Autor Wątek: Zwiad na Zuesh  (Przeczytany 11743 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Zwiad na Zuesh
« dnia: 17 Grudzień 2014, 18:24:34 »
Nazwa wyprawy: Zwiad na Zuesh
Prowadzący wyprawę: Melkior
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Przynależność do Bękartów Rashera i otrzymanie zlecenia
Uczestnicy wyprawy: Silvaster, Melkior, Thoran, Szeklan z Thios, Mogul, Patricia de Drake, Funeris Venatio, Adaś.


Dhampir czekał na ekipę bękartów obok, " Czarnej Perły", która była gotowa aby odwiedzić dotychczas nieznane lądy. Stojąc tak i czekając zastanawiał się kogo Melkior powołał jako wsparcie "techniczne", jak to ujął. Jednak Silvaster wiedział, że chodzi o pomoc w walce z demonami.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2014, 19:27:24 wysłana przez Silvaster »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Surkesh
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:02:50 »
Funeris Venatio zebrał do kupy cały swój potrzebny ekwipunek i wyruszył, by stawić się w odpowiednie miejsce. Mieli zebrać się w porcie o wschodzie słońca, co właśnie następowało. Niewyraźne promyki majaczyły na horyzoncie rozświetlając skąpane w mrokach niebo. Gwiazdy powoli bladły na firmamencie, gdy czerwony glob wyłaniał się zza gór otaczających stołeczne miasto. Szybowanie ponad dachami domostw ułatwiało komunikację w budzącym się mieście. A wylądowanie w zatłoczonym już od kilku godzin rzecznym porcie dawało okazję na uniknięcie ścisku i rozgardiaszu panującego na samych ulicach. Melkior wspominał o Czarnej Perle, którą nie trudno było mimo wszystko wyśledzić. Funeris wylądował bezpośrednio na pokładzie w miejscu, gdzie nie było żadnego marynarza, którego mógłby swoim przybyciem spłoszyć. Strząchnął niewidzialny pyłek z napierśnika i rozejrzał się za znanymi twarzami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zwiad na Surkesh
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:02:50 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Surkesh
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:06:51 »
Po nabrzeżu rozległ się dźwięk brzęczenia płytowej zbroi i ciężkiego tupotu ewidentnie orczych buciorów. Zza rogu wyszedł Melkior odziany w nowy mithrilowy pancerz noszący ślady używania. Elf prowadził 8 orków.
- Nihil est victoria Dulcis Pectus et cervisia*. Witaj Silva. Witam i Ciebie Funerisie, wow. Jestem pod wrażeniem tego co widzę. - elf był pod ogromnym wrażeniem nawet, skłonił się lekko okazując szacunek rycerzowi.


//*Niema nic słodszego nad zwycięstwo, cycki i piwo. Oficjalne pozdrowienie Bękartów

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:12:24 »
- Ano witam, witam - powiedział z uśmiechem anioł, skłaniając głowę. Odbił się jedną nogą od relingu i wylądował przed wesołą gromadką Bękartów i orczych bękartów orków. Skinieniem głowy przywitał Silvastera, które miał okazję poznać całkiem niedawno. Uścisnął prawicę elfa i poklepał go przyjacielsko po ramieniu.
- Zacne odzienie. No i wiesz co? ÂŻeby twój staruszek musiał mi mówić o tym, że zapraszasz mnie na taką ekspedycję... Nieładnie. Zaiste nieładnie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:13:18 »
Dhampir zauważył latającego człowieka, który nawet nie raczył się przywitać, tylko wylądował na statku. Dobrze, że chociaż wiedział, który to Perła. Tak czy siak, Silvasterowi znudziło się czekanie na towarzyszy, więc wszedł na pokład okrętu, bo pierwsze "wsparcie technicznie", a przykro było zostawiać gościa samego. Bękart wchodząc na statek kiwnął dłonią w geście pokoju do człowieka i nadal czekał na pełen skład. Wtedy zjawił się i Melkior, który w końcu wyglądał na przywódce. Prawie porządnie ubrany, prawie dlatego, że brakowało mu butów. Wyglądało to dosyć ciekawie, ale teraz wypadało się przywitać.

- Nihil est victoria Dulcis Pectus et cervisia. Odpowiedział tak samo, jak i on powiedział. - Witaj. Widzę, że zebrałeś porządną ilość żeglarzy na okręt. Widzę również, że masz zbroję niczego sobie w końcu jakoś wyglądamy. Powiedział do elfa przyglądając się również swojej zbroi.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:23:37 »
- Bo to mój staruszek to organizował, ja wiem tyle że dwie osoby z Bractwa poprosił i chyba kogoś z Paktu. Ta zbroja ma więcej lat niż ja ale nawet pasuje. Tylko butów mi brak porządnych... Tak to jest z rodowymi pancerzami. - Melkior przysiadł na armacie - To ludzie ojca, Durshlak, Orgug, Borug, Shuzug, Xepug, Ginug, Grug i Trilug. Chodź "ludzie" to złe określenie...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:30:47 »
Ork skinął głową byłym niewolnikom, bo już konstytucja to zmieniła, co mu się niezbyt podobało.
- Widzisz trzeba było podejść i zapytać mógłby wykuć, Ci buty. Wtedy miałbyś komplet, ale i tak nie jest źle i dobrze się w niej prezentujesz, tak dostojnie jak na syna hrabiego przystało. Może, po wyprawie będziesz chciał uzupełnić zbroję, o brakujący element. To od razu mówię, że się zgłaszam.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:34:38 »
Jazczur przyszedł pod "Czarną Perłe" z całym ekwipunkiem. Porozglądał sie za towarzyszami po czym podszedł i przywitał sie z nimi.
- Cześć. Widze Melkior że załatwiłeś armie orków - powiedział po czym podał mu ręke.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:38:04 »
- Raczej tak, bo krąży fama że ojciec ma zająć ten kawałek skały na potrzeby przyszłej inwazji. Stąd nasz zwiad. To tylko żeglarze, armią będą kiedyś. Witaj.

 

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:44:02 »
Czarna Perła, Czarna Perła... W zasadzie może chodziło im o nowy rodzaj trunku...Jednak niestety, a może stety wiadome mi było, że to nazwa statku. ÂŁajbę podarował nam, wypożyczył czy cholera wie co z nią zrobił czarny hrabia ojciec Melkiora, zresztą to pewnie on zlecił nam tę robotę. Powolnym krokiem opuściłem nasze ukochane kanały i udałem się znaną mi już drogę w stron portu, w którym Perełka cumowała. Odnalezienie jej długo nie trwało i raz, dwa znalazłem się we wskazanym miejscu. Dochodzące odgłosy rozmowy wskazywały na to, że "ekipa" już załadowała się na statek i czekała na odpłynięcie. Nie ociągając się wpakowałem się na pokład i ujrzałem...jaszczura, dhampira, elfa, orków i ludzia ze skrzydłami. Toż to szook jak mawiał klasyk, ale cóż w tym świecie już mnie nic nie zadziwi, skoro widziałem już gadającego żaboluda...
- Witajcie towarzysze i witaj skrzydlaty nieznajomy - przywitałem się z drużyną.
- Gdzie tym razem wiatr każe nam płynąć ?

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:48:23 »
- Rozumiem, że mamy sprawdzić, czy jest tam jakieś życie, poza armiami demonów? Dhampir dopytał o szczegóły, bo nikt do końca nie wiedział, co albo czego mają tam szukać, a płynąć taki kawał na darmo było zwykłą stratą czasu. Teraz rozejrzał się kogo jeszcze brakuje po oględzinach stwierdził, że brakuje dwóch osób, aby okręt mógł wypłynąć na pełne wody i nieznane tereny.
- Witaj Thoranie. Właśnie zastanawiałem się gdzieś się u diabła schował. Dobrze, że się zjawiłeś. Jednak nadal brakuje jeszcze dwóch person. Przecież mówiliśmy, że płyniemy na wyspę zajętą prawdopodobnie, przez demony.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Grudzień 2014, 19:58:11 »
- Na jakieś 98% są tam tylko demony. Z przechwyconych dzienników kapitana piratów - tego co go ostatnio ubiliśmy - jest tam jakieś miasto. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale wiem że gra jest warta ryzyka. Góry na tej wyspie są pewnie bogate w surowce a i w fragmencie asteroidy musiało być coś ciekawego.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:00:22 »
- Funeris Venatio, Bractwo ÂŚwitu - powiedział Poeta na widok nieznajomego, ewidentnie następnego członka Bekartów. Wyciągnął ku niemu prawicę w przyjacielskim geście, by tradycjom stało się zadość i oficjalne przedstawienie się miało odpowiedni charakter kulturowy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Xuesh
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:09:28 »
- Rozumiem, że znów pchamy się w paszcze lwa. Dhampir podniósł kącik ust próbując wymusić uśmiech. - Bez ryzyka nie ma zabawy i ponoć, można więcej stracić niż zyskać. Tak przynajmniej mówią, ale tam bawić się w przesądy nie będę. Myślę jednak, że coś ujrzymy niż tamta cała zgraja rzuci się na nas niczym, wilk na owcę. Nawet skrawek albo ruiny tego miasta będą cennym źródłem wiedzy i informacji o będącej tam kulturze, a tam gdzie są ruiny będą też i kufry pełne kosztowności. Tak sobie właśnie myślał.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:15:02 »
- Złoto i kosztowności zgromadził zapewne największy, najpaskudniejszy i najsilniejszy demon. Pewnie awatar jakiegoś boskiego.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:20:00 »
- Thoran, Bękarty Rashera - odpowiedziałem stosując zaproponowany schemat oraz uścisnąłem dłoń skrzydlatego towarzysza.
- W sumie jesteś pierwszym członkiem Bractwa z którym mam okazję się spotkać. Chyba nie zostało już was tak wielu na tym świecie, a jak widać demonów i innych pomiotów nie brakuje...- zagadnąłem.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:25:37 »
Dhampir nigdy o takim czymś nie słyszał, a co dopiero widzieć. Właściwie to nie mógł uwierzyć słowom elfa.
- Avatar, czego?! Dopytał z niedowierzaniem. Silvaster jedynie zajmował się wampirami inne istoty nie wzbudziły jego zainteresowania, ale teraz musiał się dowiedzieć jeszcze więcej.
- Fun jesteś z bractwa, czy takie istoty jak avatary demonów boskich istnieją?, czy to takie opowiastki aby dzieci się jedynie bały. W te słowa naprawdę ciężko jest mi uwierzyć.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:25:55 »
Zima nie sprzyjała lotom, o czym miałam już okazję się przekonać, już kilka metrów wyżej można powiedzieć pizgało złem, toteż wybrałam się do portu konno. Wraz ze mną w podróż udał się Drizzt, nie jednak po to, by dokonywać zwiadu, a odprowadzić konie.
Dojechałam zatem spokojnie do portu, opatulona w gruby, wełniany płaszcz, chroniący mnie przed chłodem. Musiałam w dość specyficzny sposób złożyć skrzydła, ale przynajmniej było mi ciepło. Pożegnałam się z niewolnikiem i ruszyłam w stronę pokładu. Tuż przed kładka zsunęłam z głowy kaptur, odsłaniając zafarbowane na czarno włosy. Raźno poszłam przed siebie, wchodząc na okręt.
- Witam panów - przywitałam się z drużyną.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:31:24 »
- Witaj Patty. Odpowiedział siedzący na armacie Melkior.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:34:32 »
- Avatar boskiego demona? Ano są, sam jednego skróciłem o głowę. Szkoda, że roztopiła się w lawę, miałbym co powiesić nad kominkiem w swoim domu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zwiad na Zuesh
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Grudzień 2014, 20:34:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything