Autor Wątek: Przeklinanie  (Przeczytany 33117 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #60 dnia: 10 Lipiec 2008, 16:52:49 »
Hmm, ja wulgaryzmów nie używam jak przecinek, spację lub przerywnik. jednak nie zawszę się udaje wyjśc np. z kłótni z kolegą bez wulgaryzmu, albo, gdy dostaniemy za coś, o czym nawet pojęcia nie mamy-az się nasuwa : "ku***, ale z nich zje**, to przecierz nie ja".

Offline Mistrz Yamana

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój miecz pragnie krwi!
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Sierpień 2008, 11:22:02 »
Ja nie przeklinam mówię tylko kurde, a to nie jest chyba jakieś wielkie przekleństwo.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Sierpień 2008, 11:22:02 »

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Sierpień 2008, 14:14:24 »
Jeśli chodzi o przeklinanie to ze mną jest różnie. Wiadomo jak jest się w domu lub u kogoś z rodziny to nie wypada i nigdy nie przeklinam, co najwyżej mówię kurde. No ale gdy jestem w szkole albo z kolegami to już jest trochę gorzej. Staram się ograniczać łacinę do minimum ale i tak nie zawsze się to udaje, szczególnie jeśli jestem w towarzystwie ludzi u których z wychowaniem nie jest najlepiej.

Ps. Z początku temat przeczytałem jako "przeklikanie" ;D

Offline Getar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Sierpień 2008, 09:38:55 »
Ja w zasadzie kiedyś nie przeklinałem,później właśnie zacząłem,jednak teraz znowu przestaje.Obecnie używam wulgarnych słów tylko wtedy,gdy jestem zdenerwowany.

Offline Mc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczy się równowaga, reszta jest nieważna.
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Sierpień 2008, 12:18:07 »
Ja osobiście nie mogę przeklinać, ponieważ jak raz w dniu przeklnę to trzyma mnie to cały cały dzień i coraz bardziej klnę. No a czasami dochodzi to tego, że nie ma ani jednego słowa normalnego tylko ********. Taki niestety los xD.

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Sierpień 2008, 09:04:48 »
I znowu gadasz od rzeczy :/. Po co mnie obrażasz, skoro nawet mnie nie znasz, a to ze czasem sobie "pie*dole" to jeszcze nic nie znaczy. I ja nie uważam, ja wiem że to lekkie przekleństwo, jeśli w ogóle nim jest, tylko że nie było tu mowy o żadnych ku*wach.
Przepraszam Peanuta za to, że zasugerowałem, że jest głupi. Jednak nadal nie uważam, że nie mógł do mnie nie powiedzieć, że "pie...olę". Nadal będę uważał, że zaj....ty należy do ciężkiego kalibru, ze względu na źródłosłów słowa j...ć, będące zwulgaryźnionym (ciekawe słowo mi wyszło) p.....lić, które jest zwulgaryźnionym p.....yć. Wszytskie te słowa znaczyły na początku jedno: uprawiać seks. Później użyto ich zamiast "głupi" i "idiotyczny". Mnie też na początku zdziwiło, że słowo o pozytywnym znaczeniu jest wulgaryzmem.
P.S. z.j.k.r.w.s.t, co za słowo...

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #66 dnia: 09 Styczeń 2009, 17:25:36 »
Czasem wymsknie się jakiś wulgaryzm z moich ust. Najczęściej gdy jestem troszeczkę zdenerwowany. ogólnie mówiąc staram się nie przeklinać, ale tak jak ktoś już tu napisał - przekleństwa wtopiły mi się w używany język. I choć tak naprawdę rzadko przeklinam, to jednak zdarza się, że nie mogę się powstrzymać od wypowiedzenia jakiegoś niecenzuralnego słowa w celu mocniejszego podkreślenia mojej myśli. A czy to toleruje? Wolałbym "wyplewić" to z mojego języka, a także aby inni nie używali takich słów, ale nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, chyba, że w wypowiedzianym zdaniu co drugie słowo to wulgaryzm.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Luty 2009, 22:39:06 »
Teraz to juz nie przeklinam ale pol roku temu... Po prostu wymsklo sie zanim zdolasz zareagowac. No ale juz po wszystkim oczywiscie w towarzystwie doroslych zawsze bylem kulturalny.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2009, 20:50:15 wysłana przez Caldwell »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Luty 2009, 00:23:23 »
Jak dla mnie przekleństwo to normalne słowo które dobitnie wyraża uczucia osoby które je mówi. No chyba, że występuje w formie przecinka wtedy jest to raczej zły nawyk. Osobiście nie mam nic przeciwko przekleństwom jeśli są zastosowane w prawidłowy sposób.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Luty 2009, 00:41:02 »
Ja tu się chyba wypowiadałem, ale powiem ponownie bo moje nastawienie się nieco zmieniło. Osobiście użyję jakiejś k***y kilka razy dziennie, aczkolwiek trzeba je tak fajnie zgrabnie wpleść w zdanie. Bardzo, bardzo, bardzo mi ostatnio przeszkadzają osoby, u których w każdym zdaniu jest takie nieprzyzwoite słowo. Oczywiście np przy dziewkach hamować się należy i nie rzucać błotem na prawo i lewo, bo to nie ładnie. A swój pogląd na ten temat zmieniłem po ostatniej wywiadówce, kiedy wychowawczyni przeczytała mojej rodzicielce uwagi (tak, w liczbie mnogiej powiedziałem :/) na temat tego, że to do nauczycielki coś tam nie tak powiedziałem jak trzeba, albo nie do niej, lecz obok niej. Poza tym tak czuje się taki fajny i miły.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2009, 14:26:02 wysłana przez Peanut »

Offline Ferdynand Kiepski

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • A ROBIÆ NIMA KOMU.
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Marzec 2009, 12:05:14 »
No ja przeklinam przeważnie co  dziennie i tak już jest bo sie nauczyłem i trudno się odzwyczaić.

Oktawian August

  • Gość
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #71 dnia: 09 Maj 2009, 16:01:27 »
Ja staram się nie przeklinać w domu ani nigdzie indziej ,ale jak coś mnie zdenerwuje to przeklinam ale oczywiście nigdy nie w kościele.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2009, 16:09:32 wysłana przez Proglan »

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #72 dnia: 09 Maj 2009, 18:28:30 »
Nazwijmy to tak:
-Przy rodzinie nie walę mięsem, ponieważ wiem, że oni to niespecjalnie lubią
-Przy kolegach wulgaryzmy nie mają znaczenia

Wulgaryzmy są już na porządku dziennym, i jedynie co można zrobić, to starać się je ograniczać :)

Offline diego123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Sierpień 2010, 21:58:35 »
Wulgarnych słów nie pochwalam, ale kiedyś się nauczyłem i ciężko mi się odzwyczaić, więc ograniczam. Wiem, że nie powinienem przeklinać, bo jestem ministrantem :)  Staram się nie używać wulgaryzmów przy nauczycielach i rodzicach.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Luty 2011, 23:05:21 »
Wulgarnych słów nie pochwalam, ale kiedyś się nauczyłem i ciężko mi się odzwyczaić, więc ograniczam. Wiem, że nie powinienem przeklinać, bo jestem ministrantem :)  Staram się nie używać wulgaryzmów przy nauczycielach i rodzicach.

Stary, ja jestem ministrantem od 10 lat, obecnie lektorem i ceremoniarzem, a klnę jak szewc. Oczywiście powstrzymuję się i potrafię się powstrzymać przy rodzicach lub np. przy koleżankach, które tego nie lubią. Służba Bogu tutaj co prawda zobowiązuje, ale przeklinanie raczej świadczy o kulturze.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Luty 2011, 00:39:25 »
Stary, ja jestem ministrantem od 10 lat, obecnie lektorem i ceremoniarzem, a klnę jak szewc.
Bo ty jesteś prawdziwym, polskim katolikiem, Pawełq. :*

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Luty 2011, 09:02:39 »
Bo ty jesteś prawdziwym, polskim katolikiem, Pawełq. :*

Ja się nie uważam za katolika, tylko za chrześcijanina Pawełku. ;* Nie chcę mieć nic wspólnego z tą zakompleksioną i pełną obłudy i fałszu instytucją. Jestem tylko człowiekiem GrisQ i jak każdy popełniam te tzw. 'grzechy' i staram się być lepszym, a że się nie udaje to też jest normalne.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Luty 2011, 18:33:59 »

Tutaj jest prawda o przeklinaniu.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Marzec 2011, 14:56:28 »
Ja się nie uważam za katolika, tylko za chrześcijanina Pawełku. ;* Nie chcę mieć nic wspólnego z tą zakompleksioną i pełną obłudy i fałszu instytucją. Jestem tylko człowiekiem GrisQ i jak każdy popełniam te tzw. 'grzechy' i staram się być lepszym, a że się nie udaje to też jest normalne.

No to jak to jesteś ministrant - nie katolik? Wytłumacz mi to. Nie tu bo to nie temat do tego ale na PW np.

Offline Rakel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 38
  • Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.
Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Lipiec 2011, 20:06:30 »
Fajnie xD Temat o przeklinaniu powoli zmienia się w temat o naszej wierzę?(ale mi gadki wychodzą czasami xd )

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przeklinanie
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Lipiec 2011, 20:06:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything