Autor Wątek: Poza granicami  (Przeczytany 3409 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Listopad 2014, 21:12:34 »
Elf gwizdnął a wtedy gdzieś z lasu wyłoniła się dwójka ludzi. Nosili podobne stroje lecz bez masek i nieco lepiej opancerzone.
-Chłopcy, weźcie skrzynie od pana i pójdziemy za nim. Mężczyźni posłuchali i podnieśli skrzynie. -Ci goście mnie też irytowali od pewnego czasu. Jednak wolałem poczekać nieco żeby zobaczyć co tutaj w ogóle robią. Dzięki temu może się dowiemy.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Listopad 2014, 21:15:34 »
- Ci tutaj przyszli na wymianę, przedtem skasowałem poprzednią grupę, tamci mieli pieniądze, ci mieli dostarczyć towar. Z tego, co pamiętam, ci od skrzyni nazywają się Górskie Węże - mówił mauren, gdy spokojnym krokiem szli w stronę miasta.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Listopad 2014, 21:15:34 »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Listopad 2014, 21:22:26 »
-Faktycznie jest taka grupa, która ostatnio się zadomowiła niedaleko. Ale zgaduje że to nie koniec problemów a dopiero ich początek. Trzeba będzie się dowiedzieć co to jest i zacząć działać. - skomentował elf. -Doprowadzimy się do Kruczego Wału, a potem będziesz musiał sobie radzić sam. Służba nie drużba.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Listopad 2014, 21:35:51 »
- Jasne, rozumiem, i tak dzięki za pomoc, sam bym tego nie zaniósł.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Listopad 2014, 21:57:58 »
Droga wam mijała na zwykłych pogawędkach i ewentualnym szukaniu nowych ścieżek przez las. W końcu znaleźliście się na granicy terenu gdzie drzewa zostały wycięte. To oznaczało że byliście już w pobliżu muru.
-Możecie wracać chłopcy. Poradzę sobie już wraz z tym panem. Teraz sam elf chwycił za skrzynie a jego ludzie wrócili między drzewa. Pomógł ci zanieść skrzynie niemal pod samą bramę. -Teraz przekaż wszystko komu trzeba. A tak przy okazji to uważaj na siebie następnym razem. Czasem łatwo zginąć w tych okolicach. Sam domyślasz się czemu.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Listopad 2014, 22:37:38 »
- Tak, domyślam się. Dzięki za pomoc - Samir pożegnał się z nieznanym mu z imienia elfem i zastukał do bramy.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Listopad 2014, 22:53:10 »
Strażnik dojrzał cię ze swego miejsca. Wyszedł do ciebie mniejszym przejściem i pomógł z skrzynią. Skierowaliście się od razu do Toniusa. Tonius siedział na górze strażnicy, tam gdzie go poprzednio spotkałeś. Spojrzał na przyniesioną skrzynię, a następnie na ciebie. Odprawił strażnika na swoje miejsce machnięciem ręki.
-Co mi tutaj naniosłeś? - spytał wprost.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Listopad 2014, 00:28:42 »
- Przechadzałem się po terenach na północnym zachodzie i natknąłem się na dwie grupki bandytów. Pierwsza miała przy sobie sakwę ze złotem, gadali coś o tym, że czekają na "Górskie Węże" i mają w danym miejscu dokonać wymiany. ÂŹle im z oczu patrzyło, więc ich wypatroszyłem. Potem przyszła kolejna grupa i możliwe, że lekkomyślnie, ale zacząłem ich też zabijać. Pomógł mi pewien elf, miał taką charakterystyczną maskę - Samir pokazał mniej więcej, o co mu chodzi, wykonując w okolicach twarzy charakterystyczny gest - No i jak już pozbyliśmy się węży, została po nich ta skrzynia. Nie otwierałem jej, więc nie wiem, co jest w środku.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Listopad 2014, 09:08:21 »
-A więc w końcu sosna się na coś przydała... - mruknął. -No dobra. Zapewne to były tylko grupki i ich przedstawiciele a nie całe szajki, ale i tak to zawsze jakiś sukces. Nauczyli cię czegoś tam w siedzibie czy ja muszę otwierać zamek? Toniusowi chodziło rzecz jasna o zamek skrzyni, który do zaawansowanych nie należał.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Listopad 2014, 11:31:18 »
- No Spike trochę mnie już nauczył, choć mistrzem w tej dziedzinie nie jestem - mauren wyciągnął z wewnętrznej kieszonki skórzany pokrowiec i wyjął dwa smukłe, stalowe narzędzia. Grubszy, wytrzymalszy wytrych wsunął na dół, by stabilizował cieńszy, mniej wytrzymały wytrych. Zaczął gmerać w zamku, powoli odblokowując kolejne zapadki. W końcu mechanizm wydał z siebie charakterystyczne kliknięcie i skrzynia stanęła otworem.
- Nie było tak źle - mauren ocenił wynik własnej pracy i podniósł wieko.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Listopad 2014, 13:43:22 »
W skrzyni znalazło się wiele rzeczy. Było tam trochę niebieskiej rudy, ceramicznych garnków i naczyń, odrobinę krótkich sznurów, a także sporo różne żelastwa jak elementy metalowe czy połamane części ekwipunku. Za to w specjalnie odgrodzonych przedziałach były różne dziwne materiały sypkie i płynne.
-No proszę. Ciekawy skarb. Trzeba będzie migiem to wysłać do siedziby. Tam to dokładniej obejrzą.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Listopad 2014, 16:48:28 »
- No dobra. Coś jeszcze trzeba zrobić czy jestem już wolny?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Listopad 2014, 17:09:46 »
-Możesz już wracać. Trzymaj, to za fatygę. - powiedział Kruk i wręczył ci dwie monety. To był rzecz jasna denary. -Jak chwilę poczekasz to zorganizuję ci transport razem z tą skrzynią. Ktoś w końcu będzie musiał jej pilnować mimo wszystko.

Offline Samir

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1228
  • Reputacja: 1313
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Listopad 2014, 17:11:35 »
- Dzięki - Samir schował dwie złote monety do mieszka - Jasne, mogę poczekać.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Listopad 2014, 21:53:54 »
I jak powiedział tak było. Przysłano niewielki wóz z koniem na który mogłeś załadować siebie oraz skarb. Tym sposobem bezpiecznie ruszyłeś w kierunku siedziby.

Zadanie zakończone

Podsumowanie:
Samir wędrując po mieście spotkał niejakiego Jima Scutto. Ten z kolei wysłał go poza obręb Kruczego Wału. Mauren wcześniej musiał się skontaktować z Toniusem dla rozeznania. Po krótkiej podróży i pogawędce, Kruk ruszył w teren. Natrafił na jedną grupę bandytów z którą sobie spokojnie poradził. Niestety przybyła druga banda, znacznie lepiej uzbrojona. Mimo to Samir zaryzykował i z wsparciem tajemniczego elfa oraz jego ludzi odbił dziwną skrzynię. Elf zaoferował pomoc w jej transporcie do muru. Po otwarciu skrzyni okazało się, że jest pełna ciekawych specyfików i rzeczy, lecz wymagają one dokładniejszych badań, więc mauren wrócił bezpiecznie na wozie do siedziby organizacji.

Otrzymane przedmioty:

6x Nazwa broni: Uszkodzony sztylet bandyty
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra, uszkodzony.

2x Nazwa broni: Uszkodzony miecz ochroniarza
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,08kg mithrilu o zasięgu 0,9 metra, uszkodzony.

2x Nazwa broni: Uszkodzony pistolet podżegacza
Rodzaj: pistolet skałkowy
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 0,57kg stali Valfdeńskiej i 0,37kg drewna o zasięgu do 50 metrów, uszkodzony.

- Sakiewka - 100 grzywien
- Wynagrodzenie od Toniusa - 2 denary

Talenty:

Samir
Aktywność - 1 złoty talent
Walka - 3 srebrne talenty
Opisy - 1 złoty talent

Bonus pieniężny - 350 grzywien

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Listopad 2014, 22:31:19 »
Samir zamienił 1 złoty talent na 3 brązowe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Poza granicami
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Listopad 2014, 22:31:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything