Autor Wątek: Ktoś śmiał mnie okraść!  (Przeczytany 3680 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Ktoś śmiał mnie okraść!
« dnia: 09 Grudzień 2014, 22:31:39 »
Nazwa wyprawy: Ktoś śmiał mnie okraść!
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: chęć awansu na świętego mściciela Bractwa ÂŚwitu, ale niemożność dokonania tego ze względu na brak talentów
Uczestnicy wyprawy: Evening Antarii


Dzielnica obywatelska była dużo spokojniejsza od ciemnego podgrodzia i o niebo od niego lepsza pod kilkoma względami. Po pierwsze - zapach już nie dokuczał, a ścieki nie płynęły ulicami niczym małe strumyki. Po drugie - wokół nie kręciło się grono podejrzanych i niezbyt schludnych gości szukających zaczepki czy łatwego grosza. Po trzecie - teraz była sąsiadką zacnego towarzystwa zasłużonych i uczciwych obywateli Valfden.
Dwupiętrowy dom przy jednej z bogatszych ulic prowadzących gdzieś na plac wypełniony straganami, zdawał się idealnym miejscem do zamieszkania dla kogoś takiego jak Eve. Wszędzie blisko a okolice wypełniał przyjemny miejski gwar. Okolica sprzyjała spacerom i rozwijaniu życia towarzyskiego.
Dziewczyna robiła ostatnie porządki po niedawnej przeprowadzce. Pozostało jeszcze zaplanować szczegóły takie jak ułożenie kolorowych poduszek na kanapie czy zaplanowanie kompozycji obrazków na ścianie. Rozpaliła w kominku, by w ostatnich porządkach towarzyszyło jej trzaskanie ognia. Evening ustawiła na parapecie drobny, kwitnący kwiatek, odsunęła się na pewną odległość i rozejrzała po salonie... Tak, zdecydowanie w jej guście.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, 22:40:17 »
Piękny widok. Evening wyraźnie pamiętała, że na komódce z jasnego dębu przed paroma minutami postawiła pudełeczko, w którym znajdował się akt nadania gminy Afers wraz z wszystkimi miastami, wioskami, strażnicami i innymi ośrodkami handlu, które znajdowały się w obrębie kolonii karnej Mor Andor. To dzięki temu skrawkowi pergaminu jej kiesa powiększała się tygodniowo o niemałą wcale wartość w srebrnych grzywnach. Zaniepokojona rozejrzała się wokół, lecz nie zobaczyła nigdzie drewnianego pudełeczka. Na piętrze coś upadło z hukiem. Przypadek? Nie sądzę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, 22:40:17 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2014, 10:35:54 »
Coś było nie tak. Ale to nie ozdoby na kominku stały krzywo... Na komodzie brakowało czegoś bardzo ważnego. Evening wolała nie panikować tak od razu, może przestawiła pudełeczko gdzieś indziej, a teraz po prostu zapomniała gdzie? Czasem się tak zdarza, że w natłoku różnych dopiero wypakowanych przedmiotów, drewniane puzderko mogło się zawieruszyć. Na żadnej innej szafce czy w szufladzie nie było jednak zguby. W tym momencie usłyszała niepokojące odgłosy dochodzące z góry. Więc tak witała ją nowa dzielnica?...
Ruszyła na górę po ciemnych masywnych dębowych schodach. Po chwili znalazła się na piętrze; była ciekawa co mogło tak nagle spaść czy się przewrócić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2014, 11:37:30 »
Okno w krótkim holu wychodzące na niewielki park było otwarte, chociaż Evening wyraźnie pamiętała, że zamykała je wcześniej. Mieliśmy w końcu hemis, było zimno, a pomieszczenia nie wymagały jeszcze porządnego wietrzenia. To właśnie na parapecie przy tym oknie dziewczyna znalazła rozbitą doniczkę z kwiatkiem, który tak bardzo mocno jej się podobał.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2014, 12:26:43 »
Nieduży korytarz cały wypełnił się chłodnym nieprzyjemnym powietrzem. Przecież nie otwierała okien, chciała przecież  by w środku było ciepło... Teraz było wiadome, że Evening miała nieproszonego gościa. Pierwszy dzień w nowym domu i już takie niespodzianki. Być może dzielnica obywatelska nie była tak spokojna, na jaką wyglądała? Westchnęła, przyjrzała się roślince, która jednak teraz nie była najważniejsza, i wyjrzała przez okno. Starała się dostrzec jakieś wskazówki w mrokach ulic. Sprawdziła także, czy w samym holu intruz nie zostawił śladów swej obecności.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2014, 12:42:40 »
W holu nie było nic konkretnego. A za oknem? Gzyms i cała elewacja były tak skonstruowane, że ktoś bardzo zwinny mógł wspiąć się i zakraść do okna. Evening dostrzegła, że za pierwszym drzewem skrywa się ktoś obcy. Zdradził go cień, gdy słońce wyjrzało zza chmur. Owe drzewo stało jakieś trzydzieści metrów od domu.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2014, 12:59:47 »
Evening rozejrzała się dokładniej po okolicy, która była w zasięgu jej wzroku. Bliżej zwykła kamienista ulica, dalej zaczynał się już park. Najpierw chciała zejść po schodach itp. itd. ale to by za długo trwało i obcy mógłby zniknąć. Postanowiła przemieścić się w takie miejsce, by nie wzbudzać podejrzeń i nie spłoszyć istoty chowającej się za drzewem. Wychyliła się więc, wybrała miejsce bardziej na prawo, ale też niezbyt daleko. Wolała zachować ostrożność ale być na tyle blisko, by dojrzeć kto się tam chowa. Dojrzeć, a potem odzyskać pudełeczko.
Skupiła więc uwagę na obranym wcześniej punkcie na dole, skoncentrowała na nim myśli i wszystkie najdrobniejsze cząstki jej ciała przeniosły się tam i zmaterializowały ponownie. Nie chciała na razie zwracać na siebie uwagi. Owe drzewo obserwowała dyskretnie ale uważnie, powoli ruszając uliczką przed siebie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2014, 21:38:48 »
Jegomość był odziany na czarno. Był raczej wysoki, ogolony, schludnie ubrany. Sprawiał wrażenie dostojnego obywatela, może jakieś magistra - poprzez ramię przerzuconą miał skórzaną torbę, ciemnobrązową. Zerknął ukradkiem w stronę okna, lecz nie zauważył tam nikogo, więc wtopił się w tłum, dołączając się do jakiejś grupki istot wychodzących z parku. Zaczął oddalać się od Evening, idąc w drugą stronę. Miał zamiar minąć dom jakby nigdy nic i ruszyć w swoją drogę.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2014, 22:08:48 »
Podejrzany nie wyglądał na złodziejaszka... Wygląd miał elegancki i na pierwszy rzut oka  nie można było go posądzić o żadne złe uczynki. Zauważyła, że mężczyzna spogląda jeszcze raz w stronę jej domu. Potem ruszył z kilkoma innymi, pewnie sobie nieznanymi, osobami wychodzącymi z parku. Evening w tym momencie obróciła się dyskretnie, chowając twarz w jasnych włosach. Jednak gdy podejrzany zaczął się oddalać, dziewczyna zawróciła i ruszyła za nim. Szła pewnym krokiem, czasem zwalniając, czasem chowając się w większej grupce przechodniów. Gdy znalazła się wystarczająco blisko, chciała się odezwać, może po dobroci... poprosić o oddanie zguby? Na razie jednak nie zrobiła tego, trzymała się parę kroków za nim, czekając na jakąś "odpowiedniejszą" chwilę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2014, 22:57:33 »
Mężczyzna nie wzbudzał niczyich podejrzeń. Odłączył się od grupki po pewnym czasie, gdy wszedł w ruchliwą część dzielnicy obywatelskiej. Było późne popołudnie, ludzie wracali ze swoich zakładów, sklepów, bądź szli na jakieś spotkania, ewentualnie kierowali się do jakichś porządnych gospód, by najeść się i popić w towarzystwie. Mężczyzna odziany w czerń ani razu nie odwrócił się, by sprawdzić, czy nikt go nie śledzi, by broń bogowie nie zdradzić się z tym, że ma coś na sumieniu. Profesjonalista. Evening jednak trzymała się na odpowiedni dystans i nie zgubiła go ani na krok, odpowiednio kontrolując sytuację. Złodziej wszedł wreszcie w jakąś uliczkę i kierował się do wyjścia z dzielnicy obywateli. Jakieś sto metrów do przodu i potem z pięćdziesiąt w prawo i znajdzie się przy wyjściu na dzielnicę handlową. Szedł sam. Pozwolił sobie na zdjęcie kaptura, lecz nadal nie odwracał się. Jego długie ciemne włosy spłynęły mu kaskadą na barki.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2014, 23:16:09 »
Mężczyzna był pewny siebie, może nawet aż za bardzo? Znał miasto i poruszał się w jego uliczkach nadzwyczaj pewnie, nie mógł pozwolić sobie na chwilę zwątpienia. A jednak teraz poczuł się na tyle bezpiecznie, by odkryć kaptur i odsłonić twarz.
Paladyn niewątpliwie sprzyjało szczęście, bowiem mężczyzna jeszcze nie wpadł na to by się odwrócić. Musiała to wykorzystać. Dogoniła go wreszcie, znalazła się tuż za jego plecami. Dłoń położyła na jego ramieniu i oświadczyła -Ma pan moją zgubę. Będę bardzo zadowolona, jeśli ją pan odda. Oboje na tym skorzystamy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2014, 23:38:34 »
Mężczyzna był jednak czujny. Bardzo czujny. Mimo że nie odwracał się, to cały czas miał wyczulone zmysły na każdy podejrzany szmer, czy pyknięcie. Dlatego doskonale słyszał pannę Evening Antarii, która zbliżała się do jego postaci. Odkręcił się szybko na pięcie, kopnął ją pod kolano w połowie zdania i rzucił się przed siebie. Miał kilka sekund przewagi, co przekładało się na 40 metrów. Właście skręcał w prawo, w uliczkę prostopadłą do tej, w której znalazła się pani na gminie Afers niemogąca w żaden sposób tego potwierdzić.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2014, 11:29:18 »
By mieć jakąkolwiek szansę na odzyskanie pudełeczka, dziewczyna musiała przyspieszyć... i to szybko. Odrobienie straty tych kilkudziesięciu metrów było bardzo ważne. Paladyn prędko zareagowała, zignorowała ból i ruszyła za mężczyzną. Akurat skręcał w prawo, czyli zmierzał w stronę dzielnicy handlowej - tam na pewno będzie mu łatwiej się ukryć wśród straganów i licznych sklepów. Biegła między przechodniami, rozpychając się ramionami między nimi torując sobie ścieżkę. Dotarła do zakrętu w prawo i skręciła natychmiast, wzrokiem zaczęła przeczesywać ulicę; wśród głów tutejszych mieszkańców szukała długich czarnych loków. Wciąż poruszała się szybko i zdawało się, że gdzieś wśród ludu, przemknął jej uciekinier. Chciała się zbliżyć na chociaż 10 metrów, które pozwolą jej użyć telekinezy, wtedy będzie jej o wiele łatwiej. Nie zwalniała kroku, podążając ścieżką wyznaczoną przez złodzieja.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2014, 11:40:23 »
Evening miała chyba majaki, albo po prostu nie czytała ze zrozumieniem. Gdy weszli w uliczkę, w której dziewczyna chciała zaskoczyć nieznajomego, on był tam sam. ÂŚwiadczy o tym ten oto cytat:
Cytuj
Złodziej wszedł wreszcie w jakąś uliczkę i kierował się do wyjścia z dzielnicy obywateli. Jakieś sto metrów do przodu i potem z pięćdziesiąt w prawo i znajdzie się przy wyjściu na dzielnicę handlową. Szedł sam.
Pani paladyn nie musiała się więc między nikim przeciskać. Ruszyła szybko do przodu, zmniejszyła dystans do zakrętu i ujrzała, że złodziej skręca właśnie w bramę do kompleksu handlowego stolicy królestwa Valfden. Dzieliło ich 50 metrów odległości. Dopiero przy bramie zaczynał się ruch ludzi, tutaj nie było dosłownie nikogo.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2014, 11:55:49 »
Dziewczyna przyszykowała pospiesznie łuk. Chciała bowiem spowolnić nieco mężczyznę... Jeszcze biegnąc, sięgnęła po wybraną broń, a z kołczanu wyjęła jedną strzałę. Uchwyciła narzędzie szykując się do strzału i napinając cięciwę , a potem przemieściła się na odległość, która umożliwiała wygodny i celny strzał. Wymierzyła w dół, w nogę złodzieja i posłała strzałę w jego łydkę. Miało to go unieruchomić, a nie zabić.

26-1=25 żelazna strzała

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Grudzień 2014, 12:01:55 »
Jak już zostało powiedziane, Evening wyjrzała zza zakrętu w momencie, gdy złodziej skręcał w dzielnicę handlową. 50 metrów dalej uliczką. Tam było sporo ludzi, niektórzy wchodzili do części mieszkalnej, inni wychodzili. Tłum był więc pokaźny. Z racji tego, że złodzieja już tam nie było, strzała uderzyła w ziemię tuż przed jakimś chudym elfem, który wyglądał jakby miał problemy z jedzeniem.

//Na jaką odległość się przemieściłaś? Trudno mi to określić z opisu.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Grudzień 2014, 12:10:11 »
//Niedaleko, jakieś 10 metrów.


Cóż, mogła się tego spodziewać. Nie była zbyt doświadczona w tej broni i rzadko jej używała, a mężczyzna był za szybki. Nie zaszkodziło jednak spróbować. Dystans znacznie się skrócił, jednak utrudnieniem były kręcące się wokół istoty. Ponownie przyspieszyła i kiedy wydawało jej się, że jest w odpowiedniej odległości by móc użyć telekinezy, spróbowała sięgnąć złodzieja siłą wychodzącą z jej umysłu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Grudzień 2014, 12:20:16 »
Poprzez te wszystkie perturbacje i inne nieprzewidziane wypadki Evening straciła na krótką chwilę złodzieja z oczu. Dotarła do wejścia do dzielnicy handlowej. Główna ulica biegła dobrych kilkaset metrów do przodu. Kręciło się tutaj sporo osób, czasem trzeba było wymijać przypadkowo napotkane postacie. Ktoś po podobnej charakterystyce, co nieznajomy wspinał się właśnie gdzieś tam z prawej strony po elewacji jednego z budynków. Był słabo widoczny, do tego zasłaniały go inne budynki, więc nikt postronny z ulicy nie mógł go dostrzec. W miejscu gdzie stanęła Evening znajdował się jednak niewielki prześwit między dachami, który ujawnił złodziejaszka. ÂŻeby tam się dostać należało od razu skręcić w prawo przy murze, przejść ze trzydzieści metrów pustą wąską alejką przy piekarni i skręcić w lewo przy parterowym sklepiku rymarza. Następnie kolejne dwadzieścia metrów do przodu. Tam było budynek niewiadomo do kogo należący, na który Evening właśnie patrzyła. Był długi i dwupiętrowy. Miał spiczasty dach i masę okien.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Grudzień 2014, 12:51:46 »
Evening przystanęła na środku ulicy, tracąc zupełnie złodzieja z pola widzenia. Rozejrzała się w lewo, w prawo, a potem znowu w lewo. Jakby się rozpłynął, albo wtopił skutecznie w tłum...  Jednak dziewczyna zauważyła coś, czego każdy inny przechodzień by nie spostrzegł. Po elewacji budynku wspinała się ciemna sylwetka. To musiał być on; swoje umiejętności udowodnił już skaradając się do jej okna.
Jak tak szybko udało mu się tam przejść?... Paladyn ruszyła pospiesznie w stronę owego budynku nie tracąc czujności. Momentami nawet biegła przez ciemne uliczki, rozświetlane tylko blaskiem z okien skromnych wystaw sklepowych. Przy murze skręciła w prawo, przeszła jakieś trzydzieści metrów alejką przy piekarni, skręciła w lewo mijając sklep rymarza i ostatnia prosta - dwadzieścia metrów. Ta uliczka prowadziła wprost do długiego budynku pełnego okien, po którego elewacji wpinał się jej złodziej.
Szukała go teraz, lustrując ścianę gdzie ostatnio go widziała, ale było ciemno co utrudniało całą sprawę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2014, 22:47:03 »
Budynek był typowym szeregowcem, co znaczyło, że w jego obrębie znajdowały się co najmniej dwa, a w tym przypadku trzy lokale. Każdy z nich miał do dyspozycji trzy okna na tej ścianie budynku. Evening nie wiedziała dokładnie do którego dostał się złodziej, a otwarte było po jednym z każdego lokalu. ÂŚrodkowe w środkowym, to najbardziej z prawej w lewym lokalu i to najbardziej z lewej w tym z prawej. Do każdego z tych lokali można było dostać się drzwiami znajdującymi się na parterze. Były one jednak zamknięte, więc trzeba było użyć nieco siły. Jakieś wskazówki? W prawym oknie i środkowym nie było firanek. To środkowe było brudne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2014, 22:47:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top