Autor Wątek: Ktoś śmiał mnie okraść!  (Przeczytany 3683 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:00:55 »
Próbowała sobie przypomnieć gdzie dokładnie znajdowała się postać złodzieja. Niestety mężczyznę widziała tylko przez chwilę i na dodatek niezbyt dokładnie przez prześwit między dachami. Musiała wybrać któreś okno... Dwa z nich nie miały firanek, być może to oznaczało, że nikt tam nie mieszka na stałe? Dodatkowo brudne okno mogło świadczyć o jakimś zaniedbaniu. Wybrała więc prawe okno w lokalu najbardziej na lewo. Zaraz miała się przekonać czy to był dobry wybór.
Podeszła do drzwi i pchnęła, dodatkowo pomagając sobie telekinetyczną energią, która w nie uderzyła.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:05:06 »
Zamek puścił. Evening weszła do środka i ujrzała starego kupca, który podliczał grzywny z dzisiejszego utargu. Spokojnie, lecz z niewielką niepewnością w oczach przysunął bliżej siebie nabitą kuszę. Zmierzył dziewczynę wzrokiem, ocenił szanse i starał skojarzyć jakieś fakty. Wreszcie się odezwał:
- Rycerze Bractwa parają się ściąganiem haraczy, czy dopadła mnie Inkwizycja?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:05:06 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:11:55 »
Staruszek z pewnością nie był tym, kogo szukała... Musiała więc go przeprosić za owe najście. -Proszę wybaczyć, że przeszkadzam....- kątem oka zauważyła przyszykowaną broń.
-Po prostu kogoś szukam-zaczęła się tłumaczyć.-Nie słyszał pan albo nie widział czegoś podejrzanego? Skradziono mi coś cennego, staram się to odzyskać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:20:18 »
Nieznośna cisza przedłużała się w nieskończoność. Przeciągłe sekundy milczenia zdawały się trwać wiekami, gdy tak stali i mierzyli się wzrokiem. Kupiec wreszcie był tym, który przełamał ten impas.
- Lokal obok stoi pusty od kilku tygodni. Teoretycznie... - ostatnie słowo zostało wypowiedziane z wyraźnym naciskiem, dobrze zaakcentowane zwracało uwagę.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:37:33 »
-No dobrze, dziękuję w takim razie za informację- Evening chciała już wychodzić, gdy cofnęła się w progu, obróciła i przyciągnęła kupca do siebie dzięki telekinezie nie dając mu czasu na reakcję. Zrobiła to nagle, bez żadnego uprzedzenia czy uprzednich znaków. W międzyczasie sięgnęła po srebrny sztylet i wykonała prostopadły cios w klatkę piersiową mężczyzny. Ostrze przebiło się przez ubranie i skórę i trafiło w serce, a staruszek bezwładnie opadł na ziemię.
Dziewczyna podeszła do stolika i zgarnęła grzywny, które kupiec dziś zarobił. Sprawdziła też kieszenie staruszka.
Zrobiła duży krok by ominąć ciało, zamknęła za sobą drzwi jak gdyby nigdy nic i podeszła do środkowego lokalu. Starzec dziwnie mówił o tym miejscu..."Teoretycznie" - zdecydowanie podkreślił to słowo -"lokal obok stoi pusty". Choć w pewnej chwili przypomniała sobie, że wcześniej widziała ciemną postać wspinającą się po prawej stronie domku. Hmm... Zdecydowała się wejść także i tutaj, bo staruszek może miał trochę racji. Tak jak poprzednio użyła telekinezy by dostać się do środka.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Grudzień 2014, 12:47:48 »
Cytuj
Możesz raz na post podciągnąć przeciwnika lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 90 kilogramów z odległości 2,5 metra.
Evening nie wiedziała jaka jest dokładna odległość dzieląca ją od staruszka siedzącego za ladą. Można jednak z całą pewnością domniemywać, że było to więcej niż dwa i pół metra. Skąd takie przypuszczenia? Ano takie, że raczej nikt nie montuje lady zaraz koło drzwi, chociażby dlatego, żeby taki pierwszy lepszy złodziejaszek po wejściu bocznym wejściem nie miał dostępu do całej zgromadzonej gotówki. Dwa i pół metra to też odległość tak niewielka, że po otworzeniu drzwi zostałoby naprawdę mało miejsca między nimi, a ewentualną wspomnianą wcześniej ladą sklepową. Pani paladyn nie zadała sobie trudu dokładniejszego przyjrzenia się otoczeniu, by zorientować się w odległości. Dlatego też, łącząc wszystkie czynniki ze sobą, staruszek został pchnięty telekinetycznym impulsem. Stracił równowagę na swoim krześle, ale na pewno nie poszybował w magiczny sposób do panny Antarii. Taka sztuka się nie udała. Spadł więc ze swojego zydla krzycząc przeciągle, kuszę zostawiając na blacie. Oczywistym jest, że cała akcja z przebijaniem serca i wychodzenia z lokalu raczej nie miała miejsca.

//Lepiej doprecyzować następnym razem tak kluczowe sprawy. Wystarczy zadać pytanie. :)

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Grudzień 2014, 13:20:29 »
Telekineza nie zadziałała... niestety. Najwidoczniej nie wzięła wszystkiego pod uwagę, tak jak powinna. Postanowiła to odkręcić w inny sposób, niż planowała wcześniej.
Udała zdziwioną i z troską podbiegła do staruszka, Na pewno poczuł szarpnięcie, ale był w podeszłym wieku i mogła to być zwykła utrata równowagi. -Nic się panu nie stało? Zasłabł pan?-ujęła go pod ramię, badawczo spojrzała na twarz.-Proszę sobie usiąść... Przynieść coś panu, czy sam sobie pan poradzi?... Pierwszy raz panu się tak zdarzyło? Być może to jakieś niepokojące oznaki choroby?...- pomogła mu usiąść z powrotem na krześle. -Chyba teraz powinno być lepiej, prawda?- uśmiechnęła się miło, tak dla niepoznaki.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Grudzień 2014, 13:30:07 »
- Co... Co to było? - Kupiec rozmasowywał obolałą głowę, odgarnął z twarzy kosmyki siwych włosów, które starannie pielęgnował. Oparł się o blat swojej lady, spojrzał dziękczynnie na panią paladyn i jednym szybkim gestem sięgnął do swojej kuszy. Zwolnił blokadę i rozbroił śmiertelne urządzenie. To w końcu rycerstwo Bractwa ÂŚwitu, nie grozi mu nic z ich strony. Oni są tutaj po to, by pomagać, chronić słabszych i tych, którzy tak jak on nie mają już sił by samemu odeprzeć wszystkie ataki.
- Dziękuję za pomoc, powinno być już dobrze.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Grudzień 2014, 13:40:42 »
-Szczerze? Nie mam pojęcia... W pana wieku zdrowie płata figle... Proszę dużo odpoczywać. Ja muszę już niestety iść, gdyż mam jeszcze sprawy do załatwienia. Miło było pana poznać! Miłego wieczoru- i poszła sobie, zamykając za sobą drzwi. Jeszcze trzymając klamkę, odetchnęła głęboko.
Swe kroki skierowała do środkowych drzwi, które spróbowała otworzyć... telekinezą.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Grudzień 2014, 10:17:00 »
Zamek puścił.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Grudzień 2014, 11:55:37 »
Eve weszła do środka po czym rozejrzała się po pomieszczeniu na parterze. Jeśli nic ją tu nie zatrzyma czy nie zwróci uwagi, to pójdzie sprawdzić jeszcze drugie piętro.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Grudzień 2014, 20:33:19 »
Piętro naprawdę sprawiało wrażenie opuszczonego, tak jak mówił staruszek z lokalu obok, które Evening chciała zabić. Tak po prostu, zaszlachtować i zakończyć żywot. Czemu? Jeden chuj wie. Trzeba się go spytać...
Pierwsza i druga deska schodów zaskrzypiały tak głośno i doniośle, że Evening aż przystanęła.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Grudzień 2014, 22:36:51 »
Ekhm, narrator chyba zbytnio się czepia.  <ignorant>
Dziewczyna zganiła się w myślach za tę nieostrożność. Przystanęła na chwilę i starała się nie wydawać już żadnych dźwięków: ostrożniej stawiała kroki nie chcąc by złodziej dowiedział się o jej obecności. Ruszyła dalej na górę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudzień 2014, 10:39:57 »
Evening dostrzegła w panującym półmroku, że dotychczas zamknięte drzwi prowadzące na piętro delikatnie i niezwykle powoli uchylają się. Dlaczego? Jeszcze nie wiadomo.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudzień 2014, 13:03:45 »
W domku panowała raczej ponura atmosfera... Na zewnątrz było ciemno i niezbyt przyjemnie a opuszczone pomieszczenie także nie było jakoś szczególnie gościnne.  Rzadko odwiedzane oczywiście mogło być jakąś "skrytką" czy siedzibą kogoś podejrzanego - to by pasowało do tego złodziejaszka.
Z każdym krokiem robiło się coraz bardziej tajemniczo i pewnie też niebezpiecznie. Evening jednak starała się nie tracić czujności i zimnej krwi. W każdej chwili musiała być gotowa na... niespodziewane.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudzień 2014, 20:43:29 »
W szparze między framugą a drzwiami na króciutką chwilę pojawił się cień, który przysłonił światło jednego z księżyców padające przez otwarte nadal okno. Evening znajdowała się właśnie w dwóch-trzecich schodów, miała przed sobą jeszcze sześć stopni.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudzień 2014, 20:54:45 »
Paladyn przyspieszyła pokonując te kilka pozostałych stopni. Weszła w końcu na samą górę i otworzyła drzwi do pomieszczenia na piętrze. Była przygotowana na to iż zastanie tu tego, kogo szuka oraz na stoczenie walki z nim. Musiała w końcu odzyskać ten jakże ważny papierek potwierdzający jej majątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Grudzień 2014, 11:01:29 »
Drzwi otworzyły się z wyraźnym skrzypnięciem, gdy zostały zdecydowanie i mocno pchnięte. Evening Antarii ujrzała pomieszczenie, które mogło robić za kryjówkę jakiejś postaci nie mającej zamiaru gnieździć się po karczmach ani wynajmowanych pokojach u różnych gospodarzy. Z prawej strony znajdowało się okno, nadal otwarte. Umieszczone dokładnie w połowie ściany szerokiej na 10 metrów. Obok regał, całkowicie pusty, zakurzony. Naprzeciwko drzwi, pod ścianą, stał stół i dwa krzesła. Raczej liche, wykonane z kiepskiego drewna. Tuż obok stało wąskie łóżko. A raczej siennik wypełniony słomą i pierzem, nakryty derką z jedną poduszką, już dawno wyliniałą i oklapłą. Był też jeden kuferek, zamknięty. Pokój zakręcał również w lewo tak, że przez otwarte skrzydło drzwi, które zasłaniały właśnie w tej chwili lewą stronę pokoju, nie można było nic dostrzec. Pani paladyn nie wiedziała jak wygląda tamta część lokalu, nie wiedziała też, czy ktoś tam się nie czai. W tej konkretnej sekundzie, gdy otworzyła drzwi i rzuciła okiem na pomieszczenie, nie udało się jej dostrzec nikogo.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Grudzień 2014, 14:27:32 »
Staruszek wspominał o teoretycznie pustym domku - i rzeczywiście tak było. Z zewnątrz mógł się wydawać całkiem pusty i zaniedbany. Piętro jednak, choć skromnie urządzone, było zapewne sporadycznie przez kogoś zamieszkiwane. Dwa krzesła, lichy stół, niezbyt czyste łóżko... oraz otwarte okno. I jeszcze jakiś kuferek, co mogło oznaczać że coś wartościowszego jest tu  przechowywane. Teraz wyglądało na to, że nikogo tu nie ma, jednak dziewczyna była pewna tego, co widziała - cień i lekko uchylające się drzwi. Ktoś kręcił się niedaleko, a gdy dowiedział się o obecności paladyn, postanowił się ukryć, uciec albo... zaatakować. Weszła głębiej do pokoju zachowując czujność i kładąc dłoń na rękojeści srebrnego miecza.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Grudzień 2014, 14:43:47 »
//W jakim kierunku idziesz? Bezpośrednio przed siebie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ktoś śmiał mnie okraść!
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Grudzień 2014, 14:43:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top