Autor Wątek: Odbudowa  (Przeczytany 3863 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odbudowa
« dnia: 16 Luty 2015, 12:11:47 »
Nazwa wyprawy: Odbudowa
Prowadzący wyprawę: Devristus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: 50% walki dowolną bronią
Uczestnicy: Armin


- Jestem gotowa. Opowiedz mi proszę, jakie będzie moje zadanie?- pytała dalej czarnoskóra.






Offline Demetris

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 152
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2015, 12:17:12 »
Do opactwa przybyła też rudowołosa elfka. Rozejrzała się uważnie z ciekawością a potem ruszyła poszukać Taurena z nadzieją pozyskania jakiegoś zadania. Ostatnio krucho było u niej z grzywnami i nudziła się strasznie. Dlatego gdy przy taurenie zauważyła czarnoskórą dziewczynę, ucieszyła się podwójnie.
-Dzień dobry!- przywitała się z Madaronem a potem spojrzała na dziewczynę.  -Czy mogłabym się przyłączyć? - spytała, gdy usłyszała, że rozmawiają o zadaniu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2015, 12:17:12 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2015, 13:23:13 »
- Odpowiedź nie należy do mnie, lecz do panny Armin.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2015, 13:34:36 »
Maurenka zmierzyła elfkę wzrokiem. Chciała się trochę usamodzielnić, lecz w parze zawsze łatwiej, chyba, że trafi ci się fajtłapa...
- Oczywiście, że możesz. W końcu co dwie głowy to nie jedna. Jak Madaron nadmienił nazywam się Armin. - lekko uśmiechnęła się do długouchej. - Więc, jakie jest nasze zadanie? - spytała się taurena.

Offline Demetris

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 152
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2015, 15:19:00 »
-W takim razie bardzo mi miło hy hy! Jestem Demetris, albo ruda, jak kto woli- potrząsnęła ręką maurenki i posłała jej promienny uśmiech. Wiedziała, że będą miały czas, aby bliżej się poznać, też w walce. A takie znajomości rzadko kruszeją pod upływem czasu. Potem pogładziła koszulę i spodnie i stanęła spokojnie czekając na dalsze słowa teurena.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2015, 16:18:54 »
- Wyruszycie do do tartaku na zachód stąd. Macie się dowiedzieć czemu dostawy drewna się opóźniają.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2015, 16:34:02 »
- Jak daleko jest ten tartak, czy możemy tam dotrzeć jakimś traktem? I czy znane są jakieś dodatkowe szczegóły? - Armin wolała wypytać się o wszystko wcześniej niż potem szukać drogi na oślep z nieogarniętą elfką. - I jeszcze, dokąd nie docierają te dostawy drewna?

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2015, 10:01:01 »
- Skoro ja wysyłam Was na to zadanie to znaczy, że dostawy nie docierają do Nas. Trochę drogi na zachód i najpierw droga prowadząca z Opactwa. Ruszajcie się, bo czas goni.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Luty 2015, 15:09:29 »
Armin nie znała jeszcze dobrze wyspy, więc nie wiedziała, gdzie jest tartak. Spodziewała się tego samego po towarzyszce i myślała, że to ona będzie musiała przejąć inicjatywę.
- Dziękujemy za te jakże przydatne informacje - mruknęła pod nosem czarnoskóra i rzuciła taurenowi zimne spojrzenie. - Ruszamy! - powiedziała kobieta patrząc w stronę Demetris. Co za wyprawa... Muszę iść niewidomo gdzie z elfką, która mówi na siebie ruda. Coś czuję, że będzie ciężko nawiązać dialog przez to, że nie lubię gadać i jestem zbytnio zamknięta, jeśli chodzi o sprawy osobiste.. Zaczęły iść nie spoglądając na siebie powoli zostawiając za sobą mury wiekowego opactwa. Armin patrzyła na drzewa, które ruszały się przez wiejący ciepły wiatr. Szły tak przez dłuższą chwilę w grobowej ciszy...

Offline Demetris

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 152
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Luty 2015, 15:21:43 »
A Demetris uśmiechnęła się tylko, zrobiła pełen wdzięku piruet wokół własnej osi szukając gdzie jest zachód. "Tam!" - zawyrokowała i wskazała na wyjście z Opactwa. Choć naprawdę nie wiedziała gdzie jest ten zachód. Albo chociaż północ. Ale od czego miała tak miłą maurenkę? Podążyła więc za nią grzecznie, nie opierając się wcale. Tylko trochę skryta się zdawała i niechętna do dzielenia się życiem z innymi. Ciekawe czemu
Demetris sobie szła i mierzyła czarnoskórą od góry do dołu. Najpierw ciemne kręcone włosy. Zadbane. Potem całkiem zgrabna talia i długie nogi. Kroki stawiała ostrożnie, ruchy miała opanowane. Długoucha natomiast wcale o to niedbała. Szła tak jak jej wygodnie, czasami przystając na chwilę gdy coś zwróci jej uwagę, machając wesoło rękoma, czasem tiptoami a czasami dłuugimi krokami.
-Ekhem....- odkaszlnęła znacząco, chcąc przerwać tę dziwną ciszę. -No więęęc, skoro mamy razem spędzić trochę czasuuu.... To może powiesz mi coś o sobie?- zaczęła. -Na przykład gdzie mieszkasz, o! Albo... CO lubisz najbardziej jeść? I gdzie spędzasz najchętniej czas? Bo ja na przykład lubię las... Piękny letni las! Ale zimą też jest piękny, mówię ci! A długo jesteś na wyspie? Jesteś w jakiejś organizacji? Hm? No poowiedz, proooszę!...- chwyciła Armin za ramię i spojrzała jej brązowe jak czekolada oczy. -Piękne masz oczy!- dodała z zachwytem uśmiechając się.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Luty 2015, 15:30:15 »
Piękny, jasny dzień dopiero się rozpoczynał. Wyruszyłyście z Opactwa droga na zachód. Poranek był niesamowity, zwierzęta budziły się do życia, delikatnie zimny wiatr muskał odsłonięte części Waszych ciała, a rośliny prężyły się w kierunku słońca.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Luty 2015, 15:38:01 »
Maurenka wpatrywała się w zielone oczy elfki. Miały one kolor szmaragdu, takiego dopiero co wyszlifowanego. -A wiesz co? - zaczęła Armin - Bardzo lubie grać w gry, a szczególnie w taką jedną. Nazywa się "król ciszy". Pewnie dużo razy grałaś ją z rodzicami... - Armin zaśmiała się cicho. - No więc, policzę do trzech i ten kto najdłużej nie będzie się odzywał - wygrywa. Wchodzisz w to? Elfka wyglądała na lekko zakłopotaną, ale czarnoskórej to nie przeszkadzało. -Raz, dwa, trzy... - dziewczyna zamknęła buzię i szła dalej. Błoga cisza to był miód na jej uszy. Bogowie, co ja wam takiego zrobiłam, ze pokaraliście mnie w taki sposób? Fakt, że zabijam ludzi dla pieniędzy, ale to jeszcze nie powód, by mi coś takiego robić. Jeszcze się na was odegram, zobaczycie!
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2015, 15:48:37 wysłana przez Armin »

Offline Demetris

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 152
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Luty 2015, 15:47:50 »
-Ale... Ale!...- zdążyła tylko powiedzieć, nim maurenka policzyła do trzech. Co to za beznadziejna gra! Najgorsza w jaką można zagrać. Lepsze jest "10 pytań" albo "zgadnij na co patrzę", ale na pewno nie "król ciszy"! I wcale nie bawiła się w to z rodzicami... Długoucha się zdenerwowała. To znaczy było jej trochę przykro, ale przegrać nie chciała. Więc zacisnęła usta, skrzyżowała ręce na piersiach i naburmuszyła się trochę. Wychodzi na to, że nie przyjdzie jej poznać swej towarzyszki tak łatwo. Może znajdzie sposób aby rozsznurować jej usta. Na razie miały się dowiedzieć o dostawach drewna. A raczej ich braku. Szkoda, że drogi nie mogły spędzić na miłej pogawędce...
Za to ptaki trajkotały wesoło. Nie bawiły się w żadnego króla ciszy. Znały lepsze zabawy. Na przykład skakanie z gałęzi na gałąź w jak najkrótszym czasie. Albo... konkurs śpiewów i ćwierkania. Ptak o najpiękniejszym głosiku wygrywa. Rośliny bawiły się w to, która urośnie wyższa, która pierwsza dosięgnie słońca. A one bawiły się w króla ciszy.
Na dodatek maurence sprawiało to dziwną przyjemność. Gra była dla niej dziecinnie łatwa. Dla Demi wręcz przeciwnie. Chciała coś powiedzeć... nie, musiała się powstrzymać. Bo nie chciała przegrać.
Zerkała od czasu do czasu na czarnoskórą ze złością. Maszerowała twardo przed sibie, potem wzrok wbiła w ziemię i szła. Szła nie odzywając się wcale. A straszną miała na to ochotę!

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2015, 15:57:29 »
Armin nie spoglądała nawet na towarzyszkę, chociaż zauważyła, że Demetris się nabormuszyła, a wręcz obraziła. Marence wydawało się to dziecinne, a zarazem śmieszne. Kobieta nie mogła wytrzymać i wybuchła głośnym śmiechem. Pewnie elfce wydało sie to trochę dziwnie, ale Armin się tym nie przejmowała. Wygładziła tylko swój strój i szła dalej przed siebie. Proszę tylko o jedno - jeśli się odezwie, co pewnie za chwilę zrobi, to żebym jej nie zabiła.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Luty 2015, 16:04:18 »
Byłyście gdzieś w połowie drogi, gdy nagle poczułyście zimno, spowodowane lodowatego podmuchu wiatru. Gdy parłyście na przód robiło się co raz zimniej, tak jakby lodowata jesień zawitała do królestwa lata.

Offline Demetris

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 152
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Luty 2015, 16:11:34 »
Całkiem przyjemny, choć cichy spacer, przerwał powiew chłodnego wiatru. Co było dziwne, bo Astas jeszcze trwało i nie zanosiło się na jakąś zmianę pogody. Ale to było podejrzane i Demetris ocknęła się, po czym czujnie rozejrzała po okolicy. Niby nic się nie zmieniło.
-Dobraaa...- westchnęła z rezygnacją.-Poświęcę się! Przegrałam, niech będzie. Ale też to czułaś, ten wiatr? Dziwny był, dość zimny - zakomunikowała zaniepokojona elfka. Maurenka musiała to czuć. To coś dziwnego. A może po prostu jej się zdaje? Wolała się upewnić.
Im dalej się szło tym było zimniej. Chłodne powiewy smagały jej skórę tak, że dostała gęsiej skórki. Potarła dłońmi zziębnięte ramiona.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Luty 2015, 16:22:42 »
Czarnoskóra poczuła nieprzyjemny chłód, który przeszedł ją na wskroś. Czuła jak gęsia skórka zaczęła pojawiać się na jej ciele. Nie chciała wdawać sie w dyskusję z Demetris, ale ta sytuacja była co najmniej niecodzienna.
- Tak, ja też poczułam to zimno. - odpowiedziała Armin i niechętnie spojrzała w stronę towarzyszki. - Coś musiało się stać. To nie jest normalne o tej porze roku, by zawiał tak chłodny wiatr. Maurence zapewnie nie byli przychylni bogowie, skoro zesłali jej rozgadaną elfkę oraz nieprzyjemne dla niej warunki atmosferyczne. Pochodziła ona z ciepłych krajów i prawie nigdy nie odczuwała dużego zimna.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty 2015, 19:31:52 »
Szłyście dalej i robiło się co raz zimniej. Wiatr wiał raz po raz, z nosów wyciekał śluz, który w podmuchach wiatru zamarzał. Widziałyście z daleka biały dom z białym dachem i białym placem w okół niego.

Offline Demetris

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 152
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2015, 19:49:25 »
Demetris ostatnio nie słyszała o żadnych kataklizmach pogodowych. Nikt nie przygotowywał się na hemis stulecia w astas. Nikt nie robił zapasów. Jakiś biegun zimna? Na środku wyspy? Wytarła nos rękawem. A potem oceniła dom "dziadka mroza"- tak sobie go nazwała. Być może to w nim kryło się rozwiązanie zagadki "dlaczego dostawy drewna nie docierają tam gdzie powinny". Długoucha pociągała nosem i szczękała zębami. Jej towarzyszka wcale nie miała się lepiej, zwłaszcza że te temperatury dodatkowo jej nie sprzyjały. -D-d-d-obrze... się czu-czujesz?- wydusiła z siebie Demi z troską o towarzyszkę.
Poruszyła palcami w butach żeby jej nie odmarzły. Nos miała już cały czerwony, policzki zaróżowione od zimna. Letnie ubranie niezbyt chroniło przed tym wiatrem.
Na dodatek obecność "domu dziadka mroza" mogła mieć jakiś związek z tymi kapryśnymi nastrojami pogody. Co jak co, ale przeziębić się w lato? Ehh...
Elfka szła cała dygocąc w stronę białego domu z białym dachem i otoczonego białym placem. Pomyślała mimowolnie o tym, że maurenka będzie wyróżniać się trochę na tym jasnym tle. Ale trzeba było zbadać tę podejrzaną okolicę.

Offline Armin

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 1658
  • Reputacja: 2475
  • Płeć: Kobieta
  • Nikt nic nie słyszał...
    • Karta postaci

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty 2015, 20:15:36 »
Czarnoskórej dużo mocniej dał się ten chłód po sobie poznać. Cała dygotała z zimna i szczękała zębami. Popatrzyła na swoje ciemne palce u rąk i widziała, że zaczęły być odmrożone. Armin trochę nimi poruszała, ale robiła to z lekkim bólem. Usłyszała pytanie od Demetris i odpowiedziała:
- U-u-u mnie n-na razie d-dobrze. - powiedziała maurenka, lecz widać było, że było to lekkie kłamstewko. Jej rasa wychowywana była w Igsharze, a tam jest bardzo ciepło. Dlatego kobiecie było trudno przyzwyczaić się do tej sytuacji. - Mam n-nadzieję, że u-u-u ciebie wszystko w p-porządku. Szły jeszcze kilka chwil i stanęły w niedużej odległości od białego domu. Szczerze mówiąc Armin wydawało się, iż wszystko w tym budynku jest białe: dach, ściany, a nawet wejście. Kto w takim domu może mieszkać? Chyba nie znajdziemy tam Królowej ÂŚniegu, czy Białej Czarownicy?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Odbudowa
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty 2015, 20:15:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top