Autor Wątek: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami!  (Przeczytany 3496 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Grudzień 2014, 14:30:42 »
- Urządzamy wieczerzę dla głodnych i potrzebujących dzieci, dorosłych. Chcemy, żeby było miło i radośnie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Grudzień 2014, 14:35:36 »
- To weź pan co najmniej z 50. Będzie przyjemniej.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Grudzień 2014, 14:35:36 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Grudzień 2014, 14:51:47 »
- Widzisz pan, od tego czy wezmę taką ilość świec zależeć będzie od kwoty, jaką zażądasz. Zatem ile będzie mnie kosztować 50 świec?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Grudzień 2014, 14:57:09 »
- Jak taki szczytny cel, to wezmę 150.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Grudzień 2014, 15:00:16 »
- Biorę, tylko proszę to ładnie w kartony zapakować. Powiedział i wyłożył kasę na ladę.

1280g - 150g=1130g


//1130 grzywien budżetu. Pod każdym postem piszcie ile nam jeszcze hajsu zostało.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Grudzień 2014, 15:02:05 »
- Powinienem mieć nawet tyle od razu w magazynie. Bierzesz pan od razu?

////1130 grzywien budżetu.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Grudzień 2014, 15:03:34 »
- Biorę. Silna bestia ze mnie. Dawaj pan.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Grudzień 2014, 15:06:58 »
Nastąpiło przekazanie ładnych, wymyślnych i strojonych świec. Były zapakowane w kilka skrzynek, więc Silvaster na raty zaniósł je na rynek, gdzie pachołkowie karczmarza donieśli już wszystkie stoły. Powinno starczyć.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Grudzień 2014, 15:39:19 »
-Oczywiście, zabiorę się za to od razu, jak kupię wełnę. Potrzebujemy jakieś... 30m2, może więcej. Może też zwykłej bawełny? W końcu niedługo Veris. I namówię wszystkich których zdołam do pomocy.-oświadczyła po czym razem wyszli a Evening udała się do skarbca po zakup wszystkich potrzebnych materiałów.


-To znowu ja. Tym razem poproszę o 30m2 wełny i 20m2 bawełny- oświadczyła gdy dotarła na miejsce. Wszyscy wokół starali się być bardziej uprzejmi, a przynajmniej tak jej się wydawało. W końcu miało to swój cel: ucieszyć dzieci, nakarmić biednych by każdy mógł się cieszyć mimo iż dzień był zimny i ciemny, jak to o tej porze. Eve miała nadzieję, że to stanie się tradycją. Place będą rozświetlane przez kolorowe lampiony a wokół ustawione ławy ze strawą i ciepłymi napojami. Nikt już nie będzie musiał marznąć czy podkradać chleba piekarzowi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Grudzień 2014, 15:53:50 »
Zakupów dokonano. W budżecie zostało 1000 grzywien.



Tymczasem u Butcha...

Niziołek załatwił już wszystkie sprawy. Piekarze wznowili produkcję pieczywa, by zdążyć z zamówieniem, a on udał się na podgrodzie. Ogłaszał nowinę, że dzisiejszego wieczora na rynku szykuje się uroczysta wieczerza, ku czci dobroczynności i pomocy biednym. Każdy może przyjść, posilić się i spędzić miło czas. Obowiązkowo w dobrym nastroju i z otwartym sercem.



// 500 grzywien w budżecie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Grudzień 2014, 16:04:18 »
Akurat, kiedy szedł stoły już dojechały. Teraz wystarczyło je ustawić i postawić na nich świecę.
- Dzięki chłopy. Zwrócił się do dostawców gdy zwalili stoły z wozu.
- No, to do roboty. Powiedział sam do siebie.
Noszenie lekkich stołów szło mu dziecinnie łatwo i bez problemów je poustawiał w ładnych konfiguracjach, a właściwie w jednej. Stoły wraz z krzesłami zostały ustawione wzdłuż całego placu rynkowego, aby każdy nie czuł się samotny. Wkrótce Silvaster na każdym stole umieścił, po parę świec różnokolorowych tak, żeby nie stały te same obok siebie. Jak mówił wcześniej nie zna się na takich rzeczach, ale ustawił je według swoje gustu. Plac został, więc przystrojony i wystarczyło poczekać na gości, alkohole i jedzenie. 

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Grudzień 2014, 22:38:13 »
Nie wiem ile tego, dużo... piwo korzenne niech będzie, a tu masz pan 370 grzywien. Tylko raz raz, bo czekają pewnie już.

Zostaje 630 grzywien w budżecie

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Grudzień 2014, 22:50:44 »
  Krocząc ciemnymi uliczkami Efehidonu, obładowana materiałami na ciepłe koszule, jasnowłosa dziewczyna obserwowała życie niektórych mieszkańców stolicy. Zapalone świece  wewnątrz pomieszczeń zdradzały bowiem tajemnice lokatorów. Przechodząc pod oknem jednej z wysokich kamienic, widziała dwójkę starszych ludzi spokojnie spożywających wieczerzę, dalej w biedniejszym domku jakieś dziecko rysowało kwiaty na oszronionej szybie, zaś w oknie na długiej alejce, niewiele młodsza od niej dziewczyna uczyła się gry na cytrze. Evening przeszła jeszcze kilka ulic, zmierzała bowiem do cechu, poprosić kilka osób o pomoc, nim spotkała małą dziewczynkę siedzącą na schodach. Miała jasną twarz i oczy, pod cienką czapką kryły się raczej brudne, ciemne włosy.  Miała pięć, może sześć lat. Siedziała skulona na zamarzniętych stopniach, trąc o siebie zimne dłonie. Jej oddech zmieniał się w kłębki pary.
-Nie siedź tutaj tak sama...-odezwała się łagodnie Eve, uśmiechając się.-Pomożesz mi zanieść te wszystkie rzeczy? A przy okazji się ogrzejesz, później zjesz coś dobrego, co ty na to?
Mała Mary, gdyż tak nazywała się dziewczynka, okazała się sierotką, ale za to bardzo zabawną i pocieszną- zgodziła się od razu. Całą drogę do cechu opowiadała z zapałem Eve różne niestworzone historie. Widocznie wyczuła w członkini Bractwa kogoś, komu może zupełnie zaufać. Jedna była o zaczarowanym moście nad rzeką, druga o mówiącym ośle i zielonym orku, a trzecia o pocałunku i wielkiej miłości, która pokonuje zło. Słuchało jej się z wielką przyjemnością, wyobrażając sobie wszystkie te dziwa.
Gdy obie dotarły do cechu, w środku pracowało kilka szwaczek. Każda siedziała przy dużej świecy, zajęta swoją robotą. Zaszywały dziury, na drutach robiły szaliki, a jedna ze szczególną skrupulatnością naprawiała jakieś drogie spodnie.
-Dobry wieczór! -oświadczyła rozpościerając materiały na wolnym stole.-To jest mała Mary....-przedstawiła sierotkę.-...i pomoże nam dzisiaj robić swetry dla najbiedniejszych z Efehidonu. Myślę że to dla was nic trudnego i jeśli zrobimy to razem, pomożemy większej liczbie osób, które potrzebują jedynie czegoś ciepłego do ubrania, a może ich nie stać na kupno tego- kobiety ucieszyły się na wieść o takiej akcji, raczej nieczęsto organizowanej w mieście. Tym bardziej się zmotywowały, wiedząc że mogą być częścią tego całego planu. Sophia jako pierwsza wzięła się do pracy, zachęcając tym samym resztę. Potem już każda, Airin, Ella i Irma, zagarnęła swój kawałek bawełny i wełny. Przy pracy wesoło nuciły sobie piosenki, nie jakoś bardzo kojarzące się z hemis, po prostu były one wesołe i umilały pracę, by czas szybciej mijał. Plotkowały przy tym, śmiały się i głośno rozmawiały o rzeczach ważnych i mniej ważnych. A Evening usiadła nieco z boku, szykując coś specjalnego. Ale to miała być niespodzianka!
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2014, 22:53:56 wysłana przez Evening Antarii »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Grudzień 2014, 23:17:09 »
Zbliżał się wieczór. Butch, Aragorn, Silvaster, Evening i Funeris byli już na miejscu. Ludzie i nieludzie powoli zapełniali stoły, szepcząc nieśmiale o tym, że to miłe i takie tam. Nie doskwierał duży mróz, więc siedziało się przyjemnie. Każdy witał się z każdym, wymieniał ciepłymi słowami.
- Czekamy jeszcze na kogoś? - spytał Funeris obejmując swoją narzeczoną.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Grudzień 2014, 23:30:27 »
Eve ułożyła ciepłe ubrania na stole, jedno na drugim złożone w kostkę. Jedną koszulę miała ładnie zapakowaną w papier obwiązany wstążką. To miał być taki mały, skromny prezent.
Różne istoty kłębiły się przy stole, mniej lub bardziej odważniej sięgając po przyszykowane potrawy.
-Chyba wszyscy, którzy mieli być- rozejrzała się. Gdzieś obok był Butch i zjawił się nawet Krixos. Aragorn... i dhampir? Jego jeszcze nie znała.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Grudzień 2014, 23:33:25 »
Dhampir postrzegł zaskoczoną albo zdziwioną twarz dziewczyny, która stała u boku Funerisa. To pewnie ta dziewucha, co ją w gazetach opisywano, nie które szmatławce nie powinny się interesować życiem prywatnym innych. Wydaje się w porządku. Tak sobie pomyślał na pierwszy rzut oka. Jej też właściwie nie znał, ale się przywitał.
- Silvaster jestem. Skłonił głowę, ku dziewczynie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Grudzień 2014, 23:39:25 »
// Czas na pogaduszki i takie tam.

Offline Kermos z Baźin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 600
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Grudzień 2014, 01:27:03 »
Kermos przechadzał się po rynku chcąc odpocząć po ostatnim teście. Lecz napotkany widok nieco go zdziwił. Wielki stół, na nim jakieś świece, jedzenie, trunki. Jakby miasto szykowało jakąś imprezę czy coś w tym stylu. ÂŻabolud zachodził w głowę z jakiej to okazji. Czy na zakończenie każdego roku są takie rzeczy?

//Dopiszcie mnie

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Grudzień 2014, 11:23:50 »
Funeris gdzieś zniknął, dając znak Evening i Aragornowi, że już czas. Wszyscy zasiedli, wymieniali się uprzejmościami i witali się z tymi, których jeszcze nie znali. Boguś spod szóstki pogodził się z Andrzejem spod siódemki, którego szczerze nienawidził za to, że ten miał lepsze buty, które ściągnął kiedyś z zabitego podróżnika na trakcie. Uznali, że spór jest bezsensowny i nie ma żadnych podstaw, by się przez to szczerze nienawidzić. Tak samo z Anką i Iriną z bliźniaka przy szewskiej, które nienawidziły się dlatego, że ta druga zawsze miała coś więcej i lepiej - mniej brzydkiego i zapijaczonego męża, więcej zleceń na pranie ubrań, szydełkowanie i sprzątanie po domach bogatszych. Bezsensowne i pozbawione jakichkolwiek podstaw.
Anioł tymczasem w czerwonej koszuli z herbem swojego rodu leciał ponad podgrodziem i zanosił pod drzwi małe paczuszki. Lalki, zabawki, ręcznie rzeźbione klocki do układania, drewniane mieczyki i inne przeróżności, które miały cieszyć najmniejszych. Niektórzy później opowiadali, że widzieli czerwonego anioła z białymi skrzydłami, który podrzucał najbiedniejszym dzieciom prezenty. Aragorn był bardziej dyskretny i mniej widoczny, korzystając ze zdolności teleportacji i rozwiniętej telekinezy. Dlatego nikt nie mówił później, że czarny smok podrzucił im coś w ten wyjątkowy wieczór.
Wrócili po jakiejś pół godziny, gdy rozdali wszystko co mieli wszystkim, którzy tego najbardziej potrzebowali.
- Wieczorku? - zwrócił się do swojej narzeczonej, lądując na skraju rynku i podchodząc do biesiadującej gawiedzi.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami!
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Grudzień 2014, 11:59:50 »
Wśród biesiadującej gawiedzi zjawiła się i Renfri i Yarpen który za nic nie przepuściłby darmowego żarcia i napitku. Dracon wpierw przywitał się z narzeczoną potem zaś przywitał się ze starym kompanem wielu pijackich eskapad wspaniałych bitew. Zasiadł przy stole i nałożył sobie porcje bigosu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pada śnieg, pada śnieg, sypie prezentami!
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Grudzień 2014, 11:59:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything