Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin  (Przeczytany 7567 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Październik 2014, 11:05:38 »
Jednak okazało się, że wszyscy są czyli to musiał być ktoś obcy z zewnątrz. Wtedy również jeden z niziołków zsunął się na klepisko, ale spał nadal twardo. Chyba, że również na nich użyto czaru snu. Ork postanowił przebudzić śpiocha i zapytać, czy coś zauważył poprzedniej nocy.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Październik 2014, 12:39:31 »
Zbudzony niziołek przecierał oczy i mamrotał coś, że królestwo trufli wybrało go na swojego króla i że będzie władał nimi po wsze czasy. Zaraz potem zasnął ponownie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Październik 2014, 12:39:31 »

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Październik 2014, 12:44:56 »
No tak magia Pomyślał sobie i się ucieszył na wieść, że tylko jego to zaklęcie nie obejmowało. Jednak szkoda, że biedak zasnął. Tak, czy siak gdyby nie on to mogłoby coś złego się stać całej gromadzie. Teraz wiedział, co ma robić dalej i poszedł wpierw do karczmy zamówić sobie śniadanie.
- Dzień dobry. Zwrócił się do karczmarza. - Chciałbym zjeść śniadanie, przed podróżą, co polecacie?.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Październik 2014, 12:59:57 »
- Parzoną kiełbasę z chrzanem do tego chleb ze smalcem, ogórek kiszony i piwo - rzekł oberżysta - 8 grzywien.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Październik 2014, 14:19:02 »
- Biorę, ale jeszcze mam pytanie. Gdzie jest stąd najbliżej do lasu?. Zapytał, a potem wyłożył grzywny.


416g - 8g= 408g

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Październik 2014, 16:04:21 »
- Najbliżej będzie tamoj gdzie słońce się chowa - powiedział i dodał - Poczekasz z godzinkę, to będziesz mógł się zabrać z poszukiwaczami.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Październik 2014, 16:10:26 »
- To fajnie, że nie będę szedł sam, ale co oni będą poszukiwać?. Zapytał z zaciekawieniem.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Październik 2014, 17:58:12 »
Oberżysta spojrzał na Ciebie podejrzanie.
- Bogowie, jak świat światem, nawet dziecko wie, że trufli.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Październik 2014, 18:05:09 »
- Jasne. Powiedział normalnie choć podejrzewał, że o trufle tu nie chodzi. Jednakże wziął się za jedzenie, które powoli stygło. Zabrał się za kiełbasę, którą pokroił na kilka mniejszych kawałeczków, które na przemian zajadał chlebem a kończył popijając piwo. Kończąc posiłek zapytał jeszcze o coś, bo miał czas a i innych klientów nie było. - Jak wyglądają moi towarzysze?.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Październik 2014, 18:33:08 »
Z pokojów przy karczmie wyszli ludzie różnie ubrani. Kilku w skórzane kaftany, kilku zbrojnych, kilku w zwykłych ubraniach.
- Toć każdy dzisiaj jedzie szukać trufli. Ci i tamci z szopy. Zbieraj się, oni jedli w pokojach. Zaraz im czas w drogę. Na podwórzu pytaj, ktoś Cię może zabierze.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Październik 2014, 18:38:36 »
- Dzięki i do zobaczenia. Powiedział znów i opuścił karczmę, aby lepiej się przyjrzeć całemu zbiegowisku. Jak mówił oberżysta, przed karczmą rozpoczęli się zbierać osobniki, którzy chcieli iść do lasu szukać prawdopodobnie trufli. Na zewnątrz dało się zauważyć kilku zbrojnych dla ochrony i tych, których spotkał w stodole gdzie razem spali oraz, gdzie zostali uśpieni zaklęciem snu. Akurat z nimi chciał na ten temat porozmawiać i opowiedzieć, co się wczoraj wydarzyło. Jednakże musiał wpierw dostać się do grupy wypadowej.

- Witajcie. Zawołał w stronę zebranych. - Wiem, że podróżujecie do lasu w celu zbierania trufli. Mogę się z wami zabrać?.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Październik 2014, 19:19:51 »
Jeden z krasnali zmierzył Cię wzrokiem
- A Ty chłopcze też na trufle? My już mamy kompanię, nie potrzeba nam więcej, a i dzielić się już mamy z kim. Tedy jeśli też chcesz na trufle, to mus Ci iść z kimś innym.
Odezwał się efl
- Ten pan wszak chciał się zabrać, prawda? Mowy być nie może o wzięciu pana do ekipy, ale podrzucić to pana możemy.
- Jak tam chcesz, Ygas
- warknął krasnal - Ale żeby nie było na mnie!

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Październik 2014, 19:31:11 »
Ork podrapał się, po głowie gdy doszło do rozmowy. Kopania wydawała się wręcz nie realna, ale jednak chcieli okazać pomocną dłoń, no przynajmniej elf. Krasnolud, jak to krasnolud nie był ufny do wielu osób a i dzielić się nie chciał truflami. Toż to, można określić jako czysto krwisty krasnolud. Najpierw jednak należało się przywitać. - Jestem Kenshin. Powiedział do przyszłych kompanów. - Można by rzec, że spotkaliśmy się już wcześniej. Nie wiem, czy poznaliście ale to ja wszedłem wczoraj do szopy, aby przespać się na sianie. Skończył całe przedstawienie, więc pora była ruszać. - Skoro mogę to się z wami zabiorę. Kto prowadzi?.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Październik 2014, 20:23:54 »
- Ja - odezwał się siedzący na wozie niski jegomość. Miał szpiczaste uszy, przenikliwe oczy i wielki nos. Był niski, krasnalowi sięgał do ramion. Nie był ani krasnalem, ani niziołkiem.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Październik 2014, 20:33:42 »
Ork odwrócił się do głosu mówiącego "Ja". Spojrzał na dość nietypową postać ni to niziołka, ni krasnoluda. Jednak na takiego typowego nie wyglądał, ani nawet na mieszańca tych dwóch ras. Co jest grane?. Zastanowił się spoglądając w jego przenikliwe oczy zbliżając się do wozu, na który powinien wsiąść. - Mogę zapytać o ile, Cię to nie urazi, ale jestem ciekaw jaką rasę przedstawiasz?.. Jak dla mnie wyglądasz dość nietypowo.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Październik 2014, 20:37:35 »
Krasnal, niziołek, elf i ludzie wsiedli na wóz. Ty też wsiadłeś. Tajemnicze Ja odpowiedziało
- Jestem gnomem.
- Najlepszy nos na świecie. Trufle z kilometra wyczuje, albo i lepiej! Hehe
- zarechotał krasnal.
Ruszyliście. Konie ciągnęły całkiem mocno, wóz jechał szybko, w oddali zauważyłeś las.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Październik 2014, 20:40:50 »
- Gnom pierwsze słyszę o was. Gdzie do tej pory przebywaliście, że nic o was nie wiedziałem?. Zapytał będąc całkowicie zaskoczony, ale jednak w miarę szybkiego tępa jazdy dało się już dostrzec początki lasu, czyli przystanek orka. Dlatego chciał dowiedzieć się, jak najwięcej o tych całych gnomach.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Październik 2014, 21:43:01 »
- ÂŻyjemy daleko od wszej cywilizacji. Mamy swoje osady w lasach i górach - powiedział i nie dodawał nic więcej. Kompania gaworzyła sobie o różnych mniej lub bardziej istotnych rzeczach. Słońce mocniej zaczęło przygrzewać. Za połaciami pól i łąk był wielki skraj ziemi niczyjej. Niezaludnionej, nie uprawianej, dziewiczej. Rosły tam drzewa co jakiś czas, krzaki, trochę kamieni. Kiedy minęliście prastary wielki pionowy kamień, wręcz słup, gnom i elf wymamrotali coś pod nosem. Krasnolud splunął, a ludzie pokręcili głowami. Zaczął się las. Ledwo co wjechaliście, wóz zatrzymał się. Kompania spojrzała na Ciebie, ale odezwał się tylko elf
- Las. Tobie chyba już w drogę, tedy nie zatrzymujemy...

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Październik 2014, 21:50:00 »
Takie były przypuszczenia, że mieszkają gdzieś z dala od cywilizacji. Teraz już minęli osadę, kilka pól, pierwsze pojedyncze drzewa, oraz zwyczajnie kamienie. Kiedy nagle wszyscy wydawali się tacy  jakby inni i cholera wie, co się stało gdy ujrzeli wielki głaz. Ork skacząc z miejsca transportu zapytał za nim wszyscy pojechali. - Co to za głaz?.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Październik 2014, 21:58:53 »
- Granica - opowiedział gnom i wyjąwszy z kieszeni kamyk na rzemyku związał go sobie na szyi.
- Hyemi - dodał elf - Brama. Na Ciebie już czas, pognaj konie, Elgar - dodał, gnom strzelił konie po zadach i wóz potoczył się dalej leśną ścieżką zostawiając Cię za sobą.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu - Kenshin
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Październik 2014, 21:58:53 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top