Autor Wątek: Schodami do nieba #1  (Przeczytany 6396 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Schodami do nieba #1
« dnia: 01 Listopad 2014, 01:19:41 »
Cytuj
Nazwa wyprawy: Schodami do nieba #1
Prowadzący wyprawę: Isentor/Zariel
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: możliwość przystąpienia do awansu na anioła
Uczestnicy wyprawy: Patricia de Drake, Funeris Venatio
Część oficjalna poprzednich awansów zakończyła się przed momentem. Nowo mianowani paladyni Bractwa ÂŚwitu rozeszli się do swoich obowiązków, król Isentor I udał się do swoich tymczasowych komnat przed powrotem do stolicy, więc w Kapitularzu - nie licząc kilku osób - pozostali tylko Patty, Funeris i Zariel. Anielica kazała im się do siebie zbliżyć, więc obydwoje postąpili kilka kroków do przodu, oczekując jakiejś akcji ze strony niebiańskiej wojowniczki.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2014, 01:44:50 »
Zariel zbliżyła się do świętych mścicieli, przyłożyła obojgu dłoń z wyciągniętymi dwoma palcami. Wskazującym i tym, którego zwykliśmy używać do mniej serdecznych ekspresji. W mgnieniu oka znaleźliście się na Zielonych równinach. Było to dobrze wam znane miejsce. Zariel widocznie upodobała sobie teren wielkiej krwawej bitwy, jako idealne miejsce do zabierania was, by porozmawiać o pokoju i bogu. O ironio. Niemniej jednak po przełknięciu krajobrazów postanowiliście skupić się na tym co anielica ma dla was do przekazania.
- Tylko nieliczni dostępują tego zaszczytu. Niewielu śmiertelnych widziało go na oczy, tym którym było to dane odebrano niechybnie ziemskie życie.
Anielica sięgnęła do pasa po wylany ze złota instrument przypominający trąby. Jak na ten instrument posiadał o wiele większe gabaryty niż przeciętny model. Trąbka zaś w dziwny sposób łączyła się z ustnikiem przypominając muszlę ślimaka. Zawyła w instrument wydając majestatyczny ton, przypominający ryk rogu myśliwskiego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2014, 01:44:50 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2014, 01:51:01 »
Funeris nie był zaskoczony widokiem Zielonych Równin. Uznał, że po prostu ten krajobraz i rys historyczny, który się za nim kryje lepiej pozwala ukazać pewne alegorie, czy zależności. Na słowa anielicy Poeta odpowiedział:
- Czym jest ziemskie życie w obliczu posługi u boku istot stworzonych przez samego Zartata?

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2014, 01:53:10 »
Wrażenie przeniesienia się na Zielone Równiny było nieuchwytne, jak gdyby w jednym momencie byłam w kapitularzu, a w następnym wiele mil dalej. Nie wnikając głębiej w tajniki tej magii po prostu przysłuchiwałam się słowom Zariel, czekając na ciąg dalszy.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2014, 01:53:51 »
- Wszystkim.
Z niebios runął nieopodal słup żywego ognia, który wypalił w trawach wypełniony runami okręg. Pośrodku, którego stała skrzydlata postać skąpana w dymie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2014, 01:56:16 »
Funeris przyglądał się próbując dostrzec istotę, która pojawiła się w tak niesamowity sposób, że na krótką chwilę Poecie odebrało oddech.

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2014, 02:01:07 »


Gdy dym opadł ukazała wam się postać mrocznego anioła, którego skrzydła zdawały się być dziwacznie eteryczyczną manifestacją.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2014, 02:01:34 wysłana przez Isentor »

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad 2014, 02:07:53 »
- Witaj siostro, usłyszałem Twe wezwanie i przybywam!

Offline Zariel

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 63
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2014, 02:10:26 »
- Witaj Nelachelu! Wezwałam Cie, ponieważ ten mężczyzna i ta kobieta zostali wybrani przez Zartata na wieszczy jego słowa, kowali jego zasad i ostrzy gniewu jego.
Anielica wskazała na Patty i Funerisa.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2014, 02:12:53 »
- Ciesze się na Twój widok siostro, serce me raduje się na widok nowych rekrutów. Od tak dawna nie byłem przez Ciebie wzywany w te strony. Słowo naszego Pana jest tu silne. Przedstawicie się, z kim mam do czynienia?!

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad 2014, 11:54:57 »
- Witaj, Nelachelu - przywitałam się z aniołem uprzejmie - Nazywam się Patricia de Drake, w Bractwie ÂŚwity służę w randze świętego mściciela.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2014, 12:38:11 »
Nelachel spojrzał na kobietę. Patty nie mogła dojrzeć jego oczu spod kościanej maski, którą miał na twarzy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad 2014, 16:40:24 »
Funeris skłonił głowę na znak przywitania, czując respekt przed mrocznym aniołem, który się właśnie pojawił. Wejście miał iście spektakularne, wychodząc z kłębów dymu po upadku niby meteorytu, niby spadnięciu deszczu palącego żywym ogniem. Niewątpliwie anielska postać przywodziła na myśl kogoś pokroju berserka, czy może żniwiarza, którego jedynym zadaniem jest odebrać istocie to, co najcenniejsze - życie.
- Witaj serdecznie. Me imię brzmi Funeris Venatio, również jestem kimś kogo nazywamy świętym mścicielem, ale również w samym Bractwie ÂŚwitu pełnię funkcję Marszałka, opiekując się nim i szerząc wiarę wśród zbłąkanych dusz na Valfden.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad 2014, 21:17:36 »
- Więc to wam należą się podziękowania za powstrzymanie Markunnra. Zaiste nasz Pan wybrał idealnie.
Nelachel wyciągnął przed siebie ręce.
- Chwyćcie mnie za dłonie. Będę waszym przewodnikiem na drodze ku Niebiańskiej Przystani. Pamiętajcie, by mnie nie puszczać. Nieważne co zobaczycie i co poczujecie! Nie możecie mnie puścić.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad 2014, 21:19:48 »
Funeris skinął ponownie głową na słowa Nelachela o Markunnrze. Chwycił mocno i zdecydowanie dwoma rękoma dłoń anioła. Był gotów na to, co dalej. A przynajmniej mu się tak wydawało...
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2014, 21:23:42 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopad 2014, 21:24:29 »
Chwyciłam Nelachela za dłoń, ściskając ją pewnie. Jego słowa nie dodawały otuchy i nie chciałam go puścić, by przypadkiem nie znaleźć się w jakimś pomylonym miejscu.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopad 2014, 21:49:11 »
Po zetknięciu z dłońmi Nelachela poczuliście przenikliwy chłód, który zaczął ogarniać wasze ciała.
- Jestem egzekutorem Pana ÂŚwiatła, posłańcem i wykonawcą jego karzącej woli. Moje pojawienie się zwiastuje koniec doczesnego istnienia. Nie robię wyjątków, nawet dla sług Zartata.
ÂŻniwiarz załomotał astralnymi skrzydłami tworząc wyładowania energii magicznej i wietrze wiry. Poderwał się do lotu wyrywając manifestacje waszych duchów. Grubo opancerzone w świątynne zbroje ciała opadły na trawę porastającą równiny. Nelachel szybował ku niebu dzierżąc w dłoniach wasze dusze. Jedyne co odczuwaliście to chłód, przenikliwy chłód...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopad 2014, 21:57:31 »
Wyrwanie duszy z ciała nie da się do niczego porównać. Czy tak właśnie czuje się człowiek, który umiera? Wszystko stało się nagle, trudno było nawet opisać jakiekolwiek odczucia, gdyż Funeris nie czuł dosłownie nic. Oprócz chłodu. Czuł chłód trzymając mocno dłoń Nelachela, czuł chłód patrząc na swoje opadające bezwładnie ciało. Czuł chłód spoglądając na mrocznego anioła, który prowadził ich w nieznane. Nie czuł jednak nic poza tym... Totalna pustka otaczała go wszędzie wokół.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopad 2014, 22:08:09 »
Bez żadnego uprzedzenia anioł po prostu wyrwał moją duszę, po czym wzleciał w powietrze. Przez krótką chwilę miałam okazję ujrzeć swoje własne, bezwładne ciało, co nie było przyjemnym uczuciem. Oby Zariel się nim zaopiekowała. Delikatnie dziwiąc się przejmującemu uczuciu chłodu szybowałam wraz z aniołem egzekutorem, oczekując ujrzenia owej Niebiańskiej Przystani.

Offline Nelachel

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • postać fabularna
Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad 2014, 22:13:09 »
Otuliła was czerń. Odzyskiwaliście przytomność na krótkie momenty, widzieliście obrazy różnych miejsc przepełnionych jasnym światłem. Wybudziliście się z letargu w wybudowanej z marmuru kaplicy. ÂŚwiat zdawał się przybrać kolory szarości i granatu. Byliście duchami, bytami astralnymi uformowanymi pośmiertnie z energii magicznej zawartej w duszy. Bytami uformowanymi na wzór swych fizycznych awatarów. Do pomieszczenia wszedł Nelachel, pomimo posępnej natury bił od niego blask. Tak ostry, że spoglądanie nań przez dłuższą chwilę zmuszało was do odwrócenia wzroku.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Schodami do nieba #1
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad 2014, 22:13:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top