Autor Wątek: W poszukiwaniu zaginionego słowa  (Przeczytany 9796 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

W poszukiwaniu zaginionego słowa
« dnia: 31 Październik 2014, 14:03:54 »
Nazwa wyprawy: W poszukiwaniu zaginionego słowa
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: Logiczne myślenie, poprawna polszczyzna, walka dowolną bronią min. 100%, czar ofensywny
Uczestnicy wyprawy: Lucas Paladin

- Zatem, Gerinie. Cóż masz mi do przekazania? - Lucas był podekscytowany. Miał szansę wykorzystać nowe umiejętności w walce.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2014, 00:52:16 »
- Udaj się do gminy Utamin w hrabstwie Maer. W mieście, które zwie się również Utamin musisz rozpocząć poszukiwania. A czego masz szukać? Wieść niesie, że w tamtych okolicach kryje się pewien artefakt. Zazwyczaj mówi się o nim jako o "zaginionym słowie". Pojedź tam, zbadaj sprawę i dowiedz się tyle ile możesz Jeżeli będzie taka sposobność - zdobądź ten artefakt. Niestety niewiele wiem na ten temat, więc będziesz musiał polegać na własnych spostrzeżeniach i analizie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2014, 00:52:16 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2014, 11:41:32 »
- Jakby mnie to dziwiło, Gerinie.. - Lucas zanotował w głowie wszystkie uzyskane informacje. Ponownie nie było ich na tyle dużo, żeby paladyn mógł mieć z nich jakikolwiek pozytek. Pożegnał więc Gerina i udał się do stajni. Tam objuczył Tancerza i przygotował go do jazdy. Hrabstwo Maer znajdowało się na północ od Bractwa ÂŚwitu, kilka dyskryktów musiał więc po drodze minąć. Wsiadł na konia, obejrzał się jeszcze czy aby wszystko, co potrzebne znajduje się obecnie przy jego pasie i ruszył w drogę, popędzając karego ogiera, aby szybciej dotrzeć do wyznaczonego celu.

//Przepraszam za brak aktywności w weekend, święta i takie tam.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2014, 11:52:47 »
Podróż Lucasa przebiegała naprawdę spokojnie. Pokonywał kolejne kilometry, zatrzymując się na szlaku i robiąc wymagane postoje, pojąc konia, samemu się pożywiając i odpowiednio rozkładając siły. Na szlaku zastała go noc, lecz niebo tej nocy było całkowicie bezchmurne, temperatura wysoka nawet jak na początek atunus, więc paladyn zdecydował przespać się pod gołym niebem. Nad ranem ruszył w dalszą drogę, by około jedenastej dotrzeć do gminy Caten. Wtedy to zerwał się silny wiatr, chmury zasnuły niebo, a w powietrzu unosiła się jakaś złowroga aura. Na granicy wzroku na północnym zachodzie gminy dało się dostrzec trzy znajome wzniesienia, pośród których znajdowało się jezioro i pewna zapomniana przez bogów posiadłość.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2014, 13:04:53 »
Boleskine. Lucas znów poczuł tę niesamowitą energię tego miejsca. Złowrogą i potężną. Do tego niebezpieczną. Tym razem jednak to nie był cel paladyna. Chociaż jego intuicja podpowiadała mu, że być może to tutaj znajduje się zaginiony artefakt. Może sekta Orwella uprzedziła fakty? Lucas powiedział sobie, że na pewno tu wróci, gdyby w Utamin poszukiwania okazały się bezowocne. Popędził mocniej Tancerza, aby nie płoszyć konia i dotrzeć czym prędzej do Utamin i rozpocząć śledztwo.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopad 2014, 13:28:36 »
Lucas minął gminę i wjechał na terytorium okręgu administracyjnego Utamin. Pogoda uspokoiła się i znowu wyszło słońce, chmury pognały w głąb lądu, a wiatr jakby ucichł. Lucas jechał otwartym szlakiem wśród łąk i łagodnych pagórków z rzadka porośniętych jakimiś drzewami. Z lewej mijał niewielki zbiornik wodny, średniej wielkości jeziorko, do którego prowadziła ścieżka - najpewniej zatrzymywano się tutaj na wodopój. Kawałeczek dalej paladyn dostrzegł rozgałęzienie szlaku. Jedna odnoga prowadziła bardziej w lewo, druga w prawo. Nie było neistety żadnego kamienia milowego, znaku, czy drogowskazu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2014, 08:19:12 »
Jak zwykle, a na pewno nie pierwszy raz, Lucas stanął przed rozdrożami, które kazały mu wybierać. Jakby to w ogóle paladyna dziwiło. Spojrzał na Tancerza, który zmieszany nie bardzo wiedział, gdzie ma się skierować i czekał na polecenie swojego pana. Lucas poklepał konia delikatnie po pysku.
- Cóż, przyjacielu. Czas ruszać. - i skierował kopyta Nocnego Tancerza na ścieżkę po prawej stronie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2014, 10:47:01 »
W oddali, za łagodnym wzgórzem, Lucas dostrzegł dym.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2014, 14:25:27 »
Dym przypominał pożar. Pożar przypominał Sowie Sady. A Sowie Sady.. Przypominały najbardziej traumatyczne przeżycie w pamięci Lucasa. Stos trupów, okrutnie okaleczonych przez demony, wszechobecną pustkę i smród samej śmierci. Natychmiast galop przeszedł w kłus, paladyn nawet nie musiał o tym informować Tancerza, koń czuł to samo. Lucas miał nadzieję, że tym razem okaże się szybszy i uprzedzi tragedię. W końcu do tego został powołany przez Zartata. Aby zapobiegać tragediom.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2014, 14:41:54 »
Niestety koń zwolnił zamiast przyspieszyć. Kłus miał to do siebie, że był wolniejszy od galopu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad 2014, 15:37:47 »
Ach ten czepialski prowadzący. Narratorowi oczywiście chodziło o cwał. Tancerz więc CWAÂŁEM pomknął ku dymowi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2014, 00:33:36 »
Mknął więc i mknął i mknął i mknął, aż pomknął. Jak wyłonił się zza pagórka, to ujrzał, że dym pochodził ze sporej wędzarni ustawionej w wiosce. Budynek położony był najdalej od morza; suszono tam oczywiście złowione podczas połowów ryby, które później sprzedawano gdzieś dalej. Poza wędzarnią wokół rozlokowanych było kilka, może kilkanaście sadyb. Drewniane, raczej proste, gdyż inne po prostu nie były potrzebne. Niedaleko Lucasa bawiły się jakieś dzieci, które szybko podbiegły ciekawskie.
- Tarcza. Dlaczego nosisz tarczę na plecach? - Jeden z malców oczywiście sparafrazował tylko klasyk, nie wysilając się w wymyślanie niczego oryginalnego.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad 2014, 11:41:43 »
Lucas uśmiechnął się na pytanie chłopca. Dziecięca ciekawość, ta naiwność i brak rozterek zawsze go bawiły. Zeskoczył z konia i odpowiedział:
- Po to, żeby nią chronić takich nicponi jak Ty. - po czym pogłaskał chłopięcą czuprynę. Następnie sięgnął do kieszeni, skąd wydobył 5 grzywien i zapytał dzieci, one bowiem najlepiej wiedzą co się dzieje.
- Co tu się stało, skąd dym? - i wsunął malcowi 5 grzywien do ręki, cicho dodając - To dla was, podzielcie się tym ucziciwie.

2665 - 5 = 2660 grzywien

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Listopad 2014, 12:03:14 »
- Z wędzarni, panie rycerzu. Z wędzarni! - odpowiedział radosny chłopiec, który po równo podzielił grzywny, bo dzieciaków była akurat piątka. Także wyszło na to, że berbeć potwierdził słowa narratora. Wędzarnie mają to do siebie, że się tam wędzi. A wędzi się często opalając jakimś dymem, by rybie mięso zakonserwować i nadać aromatu. Ach ten nieufny Lucas...

//Wiedźmina pan nie czytał? "- Miecz. Na plecach. Dlaczego masz na plecach miecz?
- Bo wiosło mi ukradli." <facepalm>

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Listopad 2014, 12:07:26 »
Cóż, nie bylo więc czego tu szukać. Lucas zawrócił Tancerza, uradowany tym, że przynajmniej mógł wspomóc dzieciaki groszem. Wrócił do rozdroża, na którym wcześniej się zatrzymał i skierował konia prosto, dokładnie tam, gdzie poprzednio określano to jako skręt w lewo. Liczył, że tym razem dotrze do Utamin. Czasu było mało, bo artefakt jeśli zaginął, mógł się przemieszczać.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Listopad 2014, 12:44:39 »
- A nie chce pan rycerz zjeść rybki? U nas dobre rybki! - krzyczał za zawracającym Lucasem malec.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Listopad 2014, 12:54:21 »
Lucas, zatrzymał konia.
- Rybki? A jakie rybki macie? - cóż, Lucas od małego jadł ryby, chociaż nawet przed ojcem tego nie ukrywał, że ich nie znosi. Ale skoro chłopiec wyraził zainteresowanie osobą rycerza, to mogło coś tutaj być.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Listopad 2014, 13:05:47 »
- No te, markele. I psztrągi z potoku niedaleko. I jakieś tam jeszcze inne, ale nie pamiętam jak miały na imię. Moja mamusia takie gotuje!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopad 2014, 13:15:18 »
- Zaprowadź mnie do mamusi, chętnie zatrzymam się na obiad.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad 2014, 13:20:04 »
- No to jedzie pan rycerz za nami! - krzyknął jakiś drugi, równie mały, równie brudny i całkiem podobny do tego pierwszego, pewnie brat. Cała piątka ruszyła z głośnym krzykiem, wymachując swoimi patykami, biegnąc na złamanie karku chcąc pokazać panu rycerzowi, że potrafią szybko biegać. Po chwili znaleźli się na terytorium wioski. Matka trójki jak się okazało, wyszła im naprzeciw, widząc dobrze ogiera i jeźdźca, który go dosiadał. Poleciła szkrabom iść do domu i zawołać ojca z plaży. Sama stała nieufna w nieco umorusanym fartuchu. Trzymała się blisko swojej chałupy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: W poszukiwaniu zaginionego słowa
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad 2014, 13:20:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top