Autor Wątek: Trening czyni mistrza  (Przeczytany 1432 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Trening czyni mistrza
« dnia: 07 Luty 2015, 15:21:36 »
Nazwa wyprawy: Trening czyni mistrza
Prowadzący wyprawę: Dragosani
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zezwolenie prowadzącego
Uczestnicy wyprawy: Rodred, Dragosani

Upewniłem się, że pancerz dobrze leży, naostrzyłem topór i wyszedłem przed wieżę czekając na wampira.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2015, 15:34:14 »
Dragosani wyjechał na koniu, od strony stajni, gdzie członkowie Paktu trzymali swoje wierzchowce. Nie zamierzał iść piechotą. Przy pasie miał szablę i pistolet, w ręce zaś trzymał jakiś notes, węglowy rysik do pisania i rulon, który był chyba mapą. Podjechał do Rodreda i podał mu notes i rysik.
- To będzie twój grimuar, księga wiedzy. Każdy w Pakcie coś takiego posiada. Zapisuj w niej informacje o interesujących cię tematach. Tak, aby mieć je zawsze pod ręką.


// Czyli zrób sobie plik na kompie, gdzie będziesz sobie to trzymał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2015, 15:34:14 »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2015, 15:52:43 »
Złapałem notes. - Dzięki. Wskazałem w kierunku stajni. - Ja niestety nie potrafię jeździć. Podwieziesz mnie?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2015, 16:00:31 »
Drago uśmiechnął się wrednie. Nie było tego widać pod maską, ale Rodred mógł dostrzec złośliwy błysk w oku.
- Nie - odparł wampir. - Marsz dobrze ci zrobi. Teraz, jako Bestia, będziesz męczył się znacznie wolniej. Możesz uznać to za część treningu. A ja postaram się nie narzucać zbyt szybkiego tempa. Nie chce też cię zamęczyć. - Wyciągnął mapę i rozłożył ją. Była ona prosta, sporządzona na szybko i bardzo umowna.
- Udamy się do gminy Aqtos. Jakżeby inaczej... U podnóża gór odkryto tam niedawno pewne podziemia. Nie dracońskie, nawet nie wampirze. Podobno wiele lat temu zamieszkiwał je jakiś mag, praktykujący czarną magię. Mag już nie żyje, ale jego... dzieła wciąż mogą się tam kręcić. Akurat na twój trening. Wszystko jasne?
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2015, 16:04:57 wysłana przez Dragosani »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2015, 16:45:16 »
Nie przejąłem się zbytnio koniecznością marszu. Skinąłem tylko głową i ruszyłem za Drago. - Tak przy okazji. Kiedy będę mógł kontynuować mutacje? Chciałem od razu prze mutować obie ręce ale Mistrz nie chciał zwiększać ryzyka śmierci. A jeszcze pytanie czy czary demoniczne na rękę są tym samym co zwykłe czary? Jak tak to jak je robisz z koro jesteś wampirem?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2015, 17:24:12 »
- I bardzo dobrze zrobił. Nie przeżyłbyś tego - odparł wampir. Rodred chyba nie do końca rozumiał jak bardzo rytuał przemiany był skomplikowany. Jak wiele zmienił w jego organizmie. I jak mało dzieliło go od śmierci.
- Obecnie pracuję z Isentorem nad dalszymi etapami mutacji. Gdy mutageny zostaną opracowane, oraz ryzyko ich podania będzie w granicach normy, na pewno będziemy kontynuować przemianę każdego z nas. Zaś co do zaklęć demonicznych... Cóż, są dokładnie tym. Magią demoniczną, stworzoną przez demony. Nie opera się ona na energii duszy, jak to jest w przypadku magii używanej przez magów. Jej źródłem są emocje, bądź spokój i siła woli, oraz krew przeklętych. Krew, którą masz teraz w krwiobiegu. Magia ta nie ma związku z duszą, więc jako wampir mogę jej używać. - Wampir jechał na koniu i opowiadał Rodredowi co wiedział.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2015, 18:04:58 »
Wsłuchawszy się w słowa Drago zapytałem. - Mam ją teraz w krwiobiegu? Czyli jestem przeklęty i nie mogę korzystać z zwykłych zaklęć? Nie, żebym planował ich naukę ale dobrze wiedzieć.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2015, 18:17:12 »
- To tylko takie określenie - odparł wampir. - Klątwa żadna na tobie nie ciąży. Jesteśmy po części demonami, więc można tak powiedzieć. Ale tej zwyczajnej magii mógłbyś używać. Twoja dusza wciąż może być źródłem energii magicznej. Po prostu masz teraz jeszcze moc demoniczną we krwi. - Wędrowali przez dżunglę, zbliżając się do jej skraju. Nic ich nie atakowało, co w sumie było całkiem wygodne. Przynajmniej nic nie przeszkadza w podróży.
- Po mutacji twoje zmysły wyostrzyły się - zaczął znów mówić Drago. - Wsłuchaj się w odgłosy lasu, poczuj jego zapach. Jako człowiek przez większość życia byłeś skazany na niezbyt czułe zmysły. Dostrzegasz zmianę? - Sam pamiętał ze swojej przemiany, że musiał przyzwyczaić się do nowej percepcji. Mimo iż jako wampir miał już wyostrzone zmysły. Wraz z mutacją stały się one jeszcze bardziej czułe.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2015, 19:00:49 »
Uważnie wsłuchałem się w zieleń. Słysząc ją inaczej i dalej. Było to niesamowite doznanie gdyż jak na razie skupiałem się na poznaniu siebie od strony bardziej fizycznej. Dłuższą chwilę szliśmy w milczeniu. Starałem się usłyszeć między szumem wiatru w koronach drzew odgłosy zwierząt. Drapanie o korę czy skoki przez liście.
Patrzyłem się w gęstwinę widząc między liśćmi w mroku rosę jeszcze z poranka. ÂŚlady na ziemi stały się wyraźniejsze. Nawet małe gryzonie nie uszły mojej uwadze. Czułem również zapachy świata. Czy to ostry zapach konia idącego obok mnie czy to innych zwierząt, których nie udało mi się dostrzec. Niesamowite.. Czułem się tak jak bym został obdarowany naturalny radarem.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2015, 20:49:06 »
- Właśnie - usłyszał po chwili głos wampira. Drago obserwował kątem oka Rodreda, ciekaw jego reakcji na ten nowy świat bodźców. - Korzystaj z tego daru, może ci nieraz uratować życie - dodał Antares.
- Przejdźmy dalej do omawiania twojego nowego stanu - kontynuował po chwili. - Jesteś teraz w stanie dostrzegać istoty astralne, takie jak duszy, zjawy i tym podobne. Nie są one w stanie się przed tobą ukryć, nawet jeśli będą niewidoczne dla innych. Twoja ręka jest związana ze światem astralnym więc możesz oddziaływać przy jej użyciu na tę sferę egzystencji. Umożliwia ci to także wybitnie skuteczne przeprowadzanie egzorcyzmów.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty 2015, 11:13:16 »
Pokiwałem głowom, że wiem. - Słyszałem. To wygląda tak po prostu, że przylatuje aniołek a ja go mogę trzepnąć pazurami?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2015, 12:02:24 »
Drago zaśmiał się, słysząc słowa Rodreda.
- Z aniołami to lepiej nie próbuj walczyć - odparł. - To byliby bardzo wymagający przeciwnicy nawet dla mnie. Przynajmniej na razie. - Ostatnie zdanie wypowiedział z wrednym uśmiechem.
- Poza tym przez większość czasu to żywe, fizyczne istoty. No, chyba że zginą. Ale mniejsza o nich. Tak, to tak mniej więcej wygląda. Możesz walczyć wręcz demoniczną ręką z istotami astralnymi. Możesz zadawać im obrażenia przy jej użyciu. Pewnie nawet można po prostu dotykać nią duchy. A właśnie, miałem coś ci pokazać. Wystaw przed siebie rękę - polecił. Oczywiście miał na myśli demoniczną rękę. A tak z innych spraw, to właśnie wyjechali z dżungli. Kierowali się na północ i lekko na wschód. Było już popołudnie, więc za kilka godzin miał nastać wieczór.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty 2015, 14:43:16 »
- Spróbuje złapać tego ducha co latał po ideologicznej. Powiedziałem uśmiechając się wrednie. Niepewnie wystawiłem rękę do wampira pytając. - Zatrzymamy się gdzieś na nocleg. Szczerze w to wątpiłem ale zawsze można zapytać.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty 2015, 15:38:20 »
Drago wstrzymał konia. Zerknął na wyciągniętą rękę Rodreda. Zignorował na tę chwile jego słowa. Nagle wyrwał z kabury pistolet i zanim człowiek zareagował, wycelował i wystrzelił. Musiał planować to już wcześniej, gdyż broń była załadowana. Rozległ się huk, z lufy wystrzelił pocisk w kłębach dymu. Kula trafiła tam, gdzie miała trafić, w dłoń Rodreda. Odbiła się od wytrzymałej tkanki i poleciała gdzieś w bok, wbijając się w ziemię. Sam Rodred poczuł niewiele. Ot, lekkie uderzenie, świadczące o dotyku czegoś, lecz nic poza tym. Nie poczuł bólu. Na dłoni nie został nawet najmniejszy ślad uderzenia kuli. Drago płynnie schował broń do kabury. Jego koń tylko lekko drgnął. Był przyzwyczajony do huku.
- Twoja ręka jest teraz niezwykle wytrzymała. Zapamiętaj to, może być to użyteczne w walce - powiedział i ruszył na koniu w dalsza drogę. - Jak znajdziemy po drodze jakieś odpowiednie miejsce, to czemu nie - dopiero teraz odpowiedział na słowa o noclegu. 


ÂŻelazny nabój:
46 - 1 = 45

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty 2015, 15:59:49 »
Spałem przez chwilę z taką miną "wtf?" po czym rozszerzyłem usta w wielkim uśmiechu. Przez chwilę patrzyłem się tępo w rękę. Następnie jednak ruszyłem za wampirem mówiąc. - Czytałem o tym, ale nie spodziewałem się, że aż tak nie będę nic czuł. Po chwili słysząc słowa z odpowiedzią na nocleg pomyślałem. Jesteśmy dwiema super wytrzymałymi bestiami, widzącymi w ciemności a na dodatek on jest wampirem i szukamy noclegu? Trochę mnie to rozbawiło. Raczej powinniśmy w mroku maszerować. Po chwili dopiero zdałem sobie sprawę jak ciężko było by mi się do tego przyzwyczaić. W końcu cały czas jestem człowiekiem dla, którego słońce oznacza bezpieczeństwo i życie. Zastanawiałem się również czy wampir nie wolałby jechać w nocy. Zaraz po tym naszły mnie myśli typu jak długo bym wytrzymał bez snu. Zdałem sobie sprawę, że czas przyniesie mi odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Luty 2015, 16:15:47 »
Drago oczywiście wolałby jechać w nocy. Jednak wiele lat życia wśród ludzi przyzwyczaiło go także do działania za dnia. Chociaż niekoniecznie czuł się wtedy tak świetnie jak nocą. Mutacja wzmocniło go dość znacznie, więc na upartego mógł nawet skutecznie walczyć za dnia. Jednak to nie było istotne, takie tylko drobne wyjaśnienie.
Wędrowali więc dalej. Już jakiś czas temu wyszli z dżungli. Po swojej prawej stronie w oddali mogli dostrzec rzekę, która płynęła na północ. Nagle jednak Drago zawrócił konia.
-Wracajmy. Naszły mnie cholernie złe przeczucia. - I pojechał w drugą stronę.
 

// Góra każe wracać. Mamy wyprawę paktową.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2015, 16:49:16 wysłana przez Dragosani »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Trening czyni mistrza
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Luty 2015, 16:15:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top