Autor Wątek: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...  (Przeczytany 1327 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« dnia: 10 Styczeń 2015, 21:35:25 »

Gdy ustały walki, a Bisora została zdobyta siły Kunan i Valfdeńczyków powróciły do miasta gdzie "obcy" zapakowali się na okręt i odpłynęli na wyspę. Na nota bene drugiej wyspie pozostał tylko Aragorn i Gordian, którzy musieli spędzić tu kilka dni dając włodarzom tego miejsca czas na uprzątnięcie najbardziej palących spraw, posprzątanie części miasta i ponowne zakwaterowanie ludzi. Kilka owocnych w zwiedzanie i poznawanie kultury dni Gordian i Aragorn spędzili w górnej części miasta rozmawiając i poznając ten niezwykły lud.
Wreszcie zaproszono ich na rozmowy.
Gordian ubrał się w swe najlepsze szaty i wspólnie z Aragornem pojechali konno do pałacu.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2015, 21:39:28 wysłana przez Gordian Morii »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2015, 21:47:30 »
A w pałacu czekał na nich Vashir i obecnie drugi kot "kraju" Zantesh. Vashir skinął na naczelnego handlarza.

- Witajcie, nazywam się Zantesh, przewodniczący Izby Handlowej Królestwa Zuesh. To zaszczyt móc Was powitać.
- Ja jestem hrabia Kevan Aragorn Tacticus, mój towarzysz to wicehrabia Verran Gordian Tinuviel Morii. Nam również jest niezmiernei miło.
- A więc zaczynajmy. Proszę, siadajcie. - Odpowiedział Khal wskazując nam miejsca przy zastawionym jadłem stole.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2015, 21:47:30 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2015, 21:51:36 »
- Gordian Morii - poprawił dracona - To z Tinuvelem było dawno i nieprawda. Ale nie o tym mieliśmy rozmawiać. - rzekł i zajął przygotowane dla niego miejsce.
Póki co nie odzywał się gdyż miał być tu tylko partnerem rozmów, a zawsze pierwsze zdanie należało do gospodarzy. Nalał więc sobie odrobinę strasznie słodkiego wina i walcząc sam ze sobą powoli pozwalał mu wpływać do żołądka.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2015, 21:58:48 »
- Zdajemy sobie sprawę z tego że nasza pozycja nie jest za wysoka, mimo to łatwo skóry nie sprzedam wiedząc że jedno Wolne Miasto już macie. Zaczął Vashir
To prawda, Ekkerund jest winne Valfden posłuszeństwo w razie wojny i to w sumie wszystko. Na Valfden nie ma podatków, stawiając sklep płacisz raz i tyle.
- Jak to tak? Bez podatków? Zantesh zrobił wielkie oczy.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2015, 22:44:15 »
-To może ja przybliżę nieco naszą gospodarkę. Jak może wiecie szlachetni panowie nasza rodzima Valfden przez kilka lat znajdowała się w całkowitej izolacji z powodu działań nieprzychylnych nam środowisk i głównego ich prowodyra Meaneba. Mgła odgradzająca wyspę od pozostałej części świata sprawiła, że handel zamorski a więc i zewnętrzna wymiana gotówki upadła przez co nasze królestwo musiało znaleźć inne źródło dochodu. Wielki obszar i bogactwa naturalne Valden sprawiły, że postawiliśmy na produkcję i wydobycie. Podatki przestały być nam w ogóle potrzebne z prostego względu. Bogaty obywatel kupi więcej niż biedny, dlatego produkowane przez nas samych dobra znajdowały miejsce zbytu na rynku lokalnym zapewniając państwu dochód. Każda prowincja specjalizuje się w produkcji określonych dóbr, których sprzedaż przynosi bezpośredni zysk lokalnej społeczności i panom rządzącym na tych terenach. W ten sposób do skarbu trafiają pieniądze, a ludność nie musi obawiać się łupieżczego działania biurokratów, których jak na tak wielkie królestwo mamy całkiem niewielu.
Jeśli chodzi o podstawę naszych praw, przeczytacie o nich w tym dziele.
- powiedział kładąc na stół konstytucję Valfden.
- Tak wygląda nasze prawo i ustrój.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2015, 12:26:50 »
Koty przez dłuższą chwilę analizowały dokument. Pierwszy odezwał się Khal.
- My takich dobrodziejstw nie mieliśmy, ale mniejsza z tym. Oboje mamy coś czego potrzebujemy. Wam przyda się miejsce zbytu towarów, nam wasza protekcja. Syn Aragorna opowiadał mi o Ghuruk i jego ekspansywności. To może być kiedyś problem... zresztą, sami i tak się nie odbudujemy.
Zuesh posiada liczne złoża drogocennych klejnotów, mamy egzotyczne owoce, ingrediencje alchemiczne dostępne tylko tutaj... Proponujemy by samo Kenin zostało republiką kupiecką.
- Reszta wyspy, z wyłączeniem kilku kopalń byłaby wasza.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2015, 12:54:31 »
- Nie mnie decydować o tym, bo jak sam zapewniałem osobiście nie zależy mi na ziemi. Mam wystarczająco dużo włości zarządzanych przez mego ojca, by czerpać z nich to co potrzebne mi jest dla życia. - odparł Morii
- Nie mniej jako dowódca Królewskiej Floty chciałbym aby Zuesh stało się drugim punktem ochrony handlu morskiego i całego Oceanu ÂŚwitu. Patrole morskie pomiędzy Valfden a Zuesh obsługiwane byłyby przez nasze jednostki pod banderą królewską. Wy zajęlibyście się ochroną szlaków morskich od Ilusmiru do waszych granic. Gdyż nie możemy narażać się na zwykłe zuchwalstwo i wpływać na wody kontrolowane przez naszych nieprzyjaciół. Zuesh musi za wszelką cenę utrzymywać pozory neutralności względem kontynentu, aby mogła bezproblemowo nawiązywać stosunki handlowe z całym zachodnim wybrzeżem. My zaś ze swojej strony wykorzystamy południową część wyspy do wybudowania ośrodka zaopatrzeniowego, by w razie potrzeby w krótkim czasie móc zjawić się na wyspie z własnymi posiłkami, które nie musiałyby korzystać bezpośrednio z utrzymania przez miasto Kenin. Dodatkowo na Valfden rozpoczęliśmy budowę umocnień morskich. Forty zaczynają chronić wyspę od jej zachodniego brzegu, dlatego uważam, że takie formy obronne pozwoliłyby wam na obronę przed ewentualną agresją i dałyby nam czas do przerzucenia wojska.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2015, 13:14:41 »
- Przy dobrych wiatrach da się tu dotrzeć w 30 godzin z ewentualnymi posiłkami.
- Panie Morii. Zuesh nie ma floty wojennej. Te kilka okrętów kupieckich w porcie lepsze dni ma już za sobą. Możemy co najwyżej strzec Morza Orathu by zapewnić spokojny przepływ towarów między wyspami.
Nie mamy stoczni i dość ludzi. To co odzyskano z Bisory starczy na naprawe miasta i zakup żywności i materiałów od was. Nie wiem jak Vashir ale ja popieram pomysł ale jako plan na później.
- Jest trzecia opcja - wtrącił dracon - Możecie dołączyć dołączyć do Valfden jako prowincja o sporej autonomii. Byłaby to marchia z racji położenia, podległa koronie ale z kilkoma przywilejami handlowymi. Zyski z portów idą do korony, ale myślę że król odstąpiłby te... 10%? Gordianie?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2015, 15:23:37 »
- Ja nie mam prawa przemawiać w imieniu króla, ale dałoby to Wam i nam wymierne korzyści. Likwidacja podatków na rzecz wzrostu produkcji i zwiększeniu obronności tego miejsca. Zuesh otrzymałaby też część floty wojennej Valfden stając się stałą bazą floty północnej. My mielibyśmy za to możliwość bezpośredniego uczynienia z wyspy bastionu obronnego.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2015, 16:32:03 »
- Mnie to pasuje, po śmierci Valoora pełnię władzy mam ja. A zaproponowany przez Aragorna układ jest uczciwy.
Proponuje więc toast za sukces wstępnych negocjacji. - odpowiedział Zantesh wznosząc kielich z winem. Aragorn uczynił to samo.
- Za współprace. Powiedzieli wszyscy, dracon upił słodkiego wina, mu smakowało. No dobra... Aragornowi smakuje wszystko co ma %...
- Powinienem więc udać się z Wami na Valfden prawda?
- Tak, my niestety nie mamy aż takiej władzy by podpisywać traktaty. A ja rozkazy przybycia tutaj otrzymałem przed wyjazdem króla. Isentor powinien chyba jednak już wrócić.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2015, 17:41:48 »
- W takim razie za współpracę. - odpowiedział Morii i upił łyk wina.
- Swoją drogą myślę, że nawet w przypadku braku króla czas, który spędzisz na wyspie nie będzie stracony. Poznasz nasze królestwo i przekonasz się, że to co mówimy nie jest wyssane z palca. Przy okazji otwieram na wyspie pewien lokal i byłbym niezwykle zaszczycony, gdybyś i Ty uczestniczył w tym wydarzeniu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń 2015, 17:50:08 »
- Będzie mi niezmiernie miło. Nie jestem politykiem z zawodu więc... kiedy ruszamy skoro uzgodniliśmy wstępnie co i jak?
- Choćby i dziś Khalu.
- ÂŚwietnie, nie ma co zwlekać. Zantesh pomóż przygotować dokumenty, mapy i cały ten syf.
Rozkaz panie. Odpowiedział naczelny handlarz i odszedł.
Poszło im szybko i w miare łatwo, może dlatego że Kunanie nie mieli wyjścia? Byli zdesperowani albo coś. Aragorn z Gordianem wykonali misję...
- Jaki jest ten Isentor? Tylko bez dyplomatycznych frazesów prosze.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2015, 17:55:56 »
- Szczerze? Nikt tego nie wie, - odpowiedział bez namysłu. - Potrafi pójść do karczmy i pić z ludźmi, potrafi też przypieprzyć w taki sposób, że anihiluje jedną wioskę w pół sekundy. Dlatego nie wiem jaki jest... a i musimy załatwić jakiś transport, bo nasza fregata odpłynęła.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2015, 18:04:23 »
- Mamy naprawiony jeden ze statków. Dopłynie do Valfden.
- A więc chodźmy.
Porozmawiali jeszcze luźno z godzinę i udali się do portu skąd na pokładzie jakiejś krypy odpłynęli ku Valfden wraz z Vashirem i Zanteshem by zacząć oficjalne rozmowy.

Koniec.

//Do zamknięcia

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyplomatyczne gierki czyli zabawa w Kotka i...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2015, 18:04:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top