Autor Wątek: Próba siły #3 - Edgard  (Przeczytany 1995 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Próba siły #3 - Edgard
« dnia: 03 Listopad 2014, 18:16:20 »
- Bóg obdarzył mnie łaskami, a ojciec wskazał drogę. Wykorzystam te dary w niesienie boskiego światła, bez względu na cenę. Klnę się na swą umęczoną duszę, że nie spocznę w głoszeniu chwały Zartata. I choćby sama śmierć się o mnie upomniała, to zabiorę ze sobą tyle przeklętego pomiotu, ile zdołają unieść te dwie ręce. - Ork dał się ponieść. Słowa, które niegdyś spływały na niego z ust przybranego ojca, czekały na tę chwilę, by Edgard mógł dać im ujście. Miał zapał, to pewne, a gorejące żywym ogniem oczy tylko to potwierdzały. Skąd u barbarzyńcy takie podejście, miało się wyjaśnić dopiero w odległej przyszłości.


Nazwa wyprawy: Próba siły #3 - Edgard
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Zgłoszenie się w punkcie rekrutacyjnym Bractwa ÂŚwitu
Uczestnicy wyprawy: Edgard

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2014, 18:30:16 »
Nie każdy ork to barbarzyńca, tak jak nie każdy elf to szlachetny i delikatny twór głoszący poezję. Antoine wiedział to równie dobrze jak to, który mamy dzisiaj dzień tygodnia. A że miał jedną niezałatwioną sprawę...
- Widzisz to wejście do kanałów po drugiej stronie ulicy? Wysłałem tam niedawno kogoś, kto również chciał do nas dołączyć. Dokładniej to wrócić w nasze szeregi, gdy okazało się, że nie spełniał naszych wymagań. Nie wraca długo, sprawdź to dla mnie. Odnajdź przyczynę i przynieś mi dowód, że uporałeś się z problemem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2014, 18:30:16 »

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2014, 18:45:02 »
Ork zerknął w stronę zejścia do kanałów, jednak zanim tam poszedł, zwrócił się ponownie do paladyna.
- Jak wyglądał? Pewnie nie znajdę tam zbyt wielu ciał, ale wolę wiedzieć, kogo szukać. - Gdy tylko otrzymał odpowiedź, ruszył w wyznaczonym kierunku, stawiając rozważnie kroki i nie oglądając się na mijanych przechodniów.
- Wrócę niebawem. Niech szykują dla mnie jadło. - Powiedział pewny siebie, uśmiechając się lekko pod nosem.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2014, 18:51:44 »
Ork dotarł do wejścia. Krata nie była zamknięta na klucz, tylko na jakąś zasuwę. Teraz oczywiście była ona całkowicie otwarta, gdyż ktoś w końcu niedawno tamtędy szedł i spodziewano się, że wróci. Przy wejściu stał jeden znudzony strażnik, który nawet nie zaszczycił Edgarda spojrzeniem. Opierał się o swoją włócznię i oglądał przechodzące po rynku dziewki, zastanawiając się która z nich najszybciej by mu dała.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2014, 19:02:17 »
Ork zerknął do kanałów, sprawdzając czy cokolwiek tam widać. Rozejrzał się, czy są tu dostępne na podorędziu jakieś pochodnie. W końcu nie zamierzał włóczyć się tam po ciemku.
Co więcej, nie kwapił się do zdobywania przyjaźni strażnika. Chociaż zadać pytanie nic nie kosztowało, a nuż uda się zdobyć zadowalającą odpowiedź? Chociaż z tym kosztem to nie tak do końca prawda. Ork wiedział na czym świat, dlatego sięgnął do sakiewki, wywołując brzęczenie monet i wyciągnął z niej jedną z nich.
- Podobno zszedł tędy niedawno jakiś rekrut. Widziałeś może, którą drogą się udał?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopad 2014, 19:06:38 »
- Na dół. - Człowiek wyraźnie pokraśniał na widok monety. Zapalona pochodnia wisiała tuż przy wejściu, wetknięta w odpowiedni uchwyt.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2014, 19:09:40 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2014, 09:33:49 »
Ork w ostatniej chwili opamiętał się, by nie przyłożyć dłoni do twarzy i nie pokręcić głową. Aż się palił, by skręcić żartownisiowi kark, ale to mogłoby się spotkać z niezrozumieniem osób postronnych, dlatego wstrzymał się z działaniem. Nie zamierzał jednak cofać swojej oferty. Kto wie, czy w przyszłości nie spotka owego strażnika na swej drodze, a lepiej, by został dobrze zapamiętany.
- Dzięki. - Odparł, rzucając w jego stronę monetę, po czym chwycił pochodnię i zszedł na dół, w poszukiwaniu pierwszych śladów oraz sprawdzeniu, dokąd prowadzą tunele.


275g-1g=274g

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2014, 10:39:03 »
Schodków na dół do kanału buło dokładnie siedemnaście. Kamiennych, wyślizganych, porośniętych czymś nieprzyjemnym. Smród uderzał w nozdrza, odbierając ochotę na jakąkolwiek wędrówkę, przytłaczając swoją lepkością i wszechogarniającą obecnością. Ork zszedł na sam dół i znalazł się w kanale pod miastem Efehidon. Szeroki na cztery metry, wysoki na jakieś dwa i pół. Woda, która wodą oczywiście już dawno nie była, kapała z sufitu, ściekała po ścianach i zbierała się na śliskiej posadzce. Odchody wszystkich możliwych ras zamieszkujących stolicę królestwa Valfden mieszały się tutaj z tymi, które wyprodukowały dodatkowo wszelkie psy, koty, szczury, świnie, konie i wszelkie inne zwierzęta trzymane na stałe bądź tymczasowo w mieście. Gdy Edgard zszedł na sam dół schodów znalazł się na rozstaju. Mógł iść w prawo lub w lewo. Z prawej strony śmierdziało zdecydowanie mocniej i jakby bardziej słodko.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2014, 12:10:23 »
Wszechobecny smród uderzał z siłą młota kowalskiego. Gdzie by się nie spojrzało, tam widoki przyprawiały o zawrót głowy. Jedynym pocieszeniem był fakt, że nie brodził w tym po pas. Szczęśliwie dla orka, tunel był na tyle wysoki, by ledwo nasz czarnoskóry kolega zdołał się w nim zmieścić. Mimo to, musiał się czasem schylać, by nie zawadzić głową o zwisające ekskrementy. Pochodnię trzymał nisko, by jak najlepiej oświetlała jego drogę.
W końcu dotarł do rozgałęzienia i stanął po raz pierwszy przed wyborem drogi. Nie ukrywał, że pokusa jaką była mniejsza intensywność zapachów była ogromna. Nie zastanawiał się jednak długo, wybrał ścieżkę w prawą stronę.
Smród zła i zepsucia. Zobaczmy, czy doprowadzi mnie do celu. Z tymi myślami, ork chwycił miecz w prawą dłoń i bacząc na każdy stopień, z ostrożnością rozpoczął zwiedzanie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2014, 12:43:54 »
Po chwili ork poczuł, że nad jego głową robi się nieco więcej miejsca. Tak, że mógł spokojnie podnieść rękę do góry i dopiero dotknąć powały. Szedł tak chwilę dłuższą, trwającą nawet i ze dwie minuty. Dotarł do zakrętu, jedynej możliwej odnogi. Widział wyraźnie, że przed sobą za kilkanaście metrów ma litą ścianę i kratkę ściekową spod ratusza. Mógł wejść do tunelu w prawo, który jednak miał tylko dwa metry wysokości, szeroki był nadal na cztery. Dobiegało stamtąd jakby... mlaskanie. Potem chrupnięcie, jakby coś zostało złamane.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad 2014, 12:56:53 »
I tu zaczynały się schodki. Bez względu na to, jak dobrze walczył i jak silny był, to bitwa stoczona w przysiadzie skończyła by się z pewnością jego wypatroszeniem. Nie podobały mu się dźwięki dochodzące z odnogi po prawej, a i nie wiedział, co za przeklęte stworzenie mogło się tam zagnieździć. Postanowił, że zrobi kilka kroków w stronę ślepego zaułka, gdzie znajdowała się krata ściekowa i upewniwszy się, że miejsce jest bezpieczne, odwrócił się dopiero wtedy.
- Eeee, śmierdzielu! Wyłaź stamtąd! - Warknął, z nadzieją, że bezmyślne stworzenie zainteresuje się ofiarą i wyjdzie na łowy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopad 2014, 13:04:48 »
Edgard dostrzegł przed sobą kreshara. Bestia właśnie się najadła, kończyła obgryzanie ostatnich kości i tylko warczała groźnie, słysząc, widząc i czując przeciwnika przed sobą. Uniosła się na łapach, odepchnęła truchło w skórzanej zbroi i wyszczerzyła kły. Nie była głupia, nie wychodziła. Poza tym - była najedzona, więc chwilowo nie potrzebowała następnej ofiary. Truchło leżące obok niewątpliwie należało do człowieka, wysokiego, w pancerzu podobnym do tych, które nosili rekruci w punkcie rekrutacyjnym.




1x Kreshar, 9 metrów przed Tobą. Nie atakuje, jest w tunelu.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopad 2014, 13:14:00 »
- Kici, kici, śmierdzielu. Co cię tu przywiało, na wszystkie świętości? - Warknął, zaglądając do tunelu. Raz po raz jego ogromne rozmiary dawały mu się we znaki, a niestety tym razem odczuł to wyjątkowo dotkliwie. Zmierzywszy zwierzynę złowrogim spojrzeniem, nabrał nieco gówna na sztych miecza i zaczął rzucać nim w kierunku kreshara, by go rozwścieczyć i sprowokować do wyjścia.
- Nie każ mi iść po siebie, bo tylko pogorszysz swoją i tak beznadziejną sytuację. - Widać ork nie miał zbyt wielu towarzyszy do rozmów, skoro teraz próbował nadrobić to gadając z krwiożerczą bestią. O dziwo, Ed nie bał się, traktując bardziej swego przeciwnika jako domowego kotka, któremu da radę ukręcić łeb.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopad 2014, 13:26:59 »
To akurat zaczynało działać. Kreshar dostał jednym z pocisków wprost w swój pysk. Postąpił dwa kroki do przodu, warcząc jeszcze zajadlej.


1x Kreshar, 8 metrów przed Tobą. Nie atakuje, jest w tunelu.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopad 2014, 13:40:51 »
Nawet pomimo skuteczności działań orka, ten poprzysiągł sobie, że tuż po wyjściu z tego kanału, nauczy się strzelać z kuszy. Wolał nie myśleć, że każda walka na odległość w jego wykonaniu skończy się na obrzucaniu przeciwnika łajnem czy innym ścierwem. Wtedy to smród kanału ponownie dał o sobie znać i Ed naniósł poprawkę, że to kąpiel będzie pierwszą rzeczą tuż po wyjściu stąd.
Tak czy inaczej, pozostało mu skupić się na zwierzaku i dalszym denerwowaniem skubańca.
- Chodź tu, gówniany pomiocie. Zakończymy to czym prędzej. - Kolejna porcja brei poleciała ku bestii. Tuż po tym ork zrobił kilka pośpiesznych kroków wzdłuż tunelu, jakby chciał uciekać. Była to jednak tylko zmyłka, gdyż niemal natychmiast się odwrócił, by stawić czoła rozgniewanemu kotkowi. Wolał nie dawać mu szansy na rozbieg.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopad 2014, 13:43:58 »
Kreshar zdołał wyskoczyć i odbić się łapami od ściany. Jego paszcza zmierzała na wysokość kolana orka. Sekunda na reakcję...



1x Kreshar, półtora metra przed Tobą, w skoku, atakuje paszczą kolano.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopad 2014, 14:18:59 »
To co wydarzyło się potem, miało pozostać tajemnicą zabraną do grobu wraz z orkiem. A każdy kto próbowałby poznać ten najmocniej strzeżony z sekretów, zabity by został samym spojrzeniem Eda. Otóż w chwili gdy nasz ork wykonywał zamach nogą i ta leciała już w kierunku brzucha bestii, by pogruchotać jej kości, breja na której stał, spowodowała poślizg i jak można się spodziewać, stracenie równowagi. Wielkie cielsko przechyliło się w tył i zaczęło lecieć na plecy. Ed już wiedział, że na jego spotkanie nie wychodzi twardy grunt, a ciepłe, obsrane i płynne coś, w które niebawem się zanurzy. Już nawet nie przejmował się kłami bestii, bo to dosłowna plama na honorze już nigdy nie zostanie zmazana. Szczęśliwie dla niego, bezwładna noga, której to nadał pęd, leciała dalej ku celowi i bucior, mimo że nie tak dokładnie jak zamierzał, trafił w cielsko lecącego kotopodobnego, powodując, że ten przeleciał nad zwalającym się na podłogę orkiem. Ułamek sekundy potem, Ed poczuł miękkie, rozbryzgujące się na wszystkie strony goo, a tuż pod nim twardy grunt. Starał się sobie wyobrazić, że to kupki liści i kwiatów, ale nic to nie dało. Smród otrzeźwił go natychmiast. Nikt jeszcze w historii wszelkich ras, nie próbował tak szybko powstać z ziemi jak ork w tej chwili. Cały w gównie, odwrócił się i zaczął wyszukiwać kreshara, by wyładować na nim swoją złość.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopad 2014, 14:23:57 »
Kreshar wylądował równie miękko, ale przede wszystkim na łapach. Zaskomlał wyraźnie, odwrócił się szybko i ruszył do kolejnego ataku. Wyskoczył lekko w powietrze, zamachnął się prawą łapą najeżoną pazurami na wysokość krocza orka, a jego paszcza leciała na brzuch osłonięty tylko gównianą koszulą.

Offline Edgard

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 64
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Listopad 2014, 14:38:37 »
Ed wściekł się nie na żarty. Ale był szkolony by reagować szybko i używać tego co miał pod ręką. Dlatego gdy lecąca na niego kupa kłaków, przymierzała się by wyszarpnąć z jego ciała kawał mięsa, ork sieknął w zmierzającą ku niemu łapę i odbił ją na bok. Jednocześnie pochodnia wciąż trzymana w drugiej dłoni posłużyła mu jako prowizoryczna broń, którą postawił na sztorc, a jej koniec skierował w stronę otwartej paszczy kreshara.
- Udław się, ty uparty sierściuchu! - Warknął, napierając mocno pochodnią, by ta jak najdotkliwiej poparzyła napastnika.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopad 2014, 15:13:46 »
Kreshar cofnął się przestraszony. Twarz osmaliła mu się, futro nieco spaliło, a on sam poślizgnął na śliskiej posadzce i wylądował na boku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Próba siły #3 - Edgard
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopad 2014, 15:13:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top