Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu - Saet  (Przeczytany 3849 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« dnia: 06 Listopad 2014, 17:54:03 »
Nazwa wyprawy: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
Prowadzący wyprawę: Progan
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: ukończenie zadania szkoleniowego u Respeva
Uczestnicy wyprawy: Saet




Spojrzał w górę. Niebo było trochę zachmurzone, ale elf miał nadzieję że padać dzisiaj nie będzie. Nie było mu po myśli szukać swojej "ścieżki przeznaczenia" będąc przemoczonym do suchej nitki. Od jego rozmowy z druidem minęły już aż dwa dni. Z osobistych powodów nie mógł wyruszyć wcześniej, wystąpiły też pewne komplikacje, teraz jednak był już spakowany i gotów nawet na dłuższą podróż. Z torbą podróżną przewieszoną przez ramię, łukiem i kołczanem na plecach, oraz sztyletem za pasem ruszył szybkim krokiem przez tak zwaną dzielnicę biedoty, w której mieściła się jego chatka. Mijając podupadłe domy, pół ruiny i zbite z desek szopy służące niektórym za mieszkania, zmierzał prosto do wyjścia z szarego, przesiąkniętego ludzkim smrodem labiryntu chałup. Po opuszczeniu zabudowań planował skierować się prosto na północ, by jak najszybciej schronić się w puszczy.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2014, 18:06:48 »
Pogoda nie rozpieszczała, lekko wiało, ale nie kannie nie krzyczały, deszczu miało nie być. Przed Tobą rozciągały się łany pól i łąk. Pierwsze lasy zaczynały się dopiero po 10km, zaś wielka puszcza była jeszcze dalej.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2014, 18:06:48 »

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2014, 12:08:33 »
Zamiast wędrówki głównym traktem, elf wybrał drogę na przełaj, przez pola. Ta trasa bardziej mu odpowiadała, a co więcej była dużo krótsza. Teren, który musiał przebyć, pozbawiony był większych wzniesień, a mimo wczesnej pory nie sposób było dostrzec w okolicy żadnej mgły. W takich warunkach elfie oczy Saeta już stąd mogły dostrzec zarys lasu, do którego zbliżał się z każdym krokiem. Odpowiednia dla tej pory roku temperatura i wiatr, który silniejszy był na otwartej przestrzeni zmusiły podróżnika do szybszego marszu. Ocenił, że przed południem spokojnie powinien znaleźć się już pod złotymi koronami drzew.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2014, 12:27:30 »
Tak też się stało. Elf jest bowiem niczym wiatr. Minąłeś pola,wkroczyłeś na łąki. A z łąk na pasy ziemi niczyjej, wyciętej dawno temu puszczy, pas który niczym pierścień oddzielał las od łąk i pól. W oddali przed sobą, w połowie szerokości pasa ziemi niczyjej zauważyłeś wielki kamień postawiony w ziemi na sztorc. Samotny pal pośrodku nicości.

//: Udałeś się do lasu, nie do puszczy, tak?

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2014, 12:46:02 »
Widok zaciekawił elfa na tyle, by jeszcze bardziej przyspieszył kroku zbliżając się do głazu. ÂŁatwo było zgadnąć, że nie jest to zwykły kamień. Może dawny ołtarz, albo stare miejsce zapomnianego dzisiaj kultu? Takie punkty z reguły aż emanowały magiczną energią i chociaż Saet nie posiadał odpowiednich zdolności by ją zobaczyć, miał swoją intuicję. Zwolnił i zatrzymał się. Osamotniony wędrowiec stanął naprzeciw znaleziska przyglądając mu się dokładnie. Szukał czegoś... Czegokolwiek. Może jakichś tajemniczych symboli, śladów czyjejś obecności? Wrodzona ciekawość nie pozwoliła mu minąć tego miejsca obojętnie. Zamiast tego targany wiatrem i własnymi myślami obszedł głaz dookoła, a po obejrzeniu go z dalszej perspektywy zbliżył się doń na wyciągnięcie ręki.


//: Zrozumiałem, że żeby dotrzeć do puszczy muszę przejść przez las, więc tak.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2014, 13:03:15 »
Głaz był martwy. Owszem, nosił na sobie symbol. Wyryty w kamieniu przed wiekami, zapomniane, zniszczone wiatrem, deszczem i mrozem. Poznałeś jednak symbol, poznałeś to co przedstawiał. Któż lepiej poznałby drzewo. Symbol ten przedstawiał dwa drzewa, skręcone ze sobą pniami niczym nierozerwalna para. Ich korony tworzyły baldachim nad nimi. Tyle. Rzuciło Ci się jeszcze coś w oczy. Daleko, bardzo daleko, tak po lewej, jak i prawej stronie, przed lasem, na terenie wyciętym przez człowieka stały kolejne wielkie głazy. Jakoby słupy graniczne.
Kiedy dotknąłeś kamienia poczułeś chłód skały. Nic poza tym. Kamień był martwy.

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2014, 13:14:42 »
Przeszłość. Pomyślał ze smutkiem niechętnie cofając dłoń od zimnej powierzchni. Rozejrzał się. Widocznie dawniej puszcza sięgała aż dotąd. Nie dziwiło go to, nie zastanawiał się dlaczego już od lat nic tutaj nie rośnie. To było przecież normalne, tak działał człowiek. Westchnął i wznowił podróż typowym dla siebie szybkim marszem. Nie oglądając się w tył ruszył dalej. Nie zwolnił po wejściu między drzewa, jednak w głębi duszy ogarnęło go nagłe poczucie ulgi. Od razu poczuł się inaczej. Zupełnie jakby wyostrzyły mu się zmysły, chociaż wiedział że to niemożliwe. Stał się też uważniejszy. Przemieszczał się szybko, ale cicho i ostrożnie.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2014, 13:33:36 »
Ostrożności nigdy za wiele, warto o tym pamiętać. Zwłaszcza, że czułeś na swoim karku czyjś wzrok.

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad 2014, 15:18:48 »
Coś było nie tak. Saet nie widział tego, nie słyszał, ale w jakiś sposób był przekonany że ktoś, lub coś podąża jego śladem. Nie zatrzymał się jednak. Kilka kroków dalej rosło drzewo, dąb, wyróżniające się na tle okolicznych rozmiarami. Mijając je skoczył znienacka w bok chowając się za pniem tak grubym, że mogłoby się za nim z powodzeniem pomieścić i ze trzech elfów jego rozmiarów. Będąc już poza zasięgiem obcego spojrzenia postanowił wykorzystać rosnącą nad nim gałąź i wspiąć się na bezpieczniejszą pozycję. Podskoczył i chwycił się oburącz konaru, a następnie podciągnął do góry i położył na nim swoją klatkę piersiową. Dalej wystarczyło już tylko jedna za drugą wciągnąć na gałąź nogi i powoli wyprostować się podtrzymując pnia i wiszących wyżej odnóg drzewa. Tak oto Saet znalazł się jakieś dwa metry nad ziemią, za osłoną pnia. Czując się już pewniej ostrożnie wyjrzał zza swojej drewnianej tarczy i uważnie zaczął lustrować cały teren. Może przesadzał włażąc na górę z powodu niczym nieuzasadnionego przypuszczenia, ale właśnie taka "przesadna" ostrożność i zapobiegliwość nieraz w przeszłości ratowała mu życie.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2014, 15:31:13 »
Pod drzewo podeszła powoli i niepewnie postać. Poznałeś, że to młoda dziewczyna. Była wysoka, szczupła, spod czerwonego kapturka swojego płaszczyka spływały blond włosy. Miała na sobie dziewczęcą sukienkę. W jednej dłoni niosła koszyk.


Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2014, 15:52:17 »
Nie widziała go, dlatego on mógł przyjrzeć się jej uważniej. Oddalił się już od stolicy i okolicznych wiosek na pewną odległość, dlatego widok samotnej dziewczyny na pierwszy rzut oka będącej istnym uosobieniem niewinności zaskoczył go niezmiernie. Prawdę powiedziawszy tutaj, z daleka od głównego traktu, w ogóle nie spodziewał się zobaczyć człowieka, a jeśli już to co najwyżej kłusownika, albo bandytę. Przysiadł na gałęzi. Pomyślał by zeskoczyć z drzewa, ale istota na którą patrzył wydawała się tak delikatna, jakby miała rozpłynąć się przy najlżejszym podmuchu wiatru. Nie myśląc co robi, powolnym ruchem wyciągnął z torby flet i przyłożył go do ust by zwrócić na siebie uwagę nieznajomej.   

//Melodia

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad 2014, 15:56:57 »
Dziewczyna usłyszała dźwięk i podążyła za nim. Przykładając dłoń do kapturka zsunęła go, gdyż utrudniał spojrzenie w górę. Zobaczyła elfa siedzącego na gałęzi drzewa, który grał na flecie. Zauważyła, że ów młodzieniec na nią patrzy, uśmiechnęła się więc do niego. Nie chciała Ci jednak przerywać.

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad 2014, 16:09:42 »
Widząc jej twarz nie skrytą pod cieniem kaptura Saet postanowił odegrać całą melodię, a była to jedna z jego pierwszych, której nauczył się jeszcze w dzieciństwie. Przy okazji uśmiechnął się do wspomnień. Gdy skończył odczekał kilka sekund, spokojnie schował instrument i zabrał głos.
-Co Cię tu sprowadza Złotowłosa?

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad 2014, 16:11:56 »

- Ja... - zawahała się dziewczyna na chwilę i przygryzła wargę, jednakże w Twoich oczach nie znalazła złych intencji, odpowiedziała więc
- Ja idę do swojej babci. Niosę jej wino i ciasto...
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2014, 16:15:43 wysłana przez Progan »

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad 2014, 16:23:27 »
Na chwilę zapadła cisza. To było tak nieprawdopodobne, że aż nie chciało mu się w to wierzyć. W ustach Złotowłosej, jak zaczął nazywać w myślach nieznajomą, brzmiało jednak prawdziwie. Nie wiedzieć czemu poczuł się w obowiązku by pomóc dziewczynie. Leśne bezdroża nie zawsze były bezpieczne dla tych, którzy nie potrafili się bronić, lub dobrze poruszać po takim terenie, a ona nie była przecież elfką. Ludzie byli rasą zróżnicowaną pod każdym względem. Nie tak dawno rozmyślał o ich okrucieństwie i bezmyślności, a teraz topniało mu serce na widok tej niewinnej osóbki ryzykującej przejściem przez las by pomóc swojej babce w ciężkiej chwili.
-Znasz drogę? Mogę ci pomóc. We dwójkę powinno być bezpieczniej.
Zaproponował i uśmiechnął się by trochę ją ośmielić.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Listopad 2014, 16:37:13 »

- Ja... Ja zgubiłam swojego pupila... To on znał drogę do... do babci....- mówiła widocznie zakłopotana. Czy się bała. A jakże. Pośrodku lasu nie sądziła, że przyjdzie jej spotkać kogokolwiek. Teraz zaś obcy mężczyzna proponował jej pomoc.
- Może... Może pomógłbyś mi go poszukać? Zgubiłam go z oczu przy wodopoju... Boje się, że coś mu się stanie. Bez niego nie trafię... do babci.

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Listopad 2014, 16:56:20 »
Powoli, nie wykonując żadnych gwałtownych ruchów, elf zsunął się z gałęzi i miękko lądując na glebie pokrytej grubą warstwą spadłych liści znalazł się naprzeciw swojej rozmówczyni.
-Pomogę Ci, jeśli pamiętasz trasę do wodopoju. Opowiedz mi też, jak wygląda twój przyjaciel. Razem szybko powinniśmy się z tym uporać.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Listopad 2014, 17:01:48 »
- Wygląda... To wilk... na szyi ma obrożę z przywiązanym totemem w postaci ptasich lotek... A do wodopoju nie wrócę! Tam... Tam było coś złego...

Offline Saet

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 70
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Listopad 2014, 17:19:36 »
-Złego? Co masz na myśli Złotowłosa?
Zapytał takim tonem, jak gdyby pytał o zdrówko. Widział przerażenie w wielkich oczach i nie chciał go jeszcze bardziej rozniecać, zaczął jednak uważniej przyglądać się dziewczynie. To co ją spotkało i napędziło takiego stracha to raczej nie zwykły zwierz. W końcu nie każdy chodził na leśne spacery z oswojonym wilkiem przy boku, więc ta osóbka mimo tak młodego wieku musiała mieć już trochę do czynienia z leśną fauną i wiedzieć o niej to i owo. Nagle spojrzał na nią zupełnie pod innym kątem. W jego elfim spojrzeniu błysnęło coś, mógł to być cień szacunku.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2014, 17:24:30 »

- Ja... ja nie wiem... Byłam tam ze swoim Kłem... Nagle on zaczął warczeć i szczekać na... na coś w krzakach po drugiej stronie... Próbowałam go odciągnąć, ale kiedy wracałam... Wtedy jego już nie było... Chyba pobiegł tam... - powiedziała zasmucona, bliska łez
- Dostałam go od babci... Ażeby zawsze mógł mnie do niej zaprowadzić... - powiedziała, upadła na kolana, złapała się dłońmi za twarz i rozpłakała

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Saet
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2014, 17:24:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top