Autor Wątek: Schodami do nieba #1  (Przeczytany 6430 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad 2014, 22:16:50 »
Kiedy już wylądowali Funeris rozejrzał się wokół. Nie miał najmniejszego pojęcia gdzie się znaleźli, chociaż oczywiście mógł kilka rzeczy przypuszczać. Kaplica? Zdecydowanie kaplica Zartata, gdyż gdzie indziej mieliby się udać? A co to za miejsce? Niebiańska przystań, zdecydowanie. To właśnie tam mieli się znaleźć. Wszystko wydawało się tak ziemskie, że aż zbyt banalne. Marmur przez moment stwarzał wrażenie zbyt nierealnego, by być prawdziwym. Mimo wszystko to wszystko jednak działo się naprawdę, nawet wchodzący do pomieszczenia Nelachel był jak najbardziej prawdziwy.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2014, 22:19:42 »
Nelachel okrążał was powtarzając jak mantrę słowa dracońskiego mędrca z traktatu o domenach.
- Nie ma emocji, jest spokój. Nie ma ignorancji, jest wiedza. Nie ma namiętności, jest pokój. Nie ma chaosu, jest harmonia. Nie ma śmierci, jest życie.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2014, 22:19:55 wysłana przez Isentor »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad 2014, 22:19:42 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad 2014, 22:22:16 »
- Mamy się stać postaciami, które to wszystko ucieleśniają? Spokój, wiedzę, harmonię, esencję życia? - ośmielił się odezwać Poeta.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad 2014, 22:44:52 »
- Tym jest anioł. Tysiące lat temu, nasz Pan ostatkiem sił zwrócił się do jeszcze jednej, śmiertelnej istoty. Jego słowo powołało do służby najwyższego spośród nas. Narodził się Elorchajos. Dziś stoję tu prze wami w jego imieniu powierzając wam święty płomień Pana naszego Zartata.
Nelachel włożył dłoń, na której płonął płomyk przez pierś astralnej formy Funerisa. Po chwili to samo uczynił z Patric. Płomień rozpłynął się w smugach manifestacji astralnych rozpalając ich barwy. Poczuliście nagły przypływ siły, a waszych pleców wystrzeliły wiązki energii magicznej, które zaczęły formować się w skrzydła.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad 2014, 23:02:06 »
Uczucie towarzyszące wyrastaniu skrzydeł w prost z ludzkiej duszy było co najmniej dziwne i na pewno niecodzienne. Niematerialna esencja ciała Funerisa dostała potężny zastrzyk energii, który przelewał się przez wszystkie zakamarki jego jestestwa. Wypełniała każdy kąt i zaczęła gromadzić się gdzieś z tyłu, tworząc coś, co przeradzało się w skrzydła.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad 2014, 23:06:13 »
Gdy anioł przytknął dłoń do mojego astralnego odpowiednika ciała, wypełniło mnie dziwaczne, ale zdecydowanie przyjemne uczucie. Wrażenie ciepła rozeszło się po całym moim niematerialnym organizmie, poczułam nagły przypływ mocy, nieco oszałamiający, ale wrażenie szybko przeszło, zostawiając jedynie poczucie siły. Z pleców zaczęły wyrastać mi astralne skrzydła i wolałam nie wiedzieć, jakie to będzie uczucie, gdy już wrócę na ziemię.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Listopad 2014, 23:09:31 »
- Pozwoliłem rozkwitnąć łasce Zartata, która znajdowała się w was. Narodziliście się na nowo jako byty o wiele potężniejsze i pojmujące szerzej. Staliście się aniołami, dokonało się, ponieważ byliście godni.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Listopad 2014, 23:11:07 »
Do pomieszczenia weszła kolejna osoba, której oślepiająca poświata zwróciła waszą uwagę. Zariel ułożyła na posadzce wsze ciała.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Listopad 2014, 23:14:04 »
Wrażenie zobaczenia swojego ciała kładzionego przez nim samym było... cokolwiek nadzwyczajne. I nieco niepokojące, ale bynajmniej nie w nieprzyjemny sposób. Funeris nie potrafił do końca pojąć, co się właśnie stało. Stał się aniołem? Naprawdę czuł się pełniejszy jeżeli chodzi o aspekty łaski, którą wlała w niego kiedyś Zariel, emanując energią Zartata.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Listopad 2014, 23:20:35 »
- Jesteście od dziś dnia bytami anielskimi. Wasze dusze są nieśmiertelne i powracać będą do świata żywych. Do powrotu niezbędne jest ciało śmiertelnika ukorzonego przed Panem ÂŚwiatła. Możecie zwrócić się do śmiertelnej istoty podszeptami, kiedy przekonacie go do swej racji i gotów on będzie oddać wam swe ciało. Będziecie mogli zamieszkać w jego ziemskiej skorupie. Teraz jednak możecie powrócić do swych ciał. Przekonać siebie samych do własnej duszy.


//Pozyskujecie.
Anielski dar
Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.




Funeris Venatio nauczony: anielski dar, tracisz 5 złotych talentów.

Patricia de Drake nauczona: anielski dar, tracisz 5 złotych talentów.



//Odejmijcie sobie 960 grzywien każdy.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2014, 23:21:20 wysłana przez Isentor »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Listopad 2014, 23:30:24 »
Skupiłam się na własnym ciele, leżącym bezwładnie na posadzce. Czułam, jak uzyskana właśnie moc delikatnie zmienia mój obraz postrzegania świata, ten proces nie był jeszcze zakończony, ale widziałam już pewne różnice, pamięć poprzedniego widzenia rzeczywistości był dość świeży, miałam porównanie. Podeszłam do swojego nieprzytomnego ciała i spróbowałam wrócić z powrotem, starając się przekonać swoje jeszcze ludzkie ciało, że moja anielska dusza jest właśnie tym, czego akurat mu trzeba.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Listopad 2014, 23:34:39 »
Postać mężczyzny leżała na ziemi ledwie kilka metrów przed astralną esencją anioła. To było jego ciało, w którym znajdował się jeszcze... No właśnie? Jak dawno temu? Równie dobrze mógł upłynąć kwadrans, jak i kilka dni. Funeris Venatio spoglądał na swoją powłokę. Skóra, kości, krew płynąca w żyłach, ścięgna i mięśnie poruszające ciałem - to wszystko należało do niego. Takim się urodził, takim wychował i żył pod tą właśnie postacią. Teraz było to jednak pusta powłoka bez określonego właściciela, która tylko czekała, aż jej pan powróci na swe włości. Poeta pokonał tych kilka dzielących ich kroków i uklęknął tuż obok, wyciągając obie ręce przed siebie i kładąc je na wysokości klatki piersiowej leżącego człowieka. Wkroczył do wewnątrz podobnie jak przed momentem zrobił to Nelachel napełniając ich potężną łaską. Przemierzył kilometry zakończeń nerwowych, odwiedził każdą pojedynczą komórkę ciała; rozpoznał każdą jedną z nich, czując łączącą ich więź. Zaczął przenikać do wewnątrz, odnajdując swoje ulubione miejsce w swoim własnym ciele. Te jednak na początku odczuło pewną różnicę. Było tam nieco zbyt mało miejsca dla nowego jądra. Po chwili jednak wszystko poszło łatwiej.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Listopad 2014, 01:03:05 »
Przebudziliście się w swych ziemskich powłokach. Ogarnął was przenikliwy ból, każda zniszczona do tej pory komórka ciała próbowała się zregenerować. Stare blizny zaczynały się goić, niedawno nastawione kości zrosły się. Siniaki nabite przez Markunnra zniknęły. Czuliście się młodziej, pełni energii. Poczuliście spod napierśników dziwne uczucie na plecach. W miejscu łopatek, tuż na plecach coś was nieznośnie swędziało. Zaczynały się tam pojawiać kostne zgrubienia. Drobne i niczego jeszcze nie zapowiadające kostne zgrubienia.
- Powstańcie aniołowie!

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Listopad 2014, 01:10:30 »
Ból, jaki przeniknął moje ciało, był trudny do wytrzymania. Każda stara blizna, pochodząca z wielu lat toczenia potyczek, zaczęła zarastać, zgruchotana dawno przez bełt łopatka momentalnie wróciła do swojego pierwotnego stanu. Warknęłam głucho, czując, jak nawet najmniejsze ranki goją się szybko i oparłam się dłońmi o ziemię, po czym wstałam, jeszcze z lekkim trudem, oszołomiona mnogością nowych doznań. Stanęłam na nogach, usiłując powstrzymać odruch drapania, plecy swędziały przeraźliwie. Czułam, jak kości w tym miejscu zmieniają się, przekształcając tuż pod skórą. Potrząsnęłam głową i stanęłam pewniej, patrząc na Nelachela. Doszłam już mniej więcej do siebie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Listopad 2014, 08:57:56 »
Paradoksalnie powrót do swojego własnego ciała był zdecydowanie mniej przyjemny, niż wyrwanie duszy wprost z niego. Wtedy wszystkiemu towarzyszyło tylko ogarniające zewsząd zimno, tym razem ból i uczucie przytłoczenia były dojmujące. Kiedy wreszcie się połączył jego materialna powłoka zaczęła reagować na nowy rdzeń, którym była anielska dusza. Złamane żebra, które złamał podczas walki z behemotem zaczęły się prostować. Kawałek po kawałku kość odzyskała dawną sprawność, wracając do pierwotnego kształtu i wytrzymałości. Gnatozrost, który wypił po powrocie do stolicy nie potrafił zdziałać aż takich cudów, nie miał wystarczających możliwości regeneracji jego tkanek. Tak samo przebity w tym samym czasie bok. Zagojona już blizna zaczęła powoli, ale wyraźnie znikać. Skóra wokół najpierw robiła się różowa, by w końcu odzyskać upragniony kolor. Bolące ostatnio lędźwie momentalnie odpuściły - najpierw Poeta poczuł wyraźne ciepło, potem niewymowną ulgę, gdy skurcz puścił mięśnie i kręgosłup odpoczął od ucisku. Nawet zadrapania na plecach, których nabawił się od paznokci Wieczorka zniknęły w ciągu chwili, zostawiając tkankę nietkniętą. Tylko to potworne swędzenie pod skórą. Nie było się nawet jak podrapać, ale Funeris wiedział, że i tak się go nie pozbędzie. Wyraźnie dało się odczuć, że formują się tam dwa zgrubienie, z których oczywiście niedługo po prostu wyrosną mu skrzydła. Stał się w końcu aniołem.
Dopiero po chwili, kiedy oswoił się ze wszystkim, powstał na nogi i poczuł się naprawdę pewnie. Jego niezachwiana postawa świadczyła, że Zartat wybrał dobrze. Patricia też już stanęła obok, w jej oczach i postawie też już było widać tę niezachwianą pewność i opanowanie. Byli aniołami Pana ÂŚwiatła, naczyniami jego wiary, powiernikami Jego słowa i ramieniem, którym karał tych, którzy czynili na jego szkodę.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2014, 17:16:51 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Listopad 2014, 22:14:19 »
- Chodźcie za mną.
Anioł poszedł w stronę wyjścia ze świątyni. Po powrocie do własnych ciał otaczający was świat zaczynał nabierać barwy. Drogę do wyjścia zastąpiła wam Zariel.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Listopad 2014, 22:14:36 »
- Ubierzcie to.
Wręczyła wam długie białe szaty.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Listopad 2014, 22:17:52 »
Odebrałam od Zariel szatę i zamyśliłam się na krótką chwilę, szybko jednak doszłam do wniosku, że ściąganie zbroi będzie zbyt długo trwało i po prostu naciągnęłam na siebie otrzymany ubiór.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Listopad 2014, 22:23:00 »
Podobnie postąpił Funeris, narzucając na siebie długą białą szatę.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Listopad 2014, 22:59:27 »
- Nadal wiele w was ze zwierząt. Nauczymy was jednak tego, czego nauczył nas Pan ÂŚwiatła.
Zariel udała się po kolejny zestaw szat i wręczyła je rycerzom bractwa.
- Przebierzcie się, białe szaty, które pobrudziliście i uszkodziliście metalowym ekwipunkiem zostawcie na posadzce. Zajmiemy się waszym wyposażeniem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Listopad 2014, 22:59:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything