Autor Wątek: Na pohybel rekieterom!  (Przeczytany 5812 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Na pohybel rekieterom!
« dnia: 21 Styczeń 2015, 22:46:37 »

Nazwa wyprawy: Na pohybel rekieterom!
Prowadzący wyprawę: Melkior Tacticus
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ?
Uczestnicy wyprawy: Melkior Tacticus, Stisla



Ryży krasnolud czekał na swojego kompana "na wycieczkę" do Ron'del. Tym, który miał mu towarzyszyć był elf Melkior Tacticus.

-Chyba mnie, kurka nioska, nieźle popierdniczyło. - krasnolud mówił do siebie - Z uszatym w podróż się wybieram... No, ale co mnie tu czyma? Gdzie my to mieli jechać? Co Rondla? Ja cie pierdnicze, dobrze, że nie do Kopystki, he, he - zarechotał -
- Gdzie on, kurka nioska, siem podział?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2015, 22:54:10 »
- Tu jestem. - powiedział wychodząc w pełnej mithrilowej płycie, z tarczą i kuszą na plecach. - Idziem do stajni po jakiś wóz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2015, 22:54:10 »

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2015, 23:02:12 »
- Zatem prowadź mój elfikowaty kompanie... - krasnolud zadrwił na tle rasowym, po czym wybuchnął śmiechem - ÂŁe, he, he, ale miałeś skwaśniałą mine! Dobra, dobra już się nie śmiecham. Przybij grabe na zgodę. - wyciągnął dłoń w taki sposób, by elf mógł ją uchwycić za przedramię.
- Obiecuję rzadko naśmiewać się z twoich uchmantów - mrugnął okiem do elfa, po czym zapytał - Gdzież te stajnie?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2015, 11:40:20 »
- "My nie wybaczamy, my pamiętamy". To rodowe powiedzonko. - powiedział podając grabę brodaczowi, ten z całą pewnością zdążył zapewne zauważyć że Melkior był mało elfim elfem. Bo który elf piłby przepalankę? - Zapamiętaj je, może ci się kiedyś przydać. A do stajni tędy.  - powiedział prowadząc brodacza uliczkami podgrodzia.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2015, 21:18:37 »
- Nom rzekłem, żem żartował. - krasnolud szturchnął lekko elfa w ramię - Nie obrażej się, jam nowy szukam kompana i do bitki i do pitki, a tyś się pierwszy nawinął na moje nietyngie żarty. No, ale cyk Walenty, na bok sentymenty. Idu chodu, po tego konika bo nam te zbóje pouciekają. - Stisla szybko dążył do zmiany tematu

- Tak se tera patrze na cie i widze, że mój druhu masz całkiem piękniusi kawał blachy na sobie. I to mithrilowy! A i hełmik niczego sobie. Pikna robota. Gdzieś takie wymajstrował? No, to teraz wyglądamy jak pan i sługus -  brodacz zażartował z uśmiechem na ustach - Moja koszula przy tym Twoim cacku to jak kawoł szmaty do jej wytarcia. Jak Ci sie zakurzy, ino szepnij słówko, zara zdejmne i ci nią wyczyszcze.

Krasnolud i Elf zbliżali się do stajni...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2015, 21:31:58 »
- To zbroja ojca, wyrósł z niej jak się przemienił w czarnego dracona. Jak kiedyś w karczmie spotkasz takiego dwu metrowego czarnego smoka bez skrzydeł to on. Zbliżając się do Stajni Miejskich, minęliśmy kilku uzbrojonych strażników miejskich i całą rzeszę pomocników, którzy zajmują się różnego rodzaju pracami. Jedni przewalają siano i sypią koniom obrok, inni wyprowadzają wierzchowce, ktoś wywozi łajno, ktoś przyjmuje dostawy i zajmuje się wydawaniem koni zainteresowanym podróżnym. Weszliśmy do środka.
- Szkoda że jeździć konno nie umisz, bym ci szkape najął. Elf podszedł do wąsatego opiekuna przybytku.
- Dobry wieczór Bogdanie, prosze mi przygotować Gucia i zaprząc do wozu.
- O, panicz Tacticus! Nie poznałem,już ide.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2015, 21:49:12 »
-Panicz? A ja cie miał za przeciętnego moczymorde. - Stisla zmieszał się  -Wybacz druhu, znaczy się, paniczu. Tera tom się poczuł jak paź jaki. - teraz zadrwił, ale z uśmiechem na buzi.
- A ten Twój ociec, to jak to? Smok co po niebie nie może latać? Znaczy się, że mu odpadły czy urwała jaka bestyja? - zapytał, choć znał odpowiedź - A mniejsza o to, sam opowiesz jak chęci ci same najdą. Mnie tam już bardzi interesują same mithrilowe cudeńka, czyja to robota, jak spawana, takie tam wisz...
Ryżobrody przyglądał się krzątającym po stajni ludziom. Nie miał za bardzo pojęcia co oni robią, ale wyraźnie wykazaywał zaciekawienie.
- Ano ujeżdżać koniczka nie umiem, wstyd bierze, bom się tylko w rodzinnych stronach na kozach uczył hasać.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2015, 21:53:58 »
- Jedno ujebał mu wrogi mag, kulą ognia. Drugie utracił wraz z bebechami dzięki jakiemuś demonowi. Bogom dzięki że go tam posklejali. - powiedział wskakując zgrabnie na podstawiony wóz - Paskudną ma robote, ale jak trza ci mikstur czy ingrediencyj na bimber to polecam jego sklep.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń 2015, 22:06:32 »
Stisla ociężale wsiadał na powóz. Po kilku próbach odbicia od ziemi w końcu mu się udało.
- Uff... Wreście. No, a do tematyki oćca wróciwszy... - odsapnął, chrząknął i splunął na bok - Jak ma receptury jakie na alkohole to jak w banku tam zawitam. A wisz pewno, że jak krasnolud powiada to i tego gadania dotrzymuje.
- Dalej jedźmy, bo ino gadamy i gadamy, a mi się już żygać zakciało od tego końskiego łajna.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2015, 09:17:30 »
- Wio! - smagnął konia lejcami i ruszyli powoli na północ ku górom Nagaz i Ithmaru. Ze stolicy jechało się leśnym traktem.
- Jak interesuje cie kowalstwo to patrzaj na to - elf wyjął z pochwy poznaczony krasnoludzkimi runami sihil i podał Stisli- To rodowe ostrze, ma kilka stuleci. Kute w ogniach Torgonu.* Runy zaś stanowiły najpotężniejsze krasnoludzkie zaklęcie. "Na pohybel skurwysynom"


//*Ogarniasz mape świata

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2015, 11:58:33 »
-ÂŁo, ho, ho. Tyś to chyba jaki królewic, że ci sie takie co przytrafiło. - krasnolud przyglądał się uważnie i niby fachowym okiem oceniał - znakomicie wyważony, a ostry, że mi kłak z brody na osiem podzieli i to z samego torgońskiego mithrilu. Zaram zemdleje z ekstazy - dwerg nie krył się z podziwem dla ekwipunku Melkiora.
-Już mi wiency nie pokazuj tych cudenek, bom się tyko wstydu najadł, żem se jeszcze czego lepszejszego nie nabył.
Stisla rozglądał się uważnie dookoła ciekaw co kryje dalsza część nieodkrytego przezeń terenu. Po chwili zadumy rzekł w końcu -Skupmy się na misyji. To gdzież my to się bierymy? Na północ, a potem na wschód, tak?


// Ogarniam od samego początku mojej wizyty w Marancie. Takie zboczenie, lubię mapy. ;) Do Torgonu chyba się jednak nie wybieramy, hę? :P

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Styczeń 2015, 12:10:00 »
//Nie  ;p

- A tam, co mi po tytułach jak ziemi nie mam, z grzywnami krucho a żyć za coś trzeba. - powiedział odbierając miecz. Jechali nocą, nie była to najlepsza pora na wojaże - No ale ten tego tak, jedziem na północ, tu zaraz powinna być wieś Maroty.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2015, 12:22:10 »
- Ja w sakwie to ledwo na butelczyne bimberku mam, a tyś mi z takim ostrzem wymachiwał, że ino mi się ryczeć chce. No, ale może gdzie taki skarbik sam znajde albo nie! Lepiej sam go wykuje. - zadowolony, że znalazł wyjście z sytuacji.
A może coś zaśpiewamy, kompania z nas marna, ale na dwa głosiki, jakiej pieśni możemy zaryczeć? - uśmiechnął się z proszącym wyrazem twarzy, po czym zaczął nieznacznie jak na krasnoluda, fałszując
- Wśród kniejów i lasów dwóch mędrców przebywało,
Od tego jeżdżenia chędożyć im się zachciało,
Jeden w świecidłach obstawiony,
Drugi mizernie łachmanami opatulony.
Smutek im jednak nie doskwiera,
Gdyż myśl, że komuś dadzą wpierdnicz ich rozwesela.
- na koniec dodał - Panieneczki kochają mój bardowy charakterek - - mrugnął do Melkiora prawym okiem, po czym jął wypatrywać w dal jakiegoś domostwa.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2015, 12:41:01 »
Zatrzymał ich huk wystrzału. Melkior zdjął z pleców na repetowaną za wczasu Matyldę, zatrzymał wóz. Wtedy też na drogę, 15m od nich wylazło 4 zbirów. Jeden był odstrojony jak jakiś "pedau".


- Jak panowie zdążyli zauważyć zapewne, to to jest napad. Rzućcie broń i wszystkie pieniądze.

- Chodź i weź. Powiedział celując do mierzącego w niego bandziora. Elf nie czekał, nacisnął spust kuszy a ta wystrzeliła prosto w łeb herszta bandy. Na jego gębie malował się obraz totalnego zaskoczenia. Martwy zwalił sie na ziemię a jego kompani ruszyli do ataku.

3x http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Bandyta

1x http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Bandyta_pod%C5%BCegacz

//Działa kara Osłona Nocy

Osłona nocy
Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2015, 14:28:08 »
- Oż to pierdolce! Zdecydujmy o waszej przyszłości kozie syny! - wtem zeskakując z wozu dobył topór podróżnika i mając z prawej strony wóz a z lewej otwartą przestrzeń lasu, ustawił się tak by wykonać zamach lewą częścią ciała.
Przymrużył oczy, by wyostrzyć widoczność. Najszybszy z trójki pozostałych bandytów już był w polu jego najbliższego widzenia. Zaatakował w biegu mieczem z odległości 1,5 metra.
- Bij, zabij! - krzyknął i wykonał cięcie z góry licząc, że rozpłata krasnoluda na dwie części, jak jabłko.

Stisla był jednak nieco szybszy uskoczył pół metra w lewo, w stronę skraju lasu, po wylądowaniu na obie nogi przykucnął i wykonał jednocześnie soczysty zamach lewą ręką trafiając zbira licem topora w piszczel.
-Wypierdalaj skąd żes przylazł! - Wysapał i próbował powstać na równe nogi
Bandyta zawył z bólu, ale nie zważał na złamaną od uderzenia stopę, chciał dalej atakować...


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2015, 16:34:49 »
I atakował tnąc na ślepo mieczem od lewej.

//Pamiętaj że śmiało możesz ich śmiertelnie zranić.

Melkior zeskoczył zgrabnie z wozu i natychmiast musiał zasłonić się tarczą przed atakiem bandyty, odbił cios jednocześnie wbijając sztych sihila w brzuch bandziora, ten plunął krwią, elf wyszarpnął ostrze. Poczuł jak coś ciężkiego uderza go w łeb, to drugi bandyta. Melkior rzucił miecz na ziemię i błyskawicznie wymierzył prawego sierpowego w szczękę bandyty, zamroczyło go. Poprawił dwa razy tarczą aż ten padł na ziemię.

1 walczy z Stislą 2 nieprzytomny z zmasakrowaną mordą.

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2015, 19:48:50 »
//Nie chciałem się popisywać, nie aż taki doskonały jestem. ;)

Stisla momentalnie zrobił wymach toporem nad głowę trzymając go już oburącz, przepuścił chaotyczny cios mieczem bandyty, wyrzucając biodra do tyłu, po czym huknął go śmiertelnie w klatkę piersiową, łamiąc zbirowi mostek. Ten momentalnie padł krasnoludowi pod nogi.

Szybki chaotyczny ruch głową brodacza w celu ustalenia jakiegokolwiek ruchu w około i już wiedział, że na "placu boju" pozostał tylko jego druh i jeden z rekieterów.
Wykorzystując swój niewielki wzrost przeturlał się pod wozem by szybciej dotrzeć na jego drugą stronę...


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2015, 20:00:51 »
Melkior szybkim ruchem miecza dobił bandytę ze zmasakrowaną twarzą, ten z którym walczył brodacz jeszcze żył. Chyba.
- I na chuj im to było...

Offline Stisla

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 325
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2015, 21:00:30 »
- Zgadza sie. A zostaw szmaty... niech se konają, a nawet jak im żywot wróci to popamiętają na lata - zasugerował krasnolud. - Skąd się te obdartuchy zerwały? Coś mi ino przy świetle księżyca oko szwankuje...
-Dobra robota Mości Melkiorku. - ryżobrody z uśmiechem na buzi trzepnął elfa po plecach.
Spojrzał ponownie na mithrilowy napierśnik i głaskając niemalże z uczuciem kawał metalu zdobiący tułów Tacticusa rzekł - Piękna robota...

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2015, 21:18:00 »
- Może chcesz sobie pistolet jeden albo dwa przytulić? - spytał podchodząc do trupa załatwionego z "Matyldy". Przykucnął i wyciągnął srebrny bełt z czaszki bandyty i przeciągnął ciało z drogi.
- No, to jedziem dalej. W tych lasach żyją nie tylko wilki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na pohybel rekieterom!
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2015, 21:18:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top