaliby magii Beliara (runy z Nocy Kruka) to myślę że to oni by wygrali gdyż mogliby przywołać wojsko zombie i strażników świ?tynnych oraz mają najpotężniejszy czar (w grze) Tchnienie ÂŚmierci który jednak zużywa cały zapas many ale jest na prawdę potężny, a Poszukiwaczy (w Khorinis) jest chyba więcej niż Magów Ognia w Klasztorze.

Mimo wszystko Adanos górą...
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:51:04 wysłana przez Arthas »

Offline ork-wiarus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2006, 11:57:05 »
dla mnie to innos jest najpotężniejszy ach tn ogien ach to życie ta waleczność poprost bajer !!
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:51:25 wysłana przez Arthas »

Offline kamilbrokam

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2006, 20:10:27 »
siema ja niejetem po zadnej ze stron wiem jednak ze beljar i adanos to pryszcze w poruwnaniu do
innosa bo przeciez kto pokonal smoki ÂŚniącego (bezi-wybraniec innosa)czyli to inos byl by silniejszy
ponieważ sam jego wybraniec rozgromil armie zla
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:52:13 wysłana przez Arthas »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2006, 22:41:39 »
Ja jestem za Beliarem szczególnie dlatego że wykul dobry miecz (Szpon Beliara) są też fajne kapliczki dzięki którym dostaniemy 500 sztuk złota jak sie postaramy można też dostać kilka ciekawych czarów bedąc magiem.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:53:05 wysłana przez Arthas »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lipiec 2006, 13:51:28 »
Ale można także oberwać od jego kapliczki jakimś niezłym zaklęciem. A co do tego że Innos rozniusł by Beliara to nie jestem taki pewien. Beliar to także tek jak Innos twarda sztuka. On także dałby rade wybić Innos'owi zęby  . Ja nie jestem ani po stronie Innosa ani Beliara. Wole Adanosa. Jest to najpotężniejszy z Bogów i to właśnie on utrzymuje harmonie na świecie.

P.S. Innos to beksa  gdy dowiedział się że będzie musiał walczyć ze swoim bratem(Beliarem) płakał pare lat. Dokadnie nie pamiętam ile ale gdzieś o tym słyszałem. Chyba w Quize na tej stronce. (tawerna gothic)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2006, 11:54:41 wysłana przez Arthas »

Offline masiq

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień 2006, 13:39:43 »
Najpotezniejszym bostwem oczywiscie jest..,.Adanos poniewaz gdyby tak nie bylo nie dal rady trzymac rownowagi. A nie zapominajcie że beliar ma do dyspozycji czarnych magów (czyt. nekromantów)
GDyby nie Bezi na 95 % wygrałby beliar.

Offline Matius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień 2006, 20:18:31 »
Eeee... takie gadanie kto by wygrał gdyby nie Bezi to głupota! Gdyby nie on to armia Beliara roztrzaskała by się o mury miasta, a Paladyni musieliby wreszcie ruszyć te swoje szanowane tyłki do walki! W razie potrzeby Adanos przysłał by swoich sługów ażeby rozgromić zwycięzką stronę i mieć znowu równowagę. Bo sorry ale to Adanos był, jest i będzie THE BEST!!! Bez wątpienia, bo wkońcu, skoro utrzymuje swoich braci w ryzach to musi być od nich potężniejszy. No nie?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień 2006, 23:06:09 »
Cytat: Matius
Bez wątpienia, bo wkońcu, skoro utrzymuje swoich braci w ryzach to musi być od nich potężniejszy. No nie?
Nie, nie i jeszcze raz NIE. Adanos nie jest najsilniejszym, najpotężniejszym czy jak to się jeszcze da określić "naj" z bogów. Pierwszym i za razem najpotężniejszym bogiem jest Innos...to dopiero z niego narodził się Adanos, który stworzył sobie życie na ziemi. Innos zazwyczaj postępuje według próśb Adanosa gdyż nie lubi zwad a wie, że jego młodszy brat lubuje się w pilnowaniu porządku na świecie. Do tego ma praktycznie jak największe prawa w końcu to on stworzył życie na ziemi...jednak nie powstało by ono bez wcześniejszych czynów Innosa.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień 2006, 15:52:11 »
Jak dla mnie Beliar jest najlepszy. Gdyby nie Bezi to Armia Ciemności zmyła by Khorinis i wszystko inne jak przypływ zmywa zamek z piasku.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Wrzesień 2006, 16:16:14 »
Jak dla mnie silniejszy jest Beliar. Jest władcą podziemia i ma ogromna moc, której nie miał okazji pokazać, bo Adanos trzyma równowagę. Myślę, że spokojnie pokonałby swojego brata. Przecież nekromanci to najpotężniejsi magowie, więc to samo za siebie mówi. Oczywiście nie biorę tu pod uwagę Adanosa, który przecież daje rady z obojgiem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Wrzesień 2006, 16:36:14 »
Tu nie chodzi o to  jakich "kto" ma silnych wyznawców...

Innos był pierwszym bogiem z niego narodził się Beliar...był jak by złą częścią Innosa jednak posiada taką samą moc jak on. Następnie Innos podzielił się ponownie i powstał Adanos, oczywiście posiadał taką samą moc jak inni bogowie. Ten stworzył sobie życie na ziemi...Innos chciał idealnego dobra na świecie...Beliar zaś chciał idealnego zła. Adanos musiał stanąć między nimi by ci nie zrobili zbyt wielkiej "rozróby" na jego "ziemi".

Walka pomiędzy Innosem a Beliarem jest bezsensowna gdyż podczas takowej ucierpi wszystko tylko nie sami walczący [ponieważ mają równe siły i są bogami] dlatego Adanos musi być tym, który ich zawsze pilnuje.

Bogowie za to nie próżnują i walczą ze sobą za pomocą swoich wyznawców...dlatego, że ich siła nie jest nieograniczona jak moc boska.


P.S.
Dla mnie również Beliar jest "naj" z bogów ale tak naprawdę oni są sobie równi.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:17:54 »
Najpotężniejszym bogiem jest Adannos.Gdy byłby słabszy od Innosa to Beliara by już nie było.
Adannos utrzymuje charmonię  dlatego musi być najpotężniejszy.Gdyby był słabszy od Beliara i Innosa
to jeden z tych bogów już by nie żył.

Pozdrawiam.

Jak Bóg może umrzeć? Słyszałeś coś takiego, jak np. god mod? Myślisz, że od czego wzięła się taka nazwa dla kodu na nieśmiertelność? - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2006, 20:25:02 wysłana przez Boba Fett »

Offline Rajca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:42:11 »
Cytuj
Najpotężniejszym bogiem jest Adannos.Gdy byłby słabszy od Innosa to Beliara by już nie było.
Adannos utrzymuje charmonię dlatego musi być najpotężniejszy.Gdyby był słabszy od Beliara i Innosa
to jeden z tych bogów już by nie żył.

Pozdrawiam.

Jak Bóg może umrzeć? Słyszałeś coś takiego, jak np. god mod? Myślisz, że od czego wzięła się taka nazwa dla kodu na nieśmiertelność? - [Boba Fett]

Ja się bardziej odniosę do przypisu Boby :]
Otuż, widisz, dopuki doputy autorzy nam sami tego nie przedstawią jedynym racjonalnym wyjsciem jest czerpanie doświadczenia z wszelkich innych kanonów fantastyki. Jak wiadomo, każda istota na poziomie boskim jest śmiertelna w stosunku do innych bytów egzystujących na takim poziomie. Bo skoro beliar powstał, Adanos powstał a i prawdopodobnie Innos powstał(z morgradu czy jak to się zwie), bo ponoć na początku było totalne nic, to znaczy, że bogowie Myrtany są tylko istotami magii, o wielkiej mocy, ale jednak nie są bytami doskonałymi...trele morele, kto zrozumiał?
Jeszcze przyczepię się do wypowiedzi IsentoRa:

Cytuj
Nie, nie i jeszcze raz NIE. Adanos nie jest najsilniejszym, najpotężniejszym czy jak to się jeszcze da określić "naj" z bogów. Pierwszym i za razem najpotężniejszym bogiem jest Innos...to dopiero z niego narodził się Adanos, który stworzył sobie życie na ziemi. Innos zazwyczaj postępuje według próśb Adanosa gdyż nie lubi zwad a wie, że jego młodszy brat lubuje się w pilnowaniu porządku na świecie. Do tego ma praktycznie jak największe prawa w końcu to on stworzył życie na ziemi...jednak nie powstało by ono bez wcześniejszych czynów Innosa.

Tak napisałeś, ale zaraz potem mamy taką treść:

Cytuj
Tu nie chodzi o to jakich "kto" ma silnych wyznawców...

Innos był pierwszym bogiem z niego narodził się Beliar...był jak by złą częścią Innosa jednak posiada taką samą moc jak on. Następnie Innos podzielił się ponownie i powstał Adanos, oczywiście posiadał taką samą moc jak inni bogowie. Ten stworzył sobie życie na ziemi...Innos chciał idealnego dobra na świecie...Beliar zaś chciał idealnego zła. Adanos musiał stanąć między nimi by ci nie zrobili zbyt wielkiej "rozróby" na jego "ziemi".

Skoro są idealnie równi mocą, to nie może byc jeden potężniejszy(a napisałeś, że Innos jest).
Dla mnie jak jeszcze grałem najlepszy był Beliar(żeby tak nie offtopować) czemu? Nie, bo jest najpotęzniejszy, tylko zawsze mnie ciągnęło do czarnych charakterów, nie od dziś wiadomo, że zło niesię za sobą potęgę- okrutną, ale jednak.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrzesień 2006, 21:23:56 »
Cytat: Rajca
Skoro są idealnie równi mocą, to nie może byc jeden potężniejszy(a napisałeś, że Innos jest).
Księgi mówią o mocy Innosa jednak rozumując ich treść można dojść do wniosku, iż bogowie są sobie równi. Drugi tekst różni się od pierwszego ponieważ w tym przypadku przeczytałem księgi dla utrwalenia informacji tym samym opisałem to dokładniej.


Temat w, którym opisałem historie stworzenia świata oraz bogów.

Offline Jodelko

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrzesień 2006, 21:38:39 »
Innos - bóg dobra i światła, pan ognia.
Adanos - bóg harmoni i spokoju, pan wody i lodu.
Beliar - bóg zła i ciemnosci, pan śmierci.


Jeżeli jest tak jak Isentor mówił (nie czytalem ksiązek w G1) to wg mnie to chodzi o to:
był kiedyś jeden bóg Innos ale to nie był ten bóg co Późżniejszy innos, tak jak w DB z sagi buu ten z tego grubego powstal ten chudy i ciemny to byłą jego ciemna strona, może tak samo powstali Beliar i Adanos.
Z ciemnej strony pierwotnego Innosa powstal bóg ciemności, a z harmoni ktora w nim była Adanos, i z tej Resztki powstał Innos, w ktorym zostało tylko dobro.
A jeżeli kazdy z nich jest częścią pierwotnego Boga tokażdy z nich jest tak samo poteżny, a to ze Innos walczy z Beliarem to nie oni walczą tylko ich słudzy, gdyz bogowie są nieśmiertelni. Chociarz Vatras o ile się nie myle mówił coś gdy pytaliśmy się go o Adanosa mówił iż jest najsilniejszy z braci, a Innos i Beliar są równi. Pozatym to harmonia stworzyla ten świat czyli czastka z ktorej powstał adanos gdyz gdyby stworzyło go dobro to byłby on idealny i szczęśliwy, bez zła.
A, te nieścisłości można bardzo łatwo wytłumaczyć, gdyż w G1 i G2 jest kilka różnic, nieścisłosci itp.

A co do sług bogów to:
Cytuj
Gdyby nie Bezi
Beliar ma potwory i potężnych nekromantów ktorych obdażył swoją mocą, a Innos ma swoich sług, tylko ludzi więc są słabsi, a przeciecież obaj bogowie mają taką samą moc więc bóg dobra jednego z ludzi obdarzył tak poteżną mocą zeby szala się wyrównała, a że posiadała ją jedna osoba to w walce 1vs1 nikt z nim nie miał szans, chociarz oby dwa obozy są tak samo potężne, więc poprostu innos to lepiej rozegrał, chociarz szale były wyrównane. Zło jest za pewne siebie i to je zgubiło, bezmyślnie postąpiło. Lecz adanos jest od takich sytuacji aby to rownoważyć.
Mówie tutaj o wydazeniach z G2.
Pozdrawiam i sorki za błedy.


Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Październik 2006, 09:40:30 »
Innos a Beliar, Dobry a Zły. To wszystko zależy od punktu widzenia. Dla jednych dobrem jest to, co np. dla innych jest złe. Ja oficjalnie postawiłbym się pos stronie Beliara. Jest to bardzo ciekawy bóg, wszyscy uważają że jest zły,ale jak jest naprawdę? Ludzie są dla Magów Innosa  iAdanosa, tym co orkowie i poszukiwacze dla Beliara. On działa podobnie jak inni bogowie - na rzecz dobra swojego imperium. Robi to kosztem ludzi i wyznawców inncyh bogów, lecz czy oni nie robią tego samego z jego poddanymi?
Jak już powiedziałem - to wszystko zależy od punktu widzenia.

Z poważaniem
Garret

Forum Tawerny Gothic

Beliar a Innos siły dobre a złe....
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Październik 2006, 09:40:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything