Autor Wątek: To my jesteśmy światem  (Przeczytany 7833 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

To my jesteśmy światem
« dnia: 05 Listopad 2014, 12:51:44 »
Nazwa wyprawy: To my jesteśmy światem
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, poprawna polszczyzna, walka dowolną bronią min. 75%
Uczestnicy wyprawy: Evening Antarii, Funeris Venatio




Evening czekała na jakieś wskazówki od Gerina odnośnie wyprawy. Chciała dowiedzieć się, na czym to mniej więcej będzie polegać.
-Więc, czego dotyczy to zadanie?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2014, 20:30:20 wysłana przez Evening Antarii »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2014, 13:07:03 »
- Wiesz, moja droga, gdzie znajduje się gmina Polamin?

Prowincje

Forum Tawerny Gothic

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopad 2014, 13:07:03 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2014, 13:25:25 »
-To na południu wyspy, nad samym morzem- w ciągu swojego pobytu na Valfden Eve zdążyła już rozeznać się nieco w geografii wyspy, albo po prostu kojarzyła niektóre nazwy. W razie problemów, mogłaby spytać o drogę kogoś na trakcie.-Coś się tam stało?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2014, 13:49:33 »
- Leży tam latarnia morska. Problem z nią jest taki, że jest podobno nawiedzona. Udaj się tam i sprawdź to, nie chcemy, by zło rozprzestrzeniało się w takich miejscach.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopad 2014, 14:29:35 »
Słysząc o złu tam panującym, Eve zaniepokoiła się. Należało jak najszybciej wyruszyć do gminy i zaprowadzić pokój.-Mam jeszcze pytanie. Czy okoliczni mieszkańcy "coś" widzą bądź słyszą, jakieś odgłosy dobiegające z latarni?  I czy w tamtą stronę rusza niedługo jakiś konwój? Jeśli nie, to udam się sama konno.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2014, 14:44:44 »
- Zdecydowanie udaj się konno, siostro. Tak będzie szybciej. Konwoje podróżują głównie trasą do Atusel i stolicy. A odgłosy? Tak, ale to najlepiej jak dowiesz się wszystkiego na miejscu.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2014, 15:21:52 »
-W takim razie ruszam niezwłocznie. Do zobaczenia!-Evening uprzejmie pożegnała się z Gerinem i ruszyła w stronę stajni Bractwa, w której czekał Caledus. ÂŁaciaty koń ożywił się na widok dziewczyny, która poklepała go przyjaźnie po szyi. Zapewne poczuł, że czeka go wycieczka. Kilkanaście minut później ogier był osiodłany i przygotowany do jazdy. Eve wskoczyła na niego całkiem zgrabnie, tak jak ją nauczono na lekcji jeździectwa i mając w głowie wszystkie wskazówki dotyczące jazdy konnej, dała łydkami znak Caledusowi, szarpnęła lejce, a koń ruszył przed siebie.
Wyjechali na dziedziniec Bractwa, mijając po drodze paru znajomych rycerzy, a potem skierowali się na południe. Zaczynał się dopiero Atunus, dni bywały jeszcze ciepłe, słońce świeciło co raz niżej, ale wciąż przyjemnie ogrzewało skórę. Eve jechała dość spokojnie, nie chcąc przemęczać swojego rumaka już na początku. Tak więc jechali w umiarkowanym tempie, a dziewczyna od czasu do czasu spoglądała na mijane krajobrazy, które wyłaniały się zza kolorowych liści.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad 2014, 00:57:32 »
Evening mogłaby nazwać tę przejażdżkę sielanką. Słońce naprawdę całkiem przyjemnie świeciło, nie było wiatru, chmury tylko z rzadka przemykały przez niebo. Minęła kilku podróżnych, którzy serdecznie pozdrowili piękną kobietę jadącą niestety w kierunku przeciwnym. Z czasem zaczęło się jednak szybko ściemniać, a ani przed panią paladyn, ani za nią, nie było widać żadnej karczmy. Wokół miała głównie łąki i rzadko zalesione tereny, z jednym jednak małym zagajnikiem nad niewielkim jeziorkiem jakiś kilometr dalej na wschód. Musiałaby zjechać z traktu i skierować się tam raczej mało uczęszczaną ścieżką.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Listopad 2014, 15:26:41 »
Jesienne dni stawały się coraz krótsze, a więc i podróżowanie traktami było utrudnione. Niestety Eve nie zdążyła zbliżyć się do jakiejkolwiek karczmy, by przeczekać tam noc i się posilić. Gdzieś w oddali, za łąkami i rzadko porośniętymi drzewami majaczył obraz jeziorka z zagajnikiem. Eve nie chciała spędzić tej nocy śpiąc na drodze. Nie zwlekając ruszyła w stronę lasku z zamiarem schronienia się tam i przeczekania ciemnej nocy. Pospieszyła Caledusa  i razem pognali na wschód, wprost do gaiku.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Listopad 2014, 16:02:43 »
Gdy dziewczyna dotarła na miejsce zobaczyła, że może tutaj spokojnie rozbić prowizoryczny obóz na noc. Pośród drzewek znajdowało się małe wgłębienie w ziemi, w którym można było rozpalić ognisko, rozłożyć swoje rzeczy i nawet ukryć wierzchowca. Nie było żadnych śladów zwierząt, czy bytujących tutaj ludzi, więc można było założyć, że okolica jest relatywnie bezpieczna.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Listopad 2014, 17:12:27 »
Miejsce wyglądało na bezpieczne, można powiedzieć przytulne. Nie należało jednak tracić czujności. Eve nie znała okolicy, tutejsze lasy czy choćby miasteczka były jej obce. Postanowiła tu przeczekać do świtu. Teraz jednak przywiązała Caledusa do drzewa w głębi zagajnika; koń mógł się w spokoju posilić i odpocząć. Tym czasem dziewczyna zebrała suche gałęzie, korę i chrust na rozpałkę, ułożyła z nich niewielki stosik, w okół którego ułożyła kamienie. Trąc drewnem o drewno po jakimś czasie udało jej się wytworzyć tyle ciepła, by patyczek zaczął się tlić. Położyła go starannie wśród suchego chrustu, rozpalając tym samym ognisko. Wystarczyło dołożyć do niego kilka większych drew, by wokoło ogniska zrobiło się dość ciepło i... przyjemnie. Ogień dawał światło, które rozproszyło nadchodzący mrok. Zdjęła z konia ciepły materiał i rozpostarła go na ziemi. W końcu położyła się, podkładając sobie pod głowę nie całkiem wygodne pakunki. Od czasu do czasu było słychać pohukiwanie sów, a z daleka docierało przytłumione wycie. Z jeziora także dochodziły różne tajemnicze dźwięki. Dla spokojnej głowy, Eve wolała nie wyobrażać sobie co kryje się między drzewami, czy grasuje nad wodą. Wiatr poruszał liśćmi i tylko czasami księżyce wyłaniały się zza chmur. Znużona podróżą Evening zamknęła oczy i podłożyła złożone dłonie pod głowę. Jej sen jednak nie był głęboki, wciąż czuwała.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2014, 17:16:00 wysłana przez Evening Antarii »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopad 2014, 17:28:25 »
Evening zasnęła około 21. Aż do północy leżała spokojnie, przykryta derką i grzejąc się w blasku rozpalonego wcześniej ogniska. Wtedy to właśnie zerwał się mocniejszy wiatr, którego podmuchy dostały się do miejsca obozowiska. Evening przeszył przeraźliwy dreszcz, który zbudził ją z płytkiego snu. Jej ciało było nieco zdrętwiałe od leżenia na niewygodnym podłożu, do tego dochodziło przemarznięcie. Temperatura oscylowała wokół czterech, może pięciu stopni powyżej zera, a ognisko właśnie dogasało, zostawiając ledwie kilka niewielkich pełgających z wolna płomieni. Nad wodą za drzewami zaczęły tworzyć się kręgi.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2014, 18:01:15 »
Dziewczyna podniosła się gwałtownie z ziemi. Rozejrzała się dookoła, ale w ciemności niewiele mogła zobaczyć - jedynie kontury najbliżej stojących drzew. Coś niepokojącego było niedaleko... Caledus także to poczuł i wierzgnął zdenerwowany. Zimny wiatr przeszył ciało dziewczyny, a na dodatek zdmuchnął już ognisko. Eve pocierała dłonie o siebie i chuchała na nie, by dostarczyć sobie trochę ciepła. Gałęzie drzew zaczęły poruszać się bardziej niespokojnie, a znad jeziora dochodziły niepokojące dźwięki. Eve ostrożnie ruszyła w stronę wody. Wciąż towarzyszyło jej niemiłe uczucie, a gdy w końcu dotarła nad brzeg, jezioro pokryte było kręgami...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Listopad 2014, 18:41:36 »
W sporym rozprysku wody spod tafli jeziora wyłonił się potwór. Zamachnął się i zaatakował Evening pazurami mierząc w jej brzuch.


1x Utopiec. Jest noc, więc działa na Ciebie kara Osłona Nocy.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Listopad 2014, 19:46:57 »
Eve zrobiła unik, odskoczyła do tyłu i w tym samym czasie dobyła kiścienia. Ciemności bynajmniej nie pomagały jej w walce, jednak musiała się obronić. Dobyła więc broni z którą czuła się po prostu najpewniej - kiścienia. Może niezbyt ona kobieca, ale skuteczna... Paladyn znów znalazła się przy utopcu, który wściekle machał rękoma i chlapał do tego przeraźliwie... Wykonała jeden mocny zamach, a obuch uderzył z impetem w głowę przeciwnika. Pogruchotał mu tym samym czaszkę i zdeformował cały łeb. Jednak po swoim ruchu Eve odeszła kilka kroków od wody, by nie być narażoną na kolejne ataki z wody.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2014, 19:49:14 wysłana przez Evening Antarii »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopad 2014, 19:54:04 »
Evening zachowała się nawet bardzo roztropnie. Z wody wylazły następne dwa utopce, który biegły w jej kierunku. Jeden zaatakował w okolice prawego ramienia, drugi lewego.



1x Utopiec. Jest noc, więc działa na Ciebie kara Osłona Nocy.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad 2014, 21:34:29 »
Utopce z pewnością nie mogły przebić się przez zbroję paladyn, ale teraz było ich dwóch a nie jeden; nie należało lekceważyć przeciwników, którzy mieli przewagę w swoim środowisku. Eve nie marnowała czasu, tylko wprawiła w ruch kulę kiścienia, a ta najpierw napotkała na swojej drodze pierwszego z potworów, tego po lewej stronie. Siła uderzenia odrzuciła go w tył, a broń powędrowała w tym czasie do tego z prawej. Kolce z dużą mocą wbiły się w ciało nieumarłego. Eve wykonała jeszcze szeroki zamach, którego siła  trafiła prosto w głowę przeciwnika, roztrzaskując ją poważnie. Stwór upadł, ale wtedy ten pierwszy odzyskał wreszcie równowagę, zaatakował dziewczynę w to samo miejsce co wcześniej. Evening uniknęła jednak ugryzienia wykonując szybki unik w bok i przeszła do kontrataku. Poprowadziła kiścień szerokim łukiem, a broń znowu trafiła utopca w głowę. Ten upadł, próbował jeszcze wstawać lecz Eve wymierzyła mu ostateczny cios w skroń.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopad 2014, 22:59:11 »
Przez moment zrobiło się spokojnie...

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad 2014, 14:19:47 »
Z wody na razie nie wychodziły kolejne utopce. Wokoło zrobiło się jakby ciszej. Nie można było jednak być do końca pewnym co jeszcze kryje się w tej okolicy. Eve pospiesznym krokiem wróciła na miejsce obozowiska, zebrała derkę z ziemii i sprawdziła co u Caledusa. Koń był rozdrażniony, ale pojawienie się dziewczyny uspokoiło go. Na razie nic mu nie zagrażało.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2014, 18:00:36 wysłana przez Evening Antarii »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2014, 18:21:30 »
Ognisko jeszcze się tliło i powinno ponownie rozpalić się, gdyby tylko dorzucić do niego nieco drwa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: To my jesteśmy światem
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Listopad 2014, 18:21:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything