Autor Wątek: Dzicy lokatorzy  (Przeczytany 2004 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Dzicy lokatorzy
« dnia: 02 Listopad 2014, 13:39:19 »
Nazwa wyprawy: Dzicy lokatorzy
Prowadzący wyprawę: Elrond
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Perswazja albo walka dowolną bronią w stopniu zaawansowanym
Uczestnicy wyprawy: Nikolaj





Drzwi ledwo co otworzył. Słońce grzało coraz mocniej, chociaż było już prawie dwie godziny po południu. Zmęczony opadł na fotel w salonie. Przynajmniej cały ten wysiłek nieźle się opłacił. Zarobił niezły szmal i już miał pomysł jak go wydać.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2014, 13:49:49 »
Prawie przysypiałeś, gdy do twoich uszów dobiegł brzęk tłuczonej butelki. Brzęk dobiegał z piwnicy. Czyżby kolejni złodzieje? A może coś Ci się zalęgło? Pora na szabrownictwo była w sumie trochę dziwna.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2014, 13:49:49 »

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2014, 13:59:37 »
Zaklął siarczyście pod nosem. Wystarczyło, że na chwilę wyjdzie z domu i już ktoś dobiera się do jego własności. Pół dnia go nie było! Pół dnia! Załadował kuszę i ruszył dziarskim krokiem w kierunku z którego usłyszał hałas. Zszedł do połowy, zlustrował pomieszczanie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2014, 14:01:47 »
Przez mrok, z którym dały sobie bez problemu twoje wyczulone zmysły, zobaczyłeś pobitą pustą butelkę. Może stała krzywo, a jakieś zawirowanie powietrza ją zwaliło? Może już wariowałeś i byłeś przewrażliwiony?

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2014, 14:03:36 »
Wampir zacisnął mocniej palce na kuszy, zszedł niżej. Cały czas był czujny. Przemierzał swoją piwnicę, lustrował wszystkie zakamarki, nasłuchiwał. Szukał czegokolwiek. Czegokolwiek, co powie mu, że nie wariuje.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2014, 14:12:13 »
- E Parie, spjawie mamry.



Omal nie podskoczyłeś, gdy nagle ktoś pociągnął Cię za ramię. Skurczyłeś palce, bełt świsnął trafiając w belkę. Nagle wokół ciebie zaroiło się od gremlinów. W sumie było ich prawie tuzin. Wszystkie o czarnych przenikliwych oczach i paskudnej posturze. Patrzyli się na Ciebie jak w obrazek. Jeden z nich, najwyraźniej przywódca, bo na głowie miał jakąś dziwną pseudokoronę, odchrząknąl i powiedział.
- Nioo... Eee... Spjawie jycia i smiarci - reszta ochoczo kiwała głowami.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2014, 14:52:09 »
- Czemu nie mam was wyrżnąć za wtargnięcie do mojego domu? - powiedział mroźnym, straszliwym głosem.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Listopad 2014, 14:59:10 »
Wszyscy zrobili przerażone miny. Jednak po chwili zauważyłeś, że ścisnęli coś w dłoni. Najwyraźniej byli w sytuacji bez wejścia. W ostateczności zaatakowaliby Ciebie.
- Kionnec uczki. Uczeczki. Pszychodzo po nasz. Kjutko. Malo ciasu. Wybriejejaj. Albo pomoc tji nas albo my smiarci - w jego oczach był ból.
Nagle w drzwi frontowe ktoś załomotał. Gremliny pochowały się w zakamarki piwnicy.
- Damy ci cioś. Damy. Nje daj nas. Nje daj. - sam skrył się jako ostatni. W drzwi znowu ktoś załomotał.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Listopad 2014, 15:00:45 »
Westchnął tylko i obrócił się na pięcie. W kilku susach był przy wiatrołapie. Kusze zawiesił na haczyku od płaszczy.
- Kto tam - powiedział otwierając drzwi.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2014, 15:06:45 »
- Posterunkowy Kot i posterunkowy Pieżchała. Straż miejska Efehidonu. Przybyliśmy na wezwanie okolicznych mieszkańców. Ponoć w okolicy grasują gremliny. Złodziejstwo sieją i zamęt wśród spokojnych obywateli. Z relacji świadków wynika, że zmierzały w kierunku tego domu. Czy obywatel... - przejrzał jakiś kajecik. - Nikolaj, widział coś podejrzanego? - mówił Kot. Był to młody mężczyzna. Wysoki i krzepki. Pieżchała był jego kompletnym przeciwieństwem. Zdawał się topić w zbroi. Obaj jednak mieli jednakowo przenikliwy wzrok, lustrujący dosłownie wszystko.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopad 2014, 15:12:29 »
Wampir już wiedział o co chodzi. Cała układanka została ułożona. W sumie do najtrudniejszych nie należała. Teraz wystarczyło tylko wybrać, po której stronie stanąć. Czy pomóc gremlinom, utrudniając sobie współpracę w przyszłości ze strażą, czy pomóc strażnikom i zniszczyć dobre relacje z mrocznym bestialskim półświatkiem.
- Gremliny? Ta. Były ale uciekły. Pobiły mi tylko butelki w piwnicy. Małe skurwiele. Szkoda że żadnemu nie wpakowałem bełtu między oczy - zełgał na poczekaniu wybierając stronę.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad 2014, 15:15:59 »
- Na pewno? To wszystko? Z akt wynika... - ponownie spojrzał na kajecik. - ÂŻe pańska współpraca ze strażą nie należy do najprzyjemniejszych. Ostatnio Pana obrabowano. Znaleziono trupy. Nie zgłosił Pan tego. Jeszcze wcześniej podejrzewano pana o zamordowanie kupca. Wypuszczono pana z braku dowodów. Możemy się rozejrzeć? - strażnik położył dłoń na framudze.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Listopad 2014, 15:21:45 »
Nieśmiertelny rozsupłał maskę , pokazując swoją przekrwioną twarz. Była paskudna.
- Słuchaj mnie człowieku. Skoro powiedziałem że ich nie ma to znaczy że ich nie ma. Jest dzień, a ja o tej porze o ile nie śpię, to jestem naprawdę wkurwiony. Gdyby cokolwiek chciało się teraz ze mną porozumieć, zajebałbym jak psa. Każdą zawsioną istotę, która utrudnia mi mój odpoczynek. Teraz wy mi to robicie. Skoro mówię, że ich przegoniłem, to musicie mi uwierzyć na słowo. Teraz dajcie mi spokój - wampir nawet nie musiał się jakoś przykładać by brzmieć i wyglądać strasznie. Wystarczyło na niego spojrzeć i posłuchać.

Perswazja, Straszliwe spojrzenie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Listopad 2014, 15:25:27 »
Strażnicy na twoje słowa odstąpili na krok i już chcieli wyciągać broń. Zreflektowali się jednak szybko i spojrzeli po sobie.
- Jesteśmy zmuszeni przyjąć pańskie słowa jako prawdziwe. Prosimy jednak na przyszłość o większą współpracę. Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców. Tylko o to prosimy.
Strażnicy odeszli, najwyraźniej chcąc przepytać twoich sąsiadów.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad 2014, 15:26:31 »
Nikolaj zamknął drzwi na klucz. Wrócił do piwnicy.
- Gotowe. Czego chcecie i co ja będę z tego miał?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad 2014, 15:33:02 »
Gremliny zapiały z zachwytu i powyłaziły z kryjówek. Zostały jednak szybko uciszone przez przywódcę.



- Dzjenkować! Dzjeenkować! Tji. Priosimy o dom. Kjutko dom. Kak blendzie cjicho. Kak blendzie pokój. pinć nocy. Eden. Jeden pinć nocy. I odejdziem - gremlin najwyraźniej prosił o prawie tygodniowy azyl, dopóki strażnicy nie dadzą sobie z nimi spokoju.
- Mjonety. Damy mjonety - wyciągnął zza pazuchy skarpetę. Ludzką skarpetę, w której pobrzękiwało trochę monet. Wyciągną ją w twoim kierunku. W środku znajdowało się 20 grzywien.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad 2014, 15:36:38 »
Chcąc nie chcąc zgodził się. Przyjął zapłatę.
- Zgoda. Pięć dni. Tylko nie wiem co będziecie żarły. Sam pije tylko krew. I macie mi nie przeszkadzać. Szczególnie za dnia gdy śpię. Mam wyczulone zmysły i łatwo mnie wybudzić. Macie trzymać się tylko w piwnicy, nie zniszczcie jej... - odwrócił się i poszedł na górę. W końcu na zasłużony odpoczynek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad 2014, 15:50:20 »
Gremliny pomachały Ci na pożegnanie. Usiadły w grupie w jednym kącie. Powyjmowały swoje zapasy. Najwyraźniej były nieźle przygotowane. Któż by przypuszczał, że będziesz miał dzikich lokatorów?



Wyprawa zakończona!

Podsumowanie: W domu Nikolaja ponownie zawitali niechciani goście. Tym razem była to banda Gremlinów szukająca azylu w piwnicy Wampira. Nikolaj nie wybił ich tylko ich wysłuchał. W trakcie rozmowy do jego drzwi zapukali strażnicy miejscy szukający owych nieproszonych gości. Nikolaj postanowił spławić stróżów prawa. Gdy to mu się udało wrócił do gremlinów. Postanowili przeczekać w piwnicy wampira kilka dni, do czasu gdy będę mogli bezpiecznie odejść. Wampir zgodził się, za co otrzymał 20 grzywien.

Otrzymane przedmioty: Mieszek skarpeta z 20 grzywnami.

Talenty:

Nikolaj:
Aktywność: 1 złoty
Opis: 1 srebrny
Walka: brak

Premia pieniężna: 150 grzywien

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad 2014, 21:56:10 »
Nikolaj zamienił 1 złoty talent na 2 srebrne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dzicy lokatorzy
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad 2014, 21:56:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top