Autor Wątek: Błotna maseczka  (Przeczytany 3920 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Błotna maseczka
« dnia: 11 Styczeń 2015, 20:18:10 »
Nazwa wyprawy: Błotna maseczka
Prowadzący wyprawę: Anette Du'Monteau
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie, członek Krwawych Kruków
Uczestnicy wyprawy: Mohamed


- A więc? Cóż mam uczynić? - zadał jasne pytanie, poprawiając płaszcz.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2015, 22:16:13 »
-Właśnie dostaliśmy list od jednej z naszych pracodawczyń. Ponoć słyszała, że w pobliżu Kruczych Mokradeł jest jakieś niewielkie bajoro, którego błoto zmieszane z innymi składnikami daje krem o właściwościach odmładzających skórę. Te szlachcianki mają co raz dziwnie pomysły na upiększanie siebie. Problem polega na tym, że przez plotki i pogłoski o tamtym obszarze, nikt nie ma ochoty się wybrać w to miejsce. I własnie tu pojawiasz się ty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2015, 22:16:13 »

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2015, 22:18:54 »
- Mhm.. Na początek dwie sprawy, bardzo proste. Gdzie leżą te mokradła, oraz... cóż to za pogłoski? Jakieś bestie, nieumarli, zdziczała krowa? - przeczesał sobie nieogarnięte włosy, spoglądając jednocześnie na mówcę po drugiej stronie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2015, 22:54:26 »
-Krucze Mokradła są po drugiej stronie jeziora Brim. Wystarczy je przebyć i udać się nieco na południe. - odpowiedział na pierwsze pytanie. -Co do pogłosek to jeszcze nikt nie ma pewności. Ludzie tylko mówią o nieprzyjemnej atmosferze tam panującej, chłodzie przenikającym ciało na wskroś i wrażeniu ciągłej obserwacji. Jeden z naszych ludzi udał się w tamte rejony ale straciliśmy z nim kontakt.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2015, 14:39:57 »
- Czyli można uznać, że chłopakowi zmarło się... Albo zdezerterowało. Obie te opcje nie są dla niego nazbyt miłe... - mruknął, przymrużając oczy. - Cóż więc mam uczynić? Zebrać trochę tego błota i wybadać teren?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2015, 16:57:55 »
-Mniej więcej. Rozejrzyj się, popytaj. To przy okazji. Głównie masz pozyskać surowiec i wrócić tu cały. Masz jeszcze jakieś pytania? Jeśli nie, to polecam ruszać.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2015, 17:03:37 »
- Jeszcze takie dwie bardzo małe sprawy... Popytać? To znaczy, że jest tam jakaś cywilizacja? I czy jest jakaś stajnia na miejscu? Bo z buta to nie za fajnie...

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2015, 18:31:59 »
-Skorzystaj z naszej stajni. A w pobliżu masz Atusel. Wcześniej miał się tam skontaktować z człowiekiem który dobrze zna te bagna. Być może tam ktoś wie coś na jego temat.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2015, 19:07:53 »
- A więc ruszam... - mruknął, kiwając głową, sprawdzając wyposażenie, nakładając kaptur płaszcza i wychodząc z pomieszczenia. Skierował swe kroki do tutejszej stajni, skąd pożyczył konia. Jako pierwszy cel, wybrał sobie Atusel, o którym wspomniał Kruk. Miał nadzieje znaleźć tam informacje o poprzedniku, jak i.. przewodnika. Sam nie zamierzał bowiem latać po bagnach.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:58:41 »
Siedzibe od Atusel dzieliło parę ładnych kilometrów i dodatkowo jezioro. Na szczęście przez Brim przepływał prom, który znacznie skracał i ułatwiał przeprawę. Korzystali z niego wszyscy, którym nie opłacało się jechać aż do Efehidonu czy szukać odpowiedniego mostu prowadzącego przez rzekę.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2015, 16:33:12 »
Zajechał więc po prom, skąd siadł na niego i schował się gdzieś tam na boku. Chciał jak najszybciej przepłynąć Brim, by dotrzeć do Atusel, które jak zwrócił mu uwagę głos z nieba, leżało kilka dobrych kilometrów od głównej siedziby.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2015, 21:00:08 »
Oczywiście w czasie podróży nie obyło się bez żebraków proszących cię o drobne czy denerwujących dzieci, które biegając wokół i bawiąc się, ciągle cię trącały. Na całe szczęście dotarłeś w końcu na drugi brzeg. Opuszczono trap i po zebraniu rzeczy pozwolono wam zejść znów na ląd.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2015, 21:20:42 »
Kruk trzymał nerwy na wodzy. Jego zawód tego wymagał, więc banda dzieciaków, czy tez żebraków nie robiła na nim większego wrażenia. Jednakże, gdy opuszczono trap.. Szczerze odetchnął.
Siadł na konia i spokojnie, bez pośpiechu, tak dla rozluźnienia, począł jechać w stronę Atusel, nucąc balladę.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń 2015, 22:25:01 »
Wiosna się już zadomowiła na Valfden to też przejażdżka wcale nie była taka zła. W pewnym momencie natrafiłeś na rozwidlenie dróg. Jedno prowadziło na bardziej uczęszczaną trasę, drugie zaś do takiej prowadzącej przez las. Pierwsza rzecz jasna była nieco dłuższa, lecz wydawało się że przyjemniejsza. Druga natomiast szybsza, choć niepewna. Teraz wybór należał do Ciebie.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń 2015, 22:48:34 »
Miał do wyboru dwie ścieżki. Jedną, dość ładną, często uczęszczaną i drugą... niepewną, brzydką i najprawdopodobniej niebezpieczną. Wilki, sambiry, wargi, bandyci. To wszystko mogło rzucić się na samotnego wędrowca, podróżującego spokojnie do miasta nieopodal.
- Ciężki sambir do strawienia... - mruknął, spoglądając na dwie ścieżki. Czy warto zaryzykować? Być może... - Wio.
Uderzył konia delikatnie piętami, kierując go na tą rzadziej używaną drogę. A nóż nic się nie stanie..

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Styczeń 2015, 22:43:46 »
Na drodze na razie był spokój. Główną wadą za to była nie do końca widoczna ścieżka, którą niekiedy gubiłeś. Konie również nie był zadowolony z wyboru. Oznajmiał to prychając co i rusz gdy trafiał na jakieś naziemne przeszkody. twoja podróż już nieco trwała, więc powoli wokół zapadał zmrok. Znajdowałeś się mniej więcej w 2/3 trasy do Atusel.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Styczeń 2015, 20:05:08 »
//Sorry, wiadomości nie zobaczyłem -.-

Koń mógł i być niezadowolony, ale od tego był, by swojego jeźdźca dowozić na wyznaczone miejsce. Atusel. Nie wiedział, czego mógł się dowiedzieć o poprzedniku. Pewny był jedynie tego, że wolałby słyszeć że uciekł, tudzież został złapany przez straż i powieszony, niźli, że wybrał się na bagna i zaginął. Nie był pewny, co tam spotka. A wolałby co prawda nie spotkać jakichś wiwern czy innych choler. Taki wilk na przykład, byłby wprost idealny..
Jechał dalej.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Styczeń 2015, 13:26:14 »
Wiwern nie było. Spotkałeś natomiast uzbrojonych mężczyzn. Z bliższej odległości mogłeś poznać po ekwipunku że byli to jacyś myśliwi. W momencie kiedy cię zauważyli to zaczęli dawać znaki abyś znikł z drogi i pozwolił im zająć się swoją robotą.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń 2015, 18:30:43 »
Z początku myślał, że natrafił ja oddział bandycki. Już miał wysuwać ostrze, tudzież pognać konia i uciec. Gdy jednak nic go nie zaatakowało, a mężczyźni dali znak by się usunął, kiwnął głową. Zatrzymał konia, potem skierował go trochę na bok, na skraj ścieżki. Obserwował co się stanie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2015, 00:14:31 »
Mężczyźni z napiętymi łukami weszli głębiej w zarośla. Nie było ci dane długo się zastanawiać nad tą sprawą, gdyż zaraz pojawili się również strażnicy. A przynajmniej tak wyglądali. Możliwe że ubezpieczali myśliwych przed czymś.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Błotna maseczka
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń 2015, 00:14:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top